Oldalak: 1 ... 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 [172] 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454482 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2565 Dátum: 2009. Augusztus 06. - 20:19:32 »

Úgy látszik a Swarovski sajnos egyre többször rúgja el a pöttyöst garancia, meg javítás ügyben.
Ne is vegyen senki se hazai terméket, tessék csak 100ezreket plusszban elkölteni, kicipelni a csövet, meg mittudomén. Ördög
Nekünk legalább megmaradnak az olcsóbb és bevált, kiforrt csövek... Ördög Ördög
Naplózva
K_Matyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120



« Új üzenet #2566 Dátum: 2009. Augusztus 06. - 23:49:05 »

"a tulajdonos nem szeretne mást, csak a 700-800 ezer Ft-os összegért egy olyan optikai eszközt, céltávcsövet kapni, amelyiknél nincs ilyen jelenség, "

 Bion

hát olyan nagy kérés ez??  Taps  Bion  Bion  Taps

remélem az én 20 éves kis swarommal nem lesznek hasonló gondok.. talán akkor még tettek bele anyagot.  Vállat von
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #2567 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 08:54:38 »

Mit tudhat egy vadász Swaro, amit egy varia Bender nem? Fejvakarás Vállat von
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
sab
Vendég
« Új üzenet #2568 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 09:05:39 »

Mit tudhat egy vadász Swaro, amit egy varia Bender nem? Fejvakarás Vállat von

Hát ez a Z6i azért többet tud,( fejlesztésileg) csak ugye hiába, ha van neki egy "belső havazása".
Gyártóknál időszakosan megy ez a ki tud többet és mást kitalálni akció.
És ez fegyverre is érvényes.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #2569 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 09:29:53 »

Hát ez a Z6i azért többet tud,( fejlesztésileg) csak ugye hiába, ha van neki egy "belső havazása".
Gyártóknál időszakosan megy ez a ki tud többet és mást kitalálni akció.
És ez fegyverre is érvényes.
Főleg, ha az 5. sem jó... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
sab
Vendég
« Új üzenet #2570 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 10:01:58 »

Főleg, ha az 5. sem jó... Ördög

Hát igen. Mosolyog
Egy még csak-csak.
Kettőnél már huha, talán pech.
Háromnál basszus, miért pont nálam.
Négynél a gyártó jó édesanyját.
Ötnél, nincs mit tenni, megnyugvás, siralomház, temetés. Vigyorog
Naplózva
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #2571 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 12:34:33 »

Sziasztok!

Először is szerintem nem értékhatár függő a korrekt hozzáállás. Van akinek a 70 ezer forintos készülék megszerzése nagyobb erőfeszítésébe kerül mint másnak a 700-as. De ha a 700-as kategóriában így állnak a vevőkhöz az talán jobban bicskanyitogató. Ha megnézünk valamilyen más prémium azaz drága terméket autót vagy mást ha nem foglalkozik a vevővel felkopik az álla. Akkor itt a Svarowskinak miért nem kopik fel?
Ez a Svarowski Z6 probléma sajnos nagyon sokszor előfordul, vagy más. Leszakadó irányzójel, párásodás, illetve nem lehet belőni őket. Ezeket mondták a boltosok amikor tavasszal távcsöveket kerestem. Ettől függetlenül komolyan gondolkodtam egy Z6-ban. Aztán elolvastam a garancia feltételeiket-a neten elérhető- amin kiakadtam. Nem azzal van baj ha egy nagyértékű készülék meghibásodik, hanem azzal ha a vásárlás után lesz....k a vevő fejét. Először is az elektronikára 2 év!!! garanciát vállalnak. Ami a Z6i esetében különösen felháborító, hiszen a nagyobb látómezőt is elektronikusan csinálják. Közben mindenhol 10 év általános garanciát hírdetnek. Ergo ez átverés. Aztán ha elolvassátok a garancia feltételeket, egyértelműen kiderül mindent majd ők eldöntenek mi is tartozik ebbe és milyen feltételekkel. Te semmit nem tehetsz a döntés ellen csak fizess, fogd be a szád.  Ezek miatt is döntöttem más prémium mellett. Ez két hónapja történt.
Aztán jött az eset ami miatt egyáltalán írok.  Az őzezőmre vettem egy S&B Zenith 3-12x50-es távcsövet. Belövés után egy őzet, két rókát, egy borzot és két süldőt sikerült lőni 50-150 méter közötti távon. Minden lövés ott volt ahova szántam. Aztán a múlthéten üzekedésre lekötöttem két bakot Szatmárcsekén. Hajnalban egy öreg bakra leadtam három lövést és teljesen tanácstalanul álltam mert mindegyik a bak mögött csapódott a földbe. Tudtam baj van,  mert nem volt messzebb  60 méternél. Még akkor tettünk ellenőrző lövéseket egy körbálára kihelyezett célra. Ekkor kiderült amit nem nagyon tartottam elképzelhetőnek és mégis. Minden lövésnél kb 10 centire jobbra ment a lövés az előzőhöz képest az ötödik már nem érte a bálát sem. Elindultam haza, hívtam a forgalmazót. Másnap pénteken csomagküldővel elküldtem a csövet a S&B képviselőjének. Kedden elismerték a hibát elnézést kértek, elmondták kiküldik Németországba ez és ez fog vele történni és egy hét múlva jön vissza és megkérdezték ez megfelel e így!!! 

Mindez történt Magyarországon. Tehát így is lehet...


Vadászüdvözlettel

Labs Land
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2572 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 15:12:39 »

Sziasztok!

Először is szerintem nem értékhatár függő a korrekt hozzáállás. Van akinek a 70 ezer forintos készülék megszerzése nagyobb erőfeszítésébe kerül mint másnak a 700-as. De ha a 700-as kategóriában így állnak a vevőkhöz az talán jobban bicskanyitogató. Ha megnézünk valamilyen más prémium azaz drága terméket autót vagy mást ha nem foglalkozik a vevővel felkopik az álla. Akkor itt a Svarowskinak miért nem kopik fel?
Ez a Svarowski Z6 probléma sajnos nagyon sokszor előfordul, vagy más. Leszakadó irányzójel, párásodás, illetve nem lehet belőni őket. Ezeket mondták a boltosok amikor tavasszal távcsöveket kerestem. Ettől függetlenül komolyan gondolkodtam egy Z6-ban. Aztán elolvastam a garancia feltételeiket-a neten elérhető- amin kiakadtam. Nem azzal van baj ha egy nagyértékű készülék meghibásodik, hanem azzal ha a vásárlás után lesz....k a vevő fejét. Először is az elektronikára 2 év!!! garanciát vállalnak. Ami a Z6i esetében különösen felháborító, hiszen a nagyobb látómezőt is elektronikusan csinálják. Közben mindenhol 10 év általános garanciát hírdetnek. Ergo ez átverés. Aztán ha elolvassátok a garancia feltételeket, egyértelműen kiderül mindent majd ők eldöntenek mi is tartozik ebbe és milyen feltételekkel. Te semmit nem tehetsz a döntés ellen csak fizess, fogd be a szád.  Ezek miatt is döntöttem más prémium mellett. Ez két hónapja történt.
Aztán jött az eset ami miatt egyáltalán írok.  Az őzezőmre vettem egy S&B Zenith 3-12x50-es távcsövet. Belövés után egy őzet, két rókát, egy borzot és két süldőt sikerült lőni 50-150 méter közötti távon. Minden lövés ott volt ahova szántam. Aztán a múlthéten üzekedésre lekötöttem két bakot Szatmárcsekén. Hajnalban egy öreg bakra leadtam három lövést és teljesen tanácstalanul álltam mert mindegyik a bak mögött csapódott a földbe. Tudtam baj van,  mert nem volt messzebb  60 méternél. Még akkor tettünk ellenőrző lövéseket egy körbálára kihelyezett célra. Ekkor kiderült amit nem nagyon tartottam elképzelhetőnek és mégis. Minden lövésnél kb 10 centire jobbra ment a lövés az előzőhöz képest az ötödik már nem érte a bálát sem. Elindultam haza, hívtam a forgalmazót. Másnap pénteken csomagküldővel elküldtem a csövet a S&B képviselőjének. Kedden elismerték a hibát elnézést kértek, elmondták kiküldik Németországba ez és ez fog vele történni és egy hét múlva jön vissza és megkérdezték ez megfelel e így!!! 

Mindez történt Magyarországon. Tehát így is lehet...


Vadászüdvözlettel

Labs Land

Hát igen, ez az utobbi az elvárható megoldás, főleg egy prémium tekintetében.
Hát az évet már nem tudom, de rég , talán 10 éve is volt mikor egy S-B -nél megszünt a lövésállóság, simán elismerték, elnézést kértek megoldották a gondot.
Zeiss-nél már több a lövésállósági hiba és a cég hozzáállása hasonló a Swar.hoz, de ebbe a körbe sorolnám a Kahlest is, mert annál meg ez az újfajta memorizált szálkeresztvilágító egység hibásodik meg.
Z6i, és a Kahles is már-már túlkomplikálja és versengenek, ezért jönnek elő a hibajelenségek.
Hogy előjönnek, az még hagyján, de nem akarják elismerni, és a Magyart simán hülyének nézik.
Swarovski garancia meg tényleg egy olyan összeállítás, ami nekik jó, de sekni másnak.
Érdemes elolvasni.
Inkább beszúrom :

Garancia HU
Az Ön által vásárolt Swarovski termék egy csúcsmino˝ ségu˝
m˝uszer, melyre a világ minden táján garanciát vállalunk. Ennek
ido˝ tartama a céltávcso˝ esetén 10, az irányzékvilágítás esetén
pedig 2 év. A garancia feltételei a következo˝ k:
Anyag- és/vagy gyártáshiba esetén a garancia teljes ido˝ tartama
alatt átvállaljuk az anyagköltségeket, miközben fenntartjuk
magunknak a jogot, hogy egyéni döntésünk alapján a mu˝ szert,
vagy annak meghibásodott részét megjavítsuk vagy kicseréljük.
Az elso˝ öt év alatt a javítás munkadíját is fi zetjük.
A garancia nem korlátozza a törvényileg elo˝ írt szavatossági
kötelezettséget.
A terméklista változása esetén fenntartjuk magunknak a
jogot, hogy a hibás mıszert megjavítsuk vagy azonos értéku˝ re
kicseréljük.
A garancia érvényét veszti, ha a mu˝ szert egy általunk hivatalosan
el nem ismert szervizben javítják, és ha a hiba nem
rendeltetésszeru˝ használatból ered. Ugyancsak nem érvényes
a garancia a mu˝ szer hibájából eredo˝ közvetlen vagy közvetett
károkra. A garancia nem vonatkozik továbbá azon kiegészíto˝ kre,
melyek természetes kopásnak vannak kitéve, úgy mint a szemkagylók,
hordszíjak, tartók, távcso˝ házak, stb.
A garancia csak abban az esetben érvényes, ha ezt a garancialevelet/
jótállási jegyet a kereskedo˝ szakszeru˝ en dátummal,
pecséttel és aláírással látja el.
Garanciális esetben, továbbá szerviz- és/vagy javítómunka
esetén ezzel a garancialevéllel/jótállási jeggyel együtt adja át a
mu˝ szert Swarovski Optik kereskedo˝ jének vagy küldje el közvetlen
a címünkre a mi költségünkre. Azon mu˝ szereket, melyekhez
nincs mellékelve ez a garancialevél/jótállási jegy, térítés ellenében
javítjuk. A biztosítást is magában foglaló visszaszállítás (a szállítás
módját mi választjuk meg) költségeit garanciális javítás esetén
mi vállaljuk, egyéb esetekben a fogyasztóra hárul. Külföldre való
szállítás esetén az esetleges külföldi vám, illetve adó a címzettet
terheli.
Ezt a garanciát a Swarovski Optik Rt., Absam, Ausztria adja. Így
joghatóságilag Innsbruckhoz tartozik, ahol az osztrák törvények
érvényesek.
Amennyiben az egyes országokban (törvényileg vagy önként)
más garancia/jótállás érvényes, akkor ezt a mindenkori forgalmazónak,
illetve kereskedo˝ nek kell teljesítenie. Swarovski Optik Rt.,
Absam, Ausztria csak abban az esetben avatkozhat közbe, ha ez
törvényileg elo˝ írt kötelessége.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #2573 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 15:23:30 »

Idézet
Az elso˝ öt év alatt a javítás munkadíját is fi zetjük.

Csak az első 5 évben? Az jóóó.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #2574 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 15:27:40 »

újfajta memorizált szálkeresztvilágító

Szia!

Az miaz hogy meorizált szálkeresztvilágítás?
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #2575 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 15:36:15 »

Szia!

Az miaz hogy meorizált szálkeresztvilágítás?

Közben megtaláltam a honlapon...ha jol gondolom a Kahlesnél nem kattintgatni kell hogy világosabb vagy sötétebb legyen , hanem olyan elektronikusan állítja, és amit beállítunk, kikapcs, bekapcs után megjegyzi...hehe
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #2576 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 16:22:43 »

Én meg valami olyanról is hallottam (Kahleséknál), hogy ha a puskát közel vízszintesen tartják akkor bekapcsol a világítás. Tehát ha a szekrényben áll, vagy vállon lóg akkor nem világít, ha vállhoz kapod akkor világít.  Vállat von
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #2577 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 16:29:35 »

Közben megtaláltam a honlapon...ha jol gondolom a Kahlesnél nem kattintgatni kell hogy világosabb vagy sötétebb legyen , hanem olyan elektronikusan állítja, és amit beállítunk, kikapcs, bekapcs után megjegyzi...hehe

Hogy is lehet egyáltalán ilyen nélkül élni? Vállat von Bion
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2578 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 17:26:11 »

Közben megtaláltam a honlapon...ha jol gondolom a Kahlesnél nem kattintgatni kell hogy világosabb vagy sötétebb legyen , hanem olyan elektronikusan állítja, és amit beállítunk, kikapcs, bekapcs után megjegyzi...hehe

Ez még semmi, még  mást is tud, és ezért lett túlkomplikálva.
Ha le vagy fel van fordítva a céltávcső egy bizonyos szögben, akkor automatikusan kikapcsol, majd visszatér ha "lőírányba" vagy annak szögközelében van a fegyver a céltávcsővel.
Ez olyan na sporolok "áramot" a vadásznak megoldás.
Eddigi hibajelenségek, hogy túlvilágított a szálkereszt, világít mint a karácsonyfa ( de ezt már le is fényképeztem ide valamikor), valamint megbolondul az egység és nem kacsol ki egyáltalán.

Más gond nincs vele. :Mosolyog
Ez is elég ennyi pénzést szerintem. Kacsint Mosolyog
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2579 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 17:29:46 »

Ez még semmi, még  mást is tud, és ezért lett túlkomplikálva.
Ha le vagy fel van fordítva a céltávcső egy bizonyos szögben, akkor automatikusan kikapcsol, majd visszatér ha "lőírányba" vagy annak szögközelében van a fegyver a céltávcsővel.
Ez olyan na sporolok "áramot" a vadásznak megoldás.
Eddigi hibajelenségek, hogy túlvilágított a szálkereszt, világít mint a karácsonyfa ( de ezt már le is fényképeztem ide valamikor), valamint megbolondul az egység és nem kacsol ki egyáltalán.

Más gond nincs vele. :Mosolyog
Ez is elég ennyi pénzést szerintem. Kacsint Mosolyog

A kép :
Naplózva
Oldalak: 1 ... 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 [172] 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: