Oldalak: 1 ... 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 [168] 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454483 alkalommal)
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #2505 Dátum: 2009. Július 23. - 16:22:53 »

Azt előre leszögezem, hogy soha nem használtam Deltát. Egyszer egy vadászboltban nézegettem de semmi több. Viszont az nekem furcsa -és lehet hogy ezzel nem vagyok egyedül- hogy a Deltát több néven is forgalmazzák (Delta, Microdot, talán Vixen-de ebbe már nem vagyok biztos). Egy komoly cég szerintem nem csinál ilyent. Érdekes, én úgy tudom hogy a Zeiss az mindenhol Zeiss, a Meopta mindenhol Meopta stb stb..

Engem ez ingatott meg a Deltával kapcsolatban. Nagyon sokáig filoztam, hogy egy sokat bizonyított cső legyen ( S&B, DOCTER, KAPS ) 8x56-os fix, vagy a Delta variábeles 56-os Titanium. A végső döfést az adta meg a Deltának, hogy 135-ért hozzájutottam az S&B-hez. Még nem tudom, hogy hiányozni fog-e a variábel, vagy a világító pont, de az igazat megvallva az eddigi Jena 4x32 sem hagyott még cserben. Szűk az a határ, amiért az esti vadászat miatt kell az 56-os tárgylencse, persze a nagyítás mértéke az már más kérdés.
Szóval a kis Jenat is szeretem, gyakorlatilag az esélyeimet növeltem az S&B-vel.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2506 Dátum: 2009. Július 23. - 17:10:12 »

Azt előre leszögezem, hogy soha nem használtam Deltát. Egyszer egy vadászboltban nézegettem de semmi több. Viszont az nekem furcsa -és lehet hogy ezzel nem vagyok egyedül- hogy a Deltát több néven is forgalmazzák (Delta, Microdot, talán Vixen-de ebbe már nem vagyok biztos). Egy komoly cég szerintem nem csinál ilyent. Érdekes, én úgy tudom hogy a Zeiss az mindenhol Zeiss, a Meopta mindenhol Meopta stb stb..

Ebben teljesen igazat tudok adni Neked, tényleg nem szokványos.
De megemlíteném, hogy ez ma már nem újdonság, csak a vásárlói réteg nem tud róla, hogy sok gyártó, már nem csak a saját nevén készít, csomagol, saját gyártmányú terméket.
lsd. csak a gépjármű technikát, elektronikai termékeket, háztartási termékeket, stb. stb.
Egyszerű a történet ebben az esetben is.
Forgalmazó cégek felkérik a gyártókat, hogy egy saját cég vagy noném névvel, csomagolással kérik a gyártmányt elkészíteni.
Ugye nem kell sorolnom az optikai termékeket, mert kb. 2-3 A/4-es oldalt fejből vágnám.

Ha ismét megtekintjük ezt a honlapot, sok, nagyon sok gyártó van, akitől mi a terméket megrendelhetjük, saját névvel, dobozolással, és eladhatjuk, a vásárlói réteget megtévesztve, hogy honnét is származik ténylegesen a termék.
http://www.alibaba.com/

Csak a neves gyártók tartják még a frontot, védik a saját nevet, de azt is tudni kell, hogy már Őket sem védi semmi, ha pld. Kínáról van szó.
Ezt a pld. is említettem már.
Leupold.
http://www.leupold.com/hunting-and-shooting/resources/counterfeit-warning/

Delta Titanium esetében, még MicroDot (Ausztria), DDoptics( Német), és Deerhunter(Hungary) név alatt ismertek, ill. a Vixen.

Én azt mondom, ha ismert a gyártó és tényleg jó termékről van szó, akkor semmi gond ezzel.
Gond azzal van, mikor a forgalmazó eleve mást állít, és a terméket annyira túlárazza, hogy a megrendelőnek ne legyen gyanús az olcsó árfekvés.
Na, ez utóbbi megoldással előszeretettel élnek.

Most voltam vezérműszíjat venni, és a volt katonám, mint tulajdonos, mondja, hogy főnök, melyiket adjam?
Hát, mondom olcsó és jó is legyen.
És elárulta a hadititkot, hogy a kettő, amit ajánl, de árban erősen eltérőek, ua. a gyártmány, gyárból származik, csak az egyiken a cégfelirat közismert, a másikon meg nem.
Na, puff, napi eset.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2507 Dátum: 2009. Július 23. - 19:16:43 »

Ansch!

Ez különbözteti meg a vadászt a puskástól, majd ha lesz tapasztalat akkor rájöttök erre is.
Legtöbb vadamat - 90%-ot - 6x42-es távcsővel ejtettem el, most is az van.

"Nem megyek semmire" a 6x-ossal ugyan már fiúk, akkor hogy a fenébe találom el a vadat?
A probléma gyökere, hogy másként nevelkedtünk vadásszá.  Kacsint

Ti sokkal nagyobb hangsúlyt fektettek a technikára, mint magára a vadászatra. (félre értés ne essék, nekem is fontos a technika, de azért vannak határok.)

Ha érzed a vadat, tudod hová kell fogni a puskát, akkor BŐVEN elegendő a 6x-os, persze ehhez nem egyből azzal kell kezdeni, hogy bipod, meg parallaxisos távcső, sportkaliber, szélmérő, távmérő...stb.
Vadászni kell megtanulni, érezni a vadat és nem LEKÜZDENI a célt. Kacsint

Az én puskám elméletileg teljesen alkalmatlan őz vadászatra eszerint, mert 8x57-es és ráadásul 6x42-es cső van rajta.
Hogyan van az, hogy tavaly pl. 260 m-ről lőttem vele tüdő-máj találattal egy GIDÁT!
Hogyan van az, hogy  vadőrünk szétlőtt 2 Nagantot, most a 2. ZKK-ja van és sosem volt más cső a puskán csak 4x32-es Zeiss Jena...oszt megsúgnám nektek saját szememmel láttam, ahogyan 200 m feletti távról lőtte a GIDÁT! (nem egyet, mert 76 óta vadőrködik... Kacsint)

Nagysas most figyelj az én 22-250-esemen 6x-os távcső van!
Nemrégiben lőttem egy kölökrókát, ami ugye nem nagyobb mint egy macska Ördög...szürkületben...cirka 180 m-ről.
Hát ilyen alkalmatlan a 6x-os cső.
De igen sok őz tarvadat lőttem tagságom elején a 6x-os távcsővel szerelt 30-06-osommal is 200 m feletti távról...és mennyit lőtt/lő a vadőrünk a kis Jenával.
Berta Pista (Steve) komámnak is biztosan használhatatlan a 6x-os távcső a 223-ason...csak erről a 200 m feletti távról lekapkodott rókák, meg borzok nem ezt mondják.  Kacsint
Volt 8x-os, meg varia csövem is, de VISSZATÉRTEM a 6x-osra, pedig lehetne akár továbbra is 8x-os, vagy akár 12-ig varia.

Szóval fiúk nem egyből tiltakozni, hanem tapasztalni, vadászni és vadászni...nem lőtéri lőlapra, hanem vadra.
Érezni a vadat, érezni a puskát, érezni a távolságot...és elég lesz a 6x-os is. Kacsint

Félre ne értsetek nem oktatni kívántam most, de illendő helyén kezelni a dolgokat.
 Wave
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4146


TSP


« Új üzenet #2508 Dátum: 2009. Július 23. - 19:44:57 »

Meg van értve  Igen Wave (csak azon akadtam fenn, hogy fölösleges, ami nekem erős volt).  Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2509 Dátum: 2009. Július 23. - 19:57:09 »

Meg van értve  Igen Wave (csak azon akadtam fenn, hogy fölösleges, ami nekem erős volt).  Emelem

Arra céloztam, hogy annak a hiperparallaxisos, 50-es csőnek az árából tudsz venni egy igen jó minőségű 6x42-est...amivel esetleg szürkületben, este is tudsz valamit kezdeni.  Kacsint
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2510 Dátum: 2009. Július 23. - 20:02:38 »

Ansch!

Ez különbözteti meg a vadászt a puskástól, majd ha lesz tapasztalat akkor rájöttök erre is.
Legtöbb vadamat - 90%-ot - 6x42-es távcsővel ejtettem el, most is az van.

"Nem megyek semmire" a 6x-ossal ugyan már fiúk, akkor hogy a fenébe találom el a vadat?
A probléma gyökere, hogy másként nevelkedtünk vadásszá.  Kacsint

Ti sokkal nagyobb hangsúlyt fektettek a technikára, mint magára a vadászatra. (félre értés ne essék, nekem is fontos a technika, de azért vannak határok.)

Ha érzed a vadat, tudod hová kell fogni a puskát, akkor BŐVEN elegendő a 6x-os, persze ehhez nem egyből azzal kell kezdeni, hogy bipod, meg parallaxisos távcső, sportkaliber, szélmérő, távmérő...stb.
Vadászni kell megtanulni, érezni a vadat és nem LEKÜZDENI a célt. Kacsint

Az én puskám elméletileg teljesen alkalmatlan őz vadászatra eszerint, mert 8x57-es és ráadásul 6x42-es cső van rajta.
Hogyan van az, hogy tavaly pl. 260 m-ről lőttem vele tüdő-máj találattal egy GIDÁT!
Hogyan van az, hogy  vadőrünk szétlőtt 2 Nagantot, most a 2. ZKK-ja van és sosem volt más cső a puskán csak 4x32-es Zeiss Jena...oszt megsúgnám nektek saját szememmel láttam, ahogyan 200 m feletti távról lőtte a GIDÁT! (nem egyet, mert 76 óta vadőrködik... Kacsint)

Nagysas most figyelj az én 22-250-esemen 6x-os távcső van!
Nemrégiben lőttem egy kölökrókát, ami ugye nem nagyobb mint egy macska Ördög...szürkületben...cirka 180 m-ről.
Hát ilyen alkalmatlan a 6x-os cső.
De igen sok őz tarvadat lőttem tagságom elején a 6x-os távcsővel szerelt 30-06-osommal is 200 m feletti távról...és mennyit lőtt/lő a vadőrünk a kis Jenával.
Berta Pista (Steve) komámnak is biztosan használhatatlan a 6x-os távcső a 223-ason...csak erről a 200 m feletti távról lekapkodott rókák, meg borzok nem ezt mondják.  Kacsint
Volt 8x-os, meg varia csövem is, de VISSZATÉRTEM a 6x-osra, pedig lehetne akár továbbra is 8x-os, vagy akár 12-ig varia.

Szóval fiúk nem egyből tiltakozni, hanem tapasztalni, vadászni és vadászni...nem lőtéri lőlapra, hanem vadra.
Érezni a vadat, érezni a puskát, érezni a távolságot...és elég lesz a 6x-os is. Kacsint

Félre ne értsetek nem oktatni kívántam most, de illendő helyén kezelni a dolgokat.
 Wave

Én is osztom ezt a 6x nagyítási véleményezést, vadászati szempontból, pedig én nem vallom magam vadásznak.
Hogy egy precíziósnak nem elegendő a 6x nagyítás, én kétlem, mert az én első fegyveremen, még mindig a gyári céltávcső van felszerelve, mert sértés lenne számára azt lecserélni, főleg, hogy rendszeresített.
SSG-69-es, 6x42-es Kahles céltávcsővel.
Nem lehet vele 300m-re lőni ?
Vígan, és még nem is biztos, hogy kell kompenzálnom.
Jó, ez mesterlövész fegyver, már alapból, igaz a precíziósok is használják, csak más céltávcsővel ugye.
Nincs semmi gond azzal a 6x nagyítással, vadászati szempontból sem.
Szerintem. Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 23. - 20:16:32 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2511 Dátum: 2009. Július 23. - 20:16:58 »

 Igen Igen Igen
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
sab
Vendég
« Új üzenet #2512 Dátum: 2009. Július 23. - 20:17:52 »

Arra céloztam, hogy annak a hiperparallaxisos, 50-es csőnek az árából tudsz venni egy igen jó minőségű 6x42-est...amivel esetleg szürkületben, este is tudsz valamit kezdeni.  Kacsint

Jó, nagyon jó ez a parallaxisállítás, mert ugye lehet távolságot is mérni (becsülni) vele, de ugye ezt meg kell tanulni, kezelni, valamint ha egy kaliber 200-220m-ig célponthelyezés nélkül használható, akkor vadászati szempontból nem biztos, hogy szükséges.
Valamint sokan nem is tudják, de szürkületben vissza kell fogni ezeknél a parallaxisállítós céltávcsöveknél a nagyítást erősen, mert különben ugye jelentkezik a parallaxis-hiba, amely elmosódott képminőséget eredményez.
Szürkületben ezek nem nagyon használhatóak a rendeltetésüknek megfelelően.
Hogy mellette is szóljak, aki mind a két műfajt is szeretné művelni, annak megfelelő, és van hozzá adottsága, pontosan ismeri a korlátokat a vadászati használatban, azzal semmi gond.
Az a precíziós, vagy mesterlövész, vagy nagytávolságú, aki egyben vadász is, a legjobb ember a vadat tekintve, mert képes a vadat elengedni, még olyan helyzetben is, mikor más már elengedte volna a lövést.
Ennek oka a teljes bizonyosság kivárása.
Ugye nekem az esetek 50%-ban elmegy a vad, és ez helyes számomra, még ha röhögnek is a hátam mögött.
(elmegy, mert elengedem, de nem a lövést)
Ha a lövést engedem el, annak oka van, és az bizonyosan talál.
Én még csak jó 10 éve vagyok "vadász" (elnézést), rendelkezem vadászfeltételekkel, de nincs elment vad a számlámon.

Ezt azért írtam le, főleg az eleje az érdekes, mert ismerem a 6x és bőven e feletti céltávcsövek használati lehetőségét. Emelem
Naplózva
perdix
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



« Új üzenet #2513 Dátum: 2009. Július 23. - 20:22:39 »

Szab! Kôszi a választ!
Naplózva

Amióta az eszemet tudom VADÁSZOM!
perdix
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



« Új üzenet #2514 Dátum: 2009. Július 23. - 20:35:00 »

Visszatérve a "portugál" (?) Leicára, a magyar vadásztársadalom nem bízik benne talán okkal, talán ok nélkul. Nem tudom? De... Én felvidéki vagyok és nálunk meg nem bíznak a S§B- ben amire az van írva, hogy  "Made in Hungary". Merthogy az már nem német! És nem csak a szlovák anyanyelvuek mondják ezt, de az itteni magyarok is. Inkább a Meoptát valasztják! Amúgy nekem is 8x56-os S§B van az IZS-men. És tôbbre tertom mint a Meoptát. Még sosem kellett a lámpa, még a legsôtétebb erdôben sem!
Naplózva

Amióta az eszemet tudom VADÁSZOM!
perdix
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



« Új üzenet #2515 Dátum: 2009. Július 23. - 20:51:16 »

Szia Wetzlar, Szab! A 6x42-esekrôl: Mi a kulônbség a S§B 6x42 A6F és a S§B 6x42 Classic LM kôzôtt? Melyik lehet a jobb szurkuletben, sôtétben?
Kôszi!
Naplózva

Amióta az eszemet tudom VADÁSZOM!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2516 Dátum: 2009. Július 23. - 21:37:07 »

Szia Wetzlar, Szab! A 6x42-esekrôl: Mi a kulônbség a S§B 6x42 A6F és a S§B 6x42 Classic LM kôzôtt? Melyik lehet a jobb szurkuletben, sôtétben?
Kôszi!

A pontos jelöléseket mostanság nem tudom, de véleményem szerint az első a 26-os acélházas, míg utóbbi a könnyűfém házas (Light Metal) modell.
Szürkületben dettó ugyanaz, az emberi szemnek a 26-os és a 30-as tubus között sincs különbség.
Ezt persze sokan belemagyarázzák, de én még sosem tapasztaltam, holott volt ilyen is, meg olyan is.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2517 Dátum: 2009. Július 23. - 21:58:10 »

Visszatérve a "portugál" (?) Leicára, a magyar vadásztársadalom nem bízik benne talán okkal, talán ok nélkul. Nem tudom? De... Én felvidéki vagyok és nálunk meg nem bíznak a S§B- ben amire az van írva, hogy  "Made in Hungary". Merthogy az már nem német! És nem csak a szlovák anyanyelvuek mondják ezt, de az itteni magyarok is. Inkább a Meoptát valasztják! Amúgy nekem is 8x56-os S§B van az IZS-men. És tôbbre tertom mint a Meoptát. Még sosem kellett a lámpa, még a legsôtétebb erdôben sem!

Ez a Hungary nem újdonság, mert sem az osztrák, sem a Német nem hajlandó megvenni.
Ha a Swarovskira az lenne írva, hogy Made in Hungary, akkor azt sem vennék meg.
Hogy miért, azt nem kell mondani ugye.!? Mosolyog
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2518 Dátum: 2009. Július 23. - 22:04:01 »

A pontos jelöléseket mostanság nem tudom, de véleményem szerint az első a 26-os acélházas, míg utóbbi a könnyűfém házas (Light Metal) modell.
Szürkületben dettó ugyanaz, az emberi szemnek a 26-os és a 30-as tubus között sincs különbség.
Ezt persze sokan belemagyarázzák, de én még sosem tapasztaltam, holott volt ilyen is, meg olyan is.

Imádom ezt az egyedi tubusméretet, és ezért kicsit nehéztelek a S-B-re, mert az a fránya 26mm-es méret, miért nem lehet szabványos egy colos akkor már. 25,4mm-es.
És a másik véglet, a MOM a 28mm-es méretével.
Nem haragszom, de miért nem lehetne szabványosítani már rendesen  a tubusméreteket, ezért a szerelékgyártóknak is egyszerübb lenne a gyártás, valamint akkor már a szálkereszt jelőlések is lehetnének egységesek. Meglepődött
Még jó, hogy a lőszerek egységesek. Kacsint Mosolyog
CIP-CIP csóka. Vigyorog
Naplózva
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #2519 Dátum: 2009. Július 23. - 22:08:06 »

Ha a gyár minőségbiztosítási rendszere az anya cégével megegyezik, teljesen mindegy melyik országban gyártották. Az S&B ebből a szempontból korrekt mert Angliában, Skandináviában "Hungary Line"-ként árulja.
Ugyanezt gondolom a Leicáról is, bár meglepett ez a felirat az biztos.
Íme a felirat:
Naplózva
Oldalak: 1 ... 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 [168] 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: