Oldalak: 1 ... 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 [167] 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454446 alkalommal)
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #2490 Dátum: 2009. Július 23. - 12:19:51 »

Erről a nagyításról csak annyit hogy az egyik volt évfolyamtársamnak a Merkel drillingjén egy 4x32-es Jena van. Ugyanaz mint amilyen a ZKK-n volt anno. Azzal az 1-es bajortüskével, 200 méter fölött lőtt bakot. Pontosan már nem emlékszem hogy mennyiről, de valamiért 250 rémlik. Igaz, a srác nagyon tud lőni. Sokat jár lőtérre, a futóvadlövészeten tíz lövésből 80 pont fölött lőtt.

Szia Berik!

Milyen a drilling kaliberösszetétele? A kis Jena alatt gondolom nem lát el, hogyan lő a srác a sörétes csővel?

dzsi  Emelem
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #2491 Dátum: 2009. Július 23. - 12:25:46 »

Két sörét, egy golyó. A golyós az vagy 7x65R vagy 7x57R. Nem tudom hogy hogy lő söréttel, milyen szerelék van rajta.  Vállat von
Nem azt akartam kihozni ebből egyébként hogy 4x-essel kell lőni messzire. Ez már ott elbukott, hogy nem kell minden áron lőni.
Hatszoros nagyítás nem elég az Alföldre? Nem tudom, nekem variábelem van, de talán Wetzlar kifejthetné a véleményét erről  Nyihi

Ilyenkor mindig az jut eszembe hogy régen volt a kis Jena és kész. Azzal is tudtak eredményesen vadászni.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #2492 Dátum: 2009. Július 23. - 12:34:42 »

A kis Jena alatt gondolom nem lát el, hogyan lő a srác a sörétes csővel?

Hát, elhuzza az elütőbillentyűt  Ördög
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #2493 Dátum: 2009. Július 23. - 12:47:03 »

Hát, elhuzza az elütőbillentyűt  Ördög

Köszi, akkor az a kis izé ezért van a fegyveren??? Én meg azt hittem, hogy a fegyvergyátó odaragasztotta, hogy ezzel igazolja miszerint gram-ra pontosan felhasználta a nyersanyagot, veszetség nélkül!!!  OOO  Bion  Taps
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #2494 Dátum: 2009. Július 23. - 12:58:48 »

"Ilyenkor mindig az jut eszembe hogy régen volt a kis Jena és kész. Azzal is tudtak eredményesen vadászni."

Én pontosan ezt néztem végig gyerekkoromban Édesapám mellett. Kis jena+ ZKK. 200-ról láttam lőni őzet, hajtásba futtábna a vadat. Soha nem mondta, hogy kicsi a cső, persze az más világ volt, nagy szó volt, hogy korán lett golyósa. Nekünk mások a lehetőségeink, és ha győzzük anyagiakkal, akkor hajrá...  Emelem
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #2495 Dátum: 2009. Július 23. - 13:33:32 »



Ilyenkor mindig az jut eszembe hogy régen volt a kis Jena és kész. Azzal is tudtak eredményesen vadászni.

igaz.

Da a lőtáv is 100-150-m volt maximum.
Nem volt ennyit zavarva a terület, közelebb lehetett kerülni.
Lovaskocsi volt a vadász járműve, nem pedig terepjáró........
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2496 Dátum: 2009. Július 23. - 13:58:39 »

Most sem kötelező terepjáróval vadászni, és 250 méterekről lőni az őzet!  Vállat von
Akkor is tudtak vadászni, és a "tervet (de utálom ezt a kifejezést!) is tudták teljesíteni", mikor még távcső sem igen volt a fegyvereken. Csak halkan jegyzem meg, az én első golyós fegyveremen sem volt távcső, és olyan területen vadásztam, ahol ősztől tavaszig csak a felszántott föld volt!
Meg kell tanulni kihasználni minden terep nyújtotta adottságot, bokrot, gazcsomót, be kell lopni a vadat, és ha elsőre nem sikerül, majd sikerül ötödszörre. Vagy ki kell várni, amíg közelebb jön.
A vadászat nem egyéni rekordokról, távlövészeti sikerekről szól!

Ahogy elnéztem a felvételeket a háromszáz méteres lövészetről, hát van ott is akkora szórás, hogy az egy őznél már hibázást, vagy sebzést okoz. Pedig akik ott lövöldöznek, nem az átlag lókészségű vadászok!
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 23. - 19:54:03 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #2497 Dátum: 2009. Július 23. - 14:01:19 »

Idézet
Da a lőtáv is 100-150-m volt maximum.
Nem volt ennyit zavarva a terület, közelebb lehetett kerülni.

Lőttek messzebre is. A "gyöngygolyósok" lőttek közelre.Akinek volt golyósa, és 200-ra jött ki neki a vad, akkor odalőtt. Én legalább is tudok ilyenről. Az hogy nem volt zavarva a terület, azt nem tudom hogy hogy volt máshol. Itt Töltésen egy most öreg vadász mondta, hogy egy nyáron lőtt akkor több mint 20 disznót. Apám természettanára pedig egy este ötöt golyóssal. Ugyanez az ember a '70-es években szeptember 1.-6.-ig (ha jól emlékszem) minden nap lőtt egy bikát. Neki meg még egy vadásznak volt akkor a társaságban golyósa, + egy kartonos, a többiek sörétessel nyomták. Zavarás az volt itt rendesen. Apróvad is volt bőven. Egy hajtáson mindenki ellőtt vagy két dobozra való lőszert, és nem keveset hajtottak egy évben.
Na, de ez itt már OFF.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
perdix
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



« Új üzenet #2498 Dátum: 2009. Július 23. - 14:21:43 »

Sziasztok!

Sab! Lenne egy kérdésem! Mi a véleményed a mai orosz optikákról, pontosabban a VOMZ 8x56 világító szálkeresztes (Dragunov) céltávcsôrôl?

Kôszi!
Naplózva

Amióta az eszemet tudom VADÁSZOM!
sab
Vendég
« Új üzenet #2499 Dátum: 2009. Július 23. - 14:32:35 »

Megtaláltam:
  Delta Optical is a fast growing Polish company, which offers optical goods such as binoculars, riflescopes and microscopes, which are more and more popular in Europe.
Köszönöm, mindent leírnak magukról, csak az alapítás évét nem találtam..........tehát nem mondom hogy nem jó de azért nem kellene a tradícionális Meoptával összehasonlítani. bocs.

Segítek, mert látom ez nem megy.
Magyarosítom.
Lengyel a forgalmazó, és két gyártó ország van.
Delta Classic gyártmány az Philippines.
Delta Titanium gyártmány, Japán.

Mát több esetben említettem, hogy a forgalazási helyszín nem törvényszerű, hogy azonos a gyártó országgal.
pld.
BTC távcsövek, azért kapták a BTC nevet, mert a forgalmazó ezt kérte.
Kettner céltávcsőgyártó cég sincs, de nincs Luger, Winchester stb. sem.

Meoptát meg hasonlíthatom nyugodtan, talán én megengedhetem magamnak ezt.
Delát sokan azért nem ismerik, mert pld vagy még 3-4 név alatt van forgalomban, mint Nikon gyártmány.
pld. Ausztriában MicroDot név alatt több éve már, és kedvelt számukra is, pedig 80-100 ezer Ft-al drágább.

De ha már Cseh és Meopta, akkor megemlítem, hogy sokan még abban a tévhitben vannak, hogy a Fomei is Cseh gyártmány.
pedig nem, a Fomei eredeti Kínai és alsóhangon zenélő.
Cseh a forgalmazási helyszín csak.

Meoptának csak pár gondja van, de még ennek ellenére is kedvelt gyártmány.
Párásodik, gázocska elszökik, Meoptánál a kontúrok homályosak, és a világító egység nagysága miatt, az sok esetben leszakad.
Első és utolsó hibajelenségeknél az esetek 80%-ban a kezelő a hibás.
Ja és a lövésállóság, mert évente 10-15 db van ebből is.
De ami kecsegtető, hogy többségében ezek a hibák javíthatóak, gazdaságosan.

Na, gondolom most már tiszta a Delta eredete. :Mosolyog Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2500 Dátum: 2009. Július 23. - 14:38:28 »

Még egy példa mit hol is gyártanak paradoxonhoz. Tesztelésre volt nálam egy hétig egy Leica Geovid BRL kereső. Majd kiesett a kezemből amikor megláttam " Made by Leica Portugal"!!! Azért ezen meglepődtem...ma már tényleg nem lehet tudni mit hol és miből raktak össze.
Gondoltam volt egy széria amit ott készítettek. De nem. Most van nálam tesztelni az új Leica Geovid 8x56 HD, ezen ugyanez "díszeleg" a nagy "NÉMET" gyártó termékén. Déleőtt ha lesz időm lefényképezem a feliratot és felteszem.

Üdv

Labs Land

És még egy hozzá pld-nak.
Ugye lett volna a Lacerta ED 10x42 és 8x42-es Kínai binokuláris, tetőélprizmás távcső forgalomban.
Lett volna, ha a Bauer cég ( nem gyártó), nem rendel meg egy töménytelen mennyiséget, másokat kiszorítva.
És ebből lett majd dupla áron a Bauer ( Made in Germany) binokuláris, még osztrák forgalomban is.
Ki is a gyártó ?
Kína persze.
De meg kell említenem, hogy ez a Kínai csúcsmárkára sikeredett, ebben az árban is még. Mosolyog
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4146


TSP


« Új üzenet #2501 Dátum: 2009. Július 23. - 14:41:36 »

Na, de ez itt már OFF.

 :GO Csevegő...
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
sab
Vendég
« Új üzenet #2502 Dátum: 2009. Július 23. - 14:46:41 »

Sziasztok!

Sab! Lenne egy kérdésem! Mi a véleményed a mai orosz optikákról, pontosabban a VOMZ 8x56 világító szálkeresztes (Dragunov) céltávcsôrôl?

Kôszi!

Hát ismerem és mondhatom, hogy semmi köze a Dragunovhoz.
A Dragunovra készült és rendszeresített távcsövek közt ez nem található meg.
És most nem csak a PSZO-1-ről beszélek.
Ez a Vomz tényleg USSR gyártmány, és bizony volt haditechnikai maradványokból lett összetákolva, de ettől még nem hadi.
Sajnos a mechanikájával sok a gond, túl nagy tűréssel készítették, ezért az nem lövésálló.
Optikai elemekkel semmi gond.
Én nem ajánlanám. Mosolyog Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2503 Dátum: 2009. Július 23. - 14:56:27 »

Hát ismerem és mondhatom, hogy semmi köze a Dragunovhoz.
A Dragunovra készült és rendszeresített távcsövek közt ez nem található meg.
És most nem csak a PSZO-1-ről beszélek.
Ez a Vomz tényleg USSR gyártmány, és bizony volt haditechnikai maradványokból lett összetákolva, de ettől még nem hadi.
Sajnos a mechanikájával sok a gond, túl nagy tűréssel készítették, ezért az nem lövésálló.
Optikai elemekkel semmi gond.
Én nem ajánlanám. Mosolyog Emelem

Dragunov gyári, rendszeresített optikái.
Nappali és éjszakai : http://www.dragunov.net/scopes.html
És még van pár más gyártmány, PSZO-1 alapra, csak más paraméterekkel.: pld : más objektívmérettes is.
http://www.dragunov.net/romanian_psl.html

 Emelem
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #2504 Dátum: 2009. Július 23. - 16:10:54 »

Azt előre leszögezem, hogy soha nem használtam Deltát. Egyszer egy vadászboltban nézegettem de semmi több. Viszont az nekem furcsa -és lehet hogy ezzel nem vagyok egyedül- hogy a Deltát több néven is forgalmazzák (Delta, Microdot, talán Vixen-de ebbe már nem vagyok biztos). Egy komoly cég szerintem nem csinál ilyent. Érdekes, én úgy tudom hogy a Zeiss az mindenhol Zeiss, a Meopta mindenhol Meopta stb stb..
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Oldalak: 1 ... 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 [167] 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: