Oldalak: 1 ... 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 [163] 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454487 alkalommal)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2430 Dátum: 2009. Július 06. - 08:56:00 »

Üdv
S-B fix 8x56 céltávcső vásárlásán gondolkodom de TAL teszt írása elbizonytalanított tényleg ilyen gyenge szürkületbe vagy a náluk lévő volt a kivétel?
Üdv
Zsolt 

A viccet félretéve, S-B fix 8x56- ben (szerintem) még nem csalódott senki aki használta. Igen Nekem két puskámon is ilyen van.  
Az ár viszont döntő tényező lehet a választásnál. Ha most akciós áron meg tudod venni a S-B  8x56-ost (135e) azt nem szabad kihagyni.
Ha ilyen áron már nincs, el lehet gondolkozni, hogy kb. ugyanannyiért esetleg varia világítópontos Deltát...  Vállat von
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
sab
Vendég
« Új üzenet #2431 Dátum: 2009. Július 06. - 10:30:54 »

Üdv
S-B fix 8x56 céltávcső vásárlásán gondolkodom de TAL teszt írása elbizonytalanított tényleg ilyen gyenge szürkületbe vagy a náluk lévő volt a kivétel?
Üdv
Zsolt 

Szerintem ez volt (vagy a náluk lévő volt a kivétel?)
Több 8x56-os S-B létezik.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2432 Dátum: 2009. Július 06. - 10:49:24 »

A viccet félretéve, S-B fix 8x56- ben (szerintem) még nem csalódott senki aki használta. Igen Nekem két puskámon is ilyen van. 
Az ár viszont döntő tényező lehet a választásnál. Ha most akciós áron meg tudod venni a S-B  8x56-ost (135e) azt nem szabad kihagyni.
Ha ilyen áron már nincs, el lehet gondolkozni, hogy kb. ugyanannyiért esetleg varia világítópontos Deltát...  Vállat von

Ami nálunk volt az egy régi gyártmány volt ( 8x56 S-B), de teljesen optikailag tiszta volt.
Mivel azóta azért elég sokat fejlődött a "T" rétegezési technika, ezért az nem jelenthető ki, hogy a mostani S-B 8x56-nál jobb a Delta Titanium.
Nem volt általánosítás, csak simán kijelentés, amely arra az egy db-ra igaz volt.
Jelenleg a fix szálkeresztes S-B 8x56-os 135 ezer Ft, egy Delta Titanium meg ue a 8x56-ban, de pontvilágítással: 132.600 Ft ( 158.900 Ft is lehet), de a lényeg és ez már számít, hogy a variábel Delta 2,5-10x56-os is "csak" 149.700 Ft, tehát a fix és variábel közt van 17.100 Ft különbség.
S-B fix és variábel közt mennyi a különbség :
S-B 8x56 világító pontos mennyi is ? (241 900Ft)
Schmidt&Bender 2,5-10x56 LM Zenith  293 500Ft (kb)
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #2433 Dátum: 2009. Július 06. - 10:56:12 »

Sziasztok!   Emelem
Ansch-hoz hasonlóan, nekem is elküldte a Z-shop-os a 8x56 S&B-t. Még nincs fent a flintán, de nagy becsben tarom.
Nekem az a véleményem, hogy ha van is különbség a valahányszor 56-osok teljesítménye közt, a lövés lehetőségét a kereső távcső és a céltávcső együttes teljesítménye alapján fogod elbírálni.
Magyarán: Arra teszel lövést, amit el tudsz bírálni. Szereintem ez a küszöb: az elbírálhatóság. És itt nyilván számít a kereső teljesítménye is, de itt nem lehet óriási különbség a prémium csövek között.
Tal mester?   Figyelmes olvasás
Naplózva
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #2434 Dátum: 2009. Július 06. - 10:56:23 »

Üdv
S-B fix 8x56 céltávcső vásárlásán gondolkodom de TAL teszt írása elbizonytalanított tényleg ilyen gyenge szürkületbe vagy a náluk lévő volt a kivétel?
Üdv
Zsolt 

Kedves Zsolt!

Volt a tulajdonomban egy időben S&B Klasszik 8x56 L3 és Delta 2.5-10x56 IR távcső. Több alkalommal vittem ki összehasonlítási céllal lesre őket. A tapasztalatom nem egyezik meg a teszten hozott eredménnyel!!! Ezt egy másik fórumon a teszt előtt már le is írtam. Nem tudom mi lehetett az ok a március 24-i teszten a S&B rossz teljesítményének. Talán a tesztelt példány koszos lencséjű volt vagy "lesikálták" a rétegeket ? Nem tudom. Az enyémek újak voltak és nekem szerelték fel a puskáimra.
Tapasztalatom szerint a S&B még akkor is lövés biztos képet hozott amikor a Delta képe szétesett és erősen grízes volt, tulajdonképpen már nem láttam azt sem merre áll a disznó hola feje hol a farka. Sokszor a keresőt kellett felkapni mégegyszer megnézni. Na ilyet a Klassziknál nem kellett a. Ilyen sötétben a rendkívül erős csőlátás-nagyon kis látómező- a Deltánál még zavaróbb volt, csúsztatni kellett a fejemet a tuson, keresni az ideális pozíciót számomra. Ezt a márciusi teszten hiányoltam is, hogy egy szó nem esett a tesztelt példányok kezelhetőségéről, pedig abban igen nagy külömbségek vannak. Még ha valóban egyforma lencséik is lennének- ők biztosan így látták, de nálam ez nem így volt- akkor is jönnek a használat fontos más elemei amik segítik a napi használatot.
Ilyen a Látómező-ebben egyértelműen jobb volt a S@B. Mérőszalaggal mérhető!!!
Ilyen, hogy milyen szögből mennyire kell teljesen szemből betekinteni a csőbe a tiszta képért, ebben sokkal jobb volt a S&B. Szögmérővel mérhető!!!
Ilyen a szemtől való távolság-betekintési távolság, ebben egyértelműen jobb volt a S&B. Mérőszalaggal mérhető!!!
Ilyen a használat közben jelentkező kopás, ebben szintén a S&B volt a jobb. Körülbelül 8 hónapig volt meg mindkettő és a Klasszikon nem volt kopás nyom még a bilincseknél sem, addig a Delta festéke ahol cserkeléskor a ruhához ért erősen megkopott. Tudni kell rólam, hogy minden dolgomra nagyon vigyázom a fegyvereimen sincs soha egy por szem sem, tehát emiatt nem lehetett.
Ez a négy dolog objektív módon mérhető itt nem lehet vita. A többit meg mindenki próbálja ki... A Delta egy jó cső és valóban szép a képe és nagy előnye a variábelezhetősége, de  számomra a S&B Klasszik szimpatikusabb és hosszabb távra azt választanám.

Jelen pillanatban nincs meg egyik cső sem így nem érhet az a vád, hogy haza beszélek. Nem állok egyik céggel sem kapcsolatban, így a saját őszinte véleményemet ill. tapasztalatomat írtam le. Tettem ezt azért mert szerettem volna egy másik véleménynek , másik tapsztalatnak is hangot adni, így talán akik távcső vásárlás előtt állnak könnyebben tudnak dönteni. Ha ez sikerült már megérte. Ha esetleg valaki vadászati körülmények között többször is használta a két csöve, kérem írja meg Ő mit tapasztalt. Én is kíváncsi vagyok a revíren másnak mit mutatnak...végül is az számít és csak az!

Vadászüdvözlettel és Tisztelettel

Mészáros Imre a.s. Labs Land
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #2435 Dátum: 2009. Július 06. - 11:09:29 »

Ansch,  Pezsgő   Koccint  S&B 8x56 klassik! 
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #2436 Dátum: 2009. Július 06. - 11:22:41 »

Ansch,  Pezsgő   Koccint  S&B 8x56 klassik! 
Emelem
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #2437 Dátum: 2009. Július 06. - 12:11:10 »

Mészáros Imre a.s. Labs Land,  Igen!
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
sab
Vendég
« Új üzenet #2438 Dátum: 2009. Július 06. - 13:52:26 »

Sziasztok!   Emelem
Ansch-hoz hasonlóan, nekem is elküldte a Z-shop-os a 8x56 S&B-t. Még nincs fent a flintán, de nagy becsben tarom.
Nekem az a véleményem, hogy ha van is különbség a valahányszor 56-osok teljesítménye közt, a lövés lehetőségét a kereső távcső és a céltávcső együttes teljesítménye alapján fogod elbírálni.
Magyarán: Arra teszel lövést, amit el tudsz bírálni. Szereintem ez a küszöb: az elbírálhatóság. És itt nyilván számít a kereső teljesítménye is, de itt nem lehet óriási különbség a prémium csövek között.
Tal mester?   Figyelmes olvasás

Nem értem az utolsó jelzést, de teljes mértékben egyetértek az írtakkal.
Sőt, megismétlem magam (anno), szoktam említeni, hogy hiába van egy csúcsfényáteresztéssel rendelkező prémium céltávcső, és látjuk a célt kiválóan, ha nincs mivel célozni, mert rossz volt a szálkereszt választása hozzá, bele.
Vagy a fordítottja is igaz, hogy van szép, és világító szálkereszt, ha nudli a tudása képminőségileg a céltávcsőnek.
Ennek a két dolognak klappolnia kell, különben semmi értelme az egésznek.
Vagy ha nézzük a céltávcső és keresőtávcső párosítását, választását, annak is stimmelnie kell tudásilag, paraméterileg, mert ugye kellemetlen és nem is helyes céltávcsővel bírálni, mert pld. nem megfelelően jó a képessége a keresőtávcsőnek.
De ebben az esetben a fordítottja is igaz szintén, mert keresőtávcső kiválósága esetén, kellemetlen a céltávcsőben keresni azt, amit nem is látunk, mert annak tudása nem éri fel a keresőtávcső tudását. Emelem
Gondolom én. Mosolyog :Mosolyog
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #2439 Dátum: 2009. Július 06. - 14:06:42 »

Szia Sab!

Ez:  Figyelmes olvasás  jelen esetben csak annyit jelentett: Véleményezd, kérlek!

 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 06. - 14:25:36 írta Pyrus » Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2440 Dátum: 2009. Július 06. - 14:27:38 »

Szia Sab!

Ez:  Figyelmes olvasás  jelen esetben csak annyit jelentett: Véleményezd, kérlek!

 Emelem

Véleményeztem, egyetértettem teljes mértékben Veled. Emelem
Mennem kell, bocs ! Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2441 Dátum: 2009. Július 06. - 16:47:40 »

Több megbízható vadászcimborám is próbálta már a mai céltávcsövek zömét.
Szinte mondhatom, hogy egybehangzólag említi mind, hogy a Delta céltávcsőtől a Meostar is jobb még valamicskével.
Azonban a Zeiss és társai még nem ugyanaz a plattform.  Kacsint

Ez nem vonatkozik a keresőre, mert ott valamit nagyon jól eltalált a Delta.

Érdekes ez a világítópontos téma is.
Nekem csak azért van, mert ugyanabban az árban vettem meg használtan a 6x42-es vil. pontos SB-t, mintha nem lett volna benne, ergo hülye lettem volna kihagyni.
...de ha jól belegondolok egy jóféle 1-es szk.-tel azért szerintem ugyanúgy meg tudtam volna lőni a vadat eddig.
Egyszer volt egy olyan süldőm ami nagyon fekete foltban állta, de az 1-essel talán azt is meg tudtam volna lőni ha az van éppen.
Naplózva
zsolt65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 365


« Új üzenet #2442 Dátum: 2009. Július 06. - 16:49:02 »

Üdv
No úgy látom sikerült az álló vizet fel borítani de szerintem ez így helyes. Úton van az S-B 135-ért.
Köszönöm a segítséget remélem nem léptem senki tyúkszemére.
Üdv
 Zsolt
  
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2443 Dátum: 2009. Július 06. - 19:36:03 »

Több megbízható vadászcimborám is próbálta már a mai céltávcsövek zömét.
Szinte mondhatom, hogy egybehangzólag említi mind, hogy a Delta céltávcsőtől a Meostar is jobb még valamicskével.
Azonban a Zeiss és társai még nem ugyanaz a plattform.  Kacsint

Ez nem vonatkozik a keresőre, mert ott valamit nagyon jól eltalált a Delta.

Érdekes ez a világítópontos téma is.
Nekem csak azért van, mert ugyanabban az árban vettem meg használtan a 6x42-es vil. pontos SB-t, mintha nem lett volna benne, ergo hülye lettem volna kihagyni.
...de ha jól belegondolok egy jóféle 1-es szk.-tel azért szerintem ugyanúgy meg tudtam volna lőni a vadat eddig.
Egyszer volt egy olyan süldőm ami nagyon fekete foltban állta, de az 1-essel talán azt is meg tudtam volna lőni ha az van éppen.


Én is azt szoktam mondani, hogy nagy szürkületi értékkel rendelkező céltávcsőbe, vagy 1-es szálkereszt dukál, vagy valami szimpatikus megvilágító egység.
1-es szálkeresztről mindig a kis Zeiss Jena 4x32-ek jutnak eszembe, vigan lőttek vele, gond nélkül.
Elmondottak szomorú igazolása, hogy sokan adják el (apróhírdetésekben bőven van), az olyan prémium céltávcsöveket, melyekben a szálkereszt, hogy is mondjam, "gondot" okoz. Mosolyog
Naplózva
hunter67
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 94


« Új üzenet #2444 Dátum: 2009. Július 06. - 20:58:55 »

Szia! Prémium csövekben eladósorba jutnak a Duplex szálkeresztesek,a hirdetésekben ezek tűnnek fel leggyakrabban.Hiába a kiváló lencse ,a szürkülettel szépen eltűnik a vékonyka szálkereszt.Nappal kitűnően használható,nekem a 223-as rókalövőmön van ilyen.Nagyon szeretem ezt az időszakot,a tarlókon jönnek a rókák a cincogásra.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 [163] 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: