Oldalak: 1 ... 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 [161] 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454487 alkalommal)
Steve
Vendég
« Új üzenet #2400 Dátum: 2009. Június 30. - 22:07:22 »



Te írtál valamit, én is írtam valamit.
Ezért megsértődni talán nem kéne, nem ? :Mosolyog

Én már elmondhatom, hogy olyan emberek vesznek körül, akiket én nem tudok ( nem is akarok ) behavazni.
De kérdem, mi van akkor, ha egy Delta felér egy Kahlest, vagy egy Swart ?
Csodálkozás, az van. Kacsint Mosolyog
Talán el kéne jönni a binokuláris és a céltávcsövek tesztelésére és látható lenne a független véleményezés.
Az, hogy én szervezem, az nem jelenti azt, hogy én dirigálok.
Ezek a személyek számomra nem közvetlen ismerősök, sőt.
Ha azt mondják, hogy már ne is haragudj, de ez nudli, akkor az nudli, főleg ha azt még egy rakás személy megerősíti.

Na, mind 1.
De tényleg nem kéne berágni, talán én lehetnék most durcis a válaszért. Meglepődött Mosolyog




Óóóóó nem Attila, nem vagyok én berágva! Akkor nem így nézek ki! :Mosolyog
Csak egyszerűen nem fogadom úgy el a dolgokat ahogy leírtad. Miért? Mert én magam is, meg a Delta tulaj is megtapasztaltuk a két cső közötti különmbséget! És a Kahlesnek volt egy bizonyos bőröndje...,na ez volt az amit a Delta nem bírt el... Kacsint
De ha jól csalódom volt ott valaki a teszetn aki nem volt annyira seggre esve a mutatványtól....
Nincs ebben semmi hókusz-pókusz.
Az meg, hogy te durcis vagy-e, avagy nem, az csak a te dolgod. Wave

Bár azt még mindig furcsánlom, hogy nem érdekel az általunk tesztelt csövek paramétere?! No de biztosan ennek is meg van az oka. Fejvakarás
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2401 Dátum: 2009. Június 30. - 22:20:11 »

A mester 3.000 Ft-ot kért a munkáért! Dicséret illeti, nem bírálat! Ha visszajáró ügyfelei vannak, biztos jól dolgozik!

Én azt gondlom, hogy ezzel semmi gond nincs is.
De egy puskaművesi tevékenység hivatalosságához kell engedély is, amivel az Úr nem rendelkezik, és nem azért mert nem volt, azért mert azt nem véletlenül, de visszavonták.
Tehát ha nem megfelelő a szerelés, vagy véletlenül számla kéne, vagy garancia, akkor az ebben az esetben nuku.
És most nem a 3.000 Ft-ról van szó.

Az más kérdés, hogy valaki ezt a műveletet maga is el tudja végezni, avagy sem. Emelem

Nem ismerem az illető mestert, nem tudom van-e engedélye itt "abszurdisztán"-ban, vagy nincs! Van akinek van engedélye, mégis gazember! Most még akartam írni valamit, de minek.
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #2402 Dátum: 2009. Június 30. - 23:38:37 »

Urak!

Mindenkinek köszönöm a hozzászólást ( Ansch :kalapemelhunter67 :kalapemelsab Emelem ), visszaolvasva az előzőeket, szép kis lavinát indítottam el.
De igazoltan voltam távol ( sajnos nem jött ki a róka a tarlóra!) Szomorú
A komlói szerelékről bíztató válaszok jöttek, ez segíthet a döntésben. És tanulságos, hogy garancia mellett, engedéllyel rendelkező mestert válasszak.
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #2403 Dátum: 2009. Július 01. - 01:02:27 »

Azt mondja meg nekem valaki, hogy miért kell ragasztani??????
Ez mostanában "divat" ahogyan 1-2 puskát elnézegetek.
Én még sosem ragasztottam, sőt a talp felszerelése előtt olajat fújok a talp alá és azután húzom rá a csavart.
Mi a fenének kell ragasztó?...aztán azt levakarni egy rémálom és ha trógerul csinálják a barnítás is sérül.
Ahány komlói szerléket én feltettem sosem ragasztottam és a mai napig egyikkel sincs gond.

Azt meg pláne nem értem miért kell a magasságból levenni?
Ha 50-es távcsőig rendeled a toldat nélküli alacsonyabb szereléket kapod, 56-os csőnél kapod a toldottat.
Nekem egyikkel sem volt gondom, pedig használtam ilyet is, meg olyat is, az a 4, vagy 5 mm. ami bele van toldva az 56-osba semmi, ettől tökéletesen jó a szerelék.
Persze X fegyvermester bele tudja dumálni a kezdő, vagy tapasztalatlan vadász fejébe, hogy alapesetben a szerelék használhatatlan, meg fölé fog vele lőni, meg mittudomén miket hallottam már róla.
Persze egy sportpuskánál sokat számít az 5 mm, de arra nem kolmói szereléket illdomos venni.
Vadászpuskára viszont bőven elegendő.

" Persze egy sportpuskánál sokat számít az 5 mm, de arra nem kolmói szereléket illdomos venni. "

Na ezt magyarázd meg nekem Roland!
Láttam már több fullos sport- és távlövő fegyvert...DE némelyiknél a két csőtengely között volt akár 10 azaz tíz cm is. Vállat von
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4146


TSP


« Új üzenet #2404 Dátum: 2009. Július 01. - 09:18:21 »

Igen Emelem

Mellesleg ugyan azon teszeten résztvevő ember, némileg "tök" más konzekvenciát vont le mint ami itt unásig lett ismételgetve. Persze ha valamit elég sokszor mondunk el akkor előbb - utóbb hihetően hangzik.... Kacsint
Ami Deltával én a Kahlesomat összehasonlítottam(tuk), még a Delta tulajdonosának sem volt kétséges a különbség!

Szervusztok!

Hát én is végigolvastam, mondjuk az meglepett, hogy a Kahles szerintük nem "prémium", magyarán egysorban van mondjuk a Nikonnal  Fejvakarás. Kicsit az volt az érzésem, mint amikor azt a bizonyos német-szellemiségű autósújságot olvasom, ahol összehasonlítanak 4 német divatterepjárót 5 másikkal, mondjuk japánnal, meg amerikaival, meg énnemtudommivel. Na melyik a legjobb? Hát persze, hogy a német.  Bion. Én az egész mizériáról azt gondolom, hogy igazából semmi értelme. Ha valakinek van 500.000,- Ft ja távcsőre, úgyis valamelyik "nagyot" veszi meg, ha kevesebb, akkor valami olcsóbbat. Egy a lényeg, szerintem ugyanúgy használható mindegyik, a többi ízlés dolga. 

Ansch! Gratula a távcsőhöz, nagy kalappal hozzá.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #2405 Dátum: 2009. Július 01. - 09:33:06 »

 

Ansch! Gratula a távcsőhöz, nagy kalappal hozzá.

Köszönöm Mosolyog
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
hunter67
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 94


« Új üzenet #2406 Dátum: 2009. Július 01. - 14:37:06 »

Sziasztok! Wetzlar kérdésére válaszolva, a ragasztást két komponensű ragasztóval végezték úgy, hogy nem lehet látni.Nem sérül a barnítás csak gondosan annyi mennyiséget kell felvinni a szereléktalpra ami nem folyik ki a csavarok meghúzásakor.Hőre enged a ragasztó (esetleges szerelékcserekor).A magasság csökkentése,az én kérésem volt (eleve úgy rendeltem komlóról,hogy a lehető legalacsonyabb szereléket kérem amit az adott fegyver,és a távcső méreteiből lehetséges.Na ezt komlón kicsit máshogy értelmezték (nem tudták,hogy a fegyveren nincs nyílt irányzék) Így Jóska a kérésemre esztergált le a talp magasságából (mert nekem így jobban tetszik),arról nem is beszélve ,hogy minél közelebb van a csőtengely annál jobb....... . A garanciáról annyit,hogy nekem bőven elég a több évtizedes kiváló szakmai munka amit az illető MESTER a fegyvereimen végzett (eddig minden fegyveremet ő szerelt,amikor kicsit jobban ment a szekér akkor az általa készített oldható szereléktől a mostani fix komlói-ig,soha semmi problémám nem adódott,se nekem sem rengeteg elégedett vadász ismerősömnek.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2407 Dátum: 2009. Július 01. - 20:18:17 »

Ugye megengeditek ezt a kicsi történetet számomra ! :Mosolyog Emelem

Na, nem bírom ki, hogy meg ne osszam ezt, mert annyira nevetséges, de egyben tanúlságos történet is.

Egy hírős hivatásos vadász, jelezte, hogy a fegyverét nem tudja belőni (nem nevezem meg sem a személyt, sem a fegyvert, sem a céltávcsövet, mert még felismerik).
Elhozta és mutatja a saját kreált lőlapon, hogy nem tudja a szórásképet lehozni a megfelelő helyre.
Még az elején megjegyzem, hogy a fegyver, céltávcső, szerelék, lőszer minőséget képviselt.

Kérdem tőle, hogy mit tett annak érdekében, hogy a szóráskép a megfelelő hely felé közelítsen.

És most tessék kapaszkodni!!!!!

Mutatja a szálkeresztmozgató szerkezet védő kupakján, hogy merre és mennyit állított.
A VÉDŐKUPAKON !!!!!!!!!!!

Kerekedett a szemem rendesen és köpni-nyelni nem tudtam, de röhögni már nem volt kedven.

Nem tettem még soha azt, amit most tettem, de gondoltam, hogy mivel erősen nagy mellénnyel jött hozzám, túl okos volt, ezért gondoltam nem osztom meg vele, hogy valóban elég hiányos a tudása, hogy finoman mondjam.
Mondtam, hagyja itt a fegyvert, holnap belövöm és viheti.
Így is történt.

Ha most valaki megkérdezi, hogy kértem-e pénzt, már most mondom, hogy igen, és nem szégyelltem magam.
Talán nem az én szégyenem.

Ez volt a második csapás az életemben.

Elsőt más sokan ismerik, de még 1X had:

Ismert (felénk) nagy vadász, hív telefonon, hogy vett egy új céltávcsövet, felszerelte, de ezt követően állandó jelleggel csak hibázik.
Gondoltam megkérdezem ki végezte a  belövést ?
Na, erre jó le lettem cseszve, hogy mekkora szakmai balfék vagyok, ha még azt sem tudom, hogy ezek gyárilag be vannak állítva, nem kell belőni.

Na, melyik történetem nagyobb csapás? :Mosolyog Meglepődött Vigyorog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2408 Dátum: 2009. Július 01. - 20:48:48 »

" Persze egy sportpuskánál sokat számít az 5 mm, de arra nem kolmói szereléket illdomos venni. "

Na ezt magyarázd meg nekem Roland!
Láttam már több fullos sport- és távlövő fegyvert...DE némelyiknél a két csőtengely között volt akár 10 azaz tíz cm is. Vállat von

Szevasz Peti!

Weaver sín...mert azon jobban lehet mozgatni akármelyik csövet, mint a fix gyűrűkkel, vagy sínnel - ami a legtöbb esetben puskára szerelve nincs síkban - rendelkező szerelékeken.  Kacsint
Mondja ezt egy olyan vadász, akinek sosem volt és sosem lesz sportpuskája, csak józan paraszti ésszel gondolkodik...reméli jól.
Weaver helyett egyedi szerelékeket láttam leginkább, de a legtöbb esetben a Weavert...komlóit még egyen sem. Mosolyog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2409 Dátum: 2009. Július 01. - 20:52:32 »

Ugye megengeditek ezt a kicsi történetet számomra ! :Mosolyog Emelem

Na, nem bírom ki, hogy meg ne osszam ezt, mert annyira nevetséges, de egyben tanúlságos történet is.

Egy hírős hivatásos vadász, jelezte, hogy a fegyverét nem tudja belőni (nem nevezem meg sem a személyt, sem a fegyvert, sem a céltávcsövet, mert még felismerik).
Elhozta és mutatja a saját kreált lőlapon, hogy nem tudja a szórásképet lehozni a megfelelő helyre.
Még az elején megjegyzem, hogy a fegyver, céltávcső, szerelék, lőszer minőséget képviselt.

Kérdem tőle, hogy mit tett annak érdekében, hogy a szóráskép a megfelelő hely felé közelítsen.

És most tessék kapaszkodni!!!!!

Mutatja a szálkeresztmozgató szerkezet védő kupakján, hogy merre és mennyit állított.
A VÉDŐKUPAKON !!!!!!!!!!!

Kerekedett a szemem rendesen és köpni-nyelni nem tudtam, de röhögni már nem volt kedven.

Nem tettem még soha azt, amit most tettem, de gondoltam, hogy mivel erősen nagy mellénnyel jött hozzám, túl okos volt, ezért gondoltam nem osztom meg vele, hogy valóban elég hiányos a tudása, hogy finoman mondjam.
Mondtam, hagyja itt a fegyvert, holnap belövöm és viheti.
Így is történt.

Ha most valaki megkérdezi, hogy kértem-e pénzt, már most mondom, hogy igen, és nem szégyelltem magam.
Talán nem az én szégyenem.

Ez volt a második csapás az életemben.

Elsőt más sokan ismerik, de még 1X had:

Ismert (felénk) nagy vadász, hív telefonon, hogy vett egy új céltávcsövet, felszerelte, de ezt követően állandó jelleggel csak hibázik.
Gondoltam megkérdezem ki végezte a  belövést ?
Na, erre jó le lettem cseszve, hogy mekkora szakmai balfék vagyok, ha még azt sem tudom, hogy ezek gyárilag be vannak állítva, nem kell belőni.

Na, melyik történetem nagyobb csapás? :Mosolyog Meglepődött Vigyorog


No igen, én egy hasonlóan nagypofájű "hőst" hallgathattam végig, aki felháborodva oktatta ki a  vadászboltost, hogy ugyan ne kekeckedjen, 7,62-es lőszert adjon, ne kérdezősködjön már annyit. (kiderült, hogy 30-06-osa van...)

Nomeg a másik a "nívós" bp-i vadászboltban, aki a fiának első puskának vett egy 8x68-as SM-t.
A töketlen, hófehér, monitorfejű hülyegyerek meg kérdezte az apját, hogy elég nagy lesz ez fater?
A fater büszkén: "Fiam ezzel egy lépést sem fog tenni semmi sem."  Fejvakarás Türelmetlenül
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #2410 Dátum: 2009. Július 01. - 20:59:04 »

Ugye megengeditek ezt a kicsi történetet számomra ! :Mosolyog Emelem

Na, nem bírom ki, hogy meg ne osszam ezt, mert annyira nevetséges, de egyben tanúlságos történet is.

Egy hírős hivatásos vadász, jelezte, hogy a fegyverét nem tudja belőni (nem nevezem meg sem a személyt, sem a fegyvert, sem a céltávcsövet, mert még felismerik).
Elhozta és mutatja a saját kreált lőlapon, hogy nem tudja a szórásképet lehozni a megfelelő helyre.
Még az elején megjegyzem, hogy a fegyver, céltávcső, szerelék, lőszer minőséget képviselt.

Kérdem tőle, hogy mit tett annak érdekében, hogy a szóráskép a megfelelő hely felé közelítsen.

És most tessék kapaszkodni!!!!!

Mutatja a szálkeresztmozgató szerkezet védő kupakján, hogy merre és mennyit állított.
A VÉDŐKUPAKON !!!!!!!!!!!

Kerekedett a szemem rendesen és köpni-nyelni nem tudtam, de röhögni már nem volt kedven.

Nem tettem még soha azt, amit most tettem, de gondoltam, hogy mivel erősen nagy mellénnyel jött hozzám, túl okos volt, ezért gondoltam nem osztom meg vele, hogy valóban elég hiányos a tudása, hogy finoman mondjam.
Mondtam, hagyja itt a fegyvert, holnap belövöm és viheti.
Így is történt.

Ha most valaki megkérdezi, hogy kértem-e pénzt, már most mondom, hogy igen, és nem szégyelltem magam.
Talán nem az én szégyenem.

Ez volt a második csapás az életemben.

Elsőt más sokan ismerik, de még 1X had:

Ismert (felénk) nagy vadász, hív telefonon, hogy vett egy új céltávcsövet, felszerelte, de ezt követően állandó jelleggel csak hibázik.
Gondoltam megkérdezem ki végezte a  belövést ?
Na, erre jó le lettem cseszve, hogy mekkora szakmai balfék vagyok, ha még azt sem tudom, hogy ezek gyárilag be vannak állítva, nem kell belőni.

Na, melyik történetem nagyobb csapás? :Mosolyog Meglepődött Vigyorog



Udv

Oxigen pazarlok !!!!!!
Ez a ket sztori idaig ver mindent, pedig egyet- mast hallottam en is  Fejvakarás Bion
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
sab
Vendég
« Új üzenet #2411 Dátum: 2009. Július 01. - 21:09:04 »

No igen, én egy hasonlóan nagypofájű "hőst" hallgathattam végig, aki felháborodva oktatta ki a  vadászboltost, hogy ugyan ne kekeckedjen, 7,62-es lőszert adjon, ne kérdezősködjön már annyit. (kiderült, hogy 30-06-osa van...)

Nomeg a másik a "nívós" bp-i vadászboltban, aki a fiának első puskának vett egy 8x68-as SM-t.
A töketlen, hófehér, monitorfejű hülyegyerek meg kérdezte az apját, hogy elég nagy lesz ez fater?
A fater büszkén: "Fiam ezzel egy lépést sem fog tenni semmi sem."  Fejvakarás Türelmetlenül

 Vigyorog
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2412 Dátum: 2009. Július 01. - 21:13:33 »


Udv

Oxigen pazarlok !!!!!!
Ez a ket sztori idaig ver mindent, pedig egyet- mast hallottam en is  Fejvakarás Bion

Kiverte a biztosítékot mi ? Kacsint Vigyorog

Én már kezdek inmunis lenni, de ez nekem is sok volt, főleg egy hivatásos vadásztól, de a simától is elég lenne. Fejbever
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #2413 Dátum: 2009. Július 02. - 17:00:57 »


Sab!!!!!

Szereztél nekem egy jó napot. Azóta is ezen röhögök   Bion Bion Bion Bion( Tudom sírni kellene  OOO Rííí  Tasli)
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #2414 Dátum: 2009. Július 02. - 20:14:42 »

TISZTELT VADÁSZTÁRSAK!

Van-e valamelyőtöknek tapasztalata a csongrádi Diana szakképző fegyverműhelyének munkájáról?  Figyelmes olvasás
A téma még mindig: távcsőfelrakás.
Minden vélemény érdekel, hosszú távra szeretnék szakmai hátteret találni a fegyvereim gondozására.

Ha nem publikus a vélemény, akkor kérlek privátban válaszoljatok!!!

Előre is köszönöm!  Emelem

Dzsi
Naplózva
Oldalak: 1 ... 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 [161] 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: