Oldalak: 1 ... 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 [160] 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454449 alkalommal)
hunter67
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 94


« Új üzenet #2385 Dátum: 2009. Június 30. - 16:17:35 »

Szia Dzsi! Hol laksz,és hány km-ert vagy hajlandó utazni,egy megbízható fegyverművesért? Kapuváron megvárhatod a hozott szerelék felrakását,és 3000 ft-ot kértek a műveletért.Ami a következőket tartalmazta,komlói szerelék magasságának csökkentése esztergálással,a keletkezett felületek gyors barnítása,a zárófelületek finomítása sorjátlanítás,beállítás, a szereléktalpak ragasztása,csavarozása.A céltávcső optikai középpontjának beállítása,műszeres beállítás.A tényleges belövéskor minimális állítást igényelt a cső,szinte csak egy -két cm-ert kellett állítani.Én minden eddigi fegyveremet itt szereltettem,soha semmi gondom nem adódott (Zastava30-06-os Mom 6*42-vel 16évig szolgált azonos lőszerrel utánállítás nélkül!!!)
Ha kell a telefonszám szivesen elküldöm.Én 50 Km-ről járok oda.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2386 Dátum: 2009. Június 30. - 16:42:40 »

Szia Dzsi! Hol laksz,és hány km-ert vagy hajlandó utazni,egy megbízható fegyverművesért? Kapuváron megvárhatod a hozott szerelék felrakását,és 3000 ft-ot kértek a műveletért.Ami a következőket tartalmazta,komlói szerelék magasságának csökkentése esztergálással,a keletkezett felületek gyors barnítása,a zárófelületek finomítása sorjátlanítás,beállítás, a szereléktalpak ragasztása,csavarozása.A céltávcső optikai középpontjának beállítása,műszeres beállítás.A tényleges belövéskor minimális állítást igényelt a cső,szinte csak egy -két cm-ert kellett állítani.Én minden eddigi fegyveremet itt szereltettem,soha semmi gondom nem adódott (Zastava30-06-os Mom 6*42-vel 16évig szolgált azonos lőszerrel utánállítás nélkül!!!)
Ha kell a telefonszám szivesen elküldöm.Én 50 Km-ről járok oda.

Megkérdezhetem, hogy Kapuváron ki az a puskaműves ? :Mosolyog Emelem Mosolyog
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #2387 Dátum: 2009. Június 30. - 16:44:03 »

Még kérdéses a szerelék, nézegetem a gyári CZ szereléket és a komlóit is.
Jelenleg nem célom mégegyszer megfizetni az eddigi ráfordítást egy Recknagel szerelékkel plusz fegyverműves munkadíjjal. Pedig ez lenne a tuti, de nincs rá keret.
Érzésem szerint nagyobb problémát okoz a jó szerelék és a jó fegyverműves kiválasztása, mint a céltávcső választás.
Beszéltem több mesterrel is, mindenki mást mond, az ajánlati áraik rendkívül széles spektrumban mozognak! Figyelmes olvasás
Van olyan is, aki hallani sem akar a komlói szerelékről, hanem saját készítésűt javasol. Van aki azt nyilatkozza, hogy vigyem a szereléket és valahogy biztos felrakható a fegyverre, olyan nincs, hogy nem.
Na az utobbitól teljesen elmegy a kedvem, az első verzióban pedig nem tudom, hogy bízhatok-e.
Keresem a jó szakembert.
A fegyveremen új a cső, pontos, szeretném, ha az új céltávcsővel is ilyen jól működne, ehhez minőségi munka kell, ha lehet elérhető áron.



Én bátran tudok ajánlani neked egy komlói fix szereléket. Nagyon megbízható és az ára is  embernek való.
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
sab
Vendég
« Új üzenet #2388 Dátum: 2009. Június 30. - 16:46:47 »

Igen Emelem

Mellesleg ugyan azon teszeten résztvevő ember, némileg "tök" más konzekvenciát vont le mint ami itt unásig lett ismételgetve. Persze ha valamit elég sokszor mondunk el akkor előbb - utóbb hihetően hangzik.... Kacsint
Ami Deltával én a Kahlesomat összehasonlítottam(tuk), még a Delta tulajdonosának sem volt kétséges a különbség!

Ami Deltával én a Kahlesomat összehasonlítottam(tuk), még a Delta tulajdonosának sem volt kétséges a különbség!

Egy ismert fegyverszakíró "kollégám", szintén elvégezte ezt a tesztet és neki sem volt kétséges, hogy melyik.
Mert nem volt különbség számára, ezért a Kahlest áthelyezte másik fegyverre, és felhelyezte magának a Delta Titanium 2,5-10x50-es céltávcsövet.
Pedig ennyire "finnyás" embert nem nagyon találni és nem egyszer nézegette.

De hát, kinek a pap, kinek a papné.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2389 Dátum: 2009. Június 30. - 16:48:31 »

Én bátran tudok ajánlani neked egy komlói fix szereléket. Nagyon megbízható és az ára is  embernek való.

Ezt én is csak megerősíthetem, megfelelő felszerelés, beszabályozás esetén nagyon megbízható tényleg, főleg ha fix-ről van szó.
És a prémiumhoz képest töredéke az ára. Mosolyog
Naplózva
hunter67
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 94


« Új üzenet #2390 Dátum: 2009. Június 30. - 16:50:35 »

Szia! Tóth József
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2391 Dátum: 2009. Június 30. - 16:58:29 »

Szia! Tóth József

Nagyon jó, és kiváló szakember, csak egy gond van, ami nagy gond.
Sejtettem, azért kérdeztem, hogy bizonyos legyek.
Köszönöm ! Emelem

Naplózva
hunter67
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 94


« Új üzenet #2392 Dátum: 2009. Június 30. - 17:10:58 »

Ezt én is csak megerősíthetem, megfelelő felszerelés, beszabályozás esetén nagyon megbízható tényleg, főleg ha fix-ről van szó.
És a prémiumhoz képest töredéke az ára. Mosolyog
Szia! A Komlói szerelékeket sok fegyvermester,és kereskedő azért szólja le,mert postai szállítással bárkit kiszolgál,így nem tudnak egy szereléken 8-10 ezer forintot keresni.Pl egy komlói fix izs-18-ra (amikor én vettem 17000 Ft-volt,boltba ugyanez 25000 Ft,Marlin xl-7-es fegyverre colos fix 21000 Ft,boltba ugyanez 30000 Ft.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #2393 Dátum: 2009. Június 30. - 18:56:47 »

Ami Deltával én a Kahlesomat összehasonlítottam(tuk), még a Delta tulajdonosának sem volt kétséges a különbség!

Egy ismert fegyverszakíró "kollégám", szintén elvégezte ezt a tesztet és neki sem volt kétséges, hogy melyik.
Mert nem volt különbség számára, ezért a Kahlest áthelyezte másik fegyverre, és felhelyezte magának a Delta Titanium 2,5-10x50-es céltávcsövet.
Pedig ennyire "finnyás" embert nem nagyon találni és nem egyszer nézegette.

De hát, kinek a pap, kinek a papné.

Attila!

Ezek szerint vannak a szaktekintélyek, és vannak a "hóthülyék". Annak ellenére, hogy egy - természetesen a "hóthülyék" közé tartozó - Delta tulajdonos is azt látta amit én. Valószínűleg a kisugárzásom miatt látta azt amit látott.... Kacsint
Mellesleg, ha arra lettél volna kíváncsi, hogy milyen paraméterű csöveket hasonlítottunk össze, más lenne a leányzat fekvése! De te mindjárt egy fél konkrét ellenpéldával álltál elő....
Gondolom mindenre van már egy "szaktekintély" által elvégzett (tökmindegy milyen paraméterekkel rendelkező céltávcsövek) összehasonlítás, amit sokkal ólcsóbban, sokkal jobb, és sokkal megfelelőbb eredményt hozott az éppen aktuális cső számára....
Hát tudod mit mondok én erre?

Ugggyan-ugggyan?!?!

És tudod mit?! Én örülök, hogy a "hóthülyék" közé tartozok! Wave
De tudod Te mondtad!
"...kinek a pap, kinek a papné."
Én még annyit tennék hozzá, hogy : "kinek meg a (vizes)misebor!" Kacsint
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2394 Dátum: 2009. Június 30. - 20:13:14 »

Szia Dzsi! Hol laksz,és hány km-ert vagy hajlandó utazni,egy megbízható fegyverművesért? Kapuváron megvárhatod a hozott szerelék felrakását,és 3000 ft-ot kértek a műveletért.Ami a következőket tartalmazta,komlói szerelék magasságának csökkentése esztergálással,a keletkezett felületek gyors barnítása,a zárófelületek finomítása sorjátlanítás,beállítás, a szereléktalpak ragasztása,csavarozása.A céltávcső optikai középpontjának beállítása,műszeres beállítás.A tényleges belövéskor minimális állítást igényelt a cső,szinte csak egy -két cm-ert kellett állítani.Én minden eddigi fegyveremet itt szereltettem,soha semmi gondom nem adódott (Zastava30-06-os Mom 6*42-vel 16évig szolgált azonos lőszerrel utánállítás nélkül!!!)
Ha kell a telefonszám szivesen elküldöm.Én 50 Km-ről járok oda.

Azt mondja meg nekem valaki, hogy miért kell ragasztani??????
Ez mostanában "divat" ahogyan 1-2 puskát elnézegetek.
Én még sosem ragasztottam, sőt a talp felszerelése előtt olajat fújok a talp alá és azután húzom rá a csavart.
Mi a fenének kell ragasztó?...aztán azt levakarni egy rémálom és ha trógerul csinálják a barnítás is sérül.
Ahány komlói szerléket én feltettem sosem ragasztottam és a mai napig egyikkel sincs gond.

Azt meg pláne nem értem miért kell a magasságból levenni?
Ha 50-es távcsőig rendeled a toldat nélküli alacsonyabb szereléket kapod, 56-os csőnél kapod a toldottat.
Nekem egyikkel sem volt gondom, pedig használtam ilyet is, meg olyat is, az a 4, vagy 5 mm. ami bele van toldva az 56-osba semmi, ettől tökéletesen jó a szerelék.
Persze X fegyvermester bele tudja dumálni a kezdő, vagy tapasztalatlan vadász fejébe, hogy alapesetben a szerelék használhatatlan, meg fölé fog vele lőni, meg mittudomén miket hallottam már róla.
Persze egy sportpuskánál sokat számít az 5 mm, de arra nem kolmói szereléket illdomos venni.
Vadászpuskára viszont bőven elegendő.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2395 Dátum: 2009. Június 30. - 20:20:09 »

Azt mondja meg nekem valaki, hogy miért kell ragasztani??????
Ez mostanában "divat" ahogyan 1-2 puskát elnézegetek.
Én még sosem ragasztottam, sőt a talp felszerelése előtt olajat fújok a talp alá és azután húzom rá a csavart.
Mi a fenének kell ragasztó?...aztán azt levakarni egy rémálom és ha trógerul csinálják a barnítás is sérül.
Ahány komlói szerléket én feltettem sosem ragasztottam és a mai napig egyikkel sincs gond.

Azt meg pláne nem értem miért kell a magasságból levenni?
Ha 50-es távcsőig rendeled a toldat nélküli alacsonyabb szereléket kapod, 56-os csőnél kapod a toldottat.
Nekem egyikkel sem volt gondom, pedig használtam ilyet is, meg olyat is, az a 4, vagy 5 mm. ami bele van toldva az 56-osba semmi, ettől tökéletesen jó a szerelék.
Persze X fegyvermester bele tudja dumálni a kezdő, vagy tapasztalatlan vadász fejébe, hogy alapesetben a szerelék használhatatlan, meg fölé fog vele lőni, meg mittudomén miket hallottam már róla.
Persze egy sportpuskánál sokat számít az 5 mm, de arra nem kolmói szereléket illdomos venni.
Vadászpuskára viszont bőven elegendő.

A mester 3.000 Ft-ot kért a munkáért! Dicséret illeti, nem bírálat! Ha visszajáró ügyfelei vannak, biztos jól dolgozik!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2396 Dátum: 2009. Június 30. - 20:44:40 »

A mester 3.000 Ft-ot kért a munkáért! Dicséret illeti, nem bírálat! Ha visszajáró ügyfelei vannak, biztos jól dolgozik!

Ezzel nincs is gond, mert 3000,-Ft tényleg nem tétel, de kérdezd meg azt, akinek esetleg majd a szereléket a ragasztás után le kell venni...pláne ha valami jóféle 2 komponensű beton.
A 3000Ft munkadíjban teljes nyugalommal kihagyhatná a ragasztást...
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2397 Dátum: 2009. Június 30. - 20:58:59 »

Attila!

Ezek szerint vannak a szaktekintélyek, és vannak a "hóthülyék". Annak ellenére, hogy egy - természetesen a "hóthülyék" közé tartozó - Delta tulajdonos is azt látta amit én. Valószínűleg a kisugárzásom miatt látta azt amit látott.... Kacsint
Mellesleg, ha arra lettél volna kíváncsi, hogy milyen paraméterű csöveket hasonlítottunk össze, más lenne a leányzat fekvése! De te mindjárt egy fél konkrét ellenpéldával álltál elő....
Gondolom mindenre van már egy "szaktekintély" által elvégzett (tökmindegy milyen paraméterekkel rendelkező céltávcsövek) összehasonlítás, amit sokkal ólcsóbban, sokkal jobb, és sokkal megfelelőbb eredményt hozott az éppen aktuális cső számára....
Hát tudod mit mondok én erre?

Ugggyan-ugggyan?!?!
És tudod mit?! Én örülök, hogy a "hóthülyék" közé tartozok! Wave
De tudod Te mondtad!
"...kinek a pap, kinek a papné."
Én még annyit tennék hozzá, hogy : "kinek meg a (vizes)misebor!" Kacsint



Te írtál valamit, én is írtam valamit.
Ezért megsértődni talán nem kéne, nem ? :Mosolyog

Én már elmondhatom, hogy olyan emberek vesznek körül, akiket én nem tudok ( nem is akarok ) behavazni.
De kérdem, mi van akkor, ha egy Delta felér egy Kahlest, vagy egy Swart ?
Csodálkozás, az van. Kacsint Mosolyog
Talán el kéne jönni a binokuláris és a céltávcsövek tesztelésére és látható lenne a független véleményezés.
Az, hogy én szervezem, az nem jelenti azt, hogy én dirigálok.
Ezek a személyek számomra nem közvetlen ismerősök, sőt.
Ha azt mondják, hogy már ne is haragudj, de ez nudli, akkor az nudli, főleg ha azt még egy rakás személy megerősíti.

Na, mind 1.
De tényleg nem kéne berágni, talán én lehetnék most durcis a válaszért. Meglepődött Mosolyog


« Utoljára szerkesztve: 2009. Június 30. - 21:13:07 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2398 Dátum: 2009. Június 30. - 21:10:22 »



Rossz helyre lett aválasz, elnézést.
és :
Ha meg valamiért megsértettelek, akkor most elnézést.
( de nem látom visszaolvasva sem) Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2399 Dátum: 2009. Június 30. - 21:24:06 »

A mester 3.000 Ft-ot kért a munkáért! Dicséret illeti, nem bírálat! Ha visszajáró ügyfelei vannak, biztos jól dolgozik!

A mester 3.000 Ft-ot kért a munkáért! Dicséret illeti, nem bírálat! Ha visszajáró ügyfelei vannak, biztos jól dolgozik!

Én azt gondlom, hogy ezzel semmi gond nincs is.
De egy puskaművesi tevékenység hivatalosságához kell engedély is, amivel az Úr nem rendelkezik, és nem azért mert nem volt, azért mert azt nem véletlenül, de visszavonták.
Tehát ha nem megfelelő a szerelés, vagy véletlenül számla kéne, vagy garancia, akkor az ebben az esetben nuku.
És most nem a 3.000 Ft-ról van szó.

Az más kérdés, hogy valaki ezt a műveletet maga is el tudja végezni, avagy sem. Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 [160] 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: