Oldalak: 1 ... 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 [152] 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454481 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #2265 Dátum: 2009. Június 18. - 12:41:50 »

Igaz ez is, de nem alaptalanul.
Viszont TAL is inkább a 2,5-10*56-ost dícsérte, mint a 8*56-ost.

Szerintem ha szükséged van variára, akkor Delta, ha nem, akkor S&B!

Hát, hogy mennyit segített rajta a független szakvélemény nem tudom, talán a forgalmazó tud erre válaszolni, de kiemelném, hogy tényleg vállalom a véleményezést, főleg, hogy abban más hivatalos külföldi hivatal is megerősített, pld. a lövésállóság.

Egyik fegyverszakíró "kollégám" is most rakott fel egy 2,5-10x50 IR a másik céltávcsöve helyett, pedig az Kahles volt, mert pár napos dünnyögést követően kijelentette, hogy Te Attila, én gyakorlatban nem látok különbséget, és a Kahlesem, meg 4/A szálkeresztel rendelkezik, amelynél neki jobb a pontvilágításos, ezért lecserélte.
Lőlapot meg elvitte, mert annyira jól sikerült a belövés ( Ő végezte el), hogy az irodájában van felrakva).
4 db lövést nem lehetett kamerán keresztül látni, hogy az tulajdonképpen nem egy, az négy.
Jó, azt is tudni kell, hogy minőségi fegyver, lőszer, na és a lövő az mindig ezt teszi. Igen
De ha a céltávcső nem állná a sarat, akkor ilyen szépre nem is sikerült volna.
Nekem az a véleményem, hogy 50 és 56mm-es között különbséget nem lehet látni gyakorlatban, vagy ha igen, akkor az már csak magyarázkodás. Mosolyog
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #2266 Dátum: 2009. Június 18. - 12:44:22 »

Jan
Igen a Meopta most nálam kiesőben van, most a S&B és a Delta fut.
Ha olvastad a fentieket, akkor a lengyel téma miatt gondolkodom a Deltában.
Neked valami javaslstod Fegyvermesterre az Alföldön?( cserélt már kis Jenát 30-asra minőségi munkával)
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #2267 Dátum: 2009. Június 18. - 12:51:10 »

Köszi Sab a hosszabb véleményezést!

Most 99 % Delta Titanium 2,5-10x50 a végső választásom. A lengyel beszerzést választom, ott a Titanium nagyon fut, és amint említettem 30-40 ezerrel olcsóbb. Remélem nem nyúlok mellé!
Fegyvermester javaslat valakitől?  ???
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #2268 Dátum: 2009. Június 18. - 17:09:32 »

Jan
Igen a Meopta most nálam kiesőben van, most a S&B és a Delta fut.
Ha olvastad a fentieket, akkor a lengyel téma miatt gondolkodom a Deltában.
Neked valami javaslstod Fegyvermesterre az Alföldön?( cserélt már kis Jenát 30-asra minőségi munkával)

Arrafelé én csak az Allaga Antit ismerem Baján, de nem tudom hogy ő még foglalkozik-e ilyesmivel, vagy már csak a lőszerben utazik?
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2269 Dátum: 2009. Június 18. - 18:22:49 »

Köszi Sab a hosszabb véleményezést!

Most 99 % Delta Titanium 2,5-10x50 a végső választásom. A lengyel beszerzést választom, ott a Titanium nagyon fut, és amint említettem 30-40 ezerrel olcsóbb. Remélem nem nyúlok mellé!
Fegyvermester javaslat valakitől?  ???

Lengyelben tényleg jobban megy, tarolnak, mert már jobban ismertebb. Mosolyog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2270 Dátum: 2009. Június 18. - 20:50:44 »

Ha nincs szükséged a variára, akkor SB.
Ha többször is van lehetőséged hajtásba, riglibe menni, akkor én az általad "likvidált" Meopta-Meostart sem felejteném el...mert az bizony már nagyon jó cső. Kacsint
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #2271 Dátum: 2009. Június 18. - 21:28:46 »

Jan!

Köszi a tippet, láttam a neten a hírdetését, megnézem.

Sab!
Tényleg fut a lengyeleknél a Delta, ha jól tudom Ők az alapforgalmazók, szerintem ide is onnan jön.

Wetzlar!

Igazad lehet, nagy a dilemma. A végén a boltban majd mondok egy típust az eladónak. Egyszer egy öreg vadász nekem azt mondta: Régen a 4x32.-es jenaival is sok szép lövést tettünk, és mennyire igaza van!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2272 Dátum: 2009. Június 18. - 21:41:49 »

Látod, van akinek a mostani bőséges választék sem elég...mert mivel van tele az apró hirdetési rovata és mi kell a mai magyar "vadász" puskájára???
Célinfra... Fejvakarás Türelmetlenül
Naplózva
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #2273 Dátum: 2009. Június 18. - 21:50:24 »

ja, meg toronyóra lánccal.
A vadnak meg lassan semmi esély nem marad!
Ezért is nem baj, ha hosszú estéken keresztül csak az erdő csöndjét hallgatom, sokan ezt elfelejtik és csak "húsvadásznak"
Naplózva
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #2274 Dátum: 2009. Június 20. - 11:45:07 »

Kedves Fórumtársak!

Segítségeteket szeretném kérni céltávcső ügyben. Több (szak)véleményt hallottam már és olvastam is (fórumról is privát üzenet és telefonhívások kapcsán), viszont még van néhány személy a fórumon, akinek kíváncsi lennék a véleményére (főleg wetzlar, légyszíves Mosolyog ). Ütköztessük akkor ezeket a véleményeket...  Bion

Nagyon nem tudom, mit tegyek.
Schmidt-Benderéknél pl. nem tudom, hogy mi a különbség Klassik és Zenith között (az árat kivéve).
Eddig ilyen ajánlatokat kértem és kaptam (mind Schmidt-Bender):
3-12x50:
    Klassik: 383 eFt
    Zenith: 435 eFt
2,5-10x56:
    Klassik: 390 eFt
    Zenith: 435 eFt

Amiket még nézegettem: magnumvadászéknál (itt leginkább az egyes betűket nem tudom, hogy micsoda: CBX, CSX...):
Kahles:
   2,5-10x50
   3-12x56

Kapsról csak annyit tudok, hogy jó minőségű céltávcső, semmi mást. Ezért jó lenne, ha élőben láthatnám, vagy valaki okosabb (és hasonló adottságokkal rendelkező) azt mondaná, hogy ez legyen. Vagy legalább azt mondaná, hogy ezért ezt, ezért meg emezt, aztán tudnék dönteni.

Egyik kedves fórumtársunk (sose találjátok ki, ki volt az...  Ördög ) Deltát ajánlott. Csak az a baj, hogy a többiről már legalább hallottam, a Deltáról annyit tudok, hogy egy folyótorkolat típus; illetve hogy (elméletileg) japán gyártmány, talán lengyel forgalmazó(?), valamint felébe kerül az előbb említetteknek, ha jól kutakodtam a neten.

Csak nem tudom, hogy számomra (akinek jó a szeme, és kb. 60% (nappal)-40% (éjszaka) arányban vadászok, milyen céltávcsövet vegyek. Mert ugye a nagyobb tárgylencse -> több fény -> x56 -> éjszakai(bb) vadászat. Csakhogy nappal is jó-e ez a nagy tárgylencse? Lesvadászat, távoli őzlövés is vegyesen előfordul, ezért gondoltam, hogy a varia, ami nekem megfelelne. Világító pont és világító szálkereszt (természetesen kikapcsolhatóak), vagy világító tüske között nem igazán tudok választani, mert még csak világító pontosat láttam, azt is csak használaton kívül. Nagyításban nem gondolom, hogy a 2,5-10, vagy a 3-12 között marha nagy különbség lenne, ezért tökmindegy. Szálkereszt típusában sem tudok dönteni, mert amit képen láttam, volt olyan, hogy a látómezőből egy igen jelentős részt kitakart. Szerintem ez nem a legjobb megoldás...
A szerelék viszont legyen levehetős, nagyon jó minőségű.

Nem céltávcső, de ehhez a vásárláshoz kötődik (fegyver-vásárlás is jelenleg aktuális; ha valamelyik modinak nem tetszik, hogy ideírtam, akkor majd kontrolcézik kontrolvézik Bion; legfeljebb a golyós fegyverek valamelyikében megtalálom): azt sem igazán tudom eldönteni, hogy legyen-e irányzék a fegyveren, vagy nem. Sörétessel amikor lövök, tudom, hogy engem zavar bármilyen matyi is a fegyver végén, főleg, ha színes. Ezért jó az IZS, mert csak egy nagyon picike célgömb van a végén. Az sem kellene... Ezért nem tudom, hogy kell-e nekem a fegyverre az irányzék, mert úgy gondolom, hogy a céltávcsövet, ha ilyen minőségű, csak akkor venném le max. ha hajtásban nagyon nem látok a céltávcsőtől.

Sok kérdés, még több kérdés, egyelőre megoldatlanok. Jövő héten csütörtökön megyek trófeáékhoz, illetve magnumékhoz; ha esetleg valakinek temérdek szabadideje van, és pártfogásba akar venni, zörögjön vagy itt, vagy privátban. Aki nem rendelkezik ezekkel, szívesen olvasom véleményét. Bion  Wave

 Lő
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2275 Dátum: 2009. Június 20. - 12:11:57 »

Szia!
Én ugyan nem értek semmihez, de ha nincs nyílt irányzék a puskádon, akkor nem kell oldható szerelék sem, spórolsz egy kisebb vagyont! Mosolyog  Wave
Naplózva
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #2276 Dátum: 2009. Június 20. - 13:53:54 »

Szia!
Én ugyan nem értek semmihez, de ha nincs nyílt irányzék a puskádon, akkor nem kell oldható szerelék sem, spórolsz egy kisebb vagyont! Mosolyog  Wave

Szia Sanyooo!

ad. 1. Mint említettem, sörétesnél zavar a célzást segítő bármilyen eszköz. Arra gondoltam, ha hajtásra kerülök, ahol nincs sok lehetőség, hely céltávcsővel lőni, akkor venném le a távcsövet. Viszont futó disznóra majdnem ugyanaz a vadászat, mint nyúlra, ahol nekem nem kell célzóeszköz. Ezért gondoltam, hogy oldható szerelék, irányzék nélkül. Szinte álló vadra csak közelre kellhet lőni, oda meg nem biztos, hogy kell a nyílt irányzék.  Fejvakarás
ad. 2. Ha a céltávcsövet letekerem a legkisebb nagyításra (2,5; vagy 3 az említett csöveknél), és úgy is lehet jól lőni hajtásban, vagy egy esetleg nagyon közelre behívott baknál átszámítom, hogy milyen magasat mutat a cső, feljebb emelem a fegyvert, és úgy lövök, akkor tényleg nem kell az oldható szerelék. Viszont ezt meg eddig nem volt alkalmam tapasztalni. (Ezzel kapcsolatban is várnám a véleményeteket!) Ebben az esetben viszont tényleg teljesen felesleges a nyílt irányzék, kivéve, ha toronyra épül a cső, és át lehet nézni alatta...  Fejvakarás

Tehát nem azért gondoltam az oldható szereléket, mert van nyóc csövem, és cserélgetni akarom..., nem is gondolom jelenleg, hogy vennék egy fixet éjszakára, egy variát nappalra, stb. Nincs jelenleg se golyós fegyverem, se céltávcsövem, se szerelékem, tehát nulláról indul a nagyvad vadászat, nem kell tubusokat, meg síneket, meg szerelékeket összehasonlítgatnom, hogy melyik lesz jó a régi felszereléshez. Természetesen az összeállítás így is fontos.

Tehát összegezve: szeretnék egy olyan céltávcsövet venni, ami mindenre jó, de igazán semmire (örökbecsű mondás).  Bion

Egyetértés? Ellenvélemény? Tartózkodás?  Nyihi
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #2277 Dátum: 2009. Június 20. - 14:03:59 »

Szia Sanyooo!

ad. 1. Mint említettem, sörétesnél zavar a célzást segítő bármilyen eszköz. Arra gondoltam, ha hajtásra kerülök, ahol nincs sok lehetőség, hely céltávcsővel lőni, akkor venném le a távcsövet. Viszont futó disznóra majdnem ugyanaz a vadászat, mint nyúlra, ahol nekem nem kell célzóeszköz. Ezért gondoltam, hogy oldható szerelék, irányzék nélkül. Szinte álló vadra csak közelre kellhet lőni, oda meg nem biztos, hogy kell a nyílt irányzék.  Fejvakarás
ad. 2. Ha a céltávcsövet letekerem a legkisebb nagyításra (2,5; vagy 3 az említett csöveknél), és úgy is lehet jól lőni hajtásban, vagy egy esetleg nagyon közelre behívott baknál átszámítom, hogy milyen magasat mutat a cső, feljebb emelem a fegyvert, és úgy lövök, akkor tényleg nem kell az oldható szerelék. Viszont ezt meg eddig nem volt alkalmam tapasztalni. (Ezzel kapcsolatban is várnám a véleményeteket!) Ebben az esetben viszont tényleg teljesen felesleges a nyílt irányzék, kivéve, ha toronyra épül a cső, és át lehet nézni alatta...  Fejvakarás

Tehát nem azért gondoltam az oldható szereléket, mert van nyóc csövem, és cserélgetni akarom..., nem is gondolom jelenleg, hogy vennék egy fixet éjszakára, egy variát nappalra, stb. Nincs jelenleg se golyós fegyverem, se céltávcsövem, se szerelékem, tehát nulláról indul a nagyvad vadászat, nem kell tubusokat, meg síneket, meg szerelékeket összehasonlítgatnom, hogy melyik lesz jó a régi felszereléshez. Természetesen az összeállítás így is fontos.

Tehát összegezve: szeretnék egy olyan céltávcsövet venni, ami mindenre jó, de igazán semmire (örökbecsű mondás).  Bion

Egyetértés? Ellenvélemény? Tartózkodás?  Nyihi

Szia!

Mennyit fogsz százalékosan lesen ülni, cserkelni, hívott bakot/rókát/bikát lőni, vagy ami a legreálisabb: vadkárban ülni? Ha tag leszel, nagy valószínűséggel kihasználod a varia előnyeit... Ha vadkárban fogsz javarészt vadászni: szerintem varia sem kell, nem hogy elektromos karácsonyfa abba a tubusba.  Vigyorog Szerintem százféle véleményt fogsz hallani - én fix szerelékkel egy 8x56-os magyar Bendert vettem, lőttem vele már 120m-re is és 12m-re is, lőttem erős szürkületben és nappal, mégsem volt vele baj. Függ nagyon sok minden a saját szemedtől is, emiatt senki sem fog tudni 100%-os tanácsot adni. Ha van lehetőséged, keress meg olyan vadászokat, akik az Általad kiszemelt kukkerek birtokában vannak, és terepi próba után dönts. Ennél reálisabb képet nem kapsz. Bár tudom, sajnos ez gyakran nem kivitelezhető Szomorú

Egy kalappal a döntéshez!

Üdv.: Balázs  Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2278 Dátum: 2009. Június 20. - 14:16:18 »

 Meglepődött :Mosolyog Meglepődött :Mosolyog
Szia Cs777!

Ez a két hozzászólásod nem igazán nyerte el a tetszésemet! Fejvakarás

Hát, én el sem tudom képzelni, hogyan tudsz lőni irányzék nélkül. Még sörétessel sem!
Gondold el, számold ki, két milliméter eltérés harminc méteren mennyit jelent! Még sörétessel is!
Akármilyen jó a szemed, szerintem ez egy hazardírozás, főleg élő vaddal! ? ! ? ! ? Vállat von Vállat von Vállat von

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #2279 Dátum: 2009. Június 20. - 15:22:45 »

Üdv!

Ezt a részét én sem értem, hogy ha nem kell a nyílt irányzék, akkor minek az oldható szerelék?


Hát ez távolról sem így van, véleményem szerint.


Sejtem hogy ezek az elképzelések honnan jönnek; van egy olyan sztereotípia, hogy hajtásban/terelésen csak közelre kell lőni, mozgó vadra, kapásból, rossz terepviszonyok közt. Ennek valamennyi valóságalapja van is, de nincs két egyforma stand ebben az országban, és azokon sem biztos hogy mindig ugyanúgy jön a vad. Szóval ha azt előre lehetne tudni, hogy adott napon milyen lövésekhez fogsz jutni, közelre vagy távolabbra, álló vagy mozgó vadra, akkor sokkal könnyebb lenne az elállók -amúgy sem nehéz- élete. Kacsint

A nyílt irányzékról annyit hogy én soha nem használtam, és szvsz a fiatalabb vadászok 90%-a sem, kivéve akik rendszeresen utánkeresnek. Vadászias megjelenést ad a fegyvernek, de kb ennyi a funkciója manapság.

Az egész céltávcső kérdésről az a véleményem, hogy egy jó minőségű 6x42 optikával nyugodtan végigvadászhatod Mo.-t. Ha van hold, akkor remekül lehet látni vele, ha meg töksötét van, akkor nem segít az 56-os lencse, meg a világító pont sem.
Akik lámpáznak, azoknak meg megint csak elég a 42-es távcső. Nem kell ezt a kérdést túllihegni, annyi a lényeg hogy jó optikai minőségű és biztosan lövésálló legyen a céltávcső. Az összes többi csak mókusvakítás.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 [152] 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: