Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454477 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #120 Dátum: 2008. Május 03. - 16:16:21 »

Falconoptics.hu ???
Csupa-csupa, gagyi holmik lelőhelye ! Levele

Hát nem tudom, én igen nagy megelégedéssel használok egy 10x42-es Barska Blachawk roof-ot.
Sőt, a 7x50-es keresőm "nyugdíjban" van, mert mostmá mindenhová a Barskat viszem.
Kompakt, igen szép és színhű képpel, üveglencsés, nemesgázzal töltött és piszokul masszív, jól állítható. (széles tartományban)
...és még esti vadászatra is mefelelő.
Pedig ha valaki, akkor én igencsak "kényes" vagyok az optikára.

Gyorsan hozzáteszem nem a Falconnál vettem, hanem másik forrásból - és mitagadás 12 ezerrel olcsóbban - ért "haza".

A Barska céltávcsövek milyenek?
Láttam a honlapjukon mennyiféle van, de vajon milyen minőségűek?
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #121 Dátum: 2008. Május 03. - 19:03:58 »

Falconoptics.hu ???
Csupa-csupa, gagyi holmik lelőhelye ! Levele

Hát nem tudom, én igen nagy megelégedéssel használok egy 10x42-es Barska Blachawk roof-ot.
Sőt, a 7x50-es keresőm "nyugdíjban" van, mert mostmá mindenhová a Barskat viszem.
Kompakt, igen szép és színhű képpel, üveglencsés, nemesgázzal töltött és piszokul masszív, jól állítható. (széles tartományban)
...és még esti vadászatra is mefelelő.
Pedig ha valaki, akkor én igencsak "kényes" vagyok az optikára.

Gyorsan hozzáteszem nem a Falconnál vettem, hanem másik forrásból - és mitagadás 12 ezerrel olcsóbban - ért "haza".
[/i]

Hát ha Neked megfelelő, akkor egy szavam sem lehet ! Wave

A Barska céltávcsövek milyenek?
Láttam a honlapjukon mennyiféle van, de vajon milyen minőségűek?
[/i]

u.a mint a Falcon termékei ! Táncol
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #122 Dátum: 2008. Május 03. - 20:40:12 »

Falconoptics.hu ???
Csupa-csupa, gagyi holmik lelőhelye ! Levele

Hát nem tudom, én igen nagy megelégedéssel használok egy 10x42-es Barska Blachawk roof-ot.
Sőt, a 7x50-es keresőm "nyugdíjban" van, mert mostmá mindenhová a Barskat viszem.
Kompakt, igen szép és színhű képpel, üveglencsés, nemesgázzal töltött és piszokul masszív, jól állítható. (széles tartományban)
...és még esti vadászatra is mefelelő.
Pedig ha valaki, akkor én igencsak "kényes" vagyok az optikára.

Gyorsan hozzáteszem nem a Falconnál vettem, hanem másik forrásból - és mitagadás 12 ezerrel olcsóbban - ért "haza".

A Barska céltávcsövek milyenek?
Láttam a honlapjukon mennyiféle van, de vajon milyen minőségűek?

Szevasz Jan!

Nem tudom milyenek, nekem sosem volt.
Egyik ismerősöm vett egyet, egy vil. pontos varia Barska és a 30-06-osán van rajta.
Azt mondta jól elvadászgat vele.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #123 Dátum: 2008. Május 04. - 16:53:22 »

Ismerősöm, és annak egy haverja, és a barátom unokája látott már ilyent, stb. Táncol
Wetzlar ! Te azért ismert vagy optika terén, tehát én arra vagyok kiváncsi, amit tapasztaltál, mert az elsőkézből származik.
Falcon, barska és a többi cég terméke szerintem túlárazott kínai gagyi.
Erről az ár pontosan jelzésértékkel bír, főleg, hogy akkora haszonnal dolgoznak, hogy az már  Bemutat
Eltérőek a vélemények, nekem ez.
Szoktad mondani, akkor már egy prémium is jó használtan ! Wave
Hát, szerintem is. jól van Mosolyog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #124 Dátum: 2008. Május 04. - 21:09:30 »

Ismerősöm, és annak egy haverja, és a barátom unokája látott már ilyent, stb. Táncol
Wetzlar ! Te azért ismert vagy optika terén, tehát én arra vagyok kiváncsi, amit tapasztaltál, mert az elsőkézből származik.
Falcon, barska és a többi cég terméke szerintem túlárazott kínai gagyi.
Erről az ár pontosan jelzésértékkel bír, főleg, hogy akkora haszonnal dolgoznak, hogy az már  Bemutat
Eltérőek a vélemények, nekem ez.
Szoktad mondani, akkor már egy prémium is jó használtan ! Wave
Hát, szerintem is. jól van Mosolyog

Én megírtam, hogy mit tapasztaltam a 10x42-es Barska roof-fal.
Ezen felül azt írtam, hogy nem tudom milyen a Barska céltávcső, egy ismerősömnek van, aki azt mondta neki jó.
(nálunk nem szokás egymásnak hazudozni, hogy a saját portékát védjük, ezt nagyon jól tudják a barátaim, ismerőseim.)
Ezen felül megjegyeztem, hogy nem a Falconnál vettem, hanem a tengerentúlról rendeltük.
Nem tudom te próbáltál-e már ilyen Barska keresőt.
Jelzem, hogy már kézbe fogva meg lehet tudni egy csőről, hogy az miből van.
Nos a Barska roof meglehetősen jó súlyban van, ami egyből jelezte, hogy ebben bizony van anyag, és jó az üveg is, amit azóta be is bizonyított.

Tudom, hogy nem Zeiss, vagy Leica minőség, de nekem méghasználtan sem telne egy ilyen kompakt méretű roof-ra, mert azt százezrekben mérik.
Nem is éjszakai, hanem melós csőnek vettem, de - legnagyobb meglepetésemre - olyan jól bevált, hogy ma már mindenhová ezt viszem.
Van ettől jobb cső ez természetes, dehát nekem ez jutott.
Az árakról annyit, ha van lehetőséged nézz körül a külhoni aukciós, vagy egyéb optikai lapokon, meg fogsz lepődni, hogy mi mennyibe kerül...csak itthon kérnek érte sokat, ergo nem minden drága holmi drága holmi, csak nekünk kínálják ezek a drága magyar kereskedők horror áron.
Azt is megjegyezném, hogy azon a portálon ahonnan én beszereztem minősítik a terméket, mailcímmel mindennel, tehát akár a tulajdonost is utol lehet érni.
Ebben az egyik minősítő egy Afganisztánban szolgáló katonatiszt volt, aki a Blackhawk-ot 3 éve használta a legmostohább körülmények között.
Persze ez is csak tájékoztató jellegű, meg az is, hogy 8x42-es nem is volt raktáron mert nemes egyszerűséggel eladták az összeset.
Így lett 10x42-es...de nem bántam meg, mert őzezéskor nagyon jó hasznát veszem.

Természetesen ha tehetném vennék mellé egy igazi éjszakai csövet is, de erre költeni - családos ember lévén - nem tudok.

...a nagy vágyam egy 8x56-os Wetzlar roof...eddig egyetlen egyet fogtam a kezemben és próbáltam egy remek barátom tulajdona.
Öreg darab volt de így is kiváló volt.
Ilyenből azonban kifogni egy szép és megkímélt darabot szintén bővebb pénztárcát igényel, mint az enyém.

Bocs a keresős offért.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #125 Dátum: 2008. Május 04. - 21:18:34 »

A Barska amerikai. Meglepő, de ott gyártják.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #126 Dátum: 2008. Május 05. - 10:15:28 »

A H&R témához:

Jók a későbbi Makro-k is nagyon! Csak annyit róluk, hogy a Gerhardt (Nickelként, miután megvette a kasseli H&R-t), a 2,5-10x46-ost tavalyig, a 6x46-ost pedig egészen az idei évig gyártásban tartotta, természetesen világítópontosra felturbózva.

Nekem egyszer volt alkalmam H&R távcsőbe belenézni, tavaly egy öreg vegyescsövűn egy 2 ¾-10 x 46-os „figyelt” 1-es szálkereszttel. Meggyőző volt. Ha egyszer lesz pénzem és távcsövet keresek, ezt a márkát nem fogom figyelmen kívül hagyni. Most láttam egy 7x56-os Makrot egy német webshopban 11-es irányzójellel (három vékony ék), remek állapotban. Ha most vennék távcsövet, ezt venném.

Juszuph! Nagyon szívesen olvasnék a H&R Exclusivról a tolmácsolásodban.... úgy látom ez igen ritka típus!
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #127 Dátum: 2008. Május 05. - 10:54:11 »

Egy link a Hertel&Reuss és Tordalk rajongóknak - most találtam:

http://www.hertelreuss.com/en/repairservice.aspx
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #128 Dátum: 2008. Május 05. - 12:00:48 »

Egy link a Hertel&Reuss és Tordalk rajongóknak - most találtam:

http://www.hertelreuss.com/en/repairservice.aspx

Ez már a Nickel biznisze... persze nem hinném, hogy rosszul járnak a javíttatók...
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #129 Dátum: 2008. Május 05. - 12:12:51 »

A H&R témához:

Jók a későbbi Makro-k is nagyon! Csak annyit róluk, hogy a Gerhardt (Nickelként, miután megvette a kasseli H&R-t), a 2,5-10x46-ost tavalyig, a 6x46-ost pedig egészen az idei évig gyártásban tartotta, természetesen világítópontosra felturbózva.

Nekem egyszer volt alkalmam H&R távcsőbe belenézni, tavaly egy öreg vegyescsövűn egy 2 ¾-10 x 46-os „figyelt” 1-es szálkereszttel. Meggyőző volt. Ha egyszer lesz pénzem és távcsövet keresek, ezt a márkát nem fogom figyelmen kívül hagyni. Most láttam egy 7x56-os Makrot egy német webshopban 11-es irányzójellel (három vékony ék), remek állapotban. Ha most vennék távcsövet, ezt venném.

Juszuph! Nagyon szívesen olvasnék a H&R Exclusivról a tolmácsolásodban.... úgy látom ez igen ritka típus!


Üdv!

Mennyibe került az a 7x56-os távcső?
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #130 Dátum: 2008. Május 05. - 12:19:34 »

A H&R témához:

Jók a későbbi Makro-k is nagyon! Csak annyit róluk, hogy a Gerhardt (Nickelként, miután megvette a kasseli H&R-t), a 2,5-10x46-ost tavalyig, a 6x46-ost pedig egészen az idei évig gyártásban tartotta, természetesen világítópontosra felturbózva.

Nekem egyszer volt alkalmam H&R távcsőbe belenézni, tavaly egy öreg vegyescsövűn egy 2 ¾-10 x 46-os „figyelt” 1-es szálkereszttel. Meggyőző volt. Ha egyszer lesz pénzem és távcsövet keresek, ezt a márkát nem fogom figyelmen kívül hagyni. Most láttam egy 7x56-os Makrot egy német webshopban 11-es irányzójellel (három vékony ék), remek állapotban. Ha most vennék távcsövet, ezt venném.

Juszuph! Nagyon szívesen olvasnék a H&R Exclusivról a tolmácsolásodban.... úgy látom ez igen ritka típus!


Üdv!

Mennyibe került az a 7x56-os távcső?

249 Euro. Írok privátot.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #131 Dátum: 2008. Május 05. - 12:26:26 »

Hát ez sem egyszerű kukker, annyi tekerentyű van rajta, mint egy fotómasinán. Nem tudnám vadászatra elképzelni, mert mire beállítom, megpirkad  Vigyorog

Schmidt & Bender 3 - 12 x 50 PM II

Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #132 Dátum: 2008. Május 05. - 12:27:25 »

Hát ez sem egyszerű kukker, annyi tekerentyű van rajta, mint egy fotómasinán. Nem tudnám vadászatra elképzelni, mert mire beállítom, megpirkad  Vigyorog

Schmidt & Bender 3 - 12 x 50 PM II


Azért annyira nem veszélyes...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #133 Dátum: 2008. Május 05. - 12:30:07 »

Azért annyira nem veszélyes...

Minden esetre a minőségével nem igen lehetgond... Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #134 Dátum: 2008. Május 05. - 12:35:00 »

Nem is vadászatra való. Ez a Bender P(olice) M(arksman) szériája mesterlövészeknek.... Marksmaneknek... Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: