Oldalak: 1 ... 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 [147] 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454481 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2190 Dátum: 2009. Május 25. - 21:07:35 »

Üdv Wetzlar!
Ugyan nem engem kérdeztél,és én tényleg nem értek hozzá,csak érdeklődő vagyok, de ha megnézed azt a linket amit Sab múltkor felrakott,megtalálható  a sok bóvli között több Barska modell,legalábbis szerintem hasonlít.

http://www.alibaba.com/countrysearch/CN-suppliers/binocular/3.html

pl.
http://www.alibaba.com/product-gs/213345884/binocular.html
http://www.barska.com/ab10800.html

Köszi Bandi!  Igen

Hát ez tényleg ugyanaz a cső... OOO
Innentől a Barska céltávcsövek tőlem aztán jöhetnek Made In Russia felirattal...messziről jött ember azt mond amit akar.  Bion Bion
Van ennek a gyártmánynak egy magyar honlapja, kíváncsi lennék a forgalmazó vajon mit mondana erre a kényes kérdésre?  Vállat von
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #2191 Dátum: 2009. Május 25. - 21:10:06 »

Ez is hasonló:
http://www.barska.com/ab10590.html
http://www.alibaba.com/product-gs/204746020/Professional_Giant_Binoculars_20_80mm.html
vagy ezek:
http://www.barska.com/storm-ex-10x42-binoculars-barska.html
http://www.alibaba.com/product-gs/222497390/Quadrangle_open_bridge_Binocular/showimage.html

Sab,ezek ugyan azok?
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #2192 Dátum: 2009. Május 25. - 21:14:11 »

Sab,Wetzlar! Szívesen! Mosolyog
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2193 Dátum: 2009. Május 25. - 21:17:33 »

Köszönöm, más gépről levelezek, ezért nem tudtam én bemásolni, de megjegyezném, hogy a Yukon és a Falcon Mo-i forgalmazó termékei is furcsán megtalálhatóak a Kínai gyártók honlapján.
Oroszos hangzás szintén kelendő lett, mind a Német, Angol.
Ezt az alibaba.com-ot tényleg nagyon javasolt forgatni mindenkinek, mert a gyártó cég is elérhető, és látható, hogy még mi mindent gyártanak.
Tömören, mindent, mint látható.
Cégnév, kamunév stb. felvitele a termékre, vagy más burkolat felvitele nem gond Kínai számára.

és még egy :

Ja és egy érdekes bizonyíték az utolsó Fehován látottakról egy francia céltávcső termékről, termékekről.
Most láttam a vadászlapban amint egy Úr fogja a kezében, ha jól emlékszem tusra szerelve, az eredeti piacos tasco-bushnell céltávcsövet, még cégnév sem szerepelt az optikán, arra is lusták voltak.
Francia terméknek beállítva , Bernard név alatt.
Fogtam, láttam, néztem és teljes bizonyossággal állíthatom, hogy na ez a félrevezetés, és a vásárló megtévesztése eset, és ezért vállalom is az elmondottakat.
Remélem másnak is feltűnt ez a nyüansz, nem csak nekem. Kacsint Mosolyog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2194 Dátum: 2009. Május 25. - 21:24:17 »

Átnéztem az oldalakat amiket belinkeltél.
Hát azért az elég durva, hogy Nachtfalke néven pl. a 2,5-10x56 IR. 1.141!!! euro - CSAK 280,-Ft-tal számolva is 319.480,-Ft.!!!!!! -, míg ugyanez Delta Titanium néven 149.700.,Ft.

Hát hogyan van ez?
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2195 Dátum: 2009. Május 25. - 21:26:24 »


Igen, és én is tudok a másik gépemről egy és azonos termékeket felsoroltani, sőt több esetben még a burkolat is azonos, csak a cégnév más.
Pld. a BTC 8-10x42-t a nevét a forgalmazóról kapta, azt nem titkolva, hogy kínai termék, de ue.megtalálható USSR honlapon más cég név alatt.
Vagy a Lacerta nagyon jó pld, főleg az ED ( swar klón), melyről a Lacerta lecsúszott, mert Kínától nagyobb megrendelést kapott a Bauer ha jól emléskszem a cégnévre, és nem 70-80 ezer ft lesz az ára, ennek duplája, mert 100 ezer d megrendelést kért.
De, ue a termék Orion név alatt is megtalálható, de ők is lecsusztak, mint a Lacerta, és ha elékszül a 100 ezer db, akkor jöhetnek Ők.
Ez az ED nagyon jó pld. arra, hogy Kína előállított egy nagyon versenyképes terméket.
Ismerem, teszteltem a próbagyártmányt, ezért mondom, sőt a következő tesztnapon is nálam lesz, ha megkapom.
Érdekességnek. Mosolyog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2196 Dátum: 2009. Május 25. - 21:30:23 »

Akkor tulajdonképpen a Lacerta/Orion/Bauer egy és ugyanaz lesz minőségben is, csak más más logóval a távcsövön?
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2197 Dátum: 2009. Május 25. - 21:30:59 »

Átnéztem az oldalakat amiket belinkeltél.
Hát azért az elég durva, hogy Nachtfalke néven pl. a 2,5-10x56 IR. 1.141!!! euro - CSAK 280,-Ft-tal számolva is 319.480,-Ft.!!!!!! -, míg ugyanez Delta Titanium néven 149.700.,Ft.

Hát hogyan van ez?

Hogy mire fel ez a nagy árkülönbség.
Osztrák boltost megkérdeztem, katalógusban is megtalálható a MicroDOT, és mivel közkedvelt Ausztriában, ezért a forgalmazó megkéri az árat, főleg, hogy náluk gagyit nem célszerű forgalmazni, vagy hamis terméket.
Simán nagy a haszna a forgalmazónak, vagy csak továbbértékesítő, és Ő is lehúz egy kicsit.
Katalógusi képet erről is tudok mellékelni, ha visszakapom a gépemet a lányomtól. :'( Rííí Kacsint Mosolyog Vigyorog
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2198 Dátum: 2009. Május 25. - 21:31:41 »

Akkor tulajdonképpen a Lacerta/Orion/Bauer egy és ugyanaz lesz minőségben is, csak más más logóval a távcsövön?

Igen, meg ami még közben lesz. Meglepődött Kacsint Mosolyog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2199 Dátum: 2009. Május 25. - 22:18:17 »

Nekem egy nagy bajom van, hogy számomra az igazi távcső - mármint keresőben - a porro...
A roof-ok szépek, kompaktak és modernek, de egy jó porro prizmás cső az amit inkább szívesen veszek a kezembe.
Nézegetem ezt a 7x42-es zöld gumiborítású Swarovski Habicht porro-t...na egy olyat el tudnék viselni, de piszok drága még használtan is.
Esetleg hasonlítottad már össze ezt a csövet valamelyik másikkal/másikakkal?

Naplózva
Fzsolt69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35



« Új üzenet #2200 Dátum: 2009. Május 25. - 22:59:02 »

Köszönöm az eddig érdemben hozzászólóknak! Akkor tehát ez is egy kínai csoda! De sajna a pénz az nagy úr!!! Ennyi van rá és nem több (30000,-ft). Megveszi felrakja, ha szerencséje van akkor használni tudja egy darabig. Ha nem akkor vesz még egy párat és utána rájön, hogy egy nevesebb termékkel jobban járt volna. Elmagyaráztam már én ezt a barátomnak, meg is értette, de nincs rá most pillanatnyilag több és ennyi. Még egyszer köszönöm a hozzászólásokat, most is tanulhattam egy pár dolgot  Emelem  Piál
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2201 Dátum: 2009. Május 26. - 08:12:26 »

Köszönöm az eddig érdemben hozzászólóknak! Akkor tehát ez is egy kínai csoda! De sajna a pénz az nagy úr!!! Ennyi van rá és nem több (30000,-ft). Megveszi felrakja, ha szerencséje van akkor használni tudja egy darabig. Ha nem akkor vesz még egy párat és utána rájön, hogy egy nevesebb termékkel jobban járt volna. Elmagyaráztam már én ezt a barátomnak, meg is értette, de nincs rá most pillanatnyilag több és ennyi. Még egyszer köszönöm a hozzászólásokat, most is tanulhattam egy pár dolgot  Emelem  Piál .  

Ha lesz rá módod tedd meg légyszíves, hogy este, szürkületben kipróbálod, esetleg összehasonlítod valamelyik másikkal és írd meg ide mit tapasztaltál ezzel a Barska-val.
Hol veszi a cimborád, boltban újonnan, vagy használtan?

Üdv. w.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2202 Dátum: 2009. Május 26. - 08:13:46 »

Nekem egy nagy bajom van, hogy számomra az igazi távcső - mármint keresőben - a porro...
A roof-ok szépek, kompaktak és modernek, de egy jó porro prizmás cső az amit inkább szívesen veszek a kezembe.
Nézegetem ezt a 7x42-es zöld gumiborítású Swarovski Habicht porro-t...na egy olyat el tudnék viselni, de piszok drága még használtan is.
Esetleg hasonlítottad már össze ezt a csövet valamelyik másikkal/másikakkal?



Üdv !
Én a hagyományos porrós feketeházas Swar. 7x42-t kedvelem, tehát én is porro-s párti vagyok, igaz, hogy most az EDF 7x40-es a kedvencem.
Zeiss Jena porro is kedvelem nagyon.
Lecerta ED 8x, 10x42-es-t több más termékhez hasonlítottuk, és az élmezőnyben maradt, pedig Kínai gyártmány.
7x42-es swar-ban a gumi borításost is ismerem, az is korrekt, és talán annyi előnye van a simával szemben, hogy ugye nem kopogós.
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #2203 Dátum: 2009. Május 26. - 19:36:09 »

Sziasztok!

Főleg Sab-hoz lenne egy kérdésem, de lehet más is tudja, hogy hogyan működik a céltávcsöveken a parallaxis állítás (már amelyiken van).
(én 2 fajtáról tudok, egyik a tubus közepén, másik az obejtívnél tekergethető)

Arra is kívácsi vagyok, hogy mechanikailag hogyan müködik, de föleg arra, hogy ha mondjuk beállítjuk 100 m-re, akkor +- meddig lesz még parallaxis mentes a kép, illetve mi van végtelen állásban? Szoval mennyire kell pontosan belőni a távolságra? Meg mondjuk miért van 100 m körül általában több osztás az állításon..60-70-100-150-200...mert eddig ugy tudtam, a jó csövek, ezen a távon kb, azért parallais mentesek...
Húha, lehet hogy hosszú lesz a válasz, de ha van erről valami jó doksi azt is szivesen elolvasnám Mosolyog
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2204 Dátum: 2009. Május 26. - 20:25:12 »

Sziasztok!

Főleg Sab-hoz lenne egy kérdésem, de lehet más is tudja, hogy hogyan működik a céltávcsöveken a parallaxis állítás (már amelyiken van).
(én 2 fajtáról tudok, egyik a tubus közepén, másik az obejtívnél tekergethető)

Arra is kívácsi vagyok, hogy mechanikailag hogyan müködik, de föleg arra, hogy ha mondjuk beállítjuk 100 m-re, akkor +- meddig lesz még parallaxis mentes a kép, illetve mi van végtelen állásban? Szoval mennyire kell pontosan belőni a távolságra? Meg mondjuk miért van 100 m körül általában több osztás az állításon..60-70-100-150-200...mert eddig ugy tudtam, a jó csövek, ezen a távon kb, azért parallais mentesek...
Húha, lehet hogy hosszú lesz a válasz, de ha van erről valami jó doksi azt is szivesen elolvasnám Mosolyog

Már több esetben leírtam, de számodra megismétlem, de hosszú lesz.
Ez gyári hiba, rossz az optikai elemek és szálkereszt elhelyezkedése, beszabályozása az optikai lencsékhez, stb.

Elsőként is a parallaxis egy optikai hibajelenség.
Ezt a hagyományos vadászcéltávcsöveknél ált 100m-től teszik, szabályozzák, parallaxis mentessé.
Két féle észlelhető parallaxis jelenség van.
És érthetően magyarázva, nem szakmailag.

01. mikor az optikát nem megfelelően szabályozták be és ezért vagy a szálkereszt képe nem éles, vagy a cél képe nem, tehát egyszerre a kettő nem látható élesen és ez nem korrigálható a dioptria-állító szerkezettel sem.


02. És ez a jobban ismert, mikor a fej mozgatásával a használó azt érzékeli, hogy a szálkereszt képe lóg, mozog.

Két féle és fajta parallaxis állítási megoldás ismert technikailag.
Objektív vagy front-parallaxosnak nevezett, ebben az esetben közvetlenűü az objektív lencsét mozgatjuk ki és befelé a burkolat tekerésekor.

Másik a központos, vagy oldalparallax-állításnak nevezett megoldás, mikor egy komplett optikai és mechanikai szerkezetet mozgatunk a távcső tubusában elhelyezve, azzal párhuzamosan.

Az objektív mozgatása megbízhatóbb, mert kevesebb elemet mozgat.
Oldalparallax-állítás, csak minőségi céltávcsöveknél megfelelő, mert ha az nem központos mozgatásilag a tubussal, akkor az téveszt, eltolja a képet, stb.

Mérni, ill. távolságbecslésre is kiválóan használható ez a kellemetlen hibajelenség.
És ugye az alapfeladatára, hogy különböző távolságokra teljesen parallaxis-mentessé tehető a céltávcső.

Ha egy bizonyos távolságra kiszabályoztuk a parallaxist, akkor más távon jelentkezni fog a hiba, főleg ez nagy nagyításon érzékelhető.
De ez a feladata, hogy csak egy bizonyos távolságon legyen mentes.
Mennem kell, elnézést ! Wave


Naplózva
Oldalak: 1 ... 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 [147] 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: