Oldalak: 1 ... 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 [144] 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454449 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2145 Dátum: 2009. Május 23. - 19:24:04 »

Ezt ne tőlem kérdezd! Mosolyog

"Kaliber igaz. Mosolyog
És ezt megerősítettem már több esetben is gyakorlatban."   SAB, ewzzel mit akartál mondani???  Vállat von
Mit jelent az, hogy "nem hagyományos szálkereszt"???  Néha úgy írsz, hogy tolmács kell olvasáskor! Mosolyog
30x nagyítás? Brávó! Igazi vadásztávcső az is! Nevet
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2146 Dátum: 2009. Május 23. - 19:37:59 »

"Képminősége minden nagyítási tartományban tű éles nappal."

No egy ilyen paraméterű és árfekvésű csőnél ezt megnézném én is. Ördög
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2147 Dátum: 2009. Május 23. - 19:54:45 »

"Kaliber igaz. Mosolyog
És ezt megerősítettem már több esetben is gyakorlatban."   SAB, ewzzel mit akartál mondani???  Vállat von
Mit jelent az, hogy "nem hagyományos szálkereszt"???  Néha úgy írsz, hogy tolmács kell olvasáskor! Mosolyog
30x nagyítás? Brávó! Igazi vadásztávcső az is! Nevet

Azt, hogy a 30-06-ot is simán bírja, eddig. Kacsint Mosolyog
Nem hagyományos az a kimondott preciziós célra kifejlesztett, tervezett szálkereszt, melynek beosztásai külön feladatot ellátására alkalmasak.
Forgalmazó honlapján látható és olvasható a tudnivaló erről a szálkereszt típusról.
30x-os nagyítás ?
Nem, ez a max, nem kötelező ezt a nagyítási tartományt kihasználni, de ez nem vadászcéltávcső, de használható arra is ha valakinek ilyen ingere van, mert van ilyen is.
A céltávcső adta tulajdonságokat vadász nem igen tudja kihasználni, de pld. a távolságmérés ( becslés), nagyon hasznos lehet, ha a kalibere képes áthidalni bizonyos távolságokat.
A céltávcső sokat tudása önmagában sokat nem jelent, ha nincs mögötte megfelelő képzettséggel,tudással rendelkező személy, de ez igaz a fegyverzetre is. Kacsint Mosolyog
Sokan ezt másként értelmezik és pont fordítva cselekszenek. Mosolyog
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2148 Dátum: 2009. Május 23. - 19:56:04 »

"Képminősége minden nagyítási tartományban tű éles nappal."

No egy ilyen paraméterű és árfekvésű csőnél ezt megnézném én is. Ördög

Pontosan nem tudom az árát, de kb 200 ezer, és valóban, ezért az összegért valamit villogtasson már, ha nem is NightForce. Mosolyog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2149 Dátum: 2009. Május 23. - 20:04:44 »

A látómező legszélén is tűéles a kép?
(mert ezesetben nagyon precízen van felcsiszolva.)
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2150 Dátum: 2009. Május 23. - 20:15:18 »

A látómező legszélén is tűéles a kép?
(mert ezesetben nagyon precízen van felcsiszolva.)

Igen, ezt néztem én is elsőként. Mosolyog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2151 Dátum: 2009. Május 23. - 23:24:33 »

Azt, hogy a 30-06-ot is simán bírja, eddig. Kacsint Mosolyog
Nem hagyományos az a kimondott preciziós célra kifejlesztett, tervezett szálkereszt, melynek beosztásai külön feladatot ellátására alkalmasak.
Forgalmazó honlapján látható és olvasható a tudnivaló erről a szálkereszt típusról.
30x-os nagyítás ?
Nem, ez a max, nem kötelező ezt a nagyítási tartományt kihasználni, de ez nem vadászcéltávcső, de használható arra is ha valakinek ilyen ingere van, mert van ilyen is.
A céltávcső adta tulajdonságokat vadász nem igen tudja kihasználni, de pld. a távolságmérés ( becslés), nagyon hasznos lehet, ha a kalibere képes áthidalni bizonyos távolságokat.
A céltávcső sokat tudása önmagában sokat nem jelent, ha nincs mögötte megfelelő képzettséggel,tudással rendelkező személy, de ez igaz a fegyverzetre is. Kacsint Mosolyog
Sokan ezt másként értelmezik és pont fordítva cselekszenek. Mosolyog

"Nem hagyományos az a kimondott preciziós célra kifejlesztett, tervezett szálkereszt, melynek beosztásai külön feladatot ellátására alkalmasak."  Tényleg?
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #2152 Dátum: 2009. Május 24. - 00:00:09 »

Sanyooo,igaz fiatal ember vagyok,de nálad rosszindulatúbb alakkal nem is találkoztam még...hihetetlen hogy nincs olyan topic ahol ne csinálnád a balhét.Sab megemlített egy új fajta távcsövet,engem pl érdekel.Mi a f@szért kell lehurrogni?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2153 Dátum: 2009. Május 24. - 00:02:06 »

Sanyooo,igaz fiatal ember vagyok,de nálad rosszindulatúbb alakkal nem is találkoztam még...hihetetlen hogy nincs olyan topic ahol ne csinálnád a balhét.Sab megemlített egy új fajta távcsövet,engem pl érdekel.Mi a f@szért kell lehurrogni?

Szia!
Te legalább nem beszélsz mellé! Ez is valami!
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #2154 Dátum: 2009. Május 24. - 09:21:30 »

Sanyooo,igaz fiatal ember vagyok,de nálad rosszindulatúbb alakkal nem is találkoztam még...hihetetlen hogy nincs olyan topic ahol ne csinálnád a balhét.Sab megemlített egy új fajta távcsövet,engem pl érdekel.Mi a f@szért kell lehurrogni?
Mert Sanyooo ilyen ő igen sokszor morog hol ezért hol azért, de ezért nem kell a vizet felkapni. Sokan sokfélék vagyunk. Kacsint
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2155 Dátum: 2009. Május 24. - 09:48:46 »

Sanyooo,igaz fiatal ember vagyok,de nálad rosszindulatúbb alakkal nem is találkoztam még...hihetetlen hogy nincs olyan topic ahol ne csinálnád a balhét.Sab megemlített egy új fajta távcsövet,engem pl érdekel.Mi a f@szért kell lehurrogni?

Majd a gumibot visszaüt, mikor gondja lesz alapon én ezt elnézem. Kacsint Mosolyog
Majd vastagon fog a tollam, és az emlékezetem visszatér. Kacsint Vigyorog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2156 Dátum: 2009. Május 24. - 14:37:11 »

Sanyooo,igaz fiatal ember vagyok,de nálad rosszindulatúbb alakkal nem is találkoztam még...hihetetlen hogy nincs olyan topic ahol ne csinálnád a balhét.Sab megemlített egy új fajta távcsövet,engem pl érdekel.Mi a f@szért kell lehurrogni?

Engem is érdekel! Meg érdekelne más is, sok minden, amire SAB tudna válaszolni, de nem teszi, miért? Ő sportlövő, miért nem beszél nekünk erről, miért nem mondja meg milyen szálkereszt van abban a távcsőben? Mint nagy távolságú lövész beszélhetne nekünk a Mil-dot, a Bryan-szálkeresztről, a céltávcső kalibrálásáról a különböző lőszerekhez, a célpontáthelyezés-távolság összefüggéséről, a találati pont változásáról hőmérséklet-légnyomás-oldalszél-távolság függvényében, akár itt, akár a messzis topicban! Biztos sokunkat érdekelné, tán még jobban is lőnénk a segítségével! Miért nem segít nekünk???  Vállat von
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2157 Dátum: 2009. Május 24. - 15:49:03 »

Engem is érdekel! Meg érdekelne más is, sok minden, amire SAB tudna válaszolni, de nem teszi, miért? Ő sportlövő, miért nem beszél nekünk erről, miért nem mondja meg milyen szálkereszt van abban a távcsőben? Mint nagy távolságú lövész beszélhetne nekünk a Mil-dot, a Bryan-szálkeresztről, a céltávcső kalibrálásáról a különböző lőszerekhez, a célpontáthelyezés-távolság összefüggéséről, a találati pont változásáról hőmérséklet-légnyomás-oldalszél-távolság függvényében, akár itt, akár a messzis topicban! Biztos sokunkat érdekelné, tán még jobban is lőnénk a segítségével! Miért nem segít nekünk???  Vállat von

Mert nem kérdeztek, azért.
De ha kérdeznek, akkor sem válaszolok olyan dolgokra, melyek olvashatóak pontosan, lsd. forgalmazó honlapját a szálkeresztről.
Minek ismételjem magam.
Másik.
Már jó pár hónapja nem vagyok sportlövő, "már csak" mesteroktató.
Utódomat oktatom, senki másnak nem adom át, azt amiért 7 évet küszködtem, neki is csak az alapokat, ha nem fogényok, akkor pá-pá. Wave Vigyorog

Vadász oktatást (golyós) ma is művelek, és azt át is adom.

Mivel több esetben az a vád ért engem, hogy mesterlövészeket akarok faragni a vadászokból, ezért döntöttem, hogy ha kérik átadom, ha nem, akkor közlöm vele, hogy ez bizony nem megfelelő.(vadászgolyós)
Precizíós, és nagytávolságú lövészetet, annak tudását át lehet adni, de csak egy szintig.
Én civilnek még azt sem adom át, mert azt én szereztem, izzadtam magamnak,nem oktatott senki.
Hát ez van, talán megérthető is. :Mosolyog Mosolyog

De, hogy érzékeltessem egy alaptudással, hogy mi az elvárható egy katonai mesterlövésztől ( most azt oktatom), ha az első lövés leadása célt téveszt, és annak becsapódását látva, azt 2-4 mp belül nem korrigálja ( nem állítással, azt a szálkereszt segítségével, célpontáthelyezéssel), és nem küldi a lövést találatra, akkor az a lövő felderítésre kerülhet, és kész a halotti bizonyítványa.
Első lövések, nem bemelegített csővel, nem hajszálpontosak a mesterlövészeknél, precizíós lövészeknél.
Nagytávolságúnál más az elvárás, de sok az azonosság.
Nálunk szigoruan megkötöttek a feltételek.
Mesterlövészeknél, csak és kizárólag rendszeresített fegyverzettel, optikával, és lőszerrel lehet lőni.
Precíziós és nagytávolságúnál már "lehet lazítani", technikát felsorakoztatni, de ha valakit szponzorálnak, akkor az sem ugrálhat sokat.
Más a civil lövészet ebben a két utóbbi sportágban, és én nem is nagyon ismerem, csak figyelemmel kísérem.
De pld. Mo-on is, bárki űzheti ezt a sportágat, anélkül, hogy lenne mögötte vagy hozzá szedett lőkészség, tudás.
Pénz, az kell, sok kell hozzá, ha komolyan próbára akarja tenni magát, és akkor is lehet, hogy sok értelme nem volt, mert hiányzik a lényeg, a génben lévő vagy született adottság.
Mindenki elérhet, mindenkivel elérhetővé lehet tenni egy bizonyos lőtudást, hogy ezt követően képes-e önmagán túllépni, avagy sem, az már egyénfüggő.
Tessék az én pld-at nézni, 7 év kellett, hogy megtaláljam az utódomat, akinek sokkal nagyobb technikai előnye van most, mint nekem volt anno.
Tessék csak a fegyverzetet, optikát, stb. tekinteni.
És még mindig csak 50%-os a teljesítménye, de már országosan elismert, 21 éves srác.
Na, ennyit erről, lehet átmásolni más topikba mert jól le off-tam a topikot, ezért elnézést.

Ennyit kívántam megosztani, többet nem. Mosolyog

Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2158 Dátum: 2009. Május 24. - 15:57:49 »

........8...9...10  Hm. Inkább nem mondok semmit.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2159 Dátum: 2009. Május 24. - 16:10:36 »

Attila!

Én csak arra kérnélek, hogy ne kezd, vagy fejezd be azzal a hsz.-aidat, hogy "bár én nem értek hozzá!".
Mostmár mindenki tudja ki vagy és mivel foglalkozol, egy kissé "komolytalan" ha így kezded, vagy zárod a hsz.-okat.
OK.?  Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 ... 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 [144] 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: