Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454479 alkalommal)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #90 Dátum: 2008. április 30. - 16:01:35 »

Fiúk!

Árrésről egy példa...
Nikon Monarch ATB 10x56 keresőtávcső a Cabelason, de más amcsi boltban is kijön 67e forintra, itthon u.ez az egyik legolcsóbb helyen is 120e körül mozog. Ha mindent beleveszek akkor is min. 40ezret nyerünk a dologgal...  gyozo
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #91 Dátum: 2008. április 30. - 16:16:00 »

Fiúk!

Árrésről egy példa...
Nikon Monarch ATB 10x56 keresőtávcső a Cabelason, de más amcsi boltban is kijön 67e forintra, itthon u.ez az egyik legolcsóbb helyen is 120e körül mozog. Ha mindent beleveszek akkor is min. 40ezret nyerünk a dologgal...  gyozo

Na ja... és azt küldhetik!
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #92 Dátum: 2008. április 30. - 18:50:20 »

Sziasztok!
Akinek vannak tárgyilagos tapasztalatai középkategórias csövekkel irja meg .Mert azért bisztosan akad élet a prémiumok után is.
Üdv. r.

A kérdés az, hogy Te mit tekintesz középkategóriának?!

Adott esetben lehet jó választás, egy Delta vagy egy Seadler.
De az Oxo is megfelel kiválóan vadászati célra.
És akkor még ott van a Meopta(nem Meostar!!!), a Vixen és még amiről nem is hallottunk...

De nagyon megfontolandó a használt, jó állapotú prémium cső!!!(Nekem az van! Egy 7x56-os Kahles!)

Ezek mind lehetnek jó választások. Persze a középkategóriát is szelektálja az az erszényben lapuló tallér mennyisége.... Wave
Üdv. Steve !
Középkategória= Prémiumok után,......és a használhatatlanok .....elött
Üdv.r. Wave
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
sab
Vendég
« Új üzenet #93 Dátum: 2008. április 30. - 19:51:10 »

Na, ne, tényleg, aztamindenit ! MeCry KAP
Akkor az amcsik tönkremennek ! :RII
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #94 Dátum: 2008. április 30. - 20:00:57 »

"""A kérdés az, hogy Te mit tekintesz középkategóriának?!

Adott esetben lehet jó választás, egy Delta vagy egy Seadler.
De az Oxo is megfelel kiválóan vadászati célra.
És akkor még ott van a Meopta(nem Meostar!!!), a Vixen és még amiről nem is hallottunk..."""


Miért az OXO az középkategóriás ? Kacsint Mosolyog
Használt céltávcsöveknél még ha csúcsminőséget képvisel akkor is két tényezős rizikó van jelen.
Lövésállóság, és párásodás.
Azért mert Kahles, Swarovski, Zeiss, stb, még használt, de új állapotában sem jelenti azt, hogy jó !
Sajnos ! MeCry
Én azt mondom, hogy legyen hazai forgalmazó, legalább lehessen valakin a port elverni ha gond van és kész !
Egy német, svéd, osztrák, csak hümmög, na de a magyar, az kérem megfogható ! Okos
Engem nem érdekel a kamu 30 és örökösnek mondott elérhetettlen garancia, adjon 3-5 évet, de azt biztosra, és ha gonddom van, akkor nem hámozzon, cserélje ki ! Kalapal
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #95 Dátum: 2008. április 30. - 20:11:31 »

Az a 30 év sem 30 év.. az én Zeiss-em esetében csak 10... "sic transit gloria mundi"...
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #96 Dátum: 2008. április 30. - 20:13:04 »

"""A kérdés az, hogy Te mit tekintesz középkategóriának?!

Adott esetben lehet jó választás, egy Delta vagy egy Seadler.
De az Oxo is megfelel kiválóan vadászati célra.
És akkor még ott van a Meopta(nem Meostar!!!), a Vixen és még amiről nem is hallottunk..."""


Miért az OXO az középkategóriás ? Kacsint Mosolyog
Használt céltávcsöveknél még ha csúcsminőséget képvisel akkor is két tényezős rizikó van jelen.
Lövésállóság, és párásodás.
Azért mert Kahles, Swarovski, Zeiss, stb, még használt, de új állapotában sem jelenti azt, hogy jó !
Sajnos ! MeCry
Én azt mondom, hogy legyen hazai forgalmazó, legalább lehessen valakin a port elverni ha gond van és kész !
Egy német, svéd, osztrák, csak hümmög, na de a magyar, az kérem megfogható ! Okos
Engem nem érdekel a kamu 30 és örökösnek mondott elérhetettlen garancia, adjon 3-5 évet, de azt biztosra, és ha gonddom van, akkor nem hámozzon, cserélje ki ! Kalapal


Az én Zeissem jó.... Kacsint gyozo
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #97 Dátum: 2008. Május 01. - 14:29:18 »

!!!
"""A kérdés az, hogy Te mit tekintesz középkategóriának?!

Adott esetben lehet jó választás, egy Delta vagy egy Seadler.
De az Oxo is megfelel kiválóan vadászati célra.
És akkor még ott van a Meopta(nem Meostar!!!), a Vixen és még amiről nem is hallottunk..."""


Miért az OXO az középkategóriás ? Kacsint Mosolyog
Használt céltávcsöveknél még ha csúcsminőséget képvisel akkor is két tényezős rizikó van jelen.
Lövésállóság, és párásodás.
Azért mert Kahles, Swarovski, Zeiss, stb, még használt, de új állapotában sem jelenti azt, hogy jó !
Sajnos ! MeCry
Én azt mondom, hogy legyen hazai forgalmazó, legalább lehessen valakin a port elverni ha gond van és kész !
Egy német, svéd, osztrák, csak hümmög, na de a magyar, az kérem megfogható ! Okos
Engem nem érdekel a kamu 30 és örökösnek mondott elérhetettlen garancia, adjon 3-5 évet, de azt biztosra, és ha gonddom van, akkor nem hámozzon, cserélje ki ! Kalapal

Üdv. Sab !
Ahogy írod lehet az akármilyen prémium,gondok lehetnek vele.A garanciával kapcsolatban is egy véleményen vagyunk,mármint lehessen azt érvényesíteni. A garancia idővel kapcsolatban leírom az én esetemet.Októberben vettem egy Swarovski 8×56-os 14esztendős csövet,de az első havas használatnál bepárásodott.Magam sem hittem az ennyi meg annyi garanciának,megpróbáltam optikussal itthon javittatni.Ujra bepárásodott,tehát visszaküldtem , megint egy hét.Egy hét után megjött a cső de a hiba megmaradt.Ekkor végső indulatomra megkerestem a Swaro magyarországi képviselőjét,akinek elmondtam a gondomat, azt is hogy iavitattam a csövet, (Ez ugye jobb helyeken automatikusan garanciavesztéssel jár.)Erre a képviselő töviről-hegyire tájekoztatott, elmondta , hogy még igy is jó eséllyel megcsinálják a javítást.Erre elüldtem a csövet arra a címre amit megadott(B.P-i vadászbolt) innen kezdve, a szállitási költség a gyár-é . Mikor kikerült a cső Absam-ba,ott eldönti a polgár, hogy fizetős lesz-e a dolog vagy garanciális.Ezután a tulajt ertesítik a döntésről, az pedig vagy elfogadja vagy nem.A visszaszállítás szintén a gyár költsége.Az én esetemben, szétszerelés,tisztítás,tömítések  cseréje, gáztöltés történt .A beigért 3hét helyett 2hét után visszakerült a cső,dijtalanul kijavítva. Hangsúlyozom 14-éves a cső, és azt is mondta a képviselő , hogy a szigetelő tömítésekre 30év garanciát vállal a gyártó.
Üdv.r.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #98 Dátum: 2008. Május 01. - 15:02:25 »

Üdv. Sab !
Ahogy írod lehet az akármilyen prémium,gondok lehetnek vele.A garanciával kapcsolatban is egy véleményen vagyunk,mármint lehessen azt érvényesíteni. A garancia idővel kapcsolatban leírom az én esetemet.Októberben vettem egy Swarovski 8×56-os 14esztendős csövet,de az első havas használatnál bepárásodott.Magam sem hittem az ennyi meg annyi garanciának,megpróbáltam optikussal itthon javittatni.Ujra bepárásodott,tehát visszaküldtem , megint egy hét.Egy hét után megjött a cső de a hiba megmaradt.Ekkor végső indulatomra megkerestem a Swaro magyarországi képviselőjét,akinek elmondtam a gondomat, azt is hogy iavitattam a csövet, (Ez ugye jobb helyeken automatikusan garanciavesztéssel jár.)Erre a képviselő töviről-hegyire tájekoztatott, elmondta , hogy még igy is jó eséllyel megcsinálják a javítást.Erre elüldtem a csövet arra a címre amit megadott(B.P-i vadászbolt) innen kezdve, a szállitási költség a gyár-é . Mikor kikerült a cső Absam-ba,ott eldönti a polgár, hogy fizetős lesz-e a dolog vagy garanciális.Ezután a tulajt ertesítik a döntésről, az pedig vagy elfogadja vagy nem.A visszaszállítás szintén a gyár költsége.Az én esetemben, szétszerelés,tisztítás,tömítések  cseréje, gáztöltés történt .A beigért 3hét helyett 2hét után visszakerült a cső,dijtalanul kijavítva. Hangsúlyozom 14-éves a cső, és azt is mondta a képviselő , hogy a szigetelő tömítésekre 30év garanciát vállal a gyártó.
Üdv.r.
A nagynevű gyártók csöveit azért hívják prémiumnak, mert ezek a legjobbak, csak az az egy gond van ezzel, hogy az esetek többségében busásan megfizettetik a vevővel a nevet, legalábbis a mi földrészünkön.
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #99 Dátum: 2008. Május 01. - 15:25:31 »



Idézet
A nagynevű gyártók csöveit azért hívják prémiumnak, mert ezek a legjobbak, csak az az egy gond van ezzel, hogy az esetek többségében busásan megfizettetik a vevővel a nevet, legalábbis a mi földrészünkön.
Szia Egon!
Legnagyobb sajnálatomra igy van ahogy mondod.Abban viszont bízok , hogy ezért kapunk is valamit, ha nem is annyit mint amennyivel drágább.
Üdv.r.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 01. - 17:09:34 írta Boar » Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #100 Dátum: 2008. Május 01. - 15:30:58 »




Idézet
A nagynevű gyártók csöveit azért hívják prémiumnak, mert ezek a legjobbak, csak az az egy gond van ezzel, hogy az esetek többségében busásan megfizettetik a vevővel a nevet, legalábbis a mi földrészünkön.
Szia Egon!
Legnagyobb sajnálatomra igy van ahogy mondod.Abban viszont bízok , hogy ezért kapunk is valamit, ha nem is annyit mint amennyivel drágább.
Üdv.r.
Ez tuti, és ezt valószínűleg senki nem is fogja kétségbe vonni. Wave
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 01. - 17:10:07 írta Boar » Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #101 Dátum: 2008. Május 01. - 18:09:50 »

Senkien sem kötelező normális távcsövet venni.
Meg kell venni a Norconiát, a piaci Tascot, megy egyebeket.
Rá kell költeni ezekre összesen 50-60 ezer ft-ot, aztán lehet mindet kihajítani a kukába, mert elállítódik, párásodik...stb.
Ahelyett, hogy vett volna egy Meoptát, vagy egy használt Zeiss Jenát.

Nincs ezzel semmi gond ezeknek a gyártóknak is meg kell élni valamiből. (valakikből) Mosolyog
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #102 Dátum: 2008. Május 01. - 18:17:51 »

Senkien sem kötelező normális távcsövet venni.
Meg kell venni a Norconiát, a piaci Tascot, megy egyebeket.
Rá kell költeni ezekre összesen 50-60 ezer ft-ot, aztán lehet mindet kihajítani a kukába, mert elállítódik, párásodik...stb.
Ahelyett, hogy vett volna egy Meoptát, vagy egy használt Zeiss Jenát.

Nincs ezzel semmi gond ezeknek a gyártóknak is meg kell élni valamiből. (valakikből) Mosolyog
Ja. Amikor másfél doboz lőszer után még mindig csak esetleges a belövés, oszt egy hét múlva fél métert aláhord a vas, akkor el lehet gondolkodni rajta, mi a drága...
Az a vicc, hogy ezt jópáran végigjártuk, leírtuk, oszt a mindig jön valaki aki szerint hüjje sznobok vagyunk és vegyen drága távcsövet akinek hat anyja van...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #103 Dátum: 2008. Május 01. - 19:52:42 »

Sziasztok!
Akinek vannak tárgyilagos tapasztalatai középkategórias csövekkel irja meg .Mert azért bisztosan akad élet a prémiumok után is.
Üdv. r.

Üdv!

Három távcsövet használtam rendszeresen az utóbbi években, ezek egy első szériás Meopta, egy MOM és egy Zeiss Jena, mindegyik 6x42-es. A Meopta 4-es szk, a MOM 1-es de vékony, a Zeiss a hagyományos vastag 1-es. Lövésállósága mindegyiknek megfelelő, és egyik sem párásodott soha belülről. Szemből jövő fény esetén a Meoptában időnként csak nagy homály látszott, mikor először tapasztaltam vissza akartam adni, mert azt hittem hibás. De mondták hogy ez ilyen...  Fejvakarás Hát megszoktam, azt nem mondhatnám hogy meg is szerettem, de azért használom. Fényerőben a MOM és a Zeiss is simán veri. Azok közt túl nagy eltérést nem tapasztaltam, de este valamivel tovább használható a Zeiss, a vastagabb szk és a picit jobb fényerő miatt.
Mindhárom használtan került hozzám, a Meopta szolgálati cső, nem saját csak használom. A MOM 22e Ft volt 2003-ban, a Zeiss Jena 45e Ft 2006-ban. Egyiket sem szándékozom eladni vagy lecserélni, teljesen elégedett vagyok mindkettővel.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #104 Dátum: 2008. Május 01. - 21:37:27 »

Senkien sem kötelező normális távcsövet venni.
Meg kell venni a Norconiát, a piaci Tascot, megy egyebeket.
Rá kell költeni ezekre összesen 50-60 ezer ft-ot, aztán lehet mindet kihajítani a kukába, mert elállítódik, párásodik...stb.
Ahelyett, hogy vett volna egy Meoptát, vagy egy használt Zeiss Jenát.

Nincs ezzel semmi gond ezeknek a gyártóknak is meg kell élni valamiből. (valakikből) Mosolyog
Ja. Amikor másfél doboz lőszer után még mindig csak esetleges a belövés, oszt egy hét múlva fél métert aláhord a vas, akkor el lehet gondolkodni rajta, mi a drága...
Az a vicc, hogy ezt jópáran végigjártuk, leírtuk, oszt a mindig jön valaki aki szerint hüjje sznobok vagyunk és vegyen drága távcsövet akinek hat anyja van...

Nekem volt szerencsém az alábbi távcsövekhez, ergo nem kevés pénzt dobtam ki az ablakon.
- Norconia 6x42, 222-esen volt este gyakorlatilag roló lehúz, egyszer a les oldalához koppant a cső, fél métert hordott el a puska 50 m-en.
- Tasco 3-9x40 talán ez volt az egyetlen amit használni tudtam, de sajnos 4-5 év után nemes egyszerűséggel "bebarnult" a kép???
- Tasco 3-9x50. Ne az volt az amit egyszerűen nem lehetett beállítani, 5x-ös nagyításon volt olyan, hogy a szálkereszt is még nagyjából éles volt, meg a látómező is. Minden egyéb más esetben ill egyik volt homály, hol a másik.
- Saco 4-12x56. No ez már aránylag jól használható volt, a heavy duplex szálkereszt azonban estére elég jól eltűnt, de kiskaliberen a mai napig jól működik.
- Piaci tasco 3-9x40-es. Gyakorlatilag a 22 LR kaliberű kispuskámat már vissza akartam vinni, mondván egyik féle muníciót sem viszi jól.
Aztán rátettünk egy ezer éves MOM-ot - próba kedvéért - és láss csodát a kispuska csöve megjavult. Szóval ez a tasco ment a kukába.
- Tasco Euro 3-12x52. No ez a távcső már azt mondom nem rossz gukekr, ellenben nem is volt akkor sem éppen olcsó, magyarul jóval többe került, mint az előzőekben felsoroltak. 1-es szálkereszttel igen jól elvoltam vele.
- Nikko Stierling 6x40 (golden series), vékony 1-es szk. Szürkületben gyakorlatilag roló lehúz, jó holdvilágnál elvoltam vele.
Ez a kocsi ajtajának koppant neki véletlenül és tényleg csak minimálisan, külsérelmi noym nem is látszódott, mindez 50 m-en 30 cm-es eltérést okozott.

Hirtelen ezek jutottak eszembe ebből a kategóriából, de barátok, ismerősök révén volt "szerencsém" belekukkolni, vadászni ilyen kategóriájú távcsővel szerelt puskákkal.

Ezután jött a Zeiss Jena 4x32, Meopta Artemis 1000 7x50 abs. 1., MOM 6x42.
Ezekkel már igen jókat vadásztam nem gúvadt a szemem. A Meoptánál ugyanazt tapasztaltam mint Jan, de még így is lőttem vele olyan erős szürkületben vadat, amilyen körülmények között a fentiekben felsorolt csöveket alkalmazva már otthon ücsörögtem volna.

Ezután volt egy régi, egytornyos 6x42-es Zeiss Jena, sajnos a szerelék probléáma miatt ezt nem sokáig tudtam használni, de igen jó távcső volt. (használtan jutottam hozzá és az előző "okos" szerteszét fúrta a sínjét)

...és ezután jött életem első vadonatúj távcsövem a Schmidt&Bender 6x42...Sokat spóroltam rá és vagy 3-4 hónapig nem volt távcső a puskámon - a Meoptát eladtam - de megérte.
Na innentől új időszámítás indult a távcsövek terén.

A Meopta megvásárlásval együtt az össes csőre olyan cirka 100e Ft-ot költöttem el.
Ha valaki anno felhomályosít ezügyben akkor nem teszem ezt, mert ebből a pénzből anno röhögve megvehettem volna egy 6x62-es SB-t sőt még szerelékre és töltényre való is maradt volna.
A tanulópénzt megfizettem, többször elmondtuk itt is, de úgy látszik ez nem elég.

Én kibírtam, hogy 3-4 hónapig nem volt cső a puskámon...valaki ezt nem bírja ki és feltétlenül vennie kell.
Nincs ezzel semmi gond, vegye meg, de ha valaki gondolkodik és inkább spórol, vár, és vesz egy normális csövet attól még nem lesz sznob, mint azt kiérezni 1-2 hsz.-ból...sokkal inkább okosan teszi ha vár.

Az évek alatt összegyűlt tapasztalat alapján azt mondom, hogy egy Jena Zeiss 6x42, vagy Meopta 7x50 alatt nem rakatnék fel távcsövet a puskámra - esti vadászatokat is feltételezve - mert ami bosszúságot, pénzt, kihagyott lehetsőéget megtapasztaltam az nem éri meg a kapkodást, a "mindenáron távcsövet a puskára" hozzáállást.

...persze ahogyan mondani szoktam mindenki a saját pénztárcájának az ellensége... Mosolyog Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: