Oldalak: 1 ... 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 [136] 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454451 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #2025 Dátum: 2009. április 19. - 22:10:18 »


Vagy ez is: Bushnell Yardage Pro 4-12x42
vagy  ZEISS Victori Diarange M 2-12x56 T Meglepődött Mosolyog
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #2026 Dátum: 2009. április 21. - 14:04:24 »

Kedves Topiktársak!

Pár napja kérdeztem, hogy mit jelent a Docter 8x56-os nevében az "M" betű.
Nos, azóta bele is néztem.
Szép képe van, ám nagyon apró pöttyökkel van tele a kép, nem igazán zavaró, de észrevehető. Elképzelhető, hogy por szállt bele, vagy mi lehet ennek az oka? És végül nem utolsósorban mennyibe kerülhet ennek a javítása-tisztítása, és mennyit érdemes adni egy ilyen távcsőért?

Köszi a segítségeteket!

Üdv: Zoli
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #2027 Dátum: 2009. április 21. - 16:27:19 »

Kedves Topiktársak!

Pár napja kérdeztem, hogy mit jelent a Docter 8x56-os nevében az "M" betű.
Nos, azóta bele is néztem.
Szép képe van, ám nagyon apró pöttyökkel van tele a kép, nem igazán zavaró, de észrevehető. Elképzelhető, hogy por szállt bele, vagy mi lehet ennek az oka? És végül nem utolsósorban mennyibe kerülhet ennek a javítása-tisztítása, és mennyit érdemes adni egy ilyen távcsőért?

Köszi a segítségeteket!

Üdv: Zoli
Szia Zolimester !
Az "M" betű gőzöm nincs mit jelent sajnos. A " pöttyök " , ha a képben látod akkor vagy a belső felületekről származhat, ha variábel a cső akkor a surlódó felületekről kerülhet a lencsékre.Ha a szemcséket csak bizonyos távolságra tartva látod, akkor lehetséges , hogy az üveg nemesítése során légbuborékok kerülnek az üvegbe, ez viszont igen értékes lencseanyagot takar. Ha viszont tényleg kivülről került bele por , akkor ugye a szigetelés sérült, igy télen be is fog párásodni elöbb  - utóbb, igy jómagam nem adnék egy krajcárt sem érte.
Üdv.r. Wave
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
sab
Vendég
« Új üzenet #2028 Dátum: 2009. április 21. - 16:56:11 »

Kedves Topiktársak!

Pár napja kérdeztem, hogy mit jelent a Docter 8x56-os nevében az "M" betű.
Nos, azóta bele is néztem.
Szép képe van, ám nagyon apró pöttyökkel van tele a kép, nem igazán zavaró, de észrevehető. Elképzelhető, hogy por szállt bele, vagy mi lehet ennek az oka? És végül nem utolsósorban mennyibe kerülhet ennek a javítása-tisztítása, és mennyit érdemes adni egy ilyen távcsőért?

Köszi a segítségeteket!

Üdv: Zoli

Én nem értek hozzá, de a következőt javaslom megpróbálni.
Elsőként a szemlencserendszer dioptria-állítóját kéne be-ki tekergetni és megfigyelni, hogy a szennyeződés forog-e körbe avagy sem.
Ha nem, akkor bizony nem a szemlencse belső felületén van a szennyeződés, lepedék.
Ha az objektív lencse belső felületén lenne, akkor azt nem látnád a képben.
Tehát marad a szálkereszten, ha üveg (az szokta is vonzani a lepedéket), ha meg nem azon, akkor beljebb haladva már csak a 2x2db ragasztott képfordító lencsén lehet.
Sajnálatos, de mindenképpen teljes megbontást igényel a céltávcső, teljes takarítás, majd új tömítéscsere, majd gáz-töltés, hogy túlnyomás alatt legyen a ház.

Csak megjegyzem, de légbuborékos lencséket nem raknak céltávcsövekbe.
Távcsövekbe igen, de oda sem lencsékben látható, a képfordító prizmákon ( ban) látható néha.

Én erre tippelek, de csak tippelek. Mosolyog
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #2029 Dátum: 2009. április 21. - 17:18:50 »

Sajnálatos, de mindenképpen teljes megbontást igényel a céltávcső, teljes takarítás, majd új tömítéscsere, majd gáz-töltés, hogy túlnyomás alatt legyen a ház.

Köszönöm a választ!
És mint "hozzá nem értő"  :Mosolyog mit mondasz, hogy mindez a művelet mennyibe fáj?
Tulajdonképpen a távcső így is használható, a probléma csak esztétikai, nem?

Sajnos egy használt fegyveren van, csak egyben adnák, így muszáj foglalkoznom a kérdéssel. Amúgy teljesen újszerű a távcső, csak a belépőlencsét megtörülték körkörösen...  Woest
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2030 Dátum: 2009. április 21. - 18:42:39 »

Köszönöm a választ!
És mint "hozzá nem értő"  :Mosolyog mit mondasz, hogy mindez a művelet mennyibe fáj?
Tulajdonképpen a távcső így is használható, a probléma csak esztétikai, nem?

Sajnos egy használt fegyveren van, csak egyben adnák, így muszáj foglalkoznom a kérdéssel. Amúgy teljesen újszerű a távcső, csak a belépőlencsét megtörülték körkörösen...  Woest

Beárazni csak bevizsgálást követően lehet a céltávcsöveknél.
Binokuláris távcsöveknél ( hagyományos porro prizmásoknál) könnyebb az árajánlat, de céltávcsőnél nem mindegy, hogy mennyire kell belenyúlni az optikai szerkezetbe.
Rendelkezem látnoki tevékenységgel, de ez most nekem sem megy. Kacsint Mosolyog Vigyorog

Még azt sem tudom mondani látatlanba, hogy javítható gazdaságosan, mert az elmondottak alapján lehet az lepedék, de lehet más szennyeződés is, nem tudom.

Távcsöveknél , főleg öregeknél is van un. optikai penészedés, amely néha eltávolítható, néha meg nyomokban már megette a felületet.
Maga a baci képes megcsámcsogni az optikai felületeket, ezért kell időben a lepedéket, párát, páranyomot, stb. eltávolítani, mert ellenkező esetben kakukk. Kacsint Mosolyog Vigyorog Rííí

Vagy marad a gyártó, aki garancia igazolás nélkül csak térítéssel dolgozik, és a térítéses nem egy olcsó móka.
Én is kaptam már ( el is raktam) árajánlatot egy neves termékre, melyben egy db prizma volt törött, melyet képről vettem egy licitálós honlapról, majd mikor megérkezett, kapkodtam a levegőt.
720 Euro lett volna a javítás.
Nem kértem. Fejvakarás :Mosolyog Szomorú
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2031 Dátum: 2009. április 23. - 21:49:57 »

Attila!

Milyen minőségbeli - optikai összetevő/alkatrész - különbség van a Delta Classic és Titanium szériák között?
Naplózva
mezőjáró
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #2032 Dátum: 2009. április 24. - 14:39:01 »

Szia Mindenkinek!
Sziveskedjetek segítségemre lenni. Van egy Swaro 6*42-es céltávcsövem, ezzel kapcsolatban szeretnék valakihez fordulni szakmai kérdéssel. Kérnék szépen telefonszámot, hogy tudjalak felhívni. Köszönettel: marci      ???
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2033 Dátum: 2009. április 24. - 14:43:45 »

Szia Mindenkinek!
Sziveskedjetek segítségemre lenni. Van egy Swaro 6*42-es céltávcsövem, ezzel kapcsolatban szeretnék valakihez fordulni szakmai kérdéssel. Kérnék szépen telefonszámot, hogy tudjalak felhívni. Köszönettel: marci      ???

Nyugodtan tedd fel itt a kérdésed, választ fogsz rá kapni. Akár több szempontból is érdekeset.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
sab
Vendég
« Új üzenet #2034 Dátum: 2009. április 24. - 17:32:33 »

Attila!

Milyen minőségbeli - optikai összetevő/alkatrész - különbség van a Delta Classic és Titanium szériák között?

Hát a gyártási helyszín ugye más, ez az egyik.
A ténylegesen "nem tudható", hogy a helyszín , előállítási költségek okozzák-e a Classic sorozat olcsóságát, vagy más felépítésileg, mechanikailag, optikailag tényező is játszik szerepet ebben.
Classic termék csak mechanikailag lett tesztelve, főleg a 3-9x40-es és a világítós 42mm-es.
Már ránézésre is látható, hogy a 42mm-es házilag, optikailag jobb, erősebb, masszívabb gyártmány.
Hogy optikailag mit tudnak, főleg szürkületi értéket tekintve fogalmam sincs, mert arra nem lett tesztelve, gondolva arra, hogy alapvetően nappali használatra javasolt az objektív mérete miatt.
De bizonyítva nem lett, hogy szürkületben mit tud.
Az biztos, hogy a 40mm-es és 42mm-es Classic közt ég és föld a különbség.
De megemlítem akkor már azt is, hogy a Delta Titanium nagyok (2,5-10x56-os pld.) és ue. a Delta, de Classic sorozatban jóval alatta van minőségben a Deltának.
Árban is természetesen.
Ha jól emlékszem az összeszerelés, (gyártás) a Fülöpszigeteken történik, de többet nem tudok erről.
Az az igazság, hogy gond nélkül szereltem és már rég használják a 3-9x40-es Classic-ot is 30-06-ra, de én jobb szeretem ha ez a gyártmány egy könnyű, nappali fegyveren, kaliberen helyezkedik el.
De jó, hogy lett említve, legközelebb a szürkületi értékét is megnézem a 3-9x40 Classic-nak, de az bizonyos, hogy kontúros, szép éles képpel rendelkezik nappal. Mosolyog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2035 Dátum: 2009. április 24. - 17:39:30 »

Végezetül...66 eFt-ot megér egy 3-9x42-es vil. pontos Delta Classic?
Naplózva
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #2036 Dátum: 2009. április 24. - 21:05:18 »

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni hozzáértő vadásztól.
Mi a véleményetek az AKAH gyártmányú céltávcsőről? Árából ítélve biztos nem Zeiss Diavari, de érdemes-e megvenni?
Vagy inkább megbízzak egy 6X42-es használt MOM-ban, vagy egy 6X40-es használt OFOTÉRT céltávcsőben?
Ha valaki részletes és kimerítő választ tudna adni, azt köszönném.
Érdekelne a miért ajánlod - nem ajánlod kérdése, meg minden ami erről tudható.
Sajnos pillanatnyilag max. a 7X50-es Meoptáig tudok nyújtózkodni, ez a végső árhatár.
Válaszokat e-mail fordultával várva tisztelettel maradtam: Csaba
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #2037 Dátum: 2009. április 24. - 22:00:24 »

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni hozzáértő vadásztól.
Mi a véleményetek az AKAH gyártmányú céltávcsőről? Árából ítélve biztos nem Zeiss Diavari, de érdemes-e megvenni?
Vagy inkább megbízzak egy 6X42-es használt MOM-ban, vagy egy 6X40-es használt OFOTÉRT céltávcsőben?
Ha valaki részletes és kimerítő választ tudna adni, azt köszönném.
Érdekelne a miért ajánlod - nem ajánlod kérdése, meg minden ami erről tudható.
Sajnos pillanatnyilag max. a 7X50-es Meoptáig tudok nyújtózkodni, ez a végső árhatár.
Válaszokat e-mail fordultával várva tisztelettel maradtam: Csaba

Szia!

Inkább 1000x a használt 7x50 Meopta, mint az új Akah... Ez magánvélemény volt, személy szerint széthullott Akah csövet láttam már, Meoptát még nem (attól még lehet)...  Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
sab
Vendég
« Új üzenet #2038 Dátum: 2009. április 24. - 22:05:41 »

Végezetül...66 eFt-ot megér egy 3-9x42-es vil. pontos Delta Classic?


Véleményem szerint, igen.
Meg van az az előny, hogy ezért az összegért megkapja az ember a megfelelő minőséget.
Nem Kahles, nem Swar., de az összegért optikát kap, nem csak annak nevezett tákolmányt. Kacsint Mosolyog Vigyorog
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2039 Dátum: 2009. április 24. - 22:07:12 »

Szia!

Inkább 1000x a használt 7x50 Meopta, mint az új Akah... Ez magánvélemény volt, személy szerint széthullott Akah csövet láttam már, Meoptát még nem (attól még lehet)...  Emelem

Nekem is ez a véleményem, főleg, hogy az Akah egy forgalmazó cég, nem gyárt céltávcsövet, azt csak megrendeli.
Még én a MOM-ot sem zárnám ki. Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 [136] 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: