Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454507 alkalommal)
Steve
Vendég
« Új üzenet #60 Dátum: 2008. április 30. - 12:21:04 »

Sziasztok!
Akinek vannak tárgyilagos tapasztalatai középkategórias csövekkel irja meg .Mert azért bisztosan akad élet a prémiumok után is.
Üdv. r.

A kérdés az, hogy Te mit tekintesz középkategóriának?!

Adott esetben lehet jó választás, egy Delta vagy egy Seadler.
De az Oxo is megfelel kiválóan vadászati célra.
És akkor még ott van a Meopta(nem Meostar!!!), a Vixen és még amiről nem is hallottunk...

De nagyon megfontolandó a használt, jó állapotú prémium cső!!!(Nekem az van! Egy 7x56-os Kahles!)

Ezek mind lehetnek jó választások. Persze a középkategóriát is szelektálja az az erszényben lapuló tallér mennyisége.... Wave
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #61 Dátum: 2008. április 30. - 12:25:45 »

Sziasztok!
Akinek vannak tárgyilagos tapasztalatai középkategórias csövekkel irja meg .Mert azért bisztosan akad élet a prémiumok után is.
Üdv. r.

A kérdés az, hogy Te mit tekintesz középkategóriának?!

Adott esetben lehet jó választás, egy Delta vagy egy Seadler.
De az Oxo is megfelel kiválóan vadászati célra.
És akkor még ott van a Meopta(nem Meostar!!!), a Vixen és még amiről nem is hallottunk...

De nagyon megfontolandó a használt, jó állapotú prémium cső!!!(Nekem az van! Egy 7x56-os Kahles!)

Ezek mind lehetnek jó választások. Persze a középkategóriát is szelektálja az az erszényben lapuló tallér mennyisége.... Wave

Én még középkategóriásnak gondolnám a Leupoldot is. Nekem volt (VX-II, 3-9x50), két Meoptával is összehasonlítottam és szerintem tud annyit mint azok.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #62 Dátum: 2008. április 30. - 12:26:45 »

Sziasztok!
Akinek vannak tárgyilagos tapasztalatai középkategórias csövekkel irja meg .Mert azért bisztosan akad élet a prémiumok után is.
Üdv. r.

A kérdés az, hogy Te mit tekintesz középkategóriának?!

Adott esetben lehet jó választás, egy Delta vagy egy Seadler.
De az Oxo is megfelel kiválóan vadászati célra.
És akkor még ott van a Meopta(nem Meostar!!!), a Vixen és még amiről nem is hallottunk...

De nagyon megfontolandó a használt, jó állapotú prémium cső!!!(Nekem az van! Egy 7x56-os Kahles!)

Ezek mind lehetnek jó választások. Persze a középkategóriát is szelektálja az az erszényben lapuló tallér mennyisége.... Wave

Én még középkategóriásnak gondolnám a Leupoldot is. Nekem volt (VX-II, 3-9x50), két Meoptával is összehasonlítottam és szerintem tud annyit mint azok.

A VX-III például lehet, hogy le is csapja a Meoptát... Egy bajuk van, lehetne nagyobb frontlencsés is belőlük, dehát ugye nem vadászatra vannak kiatlálva.
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Steve
Vendég
« Új üzenet #63 Dátum: 2008. április 30. - 12:29:05 »

Sziasztok!
Akinek vannak tárgyilagos tapasztalatai középkategórias csövekkel irja meg .Mert azért bisztosan akad élet a prémiumok után is.
Üdv. r.

A kérdés az, hogy Te mit tekintesz középkategóriának?!

Adott esetben lehet jó választás, egy Delta vagy egy Seadler.
De az Oxo is megfelel kiválóan vadászati célra.
És akkor még ott van a Meopta(nem Meostar!!!), a Vixen és még amiről nem is hallottunk...

De nagyon megfontolandó a használt, jó állapotú prémium cső!!!(Nekem az van! Egy 7x56-os Kahles!)

Ezek mind lehetnek jó választások. Persze a középkategóriát is szelektálja az az erszényben lapuló tallér mennyisége.... Wave

Én még középkategóriásnak gondolnám a Leupoldot is. Nekem volt (VX-II, 3-9x50), két Meoptával is összehasonlítottam és szerintem tud annyit mint azok.

Köszönöm a kiegészítést! A derék Leupoldról mindig elfeledkezem... Táncol Igen
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #64 Dátum: 2008. április 30. - 12:31:32 »


A VX-III például lehet, hogy le is csapja a Meoptát... Egy bajuk van, lehetne nagyobb frontlencsés is belőlük, dehát ugye nem vadászatra vannak kiatlálva.
[/quote]

Miért, mire? Meglepődött
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #65 Dátum: 2008. április 30. - 12:32:52 »


A VX-III például lehet, hogy le is csapja a Meoptát... Egy bajuk van, lehetne nagyobb frontlencsés is belőlük, dehát ugye nem vadászatra vannak kiatlálva.

Miért, mire? Meglepődött
[/quote]

Na akkor lehet, hogy tévúton vagyok, de a Leupold tudtommal a mesterlövészeknek készít leginkább optikát, emiatt elsősorban az ő igényeik figyelembe vételével készülnek a céltávcsövek. De lehet, hogy rosszul tudom...
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #66 Dátum: 2008. április 30. - 12:48:24 »

Rosszul... Maga a cégalapítás is úgy kezdődööt, hogy a német kivándorló Mr. Leupold optikus vadászat közben elégedetlen volt a német prémium csövével és azt mondta: ilyet én is tudok. Összeállt egy Stevens nevű fószerral és így kezdtek el először vadásztávcsöveket gyártani.

Persze van a cégnek egy halom MK-s távcsöve, ezeket az ami hadsereg minden fegyverneme használja.

Az objektívjük valóban kicsi és én a VX-II-esnél azt a hátrányát is megfigyeltem (erre Szasza is a tanúm), hogy a beeső fényeket szórja. Ezek az apróságok nem az éjszakai használat barátai, szintúgy nem az, hogy a Leupoldoknak igen nagy (11 mm-es) a szemtávolsága (viszont ez minden más téren a legnagyobb előny, számos elimerést kaptak emiatt).

Én ezt úgy oldottam meg, hogy vettem egy hosszú távtartó gumit. Ezzel tökéletesen használható lett volna a cső, ha nem a sima Duplex szálkereszt van benne. Végül emiatt adtam el (meg jött a Zeiss). A fényereje egy picivel kisebb a Meopta Artemiseknél, de ezt ellensúlyozza a sokkal jobb felbontású kép, ami a széleken is szép tiszta.

Mindemellett a Leupold nagyon kompakt, könnyű, szép és harmonikus vonalvezetésű, abszolúte lövésálló cső élettartam-garanciával. Én nagyon szeretem, heavy duplex, német 4-es, vagy világító szálkereszttel lesz még ilyenem.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #67 Dátum: 2008. április 30. - 12:49:25 »

Rosszul... Maga a cégalapítás is úgy kezdődööt, hogy a német kivándorló Mr. Leupold optikus vadászat közben elégedetlen volt a német prémium csövével és azt mondta: ilyet én is tudok. Összeállt egy Stevens nevű fószerral és így kezdtek el először vadásztávcsöveket gyártani.

Persze van a cégnek egy halom MK-s távcsöve, ezeket az ami hadsereg minden fegyverneme használja.

Az objektívjük valóban kicsi és én a VX-II-esnél azt a hátrányát is megfigyeltem (erre Szasza is a tanúm), hogy a beeső fényeket szórja. Ezek az apróságok nem az éjszakai használat barátai, szintúgy nem az, hogy a Leupoldoknak igen nagy (11 mm-es) a szemtávolsága (viszont ez minden más téren a legnagyobb előny, számos elimerést kaptak emiatt).

Én ezt úgy oldottam meg, hogy vettem egy hosszú távtartó gumit. Ezzel tökéletesen használható lett volna a cső, ha nem a sima Duplex szálkereszt van benne. Végül emiatt adtam el (meg jött a Zeiss). A fényereje egy picivel kisebb a Meopta Artemiseknél, de ezt ellensúlyozza a sokkal jobb felbontású kép, ami a széleken is szép tiszta.

Mindemellett a Leupold nagyon kompakt, könnyű, szép és harmonikus vonalvezetésű, abszolúte lövésálló cső élettartam-garanciával. Én nagyon szeretem, heavy duplex, német 4-es, vagy világító szálkereszttel lesz még ilyenem.

Bocsi: nem az objektív, hanem az okulár a kicsi!
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #68 Dátum: 2008. április 30. - 12:57:27 »

Rosszul... Maga a cégalapítás is úgy kezdődööt, hogy a német kivándorló Mr. Leupold optikus vadászat közben elégedetlen volt a német prémium csövével és azt mondta: ilyet én is tudok. Összeállt egy Stevens nevű fószerral és így kezdtek el először vadásztávcsöveket gyártani.

Persze van a cégnek egy halom MK-s távcsöve, ezeket az ami hadsereg minden fegyverneme használja.

Az objektívjük valóban kicsi és én a VX-II-esnél azt a hátrányát is megfigyeltem (erre Szasza is a tanúm), hogy a beeső fényeket szórja. Ezek az apróságok nem az éjszakai használat barátai, szintúgy nem az, hogy a Leupoldoknak igen nagy (11 mm-es) a szemtávolsága (viszont ez minden más téren a legnagyobb előny, számos elimerést kaptak emiatt).

Én ezt úgy oldottam meg, hogy vettem egy hosszú távtartó gumit. Ezzel tökéletesen használható lett volna a cső, ha nem a sima Duplex szálkereszt van benne. Végül emiatt adtam el (meg jött a Zeiss). A fényereje egy picivel kisebb a Meopta Artemiseknél, de ezt ellensúlyozza a sokkal jobb felbontású kép, ami a széleken is szép tiszta.

Mindemellett a Leupold nagyon kompakt, könnyű, szép és harmonikus vonalvezetésű, abszolúte lövésálló cső élettartam-garanciával. Én nagyon szeretem, heavy duplex, német 4-es, vagy világító szálkereszttel lesz még ilyenem.

Értem és köszönöm az infot. Elnézést, valóban rosszul tudtam, rossz volt az informácimó Mosolyog
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #69 Dátum: 2008. április 30. - 13:12:07 »

Itthon irreálisan drágák a Leók, de ha valakinek van lehetősége amiból hozatni egyet, az ne habozzon. Bármelyik más megfelelő megoldásnál olcsóbb.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #70 Dátum: 2008. április 30. - 13:17:36 »

Marksman!

Amire te gondolsz az szerintem a Nightforce...ez is amerikai és ez tényleg nem vadászatra lett kitalálva.
A Leupoldoknak egy baja van, hogy csak a legdrágább szériák azok amik beszerezhetők éjszakai vadászatra is alkalmas irányzójellel.
Használtan 1-2 régebbit be lehet szerezni abs. 4-essel, de ez ritka.
Nagy hátránya még a gyorsfókusz hiánya, egy ilyen árkategóriánál ez alap lenne szerintem.
Ugyan az új árakat nem tudom, de szerintem a beszerzése, a garanciális nyűgök miatt nem fog elterjedni idehaza.
Ez egy igazi amerikai termék, ami a hazai vadászberkekbe sosem fog beépülni...régi cég, de mégis kiszorítja a Meopta a piacról idehaza.

Sanyoo!

Ezeknél az öreg puskáknál már szinte mindenre oda kell figyelni.
Ha oldható szerelékes a távcső, akkor azt célszerű minden oldalról fel-le, jobbra-balra mozgatva próbálgatni.
Ha oldható vedd le a távcsövet és nézd meg a reteszelő kapmó alját, nincs-e rajta ütés - kalapács - nyoma, nehogy esetleg addig legyen csak szorors a szerelék amíg elhozod...utána meg csak lityeg-lötyög.

A sütése direkt, nem állítható, úgyhogy ezt szokni kell, elég hosszú járású, "nyúlós" portéka.
A csöve csak lőpróbával ellenőrizhető, magyarul 3 egymás utáni lövés a lőlapra, enélkül én azt javaslom ne nagyon vedd meg, ha nagyon öreg a puska.
A tusa meg olyan amilyen, éppen amilyet tettek rá.
Én a haditussal nem - még az átalakítottal sem - tudtam megbarátkozni, de a "gyári" szecsői GV 1-en már elég jót készítettek hozzá.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #71 Dátum: 2008. április 30. - 13:23:28 »

Köszönöm a tanácsokat! Megfogadom!  Wave
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #72 Dátum: 2008. április 30. - 13:31:02 »

"A Leupoldoknak egy baja van, hogy csak a legdrágább szériák azok amik beszerezhetők éjszakai vadászatra is alkalmas irányzójellel.
Használtan 1-2 régebbit be lehet szerezni abs. 4-essel, de ez ritka."

Újonnan viszont a legtöbb szériát, mindemellett ott van a Heavy Duplex, ami szerintem még jobb is éjszaka.

"Nagy hátránya még a gyorsfókusz hiánya, egy ilyen árkategóriánál ez alap lenne szerintem."

Ez sem minden szériára igaz, a VX-II-esen van és afelett is. A többin hagyományos fókusz van.

"Ugyan az új árakat nem tudom, de szerintem a beszerzése, a garanciális nyűgök miatt nem fog elterjedni idehaza."

Olcsók Roli olcsók, különösen most, hogy a $ 160 ft körül táncol. Egy VX-III világítós 724 $ + postaköltség (+8 % vám esetleg)... 800-ból megvan, az 130 000 rúpia körül van... szerintem az jóóóóó... egy VX-II-es a fele....

"Ez egy igazi amerikai termék, ami a hazai vadászberkekbe sosem fog beépülni...régi cég, de mégis kiszorítja a Meopta a piacról idehaza." Nem egészen megérdemelten sajnos.

Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #73 Dátum: 2008. április 30. - 13:32:00 »

Még valami: a garit most már Németországban is érvényesítheted.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #74 Dátum: 2008. április 30. - 13:50:08 »

Még valami: a garit most már Németországban is érvényesítheted.

Mint mondottam nem néztem utána az áraknak, így biztosan úgy van ahogyan írod.

...de mennyivel jobb ha a garanciát Budapesten tudom érvényesíteni.  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
(szerencsére még sosem kellett)

Persze egy jó 50-as Leupold, normális vil. ponttal biztosan jó megoldás és ha mindez tényleg 130-ból kijön akkor valóban érdemes beruházni.
Persze az is meglepő, hogy "odaát" most 35-40 dollárért - ha 160ft a dollár akkor ez kemény 6.400,-Ft - meg lehet venni azokat a céltávcsöveket - eredeti Tasco, Barska...stb. - amiket itthon 25-30ezerért adnak...és ezek nappali puskára, kisebb kaliberre tökéletesen jók.

Na ez a méreg nem a cián.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: