Oldalak: 1 ... 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 [134] 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454447 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #1995 Dátum: 2009. április 17. - 22:01:57 »

Már megint kezdődik ez a finggal tojásfestés.........akkor most elmondom az én igaz történetemet, az amerikai tv csatorna is van ilyen, True Story:
Egy régi országhatár mellett lakó vadászbarátom bizalmasan közölte velem, hogy tud szuper távcsövet, a nevét sajnos nem tudja de szuper Igen, amit a vámosok lefoglaltak 15.000,- magyar forintért szerelékkel együtt..........hmmmm ilyen lehetőség Táncol azonnal kértünk többen is ebből a csodából Igen
Végre megjött a cucc Taps
Megnéztem Rííí,
Tasco 3-9x40 Made in China, hozzá egy 022LR-hez való "alaményium" szerelékkel, ugye az ember a barátjának nem okoz bánatot-csalódást hát kifizettem és "nagyon örültem neki".
A szereléket valakinek már elajándékoztam itt a fórumon,egy kispuskához kellett neki,   a távcsővédő kupakokat fehér-sárga és gumival szerelt azt odaadtam annak aki a9,3-asomat megvette a rajta lévő 6x42-es Zeiss-hez, a távcsővel nem lehet kezdeni semmit mert olyan parallaxis hibás, hogy ahonnan nézel bele mindíg máshova néz a szálkereszt. tehát az ember az ellenségének kellene hogy odaajándékozza de valami más földrészen, hogy nehogy visszajöjjön az illető Nyihi
De most felajánlom odaajándékozom annak aki ingerenciát érez ezekre csodákra, kifizetem a szállítási költséget és adok hozzá még 15.000,- Ft-ot, feltételem, hogy nem jön vissza reklamálni, nem szid-hord és nem beszél róla soha az életben, hogy TŐLEM kapta Bion Taps Nyihi Bion Taps Nyihi
Tehát hajrá vegyétek csak a semmiből előkerült csodákat gyozo Táncol
Majd egyszer csak rájöttök, hogy mennyivel többet ér a használt Zeiss, MOM 25-30.000,- Ftért és eldobhatjátok a csodatávcsöveket.
Erről jut eszembe múltkor néztem egy Zasztavát Nickkel vagy valami hasonló nevű csodával, ezer éves volt az egész, mondtam a távcső és az alatta átnézős alu szerelék nem kell, erre  a tulaj megsértődött és visszalépett az üzlettől---mit képzelek én a csodás távcsövéről és a szuper szerelékéről.......................

Ez igen, király ! Vigyorog
Mint ha magamat olvasnám. :Mosolyog Kacsint Mosolyog
Jó felrázni a vadásztársadalmat, mert eléggé hiszékenyek.
Sajnálatosan a pénz nagy úr, és tévesen azt gondolják, hogy olcsón lehet jót. Mosolyog
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1996 Dátum: 2009. április 17. - 22:06:34 »

Köszi Sab,Wetzlar!
Ezek az Ior távcsövek amúgy vadászok számára is optimálisak,vagy inkább katonai használatra készülnek?

Egon!
Privát megy. Kacsint

Igen, alapvetően katonai használatra készültek, de ez nem jelenti azt, hogy vadászra nem alkalmasak.
Ha kéred, és érdekel felsorolom a katonai használat ismérveit, amely technikailag soknak tűnik, de elsődlegesen a különbség a nagyfokú masszívítás, tömítettség.

Én vadászatra is használom, mert van egy Zeiss Jena 7x50-es kétszemlencseredszer-állításos, meg egy ui. 7x40-es EDF Zeiss Jena, meg egy 8x40-es MOM felderítő távcsövem a kicsiba tartalékba.
Mint külön állításos ( egyszer kell).
Én megszoktam, szeretem.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #1997 Dátum: 2009. április 17. - 22:21:10 »

Ez igen, király ! Vigyorog
Mint ha magamat olvasnám. :Mosolyog Kacsint Mosolyog
Jó felrázni a vadásztársadalmat, mert eléggé hiszékenyek.
Sajnálatosan a pénz nagy úr, és tévesen azt gondolják, hogy olcsón lehet jót. Mosolyog
Használtban lehet venni használhatat elérhető áron.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #1998 Dátum: 2009. április 17. - 22:22:03 »

Na már írni sem tudok.
Használtban lehet venni használhatót elérhető áron.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Bandi
Vendég
« Új üzenet #1999 Dátum: 2009. április 17. - 23:06:46 »

Ha kéred, és érdekel felsorolom a katonai használat ismérveit
Persze hogy érdekel!
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #2000 Dátum: 2009. április 18. - 07:27:14 »

.................a romá(no)k szerint Taps
Brook Shield-del mi is halálosan szerelmesek vagyunk egymásba (szerintem) Bion

 Vigyorog Igen
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2001 Dátum: 2009. április 18. - 09:40:30 »

Persze hogy érdekel!

Mint említettem a tömítés, és ez több esetben dupla, tehát a fedél belső része, és külső is,több katonai optika még rendelkezik un. páramentesítő szilikagél patronnal, amely elszíneződése esetén jelzi, hogy cserélni kell.
Ez is egy túlbiztosítás az esetleges párásodás ellen.
Szálkereszt a vonásértékekkel alap.
Szálkeresztvilágítás is, és ez vagy külső teleppel, vagy mint az EDF-nél sugárzó anyaggal oldják meg.
Maga az otpikai szerkezet rögzítése a házban sem szokványos, az túlbiztosított.
Optikai eszközöket bonthatóra, javíthatóra, beszabályozhatóra készítik, nincs ragasztva semmi, de még a csavarok is több esetben tömítettek.
Rázkódásvédelem, lövésállóság alap, azt kemény körülmények közt ellenőrzik.
Színszűrő ált. minden katonai optikai műszer tartozéka, de tartozék még sok más dolog is hozzá.
Ezekre a tartozékokra, kulcsokra, szerszámokra, stb, azért van szükség, mert harchelyzetben a kezelőnek kell megoldani a kisjavításokat, beszabályozásokat.
Katonai optikai műszereknél nem véletlen a dobozolás sem, abban az optika nem csak simán fekszik benne, az több esetben párnázott, + rögzített, és a doboz mindent tartalmaz még. ( pld. tűzér optikai műszerek)
Most már csak sok ilyen optikai eszköz csak emlék, mert ugye sok honvédségi alakulat megszűnt, technikai felszereltségével együtt felszámolásra, raktározásra kerültek.
Ami jelenleg még "hadrafogható" azt a rendőrhatóság birtokolja, raktározza, pld. a volt HŐR optikai eszközöket is.
Megemlíteném a nem szokványos hőpellengátort, valódi infra készüléket, amely nem éjjellátó.
Ja és visszatérve a legtöbb katonai optikai eszköz, távcső, céltávcső, vagy teljesen automata fókuszos (tényleg nem kell állítani semmit), vagy dioptria állításos és kész.
Ez mind azért van, hogy harchelyzetben a kezelőnek ne kelljen küszködnie az állítással. ( pld. PSZO-1, PGO-7, stb.)
Na, tömören ennyi, mert erről sokat lehetne mesélni. Mosolyog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #2002 Dátum: 2009. április 18. - 14:24:36 »

"Erről jut eszembe múltkor néztem egy Zasztavát Nickkel vagy valami hasonló nevű csodával, ezer éves volt az egész, mondtam a távcső és az alatta átnézős alu szerelék nem kell, erre  a tulaj megsértődött és visszalépett az üzlettől---mit képzelek én a csodás távcsövéről és a szuper szerelékéről..................... "

Szilva!

Ez most komoly?
...mert jelzem a Nickel Marburg, vagy a Nickel Supra igenis KIVÁLÓ távcső, minőségben a régiek Zeiss Jena, a mostaniak meg prémium szint... :Mosolyog
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #2003 Dátum: 2009. április 18. - 21:12:04 »

Ez valami régi kopott távcső volt 4x32-es ha jól emlékszem és a lencse pedig homályos volt, nem karcos, legalább is amikor belenéztem nem győzött meg Vállat von
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #2004 Dátum: 2009. április 18. - 21:21:23 »

Vagy N vagy M betűs neve volt de mintha műanyaglencséje lett volna olyan homályos volt.
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2005 Dátum: 2009. április 18. - 21:23:25 »

Szia SAB!
Sörétes puskára keresek piros pont irányzékot, amiben nagyméretű, legalább 4-5 MOA az irányzójel! Tudsz ajánlani ilyet, elérhető áron?
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #2006 Dátum: 2009. április 18. - 22:23:49 »

Mint említettem a tömítés, és ez több esetben dupla, tehát a fedél belső része, és külső is,több katonai optika még rendelkezik un. páramentesítő szilikagél patronnal, amely elszíneződése esetén jelzi, hogy cserélni kell.
Ez is egy túlbiztosítás az esetleges párásodás ellen.
Szálkereszt a vonásértékekkel alap.
Szálkeresztvilágítás is, és ez vagy külső teleppel, vagy mint az EDF-nél sugárzó anyaggal oldják meg.
Maga az otpikai szerkezet rögzítése a házban sem szokványos, az túlbiztosított.
Optikai eszközöket bonthatóra, javíthatóra, beszabályozhatóra készítik, nincs ragasztva semmi, de még a csavarok is több esetben tömítettek.
Rázkódásvédelem, lövésállóság alap, azt kemény körülmények közt ellenőrzik.
Színszűrő ált. minden katonai optikai műszer tartozéka, de tartozék még sok más dolog is hozzá.
Ezekre a tartozékokra, kulcsokra, szerszámokra, stb, azért van szükség, mert harchelyzetben a kezelőnek kell megoldani a kisjavításokat, beszabályozásokat.
Katonai optikai műszereknél nem véletlen a dobozolás sem, abban az optika nem csak simán fekszik benne, az több esetben párnázott, + rögzített, és a doboz mindent tartalmaz még. ( pld. tűzér optikai műszerek)
Most már csak sok ilyen optikai eszköz csak emlék, mert ugye sok honvédségi alakulat megszűnt, technikai felszereltségével együtt felszámolásra, raktározásra kerültek.
Ami jelenleg még "hadrafogható" azt a rendőrhatóság birtokolja, raktározza, pld. a volt HŐR optikai eszközöket is.
Megemlíteném a nem szokványos hőpellengátort, valódi infra készüléket, amely nem éjjellátó.
Ja és visszatérve a legtöbb katonai optikai eszköz, távcső, céltávcső, vagy teljesen automata fókuszos (tényleg nem kell állítani semmit), vagy dioptria állításos és kész.
Ez mind azért van, hogy harchelyzetben a kezelőnek ne kelljen küszködnie az állítással. ( pld. PSZO-1, PGO-7, stb.)
Na, tömören ennyi, mert erről sokat lehetne mesélni. Mosolyog

Köszönöm a tájékoztatást!  Igen Mosolyog
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2007 Dátum: 2009. április 19. - 08:43:30 »

Szia SAB!
Sörétes puskára keresek piros pont irányzékot, amiben nagyméretű, legalább 4-5 MOA az irányzójel! Tudsz ajánlani ilyet, elérhető áron?

Ilyen nagyságban a AIMPOINT 9000 L, AIMPOINT 9000 SC, stb termékek, és ami még nekem tetszetős az a DOCTER® sight, a többi sajnos ami ez alatt van árban, val.szeg kínai és lövésállóságot tekintve is kétséges. Szomorú Kacsint Mosolyog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #2008 Dátum: 2009. április 19. - 09:04:42 »

Ilyen nagyságban a AIMPOINT 9000 L, AIMPOINT 9000 SC, stb termékek, és ami még nekem tetszetős az a DOCTER® sight, a többi sajnos ami ez alatt van árban, val.szeg kínai és lövésállóságot tekintve is kétséges. Szomorú Kacsint Mosolyog

Köszönöm a válaszod!  Wave
Ezek olyan 100 ezer Ft körül kaphatók, ha jól emlékszem? Szomorú
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #2009 Dátum: 2009. április 19. - 09:13:01 »

Köszönöm a válaszod!  Wave
Ezek olyan 100 ezer Ft körül kaphatók, ha jól emlékszem? Szomorú
Most akkor ezek a célzóeszközök itthon használhatóak hivatalosan vagy sem?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 [134] 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: