Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454481 alkalommal)
kornis lorand
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 68


WWW
« Új üzenet #45 Dátum: 2008. április 29. - 21:39:19 »

Végre szereztem a régi Mannlicherhez egy távcsővet, de nem tudom jól választottam-e ???  Fejvakarás Bion Bion

Azt irja rajta hogy.....Hensoldt Wetztlar Diavary...1,5-6x42, 1-es szálkeresztel    Táncol

Loránd
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #46 Dátum: 2008. április 29. - 22:09:12 »

Végre szereztem a régi Mannlicherhez egy távcsővet, de nem tudom jól választottam-e ???  Fejvakarás Bion Bion

Azt irja rajta hogy.....Hensoldt Wetztlar Diavary...1,5-6x42, 1-es szálkeresztel    Táncol

Loránd

Húzzad csak azt a szegény Wetzlar gyereket Loránd Komám, húzzad csak... Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #47 Dátum: 2008. április 30. - 08:28:45 »

Végre szereztem a régi Mannlicherhez egy távcsővet, de nem tudom jól választottam-e ???  Fejvakarás Bion Bion

Azt irja rajta hogy.....Hensoldt Wetztlar Diavary...1,5-6x42, 1-es szálkeresztel    Táncol

Loránd

 Igen Igen Taps Taps Bion Bion
Naplózva

Üdv End
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #48 Dátum: 2008. április 30. - 08:35:15 »

Végre szereztem a régi Mannlicherhez egy távcsővet, de nem tudom jól választottam-e ???  Fejvakarás Bion Bion

Azt irja rajta hogy.....Hensoldt Wetztlar Diavary...1,5-6x42, 1-es szálkeresztel    Táncol

Loránd

Gondolom egy állító toronnyal, alsó sínnel...ha jól csalódom. (már ami a klasszikus wetzlarokat illeti)
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #49 Dátum: 2008. április 30. - 09:52:59 »

Szia Wetzlar!
Te professzor vagy céltávcsőben, segíts! A régi kis 4x32-es, sínes Zeiss Jena szerelékére fel lehet szerelni egy komolyabb (modernebb, nagyobb, erősebb nagyítású) csövet? Oldható szereléken van,  háromlábún, Naganton.
Köszönettel sanyooo
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #50 Dátum: 2008. április 30. - 10:15:12 »

Sanyoo!

Várjuk meg a Wetzlari Verdiktet, de kérdezd meg Ugrósdy Petit is, hogy Ő hogyan oldotta meg! Neki azt hiszem mostanság akadt ilyen dilemmája a gyakorlatban...
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #51 Dátum: 2008. április 30. - 10:25:56 »

Szia!
Kösz a tippet! U.Peti a nickje, ugye?
De megvárom Wetzlart.
 
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #52 Dátum: 2008. április 30. - 10:34:51 »

Igen!

Wetzlart is mindenképpen várjuk meg! Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #53 Dátum: 2008. április 30. - 11:15:20 »

Szia Wetzlar!
Te professzor vagy céltávcsőben, segíts! A régi kis 4x32-es, sínes Zeiss Jena szerelékére fel lehet szerelni egy komolyabb (modernebb, nagyobb, erősebb nagyítású) csövet? Oldható szereléken van,  háromlábún, Naganton.
Köszönettel sanyooo

Szevasz Sanyoo!

Hát professzor semmiképpen sem vagyok, csak egy lelkes amatőr.  Kacsint

Nos az első kérdésem, hogy milyen az a kis Jena Zeiss 2 féle van.
Az egyiknél a tubus alján fut végig a sín ezeket raktán anno a ZKK-ra.
A másik -- ami nekem van és a Fég GV-ken kötött ki - a szokásos, tehát a tubuson középen és a távcsőház elejének alján is van egy síndarab.

Nem mindegy, ugyanis ha az első verzió, akkor egy ugyanolyan sínméretű csövet nyugodtan bele lehet tenni, természetesen ügyelve, hogy a nyílt irányzéktől, vagy a csőtől elférjen a távcső.

Amenniyben a 2. esetről van szó, akkor már macerásabb egy kicsit, ugyais a szerelék alsó tuskóinak felső síkja nem esik egybe, mert ugye az egyik a távcsőtubus alján lévő sníbe, míga másik a távcsőház elején/alján lévő sínre húzódik rá, ergo van szintkülönbség.

A fentiek persze nagyban függnek attól is, hogy milyen csövet akarsz a helyébe tenni.
Olyat aminek csak a tubusán alul fut végig a sín, vagy a régebbi típust aminek a tubusun alul és a távcsőház elején alul is van egy síndarab. (pl. Zeiss Jena 6x42.)

Tehát először ezeket kellene tudni ahhoz, hogy érdemi választ lehessen erre adni.

Üdv.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #54 Dátum: 2008. április 30. - 11:21:15 »

Szia!
Kösz a gyors választ! Wave
A céltávcső elején is van egy kis sín, meg a közepén is külön-külön! Olyan mint a suhli patentlábas szerelék, csak 3 lábú! Ez a macerásabb verzió, ugye? Az a bajom, hogy 1-es szálkereszt van a céltávcsőben és én mindennel tudok lőni (rosszul Bion), csak ezzel nem!  Szomorú
tehát az új távcsővel szembeni legfontosabb kívánságom, hogy bármilyen irányzójel lehet benne, csak 1-es ne!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #55 Dátum: 2008. április 30. - 11:31:33 »

Szia!

Ezzel a probléma a következő.

A tubus alján lévő sín egymagában kevés lenne egy távcsőhöz, tehát rövid ez a szerelékrész ahhoz, hogy egy másik alsósínes bele tudjál tenni.
Pontosabban bele tudod tenni, csak az első lövésenél le fog repülni, mert nem fogja elég masszívan a sínt.

3 lehetőséged van.


1. nézegesd az e-gunt, ahol hátha belebotlasz egy ilyen alsósínes Zeiss Jena-ba amiben 4-es szálkereszt van. (én láttam már párat)

2. Nem tudom foglakozik-e még az idős távcsövekkel, de párszor láttam a hirdetését Hartaynak hívják, egy pesti idős bácsi, ha jól emlékszem a Thököly úton lakik.
Én ezelőtt kb. 8 évvel cseréltettem egy 3-9x40-es Tasco-ban szálkeresztet vele és tökéletes munkát végzett. (én a 30/30-ast cseréltettem ki 1-es irányzójelre.)

3. Meghagyod a szerelék első tuskóját, veszel egy másik pl. 6x42-es Zeiss Jenát - ugyanilyen 2 síndarabost - és a hátsó  - tehát a 3. láb - szerelékét megcsináltatod mesterrel. (6x42-esben azért gyakrabban lelni 4-es irányzójelűre)

Üdv. w.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #56 Dátum: 2008. április 30. - 11:44:11 »

Igen, én is arra gondoltam, hogy a hátsó prizma alá kellene beilagolni egy nagyobb nagyítású távcsőhöz. De a teljes hossz is bejátszik, mert a kis jena elég rövid.
Hartay úrral 10 éve beszéltem telefonon, a MOMtávcsövembe szerettem volna szálkeresztet cseréltetni, hasonló okból, de az nem ment. Ha megvan neked a telefonszáma kérlek küld el magánban!
Neked van Nagantod? Milyen céltávcső van rajta?
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #57 Dátum: 2008. április 30. - 11:46:06 »

Nem tudom foglakozik-e még az idős távcsövekkel, de párszor láttam a hirdetését Hartaynak hívják, egy pesti idős bácsi, ha jól emlékszem a Thököly úton lakik.


Tavaly még hirdetett.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #58 Dátum: 2008. április 30. - 11:52:59 »

Szevasz!

Hartay számát nem tudom, de láttam hirdetését a Megeslesben és aNimródban is, valahol ki kell keresni.
Jelenleg nincs Nagantom, de életem első golyósa egy Fég GV volt, a klasszikus felállás 3 lábú oldható szereléken a 4x32-es Jena Zeiss.
(aztán volt egy Fég GV2. lux. 53R-es töltényűrrel, azután emg volt egy 54R-es GV1-es tápiószecsői mordályom.)

Eladtam mert a főiskolai tanulmányaim során, csak így tudtam "fejleszteni".
Most próbálom a srácot - akinek eladtam - fűzni, hgy bótoljuk vissza...sajnos eléggé lelakta, a kis Zeiss is tönkrement, magyarul áll a szekrényben, mert van másik puskája.
Műszakit is csak 5 évre kapott valami miatt...talán ha újra visszakaphatnám meg tudnám menteni.
Persze ehhez a távcsövet meg kellene javíttatni - szokásos irányzójel állító mechanika probléma - azt is meg kéne tudni a csővel vagy zárolási hézaggal van gond amiért nem kapott 10 év műszakit és azt sem tudom, hogy a csöve hogyan áll, mennyire lett agyonvágva.
Szóval lenne mit tenni vele...a büdzsé meg elég szűkös ehhez.

üdv.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #59 Dátum: 2008. április 30. - 12:01:08 »

Szia!
Ma megyek megnézni újra a puskát, mire figyeljek? Mit kell nagyon megnézni ennél a típusnál, puskára és céltávcsőre is gondolok? Szerintem a hadi változat, 5-ös tárral, gyorsító nélkül, hosszú csővel, de rövid agyfával, beépített lámpaszerelvénnyel. Tudom van különbség a szecsői, meg a FÉG-között, de nemigen tudom mi?
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: