Oldalak: 1 ... 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 [131] 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454494 alkalommal)
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #1950 Dátum: 2009. április 15. - 18:52:36 »

Tisztelettel üdvözlök mindenkit!

Régóta olvasgatom a fórumot - egy-egy témát többször is -, most viszont segítséget szeretnék kérni, ezért írnom is kell néhány mondatot. Először is gratulálok a hozzászólóknak, mert rendkívül sok értékes információt kaphatunk, még akkor is ha az néha szubjektív (ami szerintem természetes is). Sok ismeret - nekem mégis kevés -, ezért elsősorban a Schmidt&Bender tulajdonosoktól szeretnék segítséget kapni. Fegyver és távcső vásárlása előtt állok, ami sohasem egyszerű feladat, ezért véleményeteket kérném a következőkkel kapcsolatosan: Cz 550 Lux 30.06 cal. puskát szeretnék, S&B 8x56-os világítópontos céltávcsövel. Milyen szálkeresztet ajánlanátok L1 vagy L3 (nekem az L1 szimpatikusabb, de a kereskedők szerint ezt nagyon kevesen választják), milyen legyen a szerelék (gyűrűs vagy sínes), és hát a tubus (1" vagy 30-as)? Jó ez az az összeállítás vagy változtasak? Ha nem vagyok tolakodó, kérem mondjátok el a véleményeteket. Köszönöm.

hali.

Érdemes gyűrűs szerelékben gondolkoznod. (szerintem)
És feltétlen 30mm-est vegyél, ha teheted.
Masszívabb valamivel és tapasztalatok alapján a kép is élesebb tisztább, talán a nagyobb lencsék vagy fényáteresztés miatt, nemtudom.
Erre Sab talán tud magyarázatot.

Hali
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
sab
Vendég
« Új üzenet #1951 Dátum: 2009. április 15. - 19:54:34 »

Neked is megemlítem azt, hogy minden tesztünk amit szervezek, független, mindenki azt hoz amit akar, avagy tud.
Most forgalmazó is volt jelen, különféle prémium termékekkel, és a tesztben olvasható vélemény tőlük is származik.
Nem lehetett azt mondani valamire, hogy jobb, amikor nem volt az, főleg szürkületben zenél, avagy nem zenélt az optika.
Szerintem a fényképek is korrekten ábrázolták a tényt, csalni nem akart és nem volt ált módjában senkinek.
Sajnálatos, hogy Kahles és Swarovski nem volt, de már az is nagy eredmény volt, hogy volt sima és vari Meopta, volt egy rakás Zeiss, volt egy rakás Delta, volt S-B.
Többség kérése az volt, hogy a teszt elsődlegesen arra irányuljon, hogy képileg lássuk azt melyik és mennyivel tud többet.
csúnyán fogalmazták, de az ár-értékarányt szerették volna látni gyakorlatban, hogy az miként kerül megfizetésre, és azt meg kell-e fizetni.
Én, hogy őszinte legyek, annyira nem is tesztelgettem, kíváncsi voltam a többiek független össz. véleményére, és , hogy az mennyire egyöntetű.
Nekem , számomra is meglepő volt a végeredmény, ezért én is megnéztem az állításokat és nem tudtam azt mondani, hogy nem látom a különbséget.
Ez most nem szubjektív volt, és nem emberfüggő, mert ahhoz sokan voltunk.
S-B védelmében azt is ki kell jelenteni, hogy ez csak egy 8x56-os fix, világítás nélküli volt, de german gyártmány és kitűnő, karcmentes, de nem mai gyártmány.
Tesztelések alkalmával soha senki nem állítja azt, hogy az összes termékre igazak az állítások.
Amit tapasztaltunk, azt írtam le, és illusztráltam fényképekkel.

Most is lesz teszt, binokuláris, a harmadik az én szervezésemben, remélhetőleg ismét sok vadász, csillagász, madarász megjelenik, és sok forgalmazónak is kiment a meghívás.

Sajnálatos, hogy a forgalmazók a saját termékükkel eddig sem jelentek meg, pedig nagy szeretettel fogadjuk Őket.
Ténylegesen ez egy jó szakmai buli, termék pocskondiázása nélkül, főleg, hogy sok esetben a gyártmányokat a meghívottak hozzák, miért is sértenénk meg Őket.




Elnézést, most szóltak rám, hogy az a S-B 8x56 nem German volt, az Hungary Classic. Kacsint Mosolyog
Bocs. :Mosolyog Mosolyog
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1952 Dátum: 2009. április 15. - 20:01:13 »

hali.

Érdemes gyűrűs szerelékben gondolkoznod. (szerintem)
És feltétlen 30mm-est vegyél, ha teheted.
Masszívabb valamivel és tapasztalatok alapján a kép is élesebb tisztább, talán a nagyobb lencsék vagy fényáteresztés miatt, nemtudom.
Erre Sab talán tud magyarázatot.

Hali

Igen, szerintem is jobb választás a 30mm-es tubussal rendelkező.
Tényleg masszívabb és sokan nem osztják, de mivel a fordítólencsék mérete is nagyobb ezért, több fényt és azt jobb minőségben képes feldolgozni.
Ugye ha megnézzük a szürkületi értékét a katalógus szerint, akkor a 26mm és 30mm-nek azonos.
Azonos természetesen, mert ez számtani érték.( elvben)
Egy kínai lim-lom-nak is annyi, elvben ! Vigyorog
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #1953 Dátum: 2009. április 15. - 21:08:19 »

Szerintem ezt a kérdést nem lehet túlragozni--amit lehetett én kipróbáltam, szerintem a távcsövek ezek -- Zeiss-(lehet Germany vagy Jénai mindegy), Swarovski, Khales(bár én nem szeretem) S&Bés Meopta kb ebben a sorrendben-- ezekkel a technológiákkal gyártott távcsövek használhatók, 30-as tubus több fényt tud átengedni --. a nagyobb lyuk nem mindíg hátrány Bion-- a gyűrűs szerelékben egyszerűbb-olcsóbb távcsővet cserélni mert minden 30-as jó bele, legyen lövésálló a kaliberhez és a szálkereszt olyan legyen amilyen neked szimpatikus, ha akarod lehet világítópontos is ilyen egyszerű... a szerelék legyen jóminőségű mert sokan a szerelék miatt hiszik azt hogy rossz atávcső............... Wave
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1954 Dátum: 2009. április 15. - 21:39:02 »

Már megint meddő vita fog kialakulni.
De feltennék egy kérdést?
Ki az aki nekem a GYAKORLATBAN különbséget tud tenni a lesen jó erős szürkületben ücsörögve és belekukkerolva a Swaro Z6i, a SB Zenith, a Zeiss Viktory, a Kahles mittodomén milyen X, a KAPS, vagy a Nickel űj szériás csövei  között??????????

...érdekes én még ilyen emberrel nem találkoztam...ja de!
Attól függően melyik cégnél volt érdekeltsége!  Nyihi

Na erről ennyit...sokszor elhangzott már, de úgy látszik mégsem elégszer.
Nincs legjobb, csak legjobbak céltávcső ügyben...mégpedig azokat felsoroltam/felsoroltuk már néhányszor.

Proxima!

Jannak igaza van, te akarsz távcsövet venni nem a kereskedő.
Ha neked az L1-es a jó, vegyél azt, de arra ügyelj, ha véletlen kimerül az elem, vagy valami okból nem világít az L1-esed, annak a felső csúcsa üreges, hajszálvékony kerettel, tehát este esetleg lehetnek gondok vele, mert nem látod tisztán a csúcs végét világítás nélkül.

üdv.
Naplózva
proxima
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #1955 Dátum: 2009. április 15. - 21:52:03 »

Üdvözletem!

Köszönöm az S&B távcsővel kapcsolatos gyors válaszotokat! Kérdezném ezek alapján mit takar a jó szerelék (esetleg márka, stb.), milyet kérjek? Melyik az amellyil a legalacsonyabbra lehet szerelni a csövet? Az L1 világító szálkereszt (a "nyíl hegye" világít) jó-e, vagy jobb az L3 (a pont világítás)? Ha van valakinek tapasztalata, kérem ossza meg. Köszönöm!
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #1956 Dátum: 2009. április 15. - 22:13:59 »

"Ki az aki nekem a GYAKORLATBAN különbséget tud tenni a lesen jó erős szürkületben ücsörögve és belekukkerolva a Swaro Z6i, a SB Zenith, a Zeiss Viktory, a Kahles mittodomén milyen X, a KAPS, vagy a Nickel űj szériás csövei  között?"
Senki,------- látni lehet, hogy egyformán lehet velük -------------de az élettartamuk különböző lesz mivel nem egyforma technológiával készülnek-----------lesz amelyikkel még unokáink is látni fognak, lesz amelyikről meg csak hallanak hogy ilyen is volt egyszer Bion
Az "ex" 9,3-asomon egy 1971-es egytornyos Zeiss van ma is  Igen 2009-1971=38 ÉV
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
kavics
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26



« Új üzenet #1957 Dátum: 2009. április 16. - 11:14:16 »

Vortex crossfire 2,5-10 x 50-es világító pontos,1" tubus 90000 Ft, Amiket olvastam róla amerikai oldalakon is nem lehet rossz távcső.Csak szerintem europában nem tulságosan ismert.A kereső távcsőm már vortex kb 1 éve, de én meg vagyok vele elégedve.
Naplózva

Kalappal.
sab
Vendég
« Új üzenet #1958 Dátum: 2009. április 16. - 11:58:13 »

Vortex crossfire 2,5-10 x 50-es világító pontos,1" tubus 90000 Ft, Amiket olvastam róla amerikai oldalakon is nem lehet rossz távcső.Csak szerintem europában nem tulságosan ismert.A kereső távcsőm már vortex kb 1 éve, de én meg vagyok vele elégedve.

Nem akarom elvenni a kedvedet, de ez a céltávcső gyárilag nem amerikai, és nem kell hozzá szakember, hogy lássuk az azonosságot sok Bushnell-Tasco piacos távcsővel, elegendő a szemlencserendszert összehasonlítani.
Vak is láthatja az azonosságot azzal az egyedi világítással.
90.000 Ft végképp túlárazott.
Erre szoktam én mondani azt az üzleti fogást, hogy annyira felviszik az árat, hogy ne legyen feltűnő, a ténylegesen mivolta a céltávcsőnek.
Céget alakítani más országban nem egy nagy dolog, és onnét megrendelni kínától a terméket potom áron.
Mint már tudott, én kértem a kínai gyártó cégtől árajánlatot (más is megteheti) egy vari, szálk. vil. céltávcsőre.
Következőt válaszolták.
100 db min. megrendelése esetén, dobozolással, a kért felíratozással, postaköltséggel, 3.000-3.200 Ft -nak megfelelő /db áron tudják biztosítani.
Ezek a céltávcsövek csak más cégjelzéssel, avagy nélküle a piacokon már 7.000 Ft-os áron mennek.
Boltokban, valóban 50.000-100.000 Ft-ig.
Ez a nagy helyzet.
Ha kéri valaki a gyártó ( tényleges) elérhetőségét, honlapját megadhatom. Kacsint Mosolyog
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1959 Dátum: 2009. április 16. - 12:13:59 »

Nem akarom elvenni a kedvedet, de ez a céltávcső gyárilag nem amerikai, és nem kell hozzá szakember, hogy lássuk az azonosságot sok Bushnell-Tasco piacos távcsővel, elegendő a szemlencserendszert összehasonlítani.
Vak is láthatja az azonosságot azzal az egyedi világítással.
90.000 Ft végképp túlárazott.
Erre szoktam én mondani azt az üzleti fogást, hogy annyira felviszik az árat, hogy ne legyen feltűnő, a ténylegesen mivolta a céltávcsőnek.
Céget alakítani más országban nem egy nagy dolog, és onnét megrendelni kínától a terméket potom áron.
Mint már tudott, én kértem a kínai gyártó cégtől árajánlatot (más is megteheti) egy vari, szálk. vil. céltávcsőre.
Következőt válaszolták.
100 db min. megrendelése esetén, dobozolással, a kért felíratozással, postaköltséggel, 3.000-3.200 Ft -nak megfelelő /db áron tudják biztosítani.
Ezek a céltávcsövek csak más cégjelzéssel, avagy nélküle a piacokon már 7.000 Ft-os áron mennek.
Boltokban, valóban 50.000-100.000 Ft-ig.

Ez a nagy helyzet.
Ha kéri valaki a gyártó ( tényleges) elérhetőségét, honlapját megadhatom. Kacsint Mosolyog

Pár képet kerestem, van közte az említett Vortex, Akah ( ua, mint a Fomei), Bushnell, és még ömleszthetném.
Ez a nagy helyzet.

Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #1960 Dátum: 2009. április 16. - 12:22:53 »

Pár képet kerestem, van közte az említett Vortex, Akah ( ua, mint a Fomei), Bushnell, és még ömleszthetném.
Ez a nagy helyzet.

Kérdés... de van eredeti Bushnell is igaz, amit az USA-ban gyártanak?
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1961 Dátum: 2009. április 16. - 14:15:51 »

Kérdés... de van eredeti Bushnell is igaz, amit az USA-ban gyártanak?

Hogyne , természetesen van.
Elég nagy érvágás neki és pld. a Leupold-nak is, hogy hamísítják, avagy visszaélnek a cég nevével. Szomorú
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #1962 Dátum: 2009. április 16. - 15:37:51 »

Céget alakítani más országban nem egy nagy dolog, és onnét megrendelni kínától a terméket potom áron.
Mint már tudott, én kértem a kínai gyártó cégtől árajánlatot (más is megteheti) egy vari, szálk. vil. céltávcsőre.
Következőt válaszolták.
100 db min. megrendelése esetén, dobozolással, a kért felíratozással, postaköltséggel, 3.000-3.200 Ft -nak megfelelő /db áron tudják biztosítani.
Ezek a céltávcsövek csak más cégjelzéssel, avagy nélküle a piacokon már 7.000 Ft-os áron mennek.
Boltokban, valóban 50.000-100.000 Ft-ig.
Ez a nagy helyzet.
Ha kéri valaki a gyártó ( tényleges) elérhetőségét, honlapját megadhatom. Kacsint Mosolyog
A Luger céltávcsöveket is ugyanígy csinálják?
Naplózva
kavics
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26



« Új üzenet #1963 Dátum: 2009. április 16. - 15:56:25 »

Köszönöm a gyors választ. Nem tudom majd késöbb megírom,hogy milyen.Bár van már kereső távcsövem tőlük és az jó.Szerintem nem leht annyira összehasonlítani a többi kínaival azért, mert ahogy belenézel már látod a külömbséget.A világító pont még max-on sem világítja be úgy az egész csövet. És az álító csavarok is teljesen másként néznek ki.Ha észlelek valami negatív vagy pozitív kritikát mindeképp megosztom a forumozókkal. Még az is pozitív nekem,hogy tényleg kint voltak a fehován is. A többi nem prémium kategóriának azért nincs ilyen háttere (katalógus,más távcsövek stb.) Meg tényleg a keresőjük teljesen jól működik és elég jó a szürkületi értéke. Remélem vagyis bízok benne,hogy nekem lesz igazam. Ha valakinek van már ilyen távcsöve és nem csak tesztelte légyszi ossza meg a tapasztalatát.
Üdv.: A hold süssön rátok. Mosolyog
Naplózva

Kalappal.
sab
Vendég
« Új üzenet #1964 Dátum: 2009. április 16. - 19:03:53 »

A Luger céltávcsöveket is ugyanígy csinálják?

Hát még ha csak azt, de más név fegyvergyártó cég nevét is felhasználják, palifogónak.
pld. Walther, Winchester, Umarex, Gamo, RWS, több nem jut eszembe fejből. Mosolyog
Ja és ezek csak a fegyver, lőszergyártó cégek nevei.
Nekem még a kedvencem a Jahti Jakt Finn-ek ( gyártmánynak) nevezett csoda, ami természetesen lerí, hogy kínai.

Én kicsit a szívemen viselem az ilyen "portékák" vadászhoz való jutását, mert nem az a baj, hogy kínai, az a baj, hogy nem annak adják el, és túlárazzák, de nagyon-nagyon. Szomorú
Naplózva
Oldalak: 1 ... 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 [131] 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: