Oldalak: 1 ... 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 [127] 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454507 alkalommal)
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #1890 Dátum: 2009. április 07. - 18:28:37 »

Nézz körül a honlapján.

Hali köszike, megnéztem, telefonoztam is pár hete vele.
De azért még érdeklődnék. Hátha hallok egyes mást.

Köszi
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
sab
Vendég
« Új üzenet #1891 Dátum: 2009. április 08. - 08:22:54 »

Köszike.

visszaolvastam előtte én is, de jobban érdekelne, hogy kinek van, hogy életben megnézném, ......

Szomorú

Sab esetleg honnan szerezted a teszthez a deltát???

Hát a forgalmazótól, és majd mindegyikből sikerült egy-egy db-ot.
( nem is ment volna másként a teszt) Kacsint Mosolyog
Több helyen lehet megtekinteni.
B.p, Sopron, vagy Szombathely.
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #1892 Dátum: 2009. április 08. - 09:55:18 »

Hát a forgalmazótól, és majd mindegyikből sikerült egy-egy db-ot.
( nem is ment volna másként a teszt) Kacsint Mosolyog
Több helyen lehet megtekinteni.
B.p, Sopron, vagy Szombathely.

hali.

Budapesten kinek van, tusz segíteni?
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
sab
Vendég
« Új üzenet #1893 Dátum: 2009. április 08. - 10:16:06 »

hali.

Budapesten kinek van, tusz segíteni?

Hát, sok B.p személynek is szereltem fel és lőttem be, de, hogy kik voltak ?
Jöttek, láttak, lőttek, győztek, és elmentek.

De ha szépen beszélsz a B.p forgalmazóval, akkor segítőkészek lesznek. Mosolyog
Naplózva
Tlaci
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #1894 Dátum: 2009. április 09. - 14:57:18 »

Sziasztok!  Wave
Ansch! Nekem van egy általad keresett Deltám, sajna nem Bp. környékén. Nagyon összehasonlítani még nem tudtam más csövekkel, de azért annyira nem bajnok, mint ahogyan reklámozzák.
Biztosan nem rossz, főleg ebben az árkategóriában nem, a világítópontja kimondottan jó. A képe, ha mutat valamit este, akkor tiszta, a fényerejéről sokat nem tudok mondani, a régi x40-estől természetesen jobb. Ami az én bajom, az egy eléggé nagy parallaxishiba, ami pl. az 50 m-es belövést szinte lehetetlenné tette, és ezt a hibát már hallottam több helyről is. Egyébként egy masszív szerkezet.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1895 Dátum: 2009. április 09. - 17:28:38 »

"ami pl. az 50 m-es belövést szinte lehetetlenné tette, és ezt a hibát már hallottam több helyről is. "
 Fejvakarás

Hát az már tényleg nagy baj, ha 50 m-en akkora a parallaxis, hogy nem lehet belőni...azt a távcsövet sürgősen vidd vissza!  Kacsint
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1896 Dátum: 2009. április 09. - 18:06:11 »

Sziasztok!  Wave
Ansch! Nekem van egy általad keresett Deltám, sajna nem Bp. környékén. Nagyon összehasonlítani még nem tudtam más csövekkel, de azért annyira nem bajnok, mint ahogyan reklámozzák.
Biztosan nem rossz, főleg ebben az árkategóriában nem, a világítópontja kimondottan jó. A képe, ha mutat valamit este, akkor tiszta, a fényerejéről sokat nem tudok mondani, a régi x40-estől természetesen jobb. Ami az én bajom, az egy eléggé nagy parallaxishiba, ami pl. az 50 m-es belövést szinte lehetetlenné tette, és ezt a hibát már hallottam több helyről is. Egyébként egy masszív szerkezet.

Ha tényleg parallaxis hibás, akkor ki kell cseréltetni és kész.
Érdekes, hogy nálam eddig egy sem volt parallaxis hibás, és a belövéssel sem volt gond soha.

De lehet, miért ne lehetne hibás, kicserélik ha valóban az.

Fegyverjavító aki felhelyezte és pecsételte a garanciaigazolást, írja le, hogy a véleménye szerint hibás, és kész.
Naplózva
Tlaci
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #1897 Dátum: 2009. április 09. - 19:56:14 »

Üdv!
A parallaxishiba 50 m-en kb. 3 cm. Ha kisebbre van véve a nagyítás, és egy nagyon profi ember lő, még akkor is marad úgy 1 cm. hiba. Ez így már egyáltalán nem sok, de ha 50 méteren a 30-06-ost 1,5 centi fölélövésre próbálom állítani, akkor az 0,5-2,5 között mozoghat. Éppen beállítható a fegyver így is, csak nehéz ezt 4-5 lövésből összehozni, és muszály ellenőrizni 150 méteren is. Ez csak azért zavar, mert nem ezt vártam ettől a távcsőtől, illetve szürkületben, mikor még a szálkereszt is jól látszik, de a pont már világít, a kettő egymáshoz képest is elmozog.
Ettől még bőven használható, de engem bosszant, mert a sokak által gagyinak vélt (a puskán gyárilag szerelt) Bushnell távcsövemben sokkal kevésbé látható a "lógás". Azóta a Bushnellt áttettem a kisgolyósra, és 50-ről a lövések egybeszakadnak. Ez az én tapasztalatom.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1898 Dátum: 2009. április 09. - 20:28:55 »

Üdv!
A parallaxishiba 50 m-en kb. 3 cm. Ha kisebbre van véve a nagyítás, és egy nagyon profi ember lő, még akkor is marad úgy 1 cm. hiba. Ez így már egyáltalán nem sok, de ha 50 méteren a 30-06-ost 1,5 centi fölélövésre próbálom állítani, akkor az 0,5-2,5 között mozoghat. Éppen beállítható a fegyver így is, csak nehéz ezt 4-5 lövésből összehozni, és muszály ellenőrizni 150 méteren is. Ez csak azért zavar, mert nem ezt vártam ettől a távcsőtől, illetve szürkületben, mikor még a szálkereszt is jól látszik, de a pont már világít, a kettő egymáshoz képest is elmozog.
Ettől még bőven használható, de engem bosszant, mert a sokak által gagyinak vélt (a puskán gyárilag szerelt) Bushnell távcsövemben sokkal kevésbé látható a "lógás". Azóta a Bushnellt áttettem a kisgolyósra, és 50-ről a lövések egybeszakadnak. Ez az én tapasztalatom.

Azt azért megjegyezném, hogy a gyártók többsége 100m-től teszi parallaxis mentessé a sima céltávcsöveket (nem parallax állításosokat).
50m-en 1 cm-es szóráskép egy 30-06-os kalibernél, ami ugye 7,62mm-er ne hogy már ne legyen jó !
Szerény véleményem, igaz én nem értek hozzá.
Javaslom vagy a cserét, vagy máskor tényleg szakemberrel végeztetni a munkát.
De ez az 1cm-es megjegyzésre elmondanám, ha egy steyr cső 1cm-t tud, jó lőszerrel, céltávcsővel, az bizony nem rossz.
Gondolom a Delta alatt nem egy Steyr van. :Mosolyog Mosolyog

De ha még mindig nem voltam meggyőző, akkor marad az első javaslat, ki kell cseréltetni, és ha igaza feltételezés, vagyis a max 1,5 cm-es szórásképet nem lehet meglőni jó lőszerrel 50m-en a céltávcsővel, akkor kicserélik a céltávcsövet.

Már leírtam, de megismétlem, a cserére vonatkozó esetet.

Honlapos társunknak egy fegyverjavító (hivatalos) felhelyezte a céltávcsövet, és belőtte.
Honlapos társunk meg csak hibázott állandó jelleggel, én meg osztottam telefonon az okosságot, de nem használt, ezért eljött hozzám.
Hidegbelövő a csőbe, zoom-ás a céltávcsővel.
Hát a szálkereszt bizony vándorolt az állításnak megfelelően, ami ugye nem megfelelő. Kacsint Vigyorog
Na ez a delta Titanium 4-16x42-es kakukk gondoltam.
Megigértem ha hibás, akkor én fogom kicserélni és belőni.
Bontom le a szereléket és lám, a tisztelt "kolléga" annyira megtépte az első bilincset, hogy meghorpasztotta a céltávcső külső tubusát, ezért a céltávcső ugye, sem a szálkereszt képe nem maradt központos.
Szereléket nem megtépni kell ész nélkül, csak megfelelő erővel, nyomatékkal meghúzni.
Na a céltávcső kicserélve, belőve, pedig ezt a nem megfelelő munkavégzést a felrakó személynek kellene károkozásilag lenyelnie, de nem, ki lett cserélve.

Ezzel a történettel csak azt akarom igazolni, hogy a forgalmazó normális, ha igazolt a hiba, akkor kicseréli, nem kell dönnyögni azon ami nem jó.
Ha tényleg nem jó ugye. Mosolyog
De mint tudott, én nem érthetek hozzá, ezért aztán nekem töki mindegy. Mosolyog Vigyorog
Naplózva
Tlaci
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Új üzenet #1899 Dátum: 2009. április 09. - 20:52:47 »

Azt azért megjegyezném, hogy a gyártók többsége 100m-től teszi parallaxis mentessé a sima céltávcsöveket (nem parallax állításosokat).
50m-en 1 cm-es szóráskép egy 30-06-os kalibernél, ami ugye 7,62mm-er ne hogy már ne legyen jó !
Szerény véleményem, igaz én nem értek hozzá.
Javaslom vagy a cserét, vagy máskor tényleg szakemberrel végeztetni a munkát.
De ez az 1cm-es megjegyzésre elmondanám, ha egy steyr cső 1cm-t tud, jó lőszerrel, céltávcsővel, az bizony nem rossz.
Gondolom a Delta alatt nem egy Steyr van. :Mosolyog Mosolyog

De ha még mindig nem voltam meggyőző, akkor marad az első javaslat, ki kell cseréltetni, és ha igaza feltételezés, vagyis a max 1,5 cm-es szórásképet nem lehet meglőni jó lőszerrel 50m-en a céltávcsővel, akkor kicserélik a céltávcsövet.

Már leírtam, de megismétlem, a cserére vonatkozó esetet.

Honlapos társunknak egy fegyverjavító (hivatalos) felhelyezte a céltávcsövet, és belőtte.
Honlapos társunk meg csak hibázott állandó jelleggel, én meg osztottam telefonon az okosságot, de nem használt, ezért eljött hozzám.
Hidegbelövő a csőbe, zoom-ás a céltávcsővel.
Hát a szálkereszt bizony vándorolt az állításnak megfelelően, ami ugye nem megfelelő. Kacsint Vigyorog
Na ez a delta Titanium 4-16x42-es kakukk gondoltam.
Megigértem ha hibás, akkor én fogom kicserélni és belőni.
Bontom le a szereléket és lám, a tisztelt "kolléga" annyira megtépte az első bilincset, hogy meghorpasztotta a céltávcső külső tubusát, ezért a céltávcső ugye, sem a szálkereszt képe nem maradt központos.
Szereléket nem megtépni kell ész nélkül, csak megfelelő erővel, nyomatékkal meghúzni.
Na a céltávcső kicserélve, belőve, pedig ezt a nem megfelelő munkavégzést a felrakó személynek kellene károkozásilag lenyelnie, de nem, ki lett cserélve.

Ezzel a történettel csak azt akarom igazolni, hogy a forgalmazó normális, ha igazolt a hiba, akkor kicseréli, nem kell dönnyögni azon ami nem jó.
Ha tényleg nem jó ugye. Mosolyog
De mint tudott, én nem érthetek hozzá, ezért aztán nekem töki mindegy. Mosolyog Vigyorog


Köszi a választ TAL!

A fegyvermester hivatalos volt, és egy centi szórásképpel boldog lennék! (ahhoz képest, hogy a mesternél szűkebb szórásképet lőttem), de én azt írtam, hogy az egy centi lógás, nehézzé teszi az 50 méteres belövést. Azt is tudom, hogy 100 m-en a tuti egy vadásztávcső, és hogy már Kahles-ben is láttál ilyen hibát, mikor a Cody-t tesztelted.
Szerintem érthetően leírtam, hogy árához képest jó a termék, használni is tudom, és a 30-06 Geco-val sem céllövő kaliber, de engem akkor is kicsit zavar.
Ansch a véleményekre volt kíváncsi, az enyém ez.
Ez az a bizonyos, "kivétel erősíti a szabályt" eset.

Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #1900 Dátum: 2009. április 09. - 20:57:20 »


Köszi a választ TAL!

A fegyvermester hivatalos volt, és egy centi szórásképpel boldog lennék! (ahhoz képest, hogy a mesternél szűkebb szórásképet lőttem), de én azt írtam, hogy az egy centi lógás, nehézzé teszi az 50 méteres belövést. Azt is tudom, hogy 100 m-en a tuti egy vadásztávcső, és hogy már Kahles-ben is láttál ilyen hibát, mikor a Cody-t tesztelted.
Szerintem érthetően leírtam, hogy árához képest jó a termék, használni is tudom, és a 30-06 Geco-val sem céllövő kaliber, de engem akkor is kicsit zavar.
Ansch a véleményekre volt kíváncsi, az enyém ez.
Ez az a bizonyos, "kivétel erősíti a szabályt" eset.



Köszi Tlaci

Nagyon örülök a véleménynek, külön köszönöm.
Aza bajom spórolni szeretnék a távcsővel de nem szeretnék rosszat se.......

Tuuudom vegyem ki a kezem a biliből MosolyogMosolyogMosolyog
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
sab
Vendég
« Új üzenet #1901 Dátum: 2009. április 09. - 21:07:05 »


Köszi a választ TAL!

A fegyvermester hivatalos volt, és egy centi szórásképpel boldog lennék! (ahhoz képest, hogy a mesternél szűkebb szórásképet lőttem), de én azt írtam, hogy az egy centi lógás, nehézzé teszi az 50 méteres belövést. Azt is tudom, hogy 100 m-en a tuti egy vadásztávcső, és hogy már Kahles-ben is láttál ilyen hibát, mikor a Cody-t tesztelted.
Szerintem érthetően leírtam, hogy árához képest jó a termék, használni is tudom, és a 30-06 Geco-val sem céllövő kaliber, de engem akkor is kicsit zavar.
Ansch a véleményekre volt kíváncsi, az enyém ez.
Ez az a bizonyos, "kivétel erősíti a szabályt" eset.



Hát most kicsit dicsérő leszek Feléd, egyben elmarasztaló a fegyverjavító felé.
Az a vadász, amelyik jobban lő mint a fegyverjavító, akitől a munkát megrendelte, dicséretet érdemel, a fegyverjavító meg jó lesz ha összeszedi magát, vagy ha nem megy, akkor bizony szakmát kell változtatni.
Égés ez kérem a szakmát tekintve. Kacsint Mosolyog
30-06-os geco lehet, hogy nem célbalövő lőszer, de állíthatom, hogy nagyon jó szórásképpel rendelkezik, tényleg tudja a 10mm-t 50m-en.
Sako H-H meg pld. CZ 550 vagy 555-ből lőve 15mm-t tud, ami szintén nem rossz.
50m-en tenyérnyi nem megfelelő, mint sokan gondolják , hogy már pedig az, de a 100m-en 30mm-es szóráskép elérése egy hagyományos vadászfegyverből nagyon jó.
Csak érdekesség.
Osztrák lőlap (belövő) 5x5cm-es sárga kocka.
Nekik 100m-en ha benne van a találat, akkor megfelelő.

De adok két lőlapképet.
Egyik 50m-en S-B állítás nélküli szórsképe, ami számomra nem megfelelő.
A másik Winchester Silvertip szóráskép állítás, belövés nélkül, ami egy CZ-550-es fegyvertől nagyon fair. Mosolyog
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1902 Dátum: 2009. április 09. - 21:07:41 »

Hát most kicsit dicsérő leszek Feléd, egyben elmarasztaló a fegyverjavító felé.
Az a vadász, amelyik jobban lő mint a fegyverjavító, akitől a munkát megrendelte, dicséretet érdemel, a fegyverjavító meg jó lesz ha összeszedi magát, vagy ha nem megy, akkor bizony szakmát kell változtatni.
Égés ez kérem a szakmát tekintve. Kacsint Mosolyog
30-06-os geco lehet, hogy nem célbalövő lőszer, de állíthatom, hogy nagyon jó szórásképpel rendelkezik, tényleg tudja a 10mm-t 50m-en.
Sako H-H meg pld. CZ 550 vagy 555-ből lőve 15mm-t tud, ami szintén nem rossz.
50m-en tenyérnyi nem megfelelő, mint sokan gondolják , hogy már pedig az, de a 100m-en 30mm-es szóráskép elérése egy hagyományos vadászfegyverből nagyon jó.
Csak érdekesség.
Osztrák lőlap (belövő) 5x5cm-es sárga kocka.
Nekik 100m-en ha benne van a találat, akkor megfelelő.

De adok két lőlapképet.
Egyik 50m-en S-B állítás nélküli szórsképe, ami számomra nem megfelelő.
A másik Winchester Silvertip szóráskép állítás, belövés nélkül, ami egy CZ-550-es fegyvertől nagyon fair. Mosolyog

Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #1903 Dátum: 2009. április 09. - 21:11:39 »

Ja és az említett Kahles- ek (mert kettő is volt) a Steyr SSG fegyvereken, alapból 50m-en 4-5 cm-t lógtak szálkeresztileg, ennek ellenére én pld. lőttem mind a kettő fegyverrel, láthatóan elég tűrhető szórásképet.
Ott helyben mit mondtam volna ?
Nem tudok lőni, mert nem jó a céltávcső ?
Na, menjél haza kisfiam, nem azért hívtunk, kértünk fel, hogy akadékoskodj. Kacsint Mosolyog Vigyorog

Bocs a sok off-ért. Mosolyog
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1904 Dátum: 2009. április 09. - 22:24:22 »

Elnézést, de mit jelent az hogy a szálkereszt lóg? ???
Naplózva
Oldalak: 1 ... 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 [127] 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: