Oldalak: 1 ... 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 [868] 869 870 871 872 873 874 875 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454452 alkalommal)
AdamsOff-road
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #13005 Dátum: 2022. Augusztus 21. - 21:50:11 »

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van már valakinek tapasztalata a Blaser új B2 távcső családjával kapcsolatban?
Elég nagy a dilemma, hogy milyen csövet' vegyek éjszakai lesvadászatra ami a szürkületi periódusban is megállja a helyét...🤔
Mi lehet most a jó választás, Ti mit ajánlanátok?
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #13006 Dátum: 2022. Augusztus 24. - 10:28:57 »

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van már valakinek tapasztalata a Blaser új B2 távcső családjával kapcsolatban?
Elég nagy a dilemma, hogy milyen csövet' vegyek éjszakai lesvadászatra ami a szürkületi periódusban is megállja a helyét...🤔
Mi lehet most a jó választás, Ti mit ajánlanátok?


Pl. egy zeiss victory -t.
Naplózva
AdamsOff-road
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #13007 Dátum: 2022. Augusztus 24. - 11:09:06 »

Pl. egy zeiss victory -t.

Az már kafi! Előző R93-asomon olyan volt, penge élesen láttam benne este a disznókat de újra sajnos most nincs kavics. Max. egy jó állapotú használt jöhetne szóba ha lenne valahol.
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #13008 Dátum: 2022. Augusztus 24. - 15:50:43 »

Az már kafi! Előző R93-asomon olyan volt, penge élesen láttam benne este a disznókat de újra sajnos most nincs kavics. Max. egy jó állapotú használt jöhetne szóba ha lenne valahol.
Akkor steiner ranger 3-12x56.
Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #13009 Dátum: 2022. Augusztus 25. - 13:22:01 »

A Schmidt&Bender klasszik céltávcsöveket szerelik L1 világítópontos szálkereszttel is. Mennyire jól szabályozható a világító háromszög fényereje? Kikapcsolás után nyilván fekete lesz, nappali használathoz. Előnye, hogy a hegye nem takar ki semmit, ahogy az A1 irányzéké sem . A céltüske folytatása a képeken vékony fekete kontúr. Gondolom, hogy ez a rész átlátszó. Minden tapasztalat hasznos lenne attól, akinek ilyen szálkereszttel ellátott céltávcsöve van.
 Emelem
Naplózva
AdamsOff-road
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #13010 Dátum: 2022. Augusztus 30. - 09:11:19 »

Sziasztok!

https://weigl.hu/termek/noblex-nz6-inception-3-18x56-la-4i/

Ezt a távcsövet ismeri / használja valaki? Van vele tapasztalat?
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #13011 Dátum: 2022. Augusztus 30. - 09:48:04 »

A Schmidt&Bender klasszik céltávcsöveket szerelik L1 világítópontos szálkereszttel is. Mennyire jól szabályozható a világító háromszög fényereje? Kikapcsolás után nyilván fekete lesz, nappali használathoz. Előnye, hogy a hegye nem takar ki semmit, ahogy az A1 irányzéké sem . A céltüske folytatása a képeken vékony fekete kontúr. Gondolom, hogy ez a rész átlátszó. Minden tapasztalat hasznos lenne attól, akinek ilyen szálkereszttel ellátott céltávcsöve van.
 Emelem

Szia!

Nagyon ritka ez a fajta szálkereszt. Nekem volt több ilyen távcsövem, mert idegenkedtem a 4-es szálkereszttől.
A világító háromszög viszont elég nagy felületű, így a legkisebbre kapcsolva is eléggé sok fényt bocsát ki, ami már gátolja a célzást szerintem. Praktikusan úgy fogalmaznám meg, hogy mikor céloztam vele, a sötét miatt úgysem tudtam a hegyével célozni, hanem csak odatettem a nagy piros pacát a disznó oldalába. Úgyhogy rájöttem, hogy pont ugyanezt meg tudom tenni egy sokkal kisebb 4a pöttyel is, ami kevésbé zavar, és sötétben precízebb.
Egy ilyen távcsövem maradt tehát, egy 6x42-es, de az már maradós is, a többit lecseréltem, konkréten Meopta R1r-ekre. Azok között viszont van 4K jelű szálkereszt, ami pici világító keresztes, na az finom, az egyáltalán nem zavar jobban, mint a pötty. olyan pici a kereszt, hogy száz méteren a szára 6-7 cmnyi, végétől végéig.
Wave
Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #13012 Dátum: 2022. Augusztus 30. - 19:31:54 »

Szia!

Nagyon ritka ez a fajta szálkereszt. Nekem volt több ilyen távcsövem, mert idegenkedtem a 4-es szálkereszttől.
A világító háromszög viszont elég nagy felületű, így a legkisebbre kapcsolva is eléggé sok fényt bocsát ki, ami már gátolja a célzást szerintem. Praktikusan úgy fogalmaznám meg, hogy mikor céloztam vele, a sötét miatt úgysem tudtam a hegyével célozni, hanem csak odatettem a nagy piros pacát a disznó oldalába. Úgyhogy rájöttem, hogy pont ugyanezt meg tudom tenni egy sokkal kisebb 4a pöttyel is, ami kevésbé zavar, és sötétben precízebb.
Egy ilyen távcsövem maradt tehát, egy 6x42-es, de az már maradós is, a többit lecseréltem, konkréten Meopta R1r-ekre. Azok között viszont van 4K jelű szálkereszt, ami pici világító keresztes, na az finom, az egyáltalán nem zavar jobban, mint a pötty. olyan pici a kereszt, hogy száz méteren a szára 6-7 cmnyi, végétől végéig.
Wave
Szia!

Köszönöm a válaszodat! Nagyon hasznos volt. A világító háromszög viszonylag nagy, ezért is kérdeztem a szabályozhatóságot. Ezek szerint a nagy felület miatt túl sok fényt ad. A Schmidt&Bender Klasszik távcsöveknél van még az L3 világítópontos szálkereszt. Akinek ilyen szálkeresztes távcsöve van, meg tudná mondani, hogy az L3 világító pont kikapcsolt állapotban hány cm-t takar ki 100 méteren? Egyelőre gondolkodom rajta, jó lenne erről még többet tudni. A vékony szálkereszteket nem nagyon kedvelem, a vastagodó első képsíkos szálkereszt nem zavar. Egy meglévő puskámon ezért egy S&B 3-12x50 német A1 irányzékú távcső van. Egy új puskára keresek céltávcsövet, és emiatt lehet, hogy S&B Zenith lesz végül a választott FD1 irányzékkal. Ez az FD1 kombinálja az A1 irányzékot a világítóponttal. Ha van valakinek ilyen távcsöve, az FD1 irányzékkal kapcsolatos tapasztalatát szeretném megkérdezni.
 Wave
« Utoljára szerkesztve: 2022. Augusztus 31. - 11:37:59 írta Voldi » Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #13013 Dátum: 2022. Augusztus 30. - 20:53:06 »

Szia!

Nagyon ritka ez a fajta szálkereszt. Nekem volt több ilyen távcsövem, mert idegenkedtem a 4-es szálkereszttől.
A világító háromszög viszont elég nagy felületű, így a legkisebbre kapcsolva is eléggé sok fényt bocsát ki, ami már gátolja a célzást szerintem. Praktikusan úgy fogalmaznám meg, hogy mikor céloztam vele, a sötét miatt úgysem tudtam a hegyével célozni, hanem csak odatettem a nagy piros pacát a disznó oldalába. Úgyhogy rájöttem, hogy pont ugyanezt meg tudom tenni egy sokkal kisebb 4a pöttyel is, ami kevésbé zavar, és sötétben precízebb.
Egy ilyen távcsövem maradt tehát, egy 6x42-es, de az már maradós is, a többit lecseréltem, konkréten Meopta R1r-ekre. Azok között viszont van 4K jelű szálkereszt, ami pici világító keresztes, na az finom, az egyáltalán nem zavar jobban, mint a pötty. olyan pici a kereszt, hogy száz méteren a szára 6-7 cmnyi, végétől végéig.
Wave


Szia!    Emelem

Közben megnéztem a S&B Klasszik távcsövek világító szálkeresztjei. Szerelik még L4 és L7 világítópontos szálkereszttel is a Klasszikokat. Itt az irányzó jel kereszt alakú, ezek is egészen jónak látszanak, és a kereszt nem takar ki sokat. 

Naplózva
AdamsOff-road
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #13014 Dátum: 2022. Augusztus 31. - 09:51:08 »



Szia!

Igaz, hogy nekem FD7 irányzójellel volt de a napokban adtam el a 2hónapos S&B Zenith céltávcsövem, mert számomra nagy csalódás volt. Szürkületben, lemenő napnál alig lehetett vele látni valamit... és a S&B oldalán az a marketing duma a Zenith-nél, hogy kifejezetten rossz látási körülményekre ajánlott les' távcső. Nappal tényleg kafi' volt de este szerintem kaki...  Vállat von Ráadásul a túlzott csőlátása is és az extra érzékeny betekintési távolsága is nagyon zavaró volt.
Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #13015 Dátum: 2022. Szeptember 02. - 17:33:11 »

 Emelem

A Schmidt&Bender céltávcsöveknél alkalmazott L3, L4 és L7 világítópontos szálkeresztek adatlapjairól érdekes adatokat lehet leolvasni:

https://www.schmidtundbender.de/phocadownload/absehen-datenblaetter/Schmidt-Bender-Datasheet-L3-FFP-2_5-10x56-Klassik.pdf

https://www.schmidtundbender.de/phocadownload/absehen-datenblaetter/Schmidt-Bender-Datasheet-L4-FFP-3-12x50-Klassik.pdf

https://www.schmidtundbender.de/phocadownload/absehen-datenblaetter/Schmidt-Bender-Datasheet-L7-FFP-2_5-10x50-Polar.pdf


Naplózva
AdamsOff-road
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Új üzenet #13016 Dátum: 2022. Szeptember 03. - 17:03:15 »

Sziasztok!

A helyzet a következő, vennem kellene egy normális távcsövet a puskára amivel este és szürkületben is látok valamit. (Nem csillan be és társai...)
Ezeken gondolkodom:
Docter Noblex Inception 2-12x50
DDoptics Nighteagle FX 2,5-15x56 A4N iFiber
Blaser B2 2,5-15x56 ic
Zeiss v6 2-12x50 vagy Victory HT

Az első hárommal vannak tapasztalatok? Köszi a segítséget!
Naplózva
Visszatérő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29


« Új üzenet #13017 Dátum: 2022. Szeptember 25. - 09:16:50 »

Üdv!

Van valakinek tapasztalata, a Schmidt Bender klassik 3-12x50 távcső új okulárral szerelt változatával?

Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #13018 Dátum: 2022. Szeptember 25. - 13:07:10 »

Szia!

Nagyon ritka ez a fajta szálkereszt. Nekem volt több ilyen távcsövem, mert idegenkedtem a 4-es szálkereszttől.
A világító háromszög viszont elég nagy felületű, így a legkisebbre kapcsolva is eléggé sok fényt bocsát ki, ami már gátolja a célzást szerintem. Praktikusan úgy fogalmaznám meg, hogy mikor céloztam vele, a sötét miatt úgysem tudtam a hegyével célozni, hanem csak odatettem a nagy piros pacát a disznó oldalába. Úgyhogy rájöttem, hogy pont ugyanezt meg tudom tenni egy sokkal kisebb 4a pöttyel is, ami kevésbé zavar, és sötétben precízebb.
Egy ilyen távcsövem maradt tehát, egy 6x42-es, de az már maradós is, a többit lecseréltem, konkréten Meopta R1r-ekre. Azok között viszont van 4K jelű szálkereszt, ami pici világító keresztes, na az finom, az egyáltalán nem zavar jobban, mint a pötty. olyan pici a kereszt, hogy száz méteren a szára 6-7 cmnyi, végétől végéig.
Wave

Szia!   Emelem


A Schmidt&Bender Klasszik céltávcsövek L1 világítópontos szálkeresztjéről van még egy fontos dolog, amit jó lenne tudni. Azt, hogy a világító háromszög, a kikapcsolás után milyen lesz? Ez nagyon nem mindegy, a használhatóság miatt. A háromszög a kikapcsolás után fekete lesz a teljes felületén, vagy pedig csak a háromszög vékony kontúrja látszik? Mennyire használható ebben a formában? Köszönöm a választ előre!

 Wave
« Utoljára szerkesztve: 2022. Szeptember 25. - 13:11:45 írta Voldi » Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #13019 Dátum: 2022. Szeptember 27. - 09:03:51 »

Fekete lesz.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 866 867 [868] 869 870 871 872 873 874 875 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: