Oldalak: 1 ... 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 [866] 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454477 alkalommal)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #12975 Dátum: 2022. Február 11. - 09:51:18 »

Szerintem, ha ugyanarra a videó háttérre adod le a lövést a saját puskáddal és ugyanúgy megjelenik a becsapódási hely , vagy akár egy célkereszt, hogy hova kellene lőni , a durranást  hangosabbra is állíthatod mint az igazi az nem olyan rossz. A rendes lőszerrel pedig necces a füst, mert a projektor igényli a sötét helyet az meg általában zárt helyen van, az áráról nem is beszélve.

 Emelem

Lehet, hogy a számítógépes háttér hasonló, de két külön rendszerről beszélünk.

A "Schiesskino"-nak pont az a lényege, hogy a rendes éles puskáddal lősz, rendes lőszerrel, mindezek vonzatával, élesben gyakorolsz.
Nyilván ez megfelelő lőtéri hátteret igényel, golyófogó stb.-stb....

A virtuális lövészetnél meg berakod egy szobába a kivetítőt és kész.
Itt akár az öt éves gyerek is elszórakozhat, de tényleg jó vadászatra gyakorlásnak is.


Ha valakinek útba esik ajánlom:

http://virtualhunt.hu/

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Vaakuum
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 106


« Új üzenet #12976 Dátum: 2022. április 17. - 13:46:47 »

Dugattyús légpuskára mit javasolnátok, ami maximum 40-es frontlencsével rendelkezik (de lehet kisebb is!) nagyításban maximum 8-szoros, esetleg világító pontja van, és 11-es szerelékkel megáll valahol 45 eFt alatt?
Naplózva
cujoe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 233


« Új üzenet #12977 Dátum: 2022. április 19. - 16:33:37 »

Dugattyús légpuskára mit javasolnátok, ami maximum 40-es frontlencsével rendelkezik (de lehet kisebb is!) nagyításban maximum 8-szoros, esetleg világító pontja van, és 11-es szerelékkel megáll valahol 45 eFt alatt?

Delta Classic 3-9X40 vagy Hawke Vantage széria, Gamo WR esetleg Delta Entry.
Naplózva
Coyote
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #12978 Dátum: 2022. Május 23. - 09:43:45 »

Sziasztok!

6.5 Creedmoor kaliberű puskára keresek olyan (lehetőleg 56-os frontlencsés) céltávcsövet aminek a maximum nagyítása legalább 15x - de az sem baj ha nagyobb. Őz és dúvad vadászatra kellene, árban max. olyan 350.000,-Ft az elképzelés. Eddig Noblex Docter 3-18X56-ot, Delta 2,5-15×56-ot és Minox ZX5I 5-25×56-ot találtam ami előzetesen megfelelne az igényeknek. Van esetleg valakinek tapasztalata az előbbi típusokkal? Vagy valami másik ajánlott típus ami megfelelő lenne? A Noblex-ről olvastam itt egész jó véleményeket, a Delta meg tudom, hogy örök megosztó kérdés itt  Vigyorog Szívesen veszek minden infót ami segíthet. Köszi!  Emelem
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #12979 Dátum: 2022. Május 23. - 13:33:43 »

Sziasztok!

6.5 Creedmoor kaliberű puskára keresek olyan (lehetőleg 56-os frontlencsés) céltávcsövet aminek a maximum nagyítása legalább 15x - de az sem baj ha nagyobb. Őz és dúvad vadászatra kellene, árban max. olyan 350.000,-Ft az elképzelés. Eddig Noblex Docter 3-18X56-ot, Delta 2,5-15×56-ot és Minox ZX5I 5-25×56-ot találtam ami előzetesen megfelelne az igényeknek. Van esetleg valakinek tapasztalata az előbbi típusokkal? Vagy valami másik ajánlott típus ami megfelelő lenne? A Noblex-ről olvastam itt egész jó véleményeket, a Delta meg tudom, hogy örök megosztó kérdés itt  Vigyorog Szívesen veszek minden infót ami segíthet. Köszi!  Emelem

Szia!

Szerintem nézz rá a Meopta Optika6 sorozatára is. Van belőle 3-18x56-os, azt hiszem magas torony nélküli kivitelben is.
A nagyítás állító gyűrűje elég ronda, de amúgy teljesen jó kis távcső. Ezek árban is elég kedvezőek, vagyis tavaly még azok voltak amikor én kerestem. Sok szálkereszt közül is választhatsz, ha szeretnél.

Naplózva
Coyote
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #12980 Dátum: 2022. Május 24. - 07:57:19 »

Szia!

Szerintem nézz rá a Meopta Optika6 sorozatára is. Van belőle 3-18x56-os, azt hiszem magas torony nélküli kivitelben is.
A nagyítás állító gyűrűje elég ronda, de amúgy teljesen jó kis távcső. Ezek árban is elég kedvezőek, vagyis tavaly még azok voltak amikor én kerestem. Sok szálkereszt közül is választhatsz, ha szeretnél.


Köszi, ránézek!
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #12981 Dátum: 2022. Május 24. - 09:41:28 »

Sziasztok!

6.5 Creedmoor kaliberű puskára keresek olyan (lehetőleg 56-os frontlencsés) céltávcsövet aminek a maximum nagyítása legalább 15x - de az sem baj ha nagyobb. Őz és dúvad vadászatra kellene, árban max. olyan 350.000,-Ft az elképzelés. Eddig Noblex Docter 3-18X56-ot, Delta 2,5-15×56-ot és Minox ZX5I 5-25×56-ot találtam ami előzetesen megfelelne az igényeknek. Van esetleg valakinek tapasztalata az előbbi típusokkal? Vagy valami másik ajánlott típus ami megfelelő lenne? A Noblex-ről olvastam itt egész jó véleményeket, a Delta meg tudom, hogy örök megosztó kérdés itt  Vigyorog Szívesen veszek minden infót ami segíthet. Köszi!  Emelem

Steiner Ranger 4-16x56
 Emelem
Naplózva
Coyote
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #12982 Dátum: 2022. Május 24. - 18:50:46 »

Steiner Ranger 4-16x56
 Emelem


Köszi, ránézek arra is! Mosolyog
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #12983 Dátum: 2022. Május 25. - 11:01:00 »

Sziasztok!

6.5 Creedmoor kaliberű puskára keresek olyan (lehetőleg 56-os frontlencsés) céltávcsövet aminek a maximum nagyítása legalább 15x - de az sem baj ha nagyobb. Őz és dúvad vadászatra kellene, árban max. olyan 350.000,-Ft az elképzelés. Eddig Noblex Docter 3-18X56-ot, Delta 2,5-15×56-ot és Minox ZX5I 5-25×56-ot találtam ami előzetesen megfelelne az igényeknek. Van esetleg valakinek tapasztalata az előbbi típusokkal? Vagy valami másik ajánlott típus ami megfelelő lenne? A Noblex-ről olvastam itt egész jó véleményeket, a Delta meg tudom, hogy örök megosztó kérdés itt  Vigyorog Szívesen veszek minden infót ami segíthet. Köszi!  Emelem
A Noblex Doctert ajánlanám, de tudod, mindenki a maga lovát dicséri!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #12984 Dátum: 2022. Május 29. - 16:07:33 »

Jónagyot  Emelem
Beköltözött a szekrénybe egy 30-30 Win kaliberű Marlin, elfoglalva az egyetlen, még szabad helyet Vigyorog Táncol.
(Ebben csak az a gáz, hogy ha előbb-utóbb beérik a 45-70 Gov. Ruger Nr-1. hülyebogár, akkor valaminek menni kell a háztól...
Megígértem a nejnek, hogy nem lesz többé 2 fegyverszekrény a konyhában Rííí)
Adott hozzá a korábbi gazdája egy Docter sight D 3,5 iranyzékot.
Alapból a nyílt irányzékával fogom használni, de mivel 2 csavarral pillanatok alatt fel-le szerelhető a pirospontos cucc is, azt is ki szeretnem próbálni.
Csak semmilyen dokumentáció sem tartozik hozzá.
A netről a belövési instrukciókat már levadásztam, de egy dolog nem világos a működésében.
A ki-be kapcsolása a műanyag védőkupak fel-le helyezésével történik-e, vagy minden alkalommal szét kell szedni és az elemet ki-be rakosgatni?

Még egy lehetőség felmerült bennem arra vonatkozóan, hogy még egyszerűbbé lehetne tenni a pirospont irányzék felhelyezését.
A lapos szerelék aljára felragasztanék egy-két erős mágnest és a csavarok helyére kapna 1-1 pontosan illeszkedő réz, vagy bronz csapot,
ami a tokon lévő furatokba illeszkedik.
A mágnes rögzítené a tokhoz a kis célzóeszközt, a két stift tartaná a pozíciójában, hogy ne tudjon elmozdulni.
Jó segítség lehet, ha pl. esti lövés után, romló fényviszonyok között kell sebzettet keresni.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #12985 Dátum: 2022. Május 29. - 21:51:51 »

Jónagyot  Emelem
Beköltözött a szekrénybe egy 30-30 Win kaliberű Marlin, elfoglalva az egyetlen, még szabad helyet Vigyorog Táncol.
(Ebben csak az a gáz, hogy ha előbb-utóbb beérik a 45-70 Gov. Ruger Nr-1. hülyebogár, akkor valaminek menni kell a háztól...
Megígértem a nejnek, hogy nem lesz többé 2 fegyverszekrény a konyhában Rííí)
Adott hozzá a korábbi gazdája egy Docter sight D 3,5 iranyzékot.
Alapból a nyílt irányzékával fogom használni, de mivel 2 csavarral pillanatok alatt fel-le szerelhető a pirospontos cucc is, azt is ki szeretnem próbálni.
Csak semmilyen dokumentáció sem tartozik hozzá.
A netről a belövési instrukciókat már levadásztam, de egy dolog nem világos a működésében.
A ki-be kapcsolása a műanyag védőkupak fel-le helyezésével történik-e, vagy minden alkalommal szét kell szedni és az elemet ki-be rakosgatni?

Még egy lehetőség felmerült bennem arra vonatkozóan, hogy még egyszerűbbé lehetne tenni a pirospont irányzék felhelyezését.
A lapos szerelék aljára felragasztanék egy-két erős mágnest és a csavarok helyére kapna 1-1 pontosan illeszkedő réz, vagy bronz csapot,
ami a tokon lévő furatokba illeszkedik.
A mágnes rögzítené a tokhoz a kis célzóeszközt, a két stift tartaná a pozíciójában, hogy ne tudjon elmozdulni.
Jó segítség lehet, ha pl. esti lövés után, romló fényviszonyok között kell sebzettet keresni.

Látod, látod!? Olvasod a fórumot és mégse okulsz belőle. Pedig hozzá is szóltál. A lámpás topikban volt róla szó vagy egy hete. Ha egy, két jó erős mágnest felteszel pláne a kamra fölé, nemhogy a csőből nem engedi ki a lövedéket, de a hüvelyből se.  Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #12986 Dátum: 2022. Május 29. - 22:22:57 »

"...Megígértem a nejnek, hogy nem lesz többé 2 fegyverszekrény a konyhában Rííí) "

Egy nagy kétajtós sem? Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #12987 Dátum: 2022. Május 30. - 17:40:36 »

"...Megígértem a nejnek, hogy nem lesz többé 2 fegyverszekrény a konyhában Rííí) "

Egy nagy kétajtós sem? Mosolyog

Könnyen ígérgetek😁
10 férőhelyes a tárolóm.
És semmi kedvem sem lenne rácsozni, biztonsági üvegezni, riasztózni... vagy mittudomén, hogy éppen milyen idióta előírás vonatkozik
a beutaltra, ha nem elég neki a 10 db vadászfegyver🤪
Így egészen biztos, hogy nem lesz többé 11. és további pusku a háznál. Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Janika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


« Új üzenet #12988 Dátum: 2022. Május 31. - 22:04:07 »

Jónagyot  Emelem
Beköltözött a szekrénybe egy 30-30 Win kaliberű Marlin, elfoglalva az egyetlen, még szabad helyet Vigyorog Táncol.
(Ebben csak az a gáz, hogy ha előbb-utóbb beérik a 45-70 Gov. Ruger Nr-1. hülyebogár, akkor valaminek menni kell a háztól...
Megígértem a nejnek, hogy nem lesz többé 2 fegyverszekrény a konyhában Rííí)
Adott hozzá a korábbi gazdája egy Docter sight D 3,5 iranyzékot.
Alapból a nyílt irányzékával fogom használni, de mivel 2 csavarral pillanatok alatt fel-le szerelhető a pirospontos cucc is, azt is ki szeretnem próbálni.
Csak semmilyen dokumentáció sem tartozik hozzá.
A netről a belövési instrukciókat már levadásztam, de egy dolog nem világos a működésében.
A ki-be kapcsolása a műanyag védőkupak fel-le helyezésével történik-e, vagy minden alkalommal szét kell szedni és az elemet ki-be rakosgatni?

Még egy lehetőség felmerült bennem arra vonatkozóan, hogy még egyszerűbbé lehetne tenni a pirospont irányzék felhelyezését.
A lapos szerelék aljára felragasztanék egy-két erős mágnest és a csavarok helyére kapna 1-1 pontosan illeszkedő réz, vagy bronz csapot,
ami a tokon lévő furatokba illeszkedik.
A mágnes rögzítené a tokhoz a kis célzóeszközt, a két stift tartaná a pozíciójában, hogy ne tudjon elmozdulni.
Jó segítség lehet, ha pl. esti lövés után, romló fényviszonyok között kell sebzettet keresni.


Van egy jó ötletem, mikor megérik az a  feleslegesen nagylukú Ruger Nr1. Akkor azt szépen áttveszem valami jelképes összegért és mindjár nincs semmiféle gond a fegyverszekrény kapacitással.  Stoel
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #12989 Dátum: 2022. Augusztus 04. - 11:54:51 »

 Emelem

Tud valaki erről a távcsőről valamit?  Vállat von

Az objektív lencse ~38mm (Bruttó 40?). Lehet, hogy 4x40? Összehasonlítva a modernebb távcsöveimmel a nagyítása ~5x-ös. Fejvakarás





(Majd leszedem a szigszalagot - nem tudom miért van rajta - és lefotózom úgy is.)

A felirat (valószínű): Bakonyi V. és Fia Budapest. (?)

Egyébként nappal belenézve nem egy tigris, kicsit szürkés képpel, viszont este se eldobni való, egy unokája korú 1,5-4x42 Zeiss-hez viszonyitva is megállja a helyét.



 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Oldalak: 1 ... 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 863 864 865 [866] 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: