Oldalak: 1 ... 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 [863] 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454486 alkalommal)
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #12930 Dátum: 2022. Február 04. - 15:31:10 »

Sziasztok!
Zolimester ajánlott utat követve egy komlói szerelék került végül a FÉG GV-re, amit Kutenics mester gyógyított rá. Egy Meopta Optika6 lett a befutó, ma be is lőttem a lőtéren, kiválóan muzsikál így együtt ez a setup.
Este élesben is kipróbálom az erdőn, ha Diana is úgy akarja...





Jó kis összeállítás!

Nekem is hasonló csövem van, az 5-30-as, az is teljesen kifogástalan az árához mérten(eddig)  Stoel
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #12931 Dátum: 2022. Február 04. - 15:52:24 »

Sziasztok!
Zolimester ajánlott utat követve egy komlói szerelék került végül a FÉG GV-re, amit Kutenics mester gyógyított rá. Egy Meopta Optika6 lett a befutó, ma be is lőttem a lőtéren, kiválóan muzsikál így együtt ez a setup.
Este élesben is kipróbálom az erdőn, ha Diana is úgy akarja...





Üdv!
Jó lett !
De  egy pofadékemelő nem ártana rá  , kicsit magasan van az a kukucska  !
 
Bár ez a szerelék és a puska jellegéből adódik ,  de a képet nézve , lehetett volna még alacsonyabbra szerelni ! 

egy alacsonyabb gyürüpárral , bár ahhoz ki kellene venni a nyílt irányzék nézőkéjét, (  a szerelék úgyse oldható , tök mindegy benne van e vagy nincs )  De ez az én egyéni véleményem

 
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #12932 Dátum: 2022. Február 04. - 16:01:47 »

Üdv!
Jó lett !
De  egy pofadékemelő nem ártana rá  , kicsit magasan van az a kukucska  !
 
Bár ez a szerelék és a puska jellegéből adódik ,  de a képet nézve , lehetett volna még alacsonyabbra szerelni ! 

egy alacsonyabb gyürüpárral , bár ahhoz ki kellene venni a nyílt irányzék nézőkéjét, (  a szerelék úgyse oldható , tök mindegy benne van e vagy nincs )  De ez az én egyéni véleményem

 

Ja de úgy meg nem férne  el a zárkar , ill necces !

igy marad a az emelés
Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #12933 Dátum: 2022. Február 04. - 16:17:25 »

Ja de úgy meg nem férne  el a zárkar , ill necces !

igy marad a az emelés

Eleve elég elfuserált konstrukció ez az új Meopta, nagyon ormótlan rajta a nagyításállító gyűrű. Az nekem is majdnem beleér a zárkarba, pedig magas gyűrűk vannak hozzá, sínen is ráadásul.
Nem tudom, mire gondoltak, mikor azt hitték, ez majd tetszeni fog az ügyfeleknek.  Tasli
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #12934 Dátum: 2022. Február 04. - 16:25:16 »

Eleve elég elfuserált konstrukció ez az új Meopta, nagyon ormótlan rajta a nagyításállító gyűrű. Az nekem is majdnem beleér a zárkarba, pedig magas gyűrűk vannak hozzá, sínen is ráadásul.
Nem tudom, mire gondoltak, mikor azt hitték, ez majd tetszeni fog az ügyfeleknek.  Tasli

Igen ! az végett nem lehet , ( már rájöttem )

Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #12935 Dátum: 2022. Február 04. - 16:34:38 »

Eleve elég elfuserált konstrukció ez az új Meopta, nagyon ormótlan rajta a nagyításállító gyűrű. Az nekem is majdnem beleér a zárkarba, pedig magas gyűrűk vannak hozzá, sínen is ráadásul.
Nem tudom, mire gondoltak, mikor azt hitték, ez majd tetszeni fog az ügyfeleknek.  Tasli
Lehet hogy ritka mamár a 90 fokos zárolás?
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
kaszon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új üzenet #12936 Dátum: 2022. Február 04. - 18:40:09 »

Üdv!
Jó lett !
De  egy pofadékemelő nem ártana rá  , kicsit magasan van az a kukucska  !
 
Bár ez a szerelék és a puska jellegéből adódik ,  de a képet nézve , lehetett volna még alacsonyabbra szerelni ! 

egy alacsonyabb gyürüpárral , bár ahhoz ki kellene venni a nyílt irányzék nézőkéjét, (  a szerelék úgyse oldható , tök mindegy benne van e vagy nincs )  De ez az én egyéni véleményem

 

Igen, egy pofadékemelés még majd jön, bár így sem olyan drámai, legalább is nekem.
Amúgy a komlói szerelék sehogyan sem tud lejjebb jönni, a zárkar miatt.
A fotón a szerelék hátulján látszik is egy pici lemarás, ezt már Kutenics úr csinálta pluszban, hogy a zárkar elférjen normálisan.
Amúgy a Meopta - a zoomgyűrű dizájnját leszámítva - szerintem ár/érték arányban igencsak jó választás.
Milliós Swarovskiba és Leica Magnusba néztem párhuzamosan...persze azoknak nagyobb látómezejük van valamelyest, de azért a szürkületben ez hozza azt a szintet, közben töredékébe kerül.
Naplózva
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #12937 Dátum: 2022. Február 04. - 19:40:23 »

Igen, egy pofadékemelés még majd jön, bár így sem olyan drámai, legalább is nekem.
Amúgy a komlói szerelék sehogyan sem tud lejjebb jönni, a zárkar miatt.
A fotón a szerelék hátulján látszik is egy pici lemarás, ezt már Kutenics úr csinálta pluszban, hogy a zárkar elférjen normálisan.
Amúgy a Meopta - a zoomgyűrű dizájnját leszámítva - szerintem ár/érték arányban igencsak jó választás.
Milliós Swarovskiba és Leica Magnusba néztem párhuzamosan...persze azoknak nagyobb látómezejük van valamelyest, de azért a szürkületben ez hozza azt a szintet, közben töredékébe kerül.


Megszokás kérdése, emelés nélkül is jó lesz az. Nekem a zászlós biztosító miatt talán még magasabban van a távcső(Meopta Artemis 3-12x50), közel 20 éve használom így minden kényelmetlenség nélkül. Már az lenne a furcsa, ha kisebb lenne a távolság.
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #12938 Dátum: 2022. Február 04. - 19:45:12 »

Igen, egy pofadékemelés még majd jön, bár így sem olyan drámai, legalább is nekem.
Amúgy a komlói szerelék sehogyan sem tud lejjebb jönni, a zárkar miatt.
A fotón a szerelék hátulján látszik is egy pici lemarás, ezt már Kutenics úr csinálta pluszban, hogy a zárkar elférjen normálisan.
Amúgy a Meopta - a zoomgyűrű dizájnját leszámítva - szerintem ár/érték arányban igencsak jó választás.
Milliós Swarovskiba és Leica Magnusba néztem párhuzamosan...persze azoknak nagyobb látómezejük van valamelyest, de azért a szürkületben ez hozza azt a szintet, közben töredékébe kerül.


Igen tudom hogy a szereléket nem lehet lejjebb tenni , a szerelékgyűrűk magasságával lehet játszani ( én arra gondoltam) !  azokból van különféle magasságú ( ha jól tudom  komlón 3,3mm-es a legalacsonyabb gyűrűmagasság amit gyártanak)
  A Te puskádon kb 10mm-es van  ( de már nagyon nem lehet lejjebb tenni mert beleverne a zoomgyűrűbe) !

Nem tudom  Nem ismerem ezt az új Meoptát , csak annyit tudok hogy nem olyan rossz árba vannak .

Az Én személyes tapasztalom ( már az 50-hez közel) hogy  szürkületbe  és este is ,  jobban   látok egy  6x42-es S&B-el vagy Swaro-val , mint egy nagy "kályhacsővel"
Naplózva
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #12939 Dátum: 2022. Február 04. - 19:54:26 »

Igen tudom hogy a szereléket nem lehet lejjebb tenni , a szerelékgyűrűk magasságával lehet játszani ( én arra gondoltam) !  azokból van különféle magasságú ( ha jól tudom  komlón 3,3mm-es a legalacsonyabb gyűrűmagasság amit gyártanak)
  A Te puskádon kb 10mm-es van  ( de már nagyon nem lehet lejjebb tenni mert beleverne a zoomgyűrűbe) !

Nem tudom  Nem ismerem ezt az új Meoptát , csak annyit tudok hogy nem olyan rossz árba vannak .

Az Én személyes tapasztalom ( már az 50-hez közel) hogy  szürkületbe  és este is ,  jobban   látok egy  6x42-es S&B-el vagy Swaro-val , mint egy nagy "kályhacsővel"

Néggyel túl az ötvenen még inkább igaz lesz a tapasztalatod!
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #12940 Dátum: 2022. Február 04. - 19:57:42 »

Megszokás kérdése, emelés nélkül is jó lesz az. Nekem a zászlós biztosító miatt talán még magasabban van a távcső(Meopta Artemis 3-12x50), közel 20 éve használom így minden kényelmetlenség nélkül. Már az lenne a furcsa, ha kisebb lenne a távolság.

Ez igaz ! Megszokás kérdése !
Én nem szeretem !
 A zászlós biztosításra is van megoldás , mindenféle átalakítás nélkül csak ki kell cserélni , alacsonyabb és nem mellesleg kényelmesebb
https://www.egun.de/market/item.php?id=14671053
Naplózva
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #12941 Dátum: 2022. Február 04. - 20:16:09 »

Ez igaz ! Megszokás kérdése !
Én nem szeretem !
 A zászlós biztosításra is van megoldás , mindenféle átalakítás nélkül csak ki kell cserélni , alacsonyabb és nem mellesleg kényelmesebb
https://www.egun.de/market/item.php?id=14671053

Érdekes megoldás, de tulajdonképpen ugyanolyan zászlós, csak 180 fokkal elforgatva.
Egyébként én szeretem a 3 állású zászlós biztosítót, igaz nem gyors, ha nem vagy óvatos nem is halk, de valahogy olyan tökéletes biztonságérzetet nyújt, illetve annyira egyértelműen mutatja vagy tapintásra érezteti az aktuális állapotot.
Meg egyébként a több mint 20 év alatt szinte a zsigereim lopta magát.
Egyébként ezt az átalakítási lehetőséget még nem láttam soha, kösz az infót!
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #12942 Dátum: 2022. Február 04. - 20:19:48 »

Érdekes megoldás, de tulajdonképpen ugyanolyan zászlós, csak 180 fokkal elforgatva.
Egyébként én szeretem a 3 állású zászlós biztosítót, igaz nem gyors, ha nem vagy óvatos nem is halk, de valahogy olyan tökéletes biztonságérzetet nyújt, illetve annyira egyértelműen mutatja vagy tapintásra érezteti az aktuális állapotot.
Meg egyébként a több mint 20 év alatt szinte a zsigereim lopta magát.
Egyébként ezt az átalakítási lehetőséget még nem láttam soha, kösz az infót!

zsigereimbe
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #12943 Dátum: 2022. Február 04. - 20:40:40 »

Érdekes megoldás, de tulajdonképpen ugyanolyan zászlós, csak 180 fokkal elforgatva.
Egyébként én szeretem a 3 állású zászlós biztosítót, igaz nem gyors, ha nem vagy óvatos nem is halk, de valahogy olyan tökéletes biztonságérzetet nyújt, illetve annyira egyértelműen mutatja vagy tapintásra érezteti az aktuális állapotot.
Meg egyébként a több mint 20 év alatt szinte a zsigereim lopta magát.
Egyébként ezt az átalakítási lehetőséget még nem láttam soha, kösz az infót!
 
Az egyik legbiztonságosabb biztosító !

Nincs mit ! 
A németek már a 2VH-ban használták ,  a  mesterlövészpuskáikon !
Naplózva
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #12944 Dátum: 2022. Február 04. - 21:16:21 »

 
Az egyik legbiztonságosabb biztosító !

Nincs mit ! 
A németek már a 2VH-ban használták ,  a  mesterlövészpuskáikon !

Illetve a Mauser K98 modelltől kezdve, M98-on át azon a 200 millió db Mauseren, amit a kifejlesztése óta legyártottak a világ minden táján.
Azért ez a darabszám és a születése óta eltelt több mint 100 év, mióta használatban van ez a megoldás csak igazolja a tervezők elgondolását, hogy jót alkossanak.
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Oldalak: 1 ... 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 [863] 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: