Oldalak: 1 ... 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 [862] 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454481 alkalommal)
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #12915 Dátum: 2022. Január 04. - 18:44:43 »

Szervusztok!

A tapasztalatotokra/ véleményetekre vagyok kíváncsi red dot irányzékokkal terén.
Ki milyen típust használ, kinek mi jött be?
Előnyök/ hátrányok.
Pontosság, zavarja-e a szemet, paralaxis hiba, stb...
Amit eddig leszűrtem, a vadászboltokban többnyire az Aimpointot árulják és javasolták. ( Lehet hogy ez a legjobb és a többivel nem érdemes foglalkozni )
( Lőtéren az Aimpoint Micro H-1-et próbáltam egy Merkel RX Helixel futó disznó céltáblára futódisznó pályán. Jó volt, érdekes volt. )
A Youtub-on is elég sok tesztet láttam. Ez a legdrágább.
Viszont találtam a Minoxnak VR Red rot típusát, ( 10 év gyártói garancia a készülékre, 5 év az elektronikára ) kb fele mint az Aimpoint
Leitz Hungária DDoptic DDsight Pro Red Dot 30 év gyártói garancia, nem tudom hogy hol készült, ez fele mint az Aimpoint.
Magnumnál a Gecco Red Dot 6 hónap garanciával, az eladó elmondása szerint nincs vele gond.
Emellett még sok egyebet találtam:
Prosshooting: GPO Spectra Dot 5 év garanciával, Aimpoint fele árban.
A SightMark Red Dot-jai, amiket valahol élettartam garanciával, valahol egy év garanciával hirdetnek.
Az Aimpointra a boltot amit kérdeztem 1 év garanciát mondtak.
A fegyver amin lesz egy M695 Tikka, 30-06-os, Weaver sinen lesz.
Évente kb1-5 alkalommal használnám eddigi tapasztalataim alapján az Red Dotot.
A hozzászólásokat, tapasztalatokat előre is köszönöm.



Naplózva
kaszon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új üzenet #12916 Dátum: 2022. Január 06. - 21:59:03 »

Üdv a csoporttagoknak! Tudom, hogy kicsi az esélye, de megkérdezem. Olyan fegyvermestert keresek, aki az alábbi linken látható fotón szereplő FÉG GV (Zeiss 6x42) céltávcsövének cseréjében tud segíteni. A cél az, hogy modernebb optikát tudjak rajta használni, mert a jelenlegi a korából fakadóan már kontraszttalan (főleg gyengébb fényviszonyoknál) és a bajor szálkereszt sem a kedvencem. A szerelék miatt már jó páran jelezték, hogy inkább vegyek egy másik fegyvert, de ez egy családi örökség, húz a szívemhez, nem mellesleg eredményesen hozom vele terítékre a nagyvadakat.

https://drive.google.com/file/d/1PZ1M2JfTm9xVK-1y65eAKcV4Y76nbDu_/view?usp=sharing
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #12917 Dátum: 2022. Január 07. - 11:03:14 »

Szervusztok!

A tapasztalatotokra/ véleményetekre vagyok kíváncsi red dot irányzékokkal terén.
Ki milyen típust használ, kinek mi jött be?
Előnyök/ hátrányok.
Pontosság, zavarja-e a szemet, paralaxis hiba, stb...
Amit eddig leszűrtem, a vadászboltokban többnyire az Aimpointot árulják és javasolták. ( Lehet hogy ez a legjobb és a többivel nem érdemes foglalkozni )
( Lőtéren az Aimpoint Micro H-1-et próbáltam egy Merkel RX Helixel futó disznó céltáblára futódisznó pályán. Jó volt, érdekes volt. )
A Youtub-on is elég sok tesztet láttam. Ez a legdrágább.
Viszont találtam a Minoxnak VR Red rot típusát, ( 10 év gyártói garancia a készülékre, 5 év az elektronikára ) kb fele mint az Aimpoint
Leitz Hungária DDoptic DDsight Pro Red Dot 30 év gyártói garancia, nem tudom hogy hol készült, ez fele mint az Aimpoint.
Magnumnál a Gecco Red Dot 6 hónap garanciával, az eladó elmondása szerint nincs vele gond.
Emellett még sok egyebet találtam:
Prosshooting: GPO Spectra Dot 5 év garanciával, Aimpoint fele árban.
A SightMark Red Dot-jai, amiket valahol élettartam garanciával, valahol egy év garanciával hirdetnek.
Az Aimpointra a boltot amit kérdeztem 1 év garanciát mondtak.
A fegyver amin lesz egy M695 Tikka, 30-06-os, Weaver sinen lesz.
Évente kb1-5 alkalommal használnám eddigi tapasztalataim alapján az Red Dotot.
A hozzászólásokat, tapasztalatokat előre is köszönöm.


Egyik ismerősöm EOTECH-et használ nagyon dícsérte.



« Utoljára szerkesztve: 2022. Január 07. - 13:00:04 írta Pyrus » Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #12918 Dátum: 2022. Január 07. - 13:22:14 »

Üdv a csoporttagoknak! Tudom, hogy kicsi az esélye, de megkérdezem. Olyan fegyvermestert keresek, aki az alábbi linken látható fotón szereplő FÉG GV (Zeiss 6x42) céltávcsövének cseréjében tud segíteni. A cél az, hogy modernebb optikát tudjak rajta használni, mert a jelenlegi a korából fakadóan már kontraszttalan (főleg gyengébb fényviszonyoknál) és a bajor szálkereszt sem a kedvencem. A szerelék miatt már jó páran jelezték, hogy inkább vegyek egy másik fegyvert, de ez egy családi örökség, húz a szívemhez, nem mellesleg eredményesen hozom vele terítékre a nagyvadakat.

https://drive.google.com/file/d/1PZ1M2JfTm9xVK-1y65eAKcV4Y76nbDu_/view?usp=sharing

 Emelem

Megszívlelendő tanács...  Ördög
Ezt a pukkát elrakod emlékbe, meg néha használod nappali vadászatokon. Kacsint

Egyébként meg rendelsz Peti Pistáéktól (PI-Motages, parasztosan "komlói szerelék") egy weaver sínt, 'oszt  Bow
- Bármelyik fegyvermestet fel tudja rakni.  Igen

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
kaszon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új üzenet #12919 Dátum: 2022. Január 07. - 14:05:47 »

Emelem

Megszívlelendő tanács...  Ördög
Ezt a pukkát elrakod emlékbe, meg néha használod nappali vadászatokon. Kacsint

Egyébként meg rendelsz Peti Pistáéktól (PI-Motages, parasztosan "komlói szerelék") egy weaver sínt, 'oszt  Bow
- Bármelyik fegyvermestet fel tudja rakni.  Igen

 Wave

De hát ez egy jó pukka!  S.Peti ...és még szeretném használni.
Persze nézegetem az utódot, bele is akadtam egy 8x57 Mauser M18-ba...
Visszatérve, már korábban felhívtam a Pi-Montages-t ezzel a problémával, de finoman mondva lekoptattak.
Azért kérdeztem egyet itt, hátha...
 
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #12920 Dátum: 2022. Január 07. - 14:38:38 »


Visszatérve, már korábban felhívtam a Pi-Montages-t ezzel a problémával, de finoman mondva lekoptattak.


 Fejvakarás Nem tudom, miket mondhattál nekik, hogy lekoptattak.(?)  Vállat von   Nem szól szám Röhög
Rendelsz egy Nagant/Fég GV-re való szereléket, ők elküldik, a fegymermájsztró meg felszereli. Ennyi...

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
kaszon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új üzenet #12921 Dátum: 2022. Január 07. - 17:45:27 »

Fejvakarás Nem tudom, miket mondhattál nekik, hogy lekoptattak.(?)  Vállat von   Nem szól szám Röhög
Rendelsz egy Nagant/Fég GV-re való szereléket, ők elküldik, a fegymermájsztró meg felszereli. Ennyi...

 Wave

Egy kicsit extrább volt a kérésem. Hogy a komlói fix szerelék lehet-e olyan, hogy közben lássam a nyílt irányzékot (mert ami most van rajta, az olyan).
De elengedtem ezt a dolgot.
És ahogy írtad is - berendelem a rá való szereléket és a mester rárakja a kiválasztott modern optikát.
Így megmarad a jó öreg FÉG GV.

Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #12922 Dátum: 2022. Január 07. - 20:31:52 »

Üdv a csoporttagoknak! Tudom, hogy kicsi az esélye, de megkérdezem. Olyan fegyvermestert keresek, aki az alábbi linken látható fotón szereplő FÉG GV (Zeiss 6x42) céltávcsövének cseréjében tud segíteni. A cél az, hogy modernebb optikát tudjak rajta használni, mert a jelenlegi a korából fakadóan már kontraszttalan (főleg gyengébb fényviszonyoknál) és a bajor szálkereszt sem a kedvencem. A szerelék miatt már jó páran jelezték, hogy inkább vegyek egy másik fegyvert, de ez egy családi örökség, húz a szívemhez, nem mellesleg eredményesen hozom vele terítékre a nagyvadakat.

https://drive.google.com/file/d/1PZ1M2JfTm9xVK-1y65eAKcV4Y76nbDu_/view?usp=sharing

Üdv!
Ha családi örökség a puska, és eredményesen is használod, akkor érdemes a céltávcső cseréjére fordítani, de sokba fog kerülni. Hozzáértő fegyvermesterek, akik nagy eséllyel tudnak segíteni a SEM szerelék pótlásában/szerelésében Major Attila (Oryx vadászbolt) és Kutenics József (Vértesszőlős), egy telefont megér megkérdezni őket. (Google keresővel megtalálhatóak).
A céltávcső pótlása is meoldható, mai modern távcsővel. A Karl Kaps cégről tudok, akik a mai napig gyártanak fix nagyítású 6x42-es távcsövet az objektív testen és a tubuson lévő sinnel. Ez a modelljük a Kaps Classis Line 6x42. A1, A4 és Invariant szálkereszttel szállítják 4-6 hét alatt, rendelésre. Ezeket segítség képpen adtam meg, remélem nem minősül reklámnak.
Itt részletesen is megnézhető a céltávcső: https://www.kaps-zielfernrohre.de/de/zielfernrohr-classic-line-6-x-42/p-36/?kat=8&absehen=1#choose
 Emelem

Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #12923 Dátum: 2022. Január 07. - 22:38:50 »

Üdv a csoporttagoknak! Tudom, hogy kicsi az esélye, de megkérdezem. Olyan fegyvermestert keresek, aki az alábbi linken látható fotón szereplő FÉG GV (Zeiss 6x42) céltávcsövének cseréjében tud segíteni. A cél az, hogy modernebb optikát tudjak rajta használni, mert a jelenlegi a korából fakadóan már kontraszttalan (főleg gyengébb fényviszonyoknál) és a bajor szálkereszt sem a kedvencem. A szerelék miatt már jó páran jelezték, hogy inkább vegyek egy másik fegyvert, de ez egy családi örökség, húz a szívemhez, nem mellesleg eredményesen hozom vele terítékre a nagyvadakat.

https://drive.google.com/file/d/1PZ1M2JfTm9xVK-1y65eAKcV4Y76nbDu_/view?usp=sharing


Szia!

Ezt már kérdezted egy éve is, látom nem oldódott meg.
A komlói megoldás alant látható.
Nincs nyílt irányzék láthatási lehetőség, de cserébe olyan tubusú távcsövet teszel fel, amilyet csak szeretnél.

Én ezt használom, idestova 8 éve tart.

Szerintem teljesen felesleges, hogy a távcsőszerelék a puska értékének a többszöröse legyen. Mondom ezt úgy, hogy az alábbi puska jelen formájába hozása is egy új CZ ára volt, a szívásról N is beszélve.

 Emelem


Naplózva
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #12924 Dátum: 2022. Január 08. - 09:21:54 »

Szervusztok!

A tapasztalatotokra/ véleményetekre vagyok kíváncsi red dot irányzékokkal terén.
Ki milyen típust használ, kinek mi jött be?
Előnyök/ hátrányok.
Pontosság, zavarja-e a szemet, paralaxis hiba, stb...
Amit eddig leszűrtem, a vadászboltokban többnyire az Aimpointot árulják és javasolták. ( Lehet hogy ez a legjobb és a többivel nem érdemes foglalkozni )
( Lőtéren az Aimpoint Micro H-1-et próbáltam egy Merkel RX Helixel futó disznó céltáblára futódisznó pályán. Jó volt, érdekes volt. )
A Youtub-on is elég sok tesztet láttam. Ez a legdrágább.
Viszont találtam a Minoxnak VR Red rot típusát, ( 10 év gyártói garancia a készülékre, 5 év az elektronikára ) kb fele mint az Aimpoint
Leitz Hungária DDoptic DDsight Pro Red Dot 30 év gyártói garancia, nem tudom hogy hol készült, ez fele mint az Aimpoint.
Magnumnál a Gecco Red Dot 6 hónap garanciával, az eladó elmondása szerint nincs vele gond.
Emellett még sok egyebet találtam:
Prosshooting: GPO Spectra Dot 5 év garanciával, Aimpoint fele árban.
A SightMark Red Dot-jai, amiket valahol élettartam garanciával, valahol egy év garanciával hirdetnek.
Az Aimpointra a boltot amit kérdeztem 1 év garanciát mondtak.
A fegyver amin lesz egy M695 Tikka, 30-06-os, Weaver sinen lesz.
Évente kb1-5 alkalommal használnám eddigi tapasztalataim alapján az Red Dotot.
A hozzászólásokat, tapasztalatokat előre is köszönöm.




Szia!
Kizárólag az Aimpoint irányzékokat használják a Youtube-on látható Wildboar Fever filmeken. Minőségi irányzék, az ennek megfelelő árért. Az ára eléri egy jó minőségű céltávcső árát, sőt. Franz-Albreht nagyon jól lő vele a filmeken, rossz nem lehet. Valószínű, hogy ez a legdrágább a Red Dot irányzékok között, de lehet, hogy a legjobb is. A garancia időtartamát a magyar forgalmazók igyekeznek csökkenteni. Erre nézve Magyarországon állami szabályozás van érvényben. A garancia időtartama az ártól függ. Egy több százezer forintos eszköznél jóval több, mint egy év, meg kellene nézni a jelenlegi szabályozást. A Kettner katalógusban lévő, a Kettner által forgalmazott Aimpoint irányzékokra 10 év garanciát biztosítanak.
 Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #12925 Dátum: 2022. Január 08. - 10:13:36 »

Szia!
Kizárólag az Aimpoint irányzékokat használják a Youtube-on látható Wildboar Fever filmeken.
Ez az égvilágon semmit nem jelent.
Ha a tasco szponzorálná őket, akkor azt használnának.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #12926 Dátum: 2022. Január 08. - 10:26:57 »

Kizárólag az Aimpoint irányzékokat használják a Youtube-on látható Wildboar Fever filmeken. Minőségi irányzék, az ennek megfelelő árért. Az ára eléri egy jó minőségű céltávcső árát, sőt. Franz-Albreht nagyon jól lő vele a filmeken, rossz nem lehet. Valószínű, hogy ez a legdrágább a Red Dot irányzékok között, de lehet, hogy a legjobb is.
Valóban így van, de:
Franci egy darab szívószállal a puska tetején is jól lőne, sőt még becsukott szemmel is, ha valaki pontosan elmondja neki mellette, hogy hol fut a disznó  Ördög
Madsen (A HV cég tulajdonosa) azt tesz a filmre, amit jól megfizetnek neki. Ha megkeresné a Triumph gyár egy pár milliós ajánlattal, akkor a herczeg elvtárs másnaptól csipkés tangában lőné halomra a kerti disznóit Nyihi
És csak, hogy magáról az eszközről is essék némi szó:
Az együtt töltött nem kevés forgatási idő alatt elcsattant pár ezer lövés a részükről. Sok száz alkalommal pakoltuk a puskatokokat autóba, lesre, beaházba, kiazöldkukoricából....
néha oda is koppantak, eldőltek, de még estek le platóról és lesről is.
Soha, egyetlen egy irányzék el nem állítódott, komolyabban meg nem sérült.
Tehát feltehetőleg a magas árért jár hozzájuk némi minőség és fejlett műszaki tartalom is Igen

Több alkalommal kipróbálhattam, lőhettem velük, de nekem nem jött be a nagyítás nélküli céloptika.
Én a varia kukkereimet is legfeljebb 3-asig tekerem le hajtásban, de ha kissé nyíltabb a tér, akkor sokszor marad 5-6x-os, akár 8-as nagyításon.
Így szoktam meg, és így lövök  a legeredményesebben optikával (és az nem olyan rossz, erre van néhány megfizetett hamis tanúm itt a fórumozók körében is  Röhög)
Illetve, ha annyira szűk a pálya, akkor kukkert le, aztán neki a nyílt irányzékkal. Habár akkor már inkább ösztönből meg a dolog,
a fene se ér rá 2 méteres nyílásban még azokkal a vackokkal is foglalkozni Ördög
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
kaszon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új üzenet #12927 Dátum: 2022. Január 08. - 10:47:44 »

Üdv!
Ha családi örökség a puska, és eredményesen is használod, akkor érdemes a céltávcső cseréjére fordítani, de sokba fog kerülni. Hozzáértő fegyvermesterek, akik nagy eséllyel tudnak segíteni a SEM szerelék pótlásában/szerelésében Major Attila (Oryx vadászbolt) és Kutenics József (Vértesszőlős), egy telefont megér megkérdezni őket. (Google keresővel megtalálhatóak).
A céltávcső pótlása is meoldható, mai modern távcsővel. A Karl Kaps cégről tudok, akik a mai napig gyártanak fix nagyítású 6x42-es távcsövet az objektív testen és a tubuson lévő sinnel. Ez a modelljük a Kaps Classis Line 6x42. A1, A4 és Invariant szálkereszttel szállítják 4-6 hét alatt, rendelésre. Ezeket segítség képpen adtam meg, remélem nem minősül reklámnak.
Itt részletesen is megnézhető a céltávcső: https://www.kaps-zielfernrohre.de/de/zielfernrohr-classic-line-6-x-42/p-36/?kat=8&absehen=1#choose
 Emelem



Köszönöm a segítséget!  Emelem
Naplózva
kaszon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új üzenet #12928 Dátum: 2022. Január 08. - 11:08:21 »


Szia!

Ezt már kérdezted egy éve is, látom nem oldódott meg.
A komlói megoldás alant látható.
Nincs nyílt irányzék láthatási lehetőség, de cserébe olyan tubusú távcsövet teszel fel, amilyet csak szeretnél.

Én ezt használom, idestova 8 éve tart.

Szerintem teljesen felesleges, hogy a távcsőszerelék a puska értékének a többszöröse legyen. Mondom ezt úgy, hogy az alábbi puska jelen formájába hozása is egy új CZ ára volt, a szívásról N is beszélve.

 Emelem




Hú, ezt a képet köszönöm! ( Szép a FÉG! )
Itt legalább látom, hogy milyen a komlói szerelék erre a típusra. Ez a fix, ha nem tévedek.
Ami a honlapjukon van, az megtévesztő...

Naplózva
kaszon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36


« Új üzenet #12929 Dátum: 2022. Február 04. - 15:20:38 »

Sziasztok!
Zolimester ajánlott utat követve egy komlói szerelék került végül a FÉG GV-re, amit Kutenics mester gyógyított rá. Egy Meopta Optika6 lett a befutó, ma be is lőttem a lőtéren, kiválóan muzsikál így együtt ez a setup.
Este élesben is kipróbálom az erdőn, ha Diana is úgy akarja...



Naplózva
Oldalak: 1 ... 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 [862] 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: