Oldalak: 1 ... 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 [859] 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454556 alkalommal)
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #12870 Dátum: 2021. Május 27. - 07:20:16 »

 Emelem
Vélemények a Leupold VX Freedom csövekről? A 243-a kéne olcsóbb céltávcső, nem cserélném a colos szereléket. Akinek volt Delta 6-14X42 mit tapasztalt, mennyire zavaró a szembe fény?
Válaszokat előre is köszönöm!
 Wave
Naplózva

Üdv Chris
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #12871 Dátum: 2021. Május 27. - 10:04:44 »

Emelem
Vélemények a Leupold VX Freedom csövekről? A 243-a kéne olcsóbb céltávcső, nem cserélném a colos szereléket. Akinek volt Delta 6-14X42 mit tapasztalt, mennyire zavaró a szembe fény?
Válaszokat előre is köszönöm!
 Wave

Én egy éve vettem az IZS-18 223 Rem-ra,  szerintem megfelelő, nappal szinte hibátlan, szürkületben is elmegy. Az enyém 3-9x50-es nem a most bejött világítópontos. Viszont amikor vettem nem adtak hozzá távcsővédőt ez nem olyan fontos de már a hitványabbakhoz is adnak. A szemlencse állítási módozata kicsit elavult viszont stabil nagyon, itt az egész okulárt kell tekergetni és utána lekontrázni. Summázva: szerintem megéri az árát a nem világítópontos. A másik ára szerintem egy kicsit elgondolkodtató. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Horak.Andras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30



« Új üzenet #12872 Dátum: 2021. Május 27. - 10:59:07 »

Szerelék sem lesz könnyű projekt..... ha korhűen akarod megcsinálni akkor az négykörmös SEM. Egyre kevesebben és drágábban tudnak ilyet megreszelni.
Valóban nem egyszerű, de ez a drilling-használat jellegéből fakad (nem a korhűség miatt akartam drillinget, hanem amiatt, amire való: mindenes fegyvernek): van az a helyzet, mikor akarom használni nyílt irányzékkal is (cserkelés során varjú-szajkó, stb., egy esti lesen viszont kell a céltávcső) , de a távcsövet is bármikor fel akarom rá tenni MINDIG UGYANODA. Erre egyelőre csak a SEM alkalmas.
Lehet, hogy nem lesz olcsó, de úgy vagyok vele, ha volt pénz majomra akkor legyen banánra is... Viszont nem akarok rá nagy bumszli 56-os csövet sem, mert "az olyan milyen már"...
Naplózva

"Vannak a "normális" vadászok és vannak, akik még azoknál is rosszabbak: Ők minden márciusi estét és hajnalt az erdőn töltenek azért az összesen talán egy-kettő percnyi élményért, amelyből azután az egész további évet ki kell böjtöljék..."
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #12873 Dátum: 2021. Május 27. - 17:48:03 »

Én egy éve vettem az IZS-18 223 Rem-ra,  szerintem megfelelő, nappal szinte hibátlan, szürkületben is elmegy. Az enyém 3-9x50-es nem a most bejött világítópontos. Viszont amikor vettem nem adtak hozzá távcsővédőt ez nem olyan fontos de már a hitványabbakhoz is adnak. A szemlencse állítási módozata kicsit elavult viszont stabil nagyon, itt az egész okulárt kell tekergetni és utána lekontrázni. Summázva: szerintem megéri az árát a nem világítópontos. A másik ára szerintem egy kicsit elgondolkodtató. Emelem

Köszönöm!
 Emelem
Naplózva

Üdv Chris
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #12874 Dátum: 2021. Május 28. - 13:03:56 »

Emelem
Vélemények a Leupold VX Freedom csövekről? A 243-a kéne olcsóbb céltávcső, nem cserélném a colos szereléket. Akinek volt Delta 6-14X42 mit tapasztalt, mennyire zavaró a szembe fény?
Válaszokat előre is köszönöm!
 Wave

Szervusz!

Delta 6-24x42 és Leupold vx-r 3-9x50-esem volt, a Leupold sokkal szebb képpel bírt. Használtan kb. annyiért kapni, mint a Deltát újonnan, a tubusméretre viszont nem emlékszem.  Fejvakarás
A Deltán nekem a parallaxis állítást nem sikerült megszeretnem, oldalt állítós távcsövem most is van, azzal nincs bajom. A szemből beeső fényt a Leupold jobban viselte.
222-esen most pl. Vector távcsövem van, tud annyit mint a kis Delta, csak fele annyi az ára.

Üdv: Barna
 Emelem
Naplózva

Üdv,
Barna
SziKla
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #12875 Dátum: 2021. Június 09. - 07:40:41 »

Sziasztok!

Egy olyan problémában kérném a kedves fórumtagok segítségét hogy az elmúlt hónapokban vásároltam egy Zeiss Victory HT 2.5x10x50 céltávcsövet. Sajnos mikor kibontottam a dobozt és bele néztem a távcsőbe feltűnt hogy a belsejében van valami ami látszik a képben por stb. Ez aztán megoldott mert kicserélték a távcsövet.

Most viszont nem tudom hogy ez problémának minősül e hogy a világítópont állítókupakját ha kihúzom akkor ugye bekapcsol és ha elkezdem tekergetni + irányba tehát növelve a fényerőt akkor egy idő után letudom az egész kupakot csavarni.

Visszatudtam aztán csavarni tehát működik normálisan csak érdekel hogy ez esetleg más is észrevette vagy ez normális hogy egy max pont után lejön a menetről a kupak.  Lehet hogy elfogult vagyok de elméletileg ennek szünetmentesen kéne működnie minden irányban. Zavar hogy a hosszasan spórolt pénzért az ember nem azt kapja amit elvárna úgyhogy már egyszer cserélték a terméket.

Válaszokat előre is köszönöm.   

Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #12876 Dátum: 2021. Június 09. - 08:23:34 »

Sziasztok!

Egy olyan problémában kérném a kedves fórumtagok segítségét hogy az elmúlt hónapokban vásároltam egy Zeiss Victory HT 2.5x10x50 céltávcsövet. Sajnos mikor kibontottam a dobozt és bele néztem a távcsőbe feltűnt hogy a belsejében van valami ami látszik a képben por stb. Ez aztán megoldott mert kicserélték a távcsövet.

Most viszont nem tudom hogy ez problémának minősül e hogy a világítópont állítókupakját ha kihúzom akkor ugye bekapcsol és ha elkezdem tekergetni + irányba tehát növelve a fényerőt akkor egy idő után letudom az egész kupakot csavarni.

Visszatudtam aztán csavarni tehát működik normálisan csak érdekel hogy ez esetleg más is észrevette vagy ez normális hogy egy max pont után lejön a menetről a kupak.  Lehet hogy elfogult vagyok de elméletileg ennek szünetmentesen kéne működnie minden irányban. Zavar hogy a hosszasan spórolt pénzért az ember nem azt kapja amit elvárna úgyhogy már egyszer cserélték a terméket.

Válaszokat előre is köszönöm.   

Valami nem stimmel nekem a leírásban, de lehet, h csak én nem értem. A Victory HT-n az elemtartó fedelének van csak menete alapból. A világítópont fényerő állításához a kerék, amit a hengeres felületén fogsz meg, végtelenített módon tudod (vagy kellene tudni) csavarni fokozat nélkül előre-hátra, tehát kéne hogy tudd tekerni akár holnap estig anélkül, hogy bármi végpontot elérnél. A kupakot meg azért tudod lecsavarni, mert ott cserélsz benne elemet. Neked az egész csavargatható henger a kezedben marad netán, vagy csak a kerek de lapos elemtartó kupak lecsavarhatóságával nem tudsz mit kezdeni?
Naplózva
SziKla
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #12877 Dátum: 2021. Június 09. - 08:59:54 »

Valami nem stimmel nekem a leírásban, de lehet, h csak én nem értem. A Victory HT-n az elemtartó fedelének van csak menete alapból. A világítópont fényerő állításához a kerék, amit a hengeres felületén fogsz meg, végtelenített módon tudod (vagy kellene tudni) csavarni fokozat nélkül előre-hátra, tehát kéne hogy tudd tekerni akár holnap estig anélkül, hogy bármi végpontot elérnél. A kupakot meg azért tudod lecsavarni, mert ott cserélsz benne elemet. Neked az egész csavargatható henger a kezedben marad netán, vagy csak a kerek de lapos elemtartó kupak lecsavarhatóságával nem tudsz mit kezdeni?

Szia!

A lapos elemtartó kupak az tökéletesen működik. A csavargatható hengerrel van gondom hogy ha elkezdem csavarni hogy növeljem a fényerőt és elérek már egy bizonyos szintig ahol már szinte kisüti a szemem a piros na ott akkor lecsavarodik az egész henger aztán nagy nehezen lehet rá visszatenni hogy rákapjon újra menetre
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #12878 Dátum: 2021. Június 09. - 09:02:14 »

Szia!

A lapos elemtartó kupak az tökéletesen működik. A csavargatható hengerrel van gondom hogy ha elkezdem csavarni hogy növeljem a fényerőt és elérek már egy bizonyos szintig ahol már szinte kisüti a szemem a piros na ott akkor lecsavarodik az egész henger aztán nagy nehezen lehet rá visszatenni hogy rákapjon újra menetre

Az előző HT-n is csinálta ezt a gomb?
Naplózva
SziKla
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #12879 Dátum: 2021. Június 09. - 09:06:42 »

Az előző HT-n is csinálta ezt a gomb?

Azt nem csavargattam ennyire mert mikor láttam hogy rossz a kép már tettem is vissza a dobozba szóval nem tudom
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #12880 Dátum: 2021. Június 09. - 10:40:49 »

Szia!

A lapos elemtartó kupak az tökéletesen működik. A csavargatható hengerrel van gondom hogy ha elkezdem csavarni hogy növeljem a fényerőt és elérek már egy bizonyos szintig ahol már szinte kisüti a szemem a piros na ott akkor lecsavarodik az egész henger aztán nagy nehezen lehet rá visszatenni hogy rákapjon újra menetre
A hengert erősen rá kell szorítani és a végállásnál nem szabad eröltetni. Ilyen a Zeiss !
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #12881 Dátum: 2021. Június 09. - 13:58:42 »

Valami nem stimmel nekem a leírásban, de lehet, h csak én nem értem. A Victory HT-n az elemtartó fedelének van csak menete alapból. A világítópont fényerő állításához a kerék, amit a hengeres felületén fogsz meg, végtelenített módon tudod (vagy kellene tudni) csavarni fokozat nélkül előre-hátra, tehát kéne hogy tudd tekerni akár holnap estig anélkül, hogy bármi végpontot elérnél. A kupakot meg azért tudod lecsavarni, mert ott cserélsz benne elemet. Neked az egész csavargatható henger a kezedben marad netán, vagy csak a kerek de lapos elemtartó kupak lecsavarhatóságával nem tudsz mit kezdeni?

Szia!
Van ilyen optikám, de nekem nem csinálja ezt. Akár meddig tekerhetem, a henger a helyén marad. Próbáld a hengert meghúzni, de inkább cseréltesd ki szerintem ezt is, nehogy utána meg ezért ne vegyék vissza.  Azért ez fasza. Ezért az árért az emberfiának lehetnek elvárásai.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #12882 Dátum: 2021. Június 09. - 14:03:41 »

Nem vagyok optikus, és nem értek hozzá. De ha kitekered az egész hengert akkor nem megy el belőle a nitrogén töltés? Vállat von
Naplózva

Jó szelet!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #12883 Dátum: 2021. Június 09. - 14:29:46 »

Szia!
Van ilyen optikám, de nekem nem csinálja ezt. Akár meddig tekerhetem, a henger a helyén marad. Próbáld a hengert meghúzni, de inkább cseréltesd ki szerintem ezt is, nehogy utána meg ezért ne vegyék vissza.  Azért ez fasza. Ezért az árért az emberfiának lehetnek elvárásai.

Lehet az eredeti feladónak akartál válaszolni? Hisz ugye én is pont azt írtam le, hogy végállás nélkül tekerheted reggeltől estig, mire engem idézve válaszolsz (Nekem?), hogy a Tied nem csinál ilyet, mert Te tekerheted reggeltől estig. A hengert meghúzni épp ezért pont nem tudod, csak a henger tetején a kupakot. Vagy hogyan érted a henger meghúzását?

A ZEiss gyári leírásból idézve:  Die Regelung erfolgt stufenlos bis zu einem vorgegeben Minimum bzw. Maximum und hat keinen mechanischen Anschlag. Azaz nincs mechanikus ütköző a fényerő szélsőértékekhez.
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #12884 Dátum: 2021. Június 09. - 14:54:59 »

Lehet az eredeti feladónak akartál válaszolni? Hisz ugye én is pont azt írtam le, hogy végállás nélkül tekerheted reggeltől estig, mire engem idézve válaszolsz (Nekem?), hogy a Tied nem csinál ilyet, mert Te tekerheted reggeltől estig. A hengert meghúzni épp ezért pont nem tudod, csak a henger tetején a kupakot. Vagy hogyan érted a henger meghúzását?

A ZEiss gyári leírásból idézve:  Die Regelung erfolgt stufenlos bis zu einem vorgegeben Minimum bzw. Maximum und hat keinen mechanischen Anschlag. Azaz nincs mechanikus ütköző a fényerő szélsőértékekhez.

Nem neked szántam valóban.  De látom Te hálistennek figyelsz! Mint mindig. OOO Vigyorog   Wave
Én úgy látom, ha kipattintom a kupakot (bekapcsolom a pontot) akkor ott van egy nagyon kis hely ahol be lehet nyúlni alá, és mintha lenne ott valami korona szerü biszbasz. Én mondjuk biztos nem basztatnám.
Naplózva

Jó szelet!
Oldalak: 1 ... 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 [859] 860 861 862 863 864 865 866 867 868 869 870 871 872 873 874 875 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: