Oldalak: 1 ... 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 [842] 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454477 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12615 Dátum: 2020. Február 16. - 17:02:05 »

. Én álltalában 6x oson lövök mindíg max 200 körüli lövéseknél szoktam feljebb venni viszont álltalába lusta vagyok keresőt használni és bírálatnál a nagyobb nagyítás jól szokott jönni. Távmérőm van szoktam is használni, sőt ha kiülök ismeretlen helyen át is szoktam nézni a lőtávon lévő tereptárgyak távolságát ha netán úgy adja hogy nem lehet szarKodni akkor az isjól jön. Akarok e bólogatni? Nem! És mit csináljak ha nem akarok bólogatni, dobjam a kukába?  Ez a paralax hibából adódó betekintési pontatlan célfelvétel távolság fügvényében lineárisan nő, 100 ig sztem nincs sok jelentősége 4cm nek, nagyobb távolságon meg oda kell figyelni jobban ezekre a dolgokra, ha bologatni kell akkor bologatni kell.   Ördög bocsánat kicsit elrontottam a válszt így jobban látható ki mit írt.

Ha ilyen jól tudod minek kérdezel ? 
Naplózva
bragel
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19



« Új üzenet #12616 Dátum: 2020. Február 16. - 23:38:41 »

Ha ilyen jól tudod minek kérdezel ? 
  Mit tudok jól?
Naplózva
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #12617 Dátum: 2020. Február 17. - 09:14:08 »

 A hidegbelövő négyzetrácsán azt látom hogy a szálkereszt ahogy tekerm a paralaxot lassan, elkezd jobbra kitérni majd jön vissza és megint megy jobbra, tehát nem lineárisan az egyik irányba mozog, hanem egy bizonyos kitérés után visszatér. Én arra gondolok hogy a szálkereszt valójában nem mozdúl csak a lencserendszer valami központosításból eredő probléma miatt egy érzéki csalódás de ez szerintem akkor sem normális egy ilyen kategóriárú távcsőnél, ezért kérdezek hogy segítsetek nekem, erősítsetek vagy cáfoljatok meg a hitemben. Én kvára hülye vagyok a távcső belső szerkezeti felipítésével kapcsolatban, én egy műszaki beállítottságú felhasználó vagyok.

Szia "bragel"!

Kíváncsiságból kipróbáltam én is a saját felszerelésemet (távcső variáble, paralax állítása van, hideg belövő van, akkor miért ne). El kell, hogy szomorítsalak nálam semmi ilyen jelenség nem jött elő, pedig vagy fél órán keresztül vallattam a cuccot.
Nem tudom, hogy egy ellenpélda meggyőző lehet, de szerintem nem lenne szabad "vándorolnia" a szálkeresztnek, ha a "paralaxot" tekergeted.

Üdv: Tamási Zoltán
Naplózva
zerge69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190



« Új üzenet #12618 Dátum: 2020. Február 17. - 09:30:41 »


Szia Stefi!

Megmondom őszintén ezt a módszert nem ismertem, én a célzott tárgy éles látásáig szoktam tekergetni a parallax állítót, de ha már előkerült a fegyver ezt is kipróbáltam.
Amennyiben tök homály a kép, azaz a közelébe sem volt a beállítás az ideálisnak, akkor viszonylag nagy volt az eltérés.
Amikor "kiélesítettem" a képet, akkor érzékelhető eltérést nem sikerült észlelnem a 250 méterre lévő kéményen kiválasztott téglafugát célozva.
A pozícióm igen stabilra sikerült az étkező asztalon felállított fegyverrel ("mi van mán itt is lövöldözöl...." : életem párja  Ördög).

Üdvözlettel: Tamási Zoltán
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12619 Dátum: 2020. Február 17. - 09:57:31 »

Szia Stefi!

Megmondom őszintén ezt a módszert nem ismertem, én a célzott tárgy éles látásáig szoktam tekergetni a parallax állítót, de ha már előkerült a fegyver ezt is kipróbáltam.
Amennyiben tök homály a kép, azaz a közelébe sem volt a beállítás az ideálisnak, akkor viszonylag nagy volt az eltérés.
Amikor "kiélesítettem" a képet, akkor érzékelhető eltérést nem sikerült észlelnem a 250 méterre lévő kéményen kiválasztott téglafugát célozva.
A pozícióm igen stabilra sikerült az étkező asztalon felállított fegyverrel ("mi van mán itt is lövöldözöl...." : életem párja  Ördög).

Üdvözlettel: Tamási Zoltán

Azt úgy is kell csinálni - sőt azt mondják hozávetőleges távolság mérésre ( táv becslésre )  is jó . Úgy lenne ez kerek ha elmodták volna hogy élesre állítás után kell vagy lehet így ellenőrizni a távcsövet , főleg ha van satu mert a valóságban lesen vagy lőboton lévő fegyvernél hiába bólogatsz  Ördög  . Ezzel inkább a parallaxia állítás lényegét demonstrálták .  Mivel csak egy két alkalommal próbáltam a dolgot és nincs is ilyen távcsövem nem igazán értek hozzá . Az elv megvan tudom mire való meg mit küszöböl ki - ez éppen elég elég ahhoz hogy tudjam - nekem felesleges .  Emelem

Ui :  Hogy engem már hányszor nézett gyogyósnak a család mikor teraszon , étkezőasztalon és egyéb helyeken kukucskáltsm át a csövön - céltávcsövöm  így úgy !   Röhög  Kell egy bolnd a családba - no .  Stoel

Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #12620 Dátum: 2020. Február 17. - 10:20:18 »



Ui :  Hogy engem már hányszor nézett gyogyósnak a család mikor teraszon , étkezőasztalon és egyéb helyeken kukucskáltsm át a csövön - céltávcsövöm  így úgy !   Röhög  Kell egy bolnd a családba - no .  Stoel


Nem a családdal van a baj hanem az exmunkásőr szomszéddal aki simán rádhívja a rendőrséget...na jó, rád nem de az egyszerű földi halandókra...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12621 Dátum: 2020. Február 17. - 10:47:52 »

Nem a családdal van a baj hanem az exmunkásőr szomszéddal aki simán rádhívja a rendőrséget...na jó, rád nem de az egyszerű földi halandókra...

Bezzeg akkor jó volt a munkásőr szomszéd mikor megvédett mindentől is -  védte a békét és a munkát .  Ördög  Stoel

Tipp : A partvis nyelet rá kell szögelni egy tus alakú deszkára és ha kijön a baxtatás miatt amúgy is jókedvű szerv azt bemutatod neki mint korpusz deliktumot és lehet kiklopfolják az ex munkásőrt .  Röhög
Naplózva
bragel
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19



« Új üzenet #12622 Dátum: 2020. Február 17. - 22:37:51 »

Szia "bragel"!

Kíváncsiságból kipróbáltam én is a saját felszerelésemet (távcső variáble, paralax állítása van, hideg belövő van, akkor miért ne). El kell, hogy szomorítsalak nálam semmi ilyen jelenség nem jött elő, pedig vagy fél órán keresztül vallattam a cuccot.
Nem tudom, hogy egy ellenpélda meggyőző lehet, de szerintem nem lenne szabad "vándorolnia" a szálkeresztnek, ha a "paralaxot" tekergeted.

Üdv: Tamási Zoltán

Szia Zoli, én is így gondolom, akkor amikor meg láttam ezt nekem sem tetszett főleg hogy nem egy alsó kategóriás távcsőről beszélünk, dehát megmondtam már töbször hogy gagyi világot élünk, sajnos ez napról napra beigazolódik. Valoszínű ha meg reklamálom javítani fogják akadékoskodás nélkül de az ember szája ize nem lesz jó ettől, és abban is biztos vagyok hogy nem az enyém az egyettlen ilyen távcső még akár ebből a márkából is csak sokan ezt soha nem veszik észre. Majd ha lesz egy kis időm megvizsgálom tüzetesebben hogy pontosan mekkora a hiba ráta. És esetleg milyen paralax beállításnál áll ugyan ott.
« Utoljára szerkesztve: 2020. Február 18. - 06:00:07 írta Sakac » Naplózva
cyrano
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 95


« Új üzenet #12623 Dátum: 2020. Február 20. - 22:05:32 »

Szia Zoli, én is így gondolom, akkor amikor meg láttam ezt nekem sem tetszett főleg hogy nem egy alsó kategóriás távcsőről beszélünk, dehát megmondtam már töbször hogy gagyi világot élünk, sajnos ez napról napra beigazolódik. Valoszínű ha meg reklamálom javítani fogják akadékoskodás nélkül de az ember szája ize nem lesz jó ettől, és abban is biztos vagyok hogy nem az enyém az egyettlen ilyen távcső még akár ebből a márkából is csak sokan ezt soha nem veszik észre. Majd ha lesz egy kis időm megvizsgálom tüzetesebben hogy pontosan mekkora a hiba ráta. És esetleg milyen paralax beállításnál áll ugyan ott.


Valaki elárulná, hogy ez a parallaxishiba hány cm-t jelent a valóságban? Nekem úgy rémlik halványan, hogy 500 yardon ez kb 2 inch eltérés.. Valaki megerösitené vagy megcáfolná?
Ha oldal parallaxos távcsövet vennék ( nem veszek), akkor csak olyat, amit valahol már rendszeresitettek. pl S&B PM II....

Cyrano
Naplózva
kero84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 152


« Új üzenet #12624 Dátum: 2020. Február 21. - 20:45:25 »

Sziasztok!

Lassan megvolna a céltévcsőre való keret, így ismét kiváncsi volnék a véleményetekre.

Jelenleg az alábbi céltávcsővek játszanak:
Schmidt Bender Zenith 3-12x50 világítópontos
Schmidt Bender Zenith 2,5-10x56 világítópontos
Kahles Helia 2,4-12x56i világítópontos
Zeiss Victory HT 3-12x56 világítópontos

Eddig csak HT-be volt szerencséb belenézni, kézbefogni a többit holnap szeretném megnézni a fehován. Mindenesetre érdekelne a véleményeteket. Átolvastam az összes hózzászolást amelyekben ezek a csövek a szerepeltek, hát kaptak hideget meleget, legyen ember a talpán aki következtetést tudna levonni belőlük.  Vállat von

Megtudja mondani nekem valaki, hogy mi a külömbség a Kahles Helis CSX és a sima Helia sorozat között?

Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv
Attila


Szia.

Ezek közül mindegyikhez volt szerencsém. Torony magasan a kahles. Z6 lencsék szép széles latomező a széleken is éles kép. A HT nagyon szűk látómező a benderek szintén.
Naplózva
pengekapitany
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #12625 Dátum: 2020. Március 15. - 09:08:38 »

Sziasztok!
Vettem egy meopta optica6 3-18*56 céltávcsövet de eredetileg Delta titánium 3-10*56hd akartam csak nem volt raktárkészleten és próba szerencse megpróbálnám össze hasonlítani a deltával csak az a baj nincs az ismeretségi körömben.Ez ügyben szeretném kérni a tisztelt fórumozók segítségét .Én Szentendrén lakok de 50 km körzetbe elmennék ha van esetleg valakinek.
köszönöm.
« Utoljára szerkesztve: 2020. Március 15. - 10:21:49 írta Boar » Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #12626 Dátum: 2020. Március 15. - 19:44:36 »

Sziasztok!
Vettem egy meopta optica6 3-18*56 céltávcsövet de eredetileg Delta titánium 3-10*56hd akartam csak nem volt raktárkészleten és próba szerencse megpróbálnám össze hasonlítani a deltával csak az a baj nincs az ismeretségi körömben.Ez ügyben szeretném kérni a tisztelt fórumozók segítségét .Én Szentendrén lakok de 50 km körzetbe elmennék ha van esetleg valakinek.
köszönöm.

Ez meopro.A meostart lenne èrtelme összehasonlítani a titánium hd-vel.Nem akarlak elkeseríteni...
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #12627 Dátum: 2020. Március 15. - 20:24:29 »

Most akarod hasonlítgatni mikor már megvetted? Minek? Vállat von És ha a Delta jobb lesz, akkor mi lesz?
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
MrKopu
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 110


« Új üzenet #12628 Dátum: 2020. Március 22. - 16:11:09 »

Sziasztok,
tud valaki esetleg egy oldalt (lehet német vagy angol nyelvű is), ahol nagyjából "össze van szedve", hogy milyen modellek voltak a Zeissnek, melyik volt a sínes, gyűrűs, mikortól meddig gyártották egyes modelljeiket? Inkább a régi darabokra gondolok. (De lehet csak "álmodok", hogy van ilyen oldal illetve fanatik, aki ezt mind kigyűjtötte?)  Vigyorog
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #12629 Dátum: 2020. Március 22. - 21:27:43 »

Sziasztok,
tud valaki esetleg egy oldalt (lehet német vagy angol nyelvű is), ahol nagyjából "össze van szedve", hogy milyen modellek voltak a Zeissnek, melyik volt a sínes, gyűrűs, mikortól meddig gyártották egyes modelljeiket? Inkább a régi darabokra gondolok. (De lehet csak "álmodok", hogy van ilyen oldal illetve fanatik, aki ezt mind kigyűjtötte?)  Vigyorog

Keress vissza a topikban mert ezt már feltette valaki régebben.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 [842] 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 862 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: