Oldalak: 1 ... 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 [841] 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454496 alkalommal)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #12600 Dátum: 2020. Február 16. - 11:48:22 »

.     Szia Stefi, a távcső szakszerű kezelése szerintem nem okoz számomra problémát, és te a gyakorlati használatát próbálod velem meg értetni, de az én kérdésem az volt hogy valyon a szálkereszt miért kovályog ha a paralax állítót tekergetem, hiszen így a beállítás is változik az élesség állítás fügvényében, ami az álltalam mondott 2,3 klikk azt jelenti ennél a távcsőnél hogy 200 méter ez 5-6 cm is lehet. A név kötelez? Hát lehet de az egyik ismerősöm vett egy swaro keresőt, és vissza kellett vinie. mert belülről koszos volt a lencse. Csak ennyit a név kötelezről.
Az, ha állítás közben tekereg még nem biztos hogy probléma. Akkor van gond, ha 100,150,200m-re jól bállított parallaxnál nem oda mutat.
Nálad ez a hibajelenség?
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #12601 Dátum: 2020. Február 16. - 12:15:15 »

Emelem Emelem Emelem

Az agyon szapult és fikázott DT "sajnos"  Röhög Röhög Röhög NEM "kóvályog" . Amúgy egyet értek a véleményeddel de én a DT "B" középbe tartozom és ugye az én véleményem elfogult ! Én mindig ár/érték arányt nézek mindenbe , de mindennek hoznia kell a kifogástalan működést ! Most küldtem vissza az egyik ilyen csövet mert dobálta a lövéseket , amikor vettem 9 éve még csak 5 év volt a DT garija de most annyit mondtak , hogy küldjem nyugodtan mert ha nincs külső mechanikai sérülés (márpedig nincs ) akkor garanciálisan javítják !  Emelem
Sajnos kóvályog! Nem sűrűbben fordul elő mint a S&B, Zeiss, Minox,Docter......stb, hasonló árkategójú távcsövinél, de előfordul.
Az eltérés ott van, míg a DT-t bemondásra cserélik, a többinél fel kell készűlni elhúzódó állóháborúra.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
bragel
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19



« Új üzenet #12602 Dátum: 2020. Február 16. - 12:17:58 »

Az, ha állítás közben tekereg még nem biztos hogy probléma. Akkor van gond, ha 100,150,200m-re jól bállított parallaxnál nem oda mutat.
Nálad ez a hibajelenség?

 A hidegbelövő négyzetrácsán azt látom hogy a szálkereszt ahogy tekerm a paralaxot lassan, elkezd jobbra kitérni majd jön vissza és megint megy jobbra, tehát nem lineárisan az egyik irányba mozog, hanem egy bizonyos kitérés után visszatér. Én arra gondolok hogy a szálkereszt valójában nem mozdúl csak a lencserendszer valami központosításból eredő probléma miatt egy érzéki csalódás de ez szerintem akkor sem normális egy ilyen kategóriárú távcsőnél, ezért kérdezek hogy segítsetek nekem, erősítsetek vagy cáfoljatok meg a hitemben. Én kvára hülye vagyok a távcső belső szerkezeti felipítésével kapcsolatban, én egy műszaki beállítottságú felhasználó vagyok.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12603 Dátum: 2020. Február 16. - 12:54:55 »

 A hidegbelövő négyzetrácsán azt látom hogy a szálkereszt ahogy tekerm a paralaxot lassan, elkezd jobbra kitérni majd jön vissza és megint megy jobbra, tehát nem lineárisan az egyik irányba mozog, hanem egy bizonyos kitérés után visszatér. Én arra gondolok hogy a szálkereszt valójában nem mozdúl csak a lencserendszer valami központosításból eredő probléma miatt egy érzéki csalódás de ez szerintem akkor sem normális egy ilyen kategóriárú távcsőnél, ezért kérdezek hogy segítsetek nekem, erősítsetek vagy cáfoljatok meg a hitemben. Én kvára hülye vagyok a távcső belső szerkezeti felipítésével kapcsolatban, én egy műszaki beállítottságú felhasználó vagyok.

Azt gondolod hogy távgyógyítással így megmondjuk hogy van e valami baja ?  Lőttél vele ? Mit tapasztaltál .  Én nem vadászom olyan távolságra hogy szükségem lenne ilyen csőre . láttam lőttem is front paralaxisos távcsővel  .  Én azt gondolom hogy minél több nem stabil szerkezet van egy optikában annál drágábban lehet pontos precíz eszközt gyártani .  Írtam hogy úgy tudsz meggyőződni róla hogy jó e ha pontosan beállítod a távcsövet , pontosan célzol és a fegyver is pontos .  Ez annyi összetevős hogy nagyon kell bízni magában aki kijelenti hogy a távcső rossz .  Pont ezért nincs is ilyenem .  Lehet igaz hogy 50 re is jobban lőnék de ennél jobban nem akarok .  Ördög Röhög  Amit elbaxtam  50 ről azt egész biztos nem a paralaxia miatt .

A paralaxiás eltérés nem akkor jön ki mikor félrenéz valaki vagy pislant és újra céloz . A lényeg az hogyha kicsit mozgatod a fejedet jobbra - balra ,fel- le és a távcső nem mozdult el akkor a paralaxis mentes távcsőben akkor is a pontosan a célom marad az irányzójel mikor egy picit odébb mozdult a szemed  vagyis ha nem pont az optikai tengely középpontjában van a szemed akkor is hiba mentes .
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12604 Dátum: 2020. Február 16. - 13:14:14 »

Azt gondolod hogy távgyógyítással így megmondjuk hogy van e valami baja ?  Lőttél vele ? Mit tapasztaltál .  Én nem vadászom olyan távolságra hogy szükségem lenne ilyen csőre . láttam lőttem is front paralaxisos távcsővel  .  Én azt gondolom hogy minél több nem stabil szerkezet van egy optikában annál drágábban lehet pontos precíz eszközt gyártani .  Írtam hogy úgy tudsz meggyőződni róla hogy jó e ha pontosan beállítod a távcsövet , pontosan célzol és a fegyver is pontos .  Ez annyi összetevős hogy nagyon kell bízni magában aki kijelenti hogy a távcső rossz .  Pont ezért nincs is ilyenem .  Lehet igaz hogy 50 re is jobban lőnék de ennél jobban nem akarok .  Ördög Röhög  Amit elbaxtam  50 ről azt egész biztos nem a paralaxia miatt .

A paralaxiás eltérés nem akkor jön ki mikor félrenéz valaki vagy pislant és újra céloz . A lényeg az hogyha kicsit mozgatod a fejedet jobbra - balra ,fel- le és a távcső nem mozdult el akkor a paralaxis mentes távcsőben akkor is a pontosan a célom marad az irányzójel mikor egy picit odébb mozdult a szemed  vagyis ha nem pont az optikai tengely középpontjában van a szemed akkor is hiba mentes .

https://www.facebook.com/watch/?v=2205156976434379
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #12605 Dátum: 2020. Február 16. - 13:23:06 »

 A hidegbelövő négyzetrácsán azt látom hogy a szálkereszt ahogy tekerm a paralaxot lassan, elkezd jobbra kitérni majd jön vissza és megint megy jobbra, tehát nem lineárisan az egyik irányba mozog, hanem egy bizonyos kitérés után visszatér. Én arra gondolok hogy a szálkereszt valójában nem mozdúl csak a lencserendszer valami központosításból eredő probléma miatt egy érzéki csalódás de ez szerintem akkor sem normális egy ilyen kategóriárú távcsőnél, ezért kérdezek hogy segítsetek nekem, erősítsetek vagy cáfoljatok meg a hitemben. Én kvára hülye vagyok a távcső belső szerkezeti felipítésével kapcsolatban, én egy műszaki beállítottságú felhasználó vagyok.
Ez egy nem túl könnyen értelmezhető és igazolható hiba.
Teljesen mindegy hogy két jó parallaxis beállítás között hol látod a célkeresztet. A lényeg hogy adott távolságra, jó beállítás mellett jól hord-e a puskád.
Ki kell próbálni külőnböző távolságokra. Egy adott távolságnál, a betekintési szög enyhe változtatásával (mozdítod a fejed), máshova mutat a szálkereszt, gyanakodhatsz a távcsöved parallax hibájára. Hidegbelövőnél nem tudom mia jelenség? A hidegbelövők a csillagászati parallaxis elvét felhasználva hűködnek a látott négyzethálló kvázi a végtelenben van.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #12606 Dátum: 2020. Február 16. - 13:27:31 »

Stefi közben már jórészt leírta!
 Stoel
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
bragel
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19



« Új üzenet #12607 Dátum: 2020. Február 16. - 13:31:18 »

https://www.facebook.com/watch/?v=2205156976434379
[/quo e] köszönöm a vdeót, tanúlságos.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12608 Dátum: 2020. Február 16. - 13:33:22 »

Naplózva
bragel
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19



« Új üzenet #12609 Dátum: 2020. Február 16. - 13:36:20 »

Pedig rövid !  Kacsint
Rövid de tanúlságos!
Naplózva
bragel
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19



« Új üzenet #12610 Dátum: 2020. Február 16. - 14:02:50 »

És miért tanúlságos? Azért mert ha videóban látottakat összefoglalom akkor azt a következtetést kell levonnom hogy a céltárgy vagy vad x méteren való megcélzásakor nem az élességet kell figyelembe vennem fő szempont ként, hanem a szálkereszt mozgás mentességét, es ha ez meg van akkor amennyiben életlen a kép akkor valószínű a dioptrián kell korigáljak. Nekem a dioptria korrekción egy elég nagy tartományban nem változik a kép élessége, ami valószínű attól ldhet hogy a szemem képes korrigálni még elég nagy tartományban, ami ilyenkor kijöhet nagyobb nagyításnál jó paralax beállításnál hogy mi a pontos dioptria beállítás, én az átlag szemüveg nélküli embereknél jobban látok távolra. A dioptria beállításnál a tartomány kb 40% á nál nem látok változást a kép élességben.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12611 Dátum: 2020. Február 16. - 14:53:07 »

És miért tanúlságos? Azért mert ha videóban látottakat összefoglalom akkor azt a következtetést kell levonnom hogy a céltárgy vagy vad x méteren való megcélzásakor nem az élességet kell figyelembe vennem fő szempont ként, hanem a szálkereszt mozgás mentességét, es ha ez meg van akkor amennyiben életlen a kép akkor valószínű a dioptrián kell korigáljak. Nekem a dioptria korrekción egy elég nagy tartományban nem változik a kép élessége, ami valószínű attól ldhet hogy a szemem képes korrigálni még elég nagy tartományban, ami ilyenkor kijöhet nagyobb nagyításnál jó paralax beállításnál hogy mi a pontos dioptria beállítás, én az átlag szemüveg nélküli embereknél jobban látok távolra. A dioptria beállításnál a tartomány kb 40% á nál nem látok változást a kép élességben.

Ha van időd ezt a bólogatást eljátszani . (?)  Nappal őzezésnél leginkább de ott se mindig . Rossz látási viszonyok között ....................... de ott meg minek .  Ördög 
Szóval nem árt e csodaszerkezet mellé egy jó távmérő  vagy távmérős keresőtávcső és már arra beállítani .  Vélhetőleg igaz amit Ogre az az Forester73 ír hogy 50 méteren is észrevehető hogy hol áll a parallaxis állító de az a kérdés hogy jó látási viszonyok között melyik vadat tudod megközelíteni annyira és melyik várja meg hogy ott csavargasd és bólogass ?  Meg akarod e ? ( Éjszaka meg szerintem több függ a vad tapasztalatától , per pillanat hogyan áll , milyen színű és milyen erősségű fényt használsz ...stb. Meg milyen szerencséd van .  )  Mert a 3-18x50 es nem egy hajtáspuska .  Rossz látási viszonyok között ( holdas éjszaka , szűrkület,stb.)  meg  nem igen ajánlott 100 méter felett lődözni . Vittem én nem egy bérvadászt őzezni  bakra is és tarvadra is  ahol leginkább ki lehet használni az ilyen távcső előnyeit de őszintén szólva ez a távlövészet nem az én vadászatom .  Emelem

Naplózva
bragel
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19



« Új üzenet #12612 Dátum: 2020. Február 16. - 15:26:32 »

Ha van időd ezt a bólogatást eljátszani . (?)  Nappal őzezésnél leginkább de ott se mindig . Rossz látási viszonyok között ....................... de ott meg minek .  Ördög 
Szóval nem árt e csodaszerkezet mellé egy jó távmérő  vagy távmérős keresőtávcső és már arra beállítani .  Vélhetőleg igaz amit Ogre az az Forester73 ír hogy 50 méteren is észrevehető hogy hol áll a parallaxis állító de az a kérdés hogy jó látási viszonyok között melyik vadat tudod megközelíteni annyira és melyik várja meg hogy ott csavargasd és bólogass ?  Meg akarod e ? ( Éjszaka meg szerintem több függ a vad tapasztalatától , per pillanat hogyan áll , milyen színű és milyen erősségű fényt használsz ...stb. Meg milyen szerencséd van .  )  Mert a 3-18x50 es nem egy hajtáspuska .  Rossz látási viszonyok között ( holdas éjszaka , szűrkület,stb.)  meg  nem igen ajánlott 100 méter felett lődözni . Vittem én nem egy bérvadászt őzezni  bakra is és tarvadra is  ahol leginkább ki lehet használni az ilyen távcső előnyeit de őszintén szólva ez a távlövészet nem az én vadászatom .  Emelem. Én álltalában 6x oson lövök mindíg max 200 körüli lövéseknél szoktam feljebb venni viszont álltalába lusta vagyok keresőt használni és bírálatnál a nagyobb nagyítás jól szokott jönni. Távmérőm van szoktam is használni, sőt ha kiülök ismeretlen helyen át is szoktam nézni a lőtávon lévő tereptárgyak távolságát ha netán úgy adja hogy nem lehet szarKodni akkor az isjól jön. Akarok e bólogatni? Nem! És mit csináljak ha nem akarok bólogatni, dobjam a kukába?  Ez a paralax hibából adódó betekintési pontatlan célfelvétel távolság fügvényében lineárisan nő, 100 ig sztem nincs sok jelentősége 4cm nek, nagyobb távolságon meg oda kell figyelni jobban ezekre a dolgokra, ha bologatni kell akkor bologatni kell.  Ördög

Naplózva
bragel
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19



« Új üzenet #12613 Dátum: 2020. Február 16. - 15:28:59 »

. Én álltalában 6x oson lövök mindíg max 200 körüli lövéseknél szoktam feljebb venni viszont álltalába lusta vagyok keresőt használni és bírálatnál a nagyobb nagyítás jól szokott jönni. Távmérőm van szoktam is használni, sőt ha kiülök ismeretlen helyen át is szoktam nézni a lőtávon lévő tereptárgyak távolságát ha netán úgy adja hogy nem lehet szarKodni akkor az isjól jön. Akarok e bólogatni? Nem! És mit csináljak ha nem akarok bólogatni, dobjam a kukába?  Ez a paralax hibából adódó betekintési pontatlan célfelvétel távolság fügvényében lineárisan nő, 100 ig sztem nincs sok jelentősége 4cm nek, nagyobb távolságon meg oda kell figyelni jobban ezekre a dolgokra, ha bologatni kell akkor bologatni kell.   Ördög bocsánat kicsit elrontottam a válszt így jobban látható ki mit írt.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #12614 Dátum: 2020. Február 16. - 16:45:34 »

.     Szia Stefi, a távcső szakszerű kezelése szerintem nem okoz számomra problémát, és te a gyakorlati használatát próbálod velem meg értetni, de az én kérdésem az volt hogy valyon a szálkereszt miért kovályog ha a paralax állítót tekergetem, hiszen így a beállítás is változik az élesség állítás fügvényében, ami az álltalam mondott 2,3 klikk azt jelenti ennél a távcsőnél hogy 200 méter ez 5-6 cm is lehet. A név kötelez? Hát lehet de az egyik ismerősöm vett egy swaro keresőt, és vissza kellett vinie. mert belülről koszos volt a lencse. Csak ennyit a név kötelezről.

A parallaxis állítástól a szálkeresztnek nem kellene kóvályogni semerre sem.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 [841] 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 861 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: