Oldalak: 1 ... 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 [837] 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454482 alkalommal)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #12540 Dátum: 2019. Október 29. - 19:44:53 »

Na az lett volna a hazugság ha azt írom hogy volt Deltám @arvolt , sokat hibáztam és lecseréltem . De az az igazság amit írtam nem volt és vélhetőleg nem lesz ( de nem kizárt ) csupán belenéztem nem is lőttem vele - sosem állítottam mást . Engem már a belenézés se győzött meg . :Mosolyog  Azt meg egyszerűen nem hiszem hogy 180.000 vagy 130.000 Forintér ugyan azt adják vagy jobbat  mint 689.000 ért vagy 860.000 Ft -ért .  Ugye nem írtam hogy rossz , azt se hogy használhatatlan - de még mennyi és mennyi van ami jó , megfelelő a vadászatra és nem prémium és az ára sem prémium . Ehhez nem kell szakértőnek lenni .  Többet nem írok erről de zárszómnak megfelel az hogy ha hiszed ha nem egy sajnos már elhunyt vadásztársam egy első és egyetlen 7x64 es ZKK puskáján egy 4x32 es Jénai Zeiss távcsövet használt  ( nem tudom 40 vagy több évet ) nagyon ritkán sebzett vagy hibázott de szeretnék annyi vadat lőni ilyen olyan szuper távcsövekkel mint Ő . Igaz a kis Zeiss eknek volt egy nagyon jó tulajdonságuk szinte soha el nem állítódtak el .  ( biztos van ellenpélda is )  A többi  már csak hab a tortán . Aztán ha még ennyire tanulmányozod az írásaimat láthatod hogy mindig is ezt tartottam és továbbra is azt tartom - A mindennapi vadászatra  inkább egy fix nagyítású  prémium még ha világító pont nélküli is mint egy gyengébb minőségű varia , paralax állítós világító pontos stb.stb . vel megáldott távcső . Én már így halok meg !    Wave
Ez egy viszonylag tárgyilagos vélemény!
 Igen
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #12541 Dátum: 2019. Október 29. - 19:48:54 »

Azt, hogy a delta egy használható középkategóriás céltávcső nagyon jó áron, senki sem vonja kétségbe. Van helye a piacon.
A baj ott van, hogy lassan ott tartunk, hogy szégyenkeznünk kell, ha nem delta céltávcsövet használunk....
Nem baj majd letakarjuk, nehogy valaki kiröhögjön, hogy mennyire hülyék vagyunk, hogy méregdrágán szar prémiumolat használunk...  
Nem mindegy?! Akinek tetszik, használja. Én is vásároltam mostanság optikákat, próbálgattam is őket, gondolkodtam is benne. Engem sem győzött meg, pedig nem vagyok a pénzem ellensége.  De érdemes ezen vitatkozni?

Egy vadőr barátom a variábel deltáját cserélte le egy fix 8×56 benderre. Neki sem jött be a delta. Az új puskáján is egy varia bender figyel, és nem delta. Majd mondani fogom neki, hogy ne nagyon vegye elő mások elött, mert  ez  manapság már nagyon gáz.... Vigyorog  A deltája  mivel melós pukán volt, 3 év használat után borzalmasan nézett ki. Az elox réteg úgy megkopott rajta, mintha betonkeverőbe járatták volna pár órát. A bender nála ugyanúgy van használva, de különösebb károsodás nélkűl átvészeli a barátomat.
Naplózva

Jó szelet!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #12542 Dátum: 2019. Október 29. - 19:51:58 »

Nem, Stefi, nemvagyok szakértő!
Soha nem venném a bátorságot, hogy egy szakmai fórumon olyanról nyilatkozzak véleményformálókén amit nem próbáltam ki alaposan.
 Wave
Tasli Tasli Tasli
Lefikáztad a csülkös pacalomat oszt sose kóstoltad...na akkor hogy van ez?
(Fehérember nem felejt  Ördög )
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12543 Dátum: 2019. Október 29. - 19:54:10 »

Bocs,ez lemaradt...

 Vállat von
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #12544 Dátum: 2019. Október 29. - 19:58:30 »

Azt, hogy a delta egy használható középkategóriás céltávcső nagyon jó áron, senki sem vonja kétségbe. Van helye a piacon.
A baj ott van, hogy lassan ott tartunk, hogy szégyenkeznünk kell, ha nem delta céltávcsövet használunk....
Nem baj majd letakarjuk, nehogy valaki kiröhögjön, hogy mennyire hülyék vagyunk, hogy méregdrágán szar prémiumolat használunk...  
Nem mindegy?! Akinek tetszik, használja. Én is vásároltam mostanság optikákat, próbálgattam is őket, gondolkodtam is benne. Engem sem győzött meg, pedig nem vagyok a pénzem ellensége.  De érdemes ezen vitatkozni?

Egy vadőr barátom a variábel deltáját cserélte le egy fix 8×56 benderre. Neki sem jött be a delta. Az új puskáján is egy varia bender figyel, és nem delta. Majd mondani fogom neki, hogy ne nagyon vegye elő mások elött, mert  ez  manapság már nagyon gáz.... Vigyorog  A deltája  mivel melós pukán volt, 3 év használat után borzalmasan nézett ki. Az elox réteg úgy megkopott rajta, mintha betonkeverőbe járatták volna pár órát. A bender nála ugyanúgy van használva, de különösebb károsodás nélkűl átvészeli a barátomat.


Teljesen igazad van! Odajutunk széplassan, hogy az SB az egy szar... Röhög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12545 Dátum: 2019. Október 29. - 20:01:16 »

Vállat von

Puff ! Lesett ! Samsung - az is Tyin-Tyin .  Röhög
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #12546 Dátum: 2019. Október 29. - 20:25:15 »

Tasli Tasli Tasli
Lefikáztad a csülkös pacalomat oszt sose kóstoltad...na akkor hogy van ez?
(Fehérember nem felejt  Ördög )
Már megbocsásssssss!
Nem a csülkös pacalodat fikáztam le, hanem a csülkös pacalt.
Számtalanszor kóstoltam, nem tehetek róla, de én lábszagát érzem rajta. Érdekes, a körömpörköltön nem, azt imádom.
A régi szép időkben volt egy barátnőm, tényleg bombázó volt  'Girl, a legdrágább parfümöket vettem neki, mégis mindíg egérszagát éreztem. Röhög
Biztos rosszúl vagyok összerakva.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #12547 Dátum: 2019. Október 29. - 20:32:12 »


Soha nem venném a bátorságot, hogy egy szakmai fórumon olyanról nyilatkozzak véleményformálókén amit nem próbáltam ki alaposan.
 

Hat ez a kijelentes a "Terepjarokba" is megallna a helyet rendesen es nagyon gyakran. Annyit meg hozza tennek a vegere, hogy ...."es sosem volt eletemben" Mosolyog
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #12548 Dátum: 2019. Október 29. - 20:47:21 »

Hat ez a kijelentes a "Terepjarokba" is megallna a helyet rendesen es nagyon gyakran. Annyit meg hozza tennek a vegere, hogy ...."es sosem volt eletemben" Mosolyog
Vica versa. Neked sem volt még Lada Nivád,de mégis a Jeepet tartod az "igazinak"... :Mosolyog    . Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #12549 Dátum: 2019. Október 29. - 20:56:58 »

Már megbocsásssssss!
Nem a csülkös pacalodat fikáztam le, hanem a csülkös pacalt.
Számtalanszor kóstoltam, nem tehetek róla, de én lábszagát érzem rajta. Érdekes, a körömpörköltön nem, azt imádom.
A régi szép időkben volt egy barátnőm, tényleg bombázó volt  'Girl, a legdrágább parfümöket vettem neki, mégis mindíg egérszagát éreztem. Röhög
Biztos rosszúl vagyok összerakva.
 Röhög
Zalaegérszagú volt a leányzó?
Egérszagú Krisztina.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #12550 Dátum: 2019. Október 29. - 21:41:37 »


A régi szép időkben volt egy barátnőm, tényleg bombázó volt  'Girl, a legdrágább parfümöket vettem neki, mégis mindíg egérszagát éreztem. Röhög

Valahol volt ott egy egér...a lyukban nézted? Vállat von
 Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #12551 Dátum: 2019. Október 29. - 21:47:03 »

Valahol volt ott egy egér...a lyukban nézted? Vállat von
 Ördög

Mindegyikben ám, nem csak úgy felületesen!   Röhög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #12552 Dátum: 2019. Október 29. - 23:31:42 »

Hofi is megmondta: " Minden lukba dugó kell!"

Én is SB távcsövet használok 2005 óta, elégedett vagyok vele. ( 8x56 klassik )
Idén nyáron egy vadászboltban mutattak egy Delta varia 56-os HD-t, azért a pénzért biztosan jó...
Viszont elég sok eladó ilyen eladó távcső van a vadászaprón, elég friss vételek.
Elég jól tartják az árukat.
Kíváncsiságból felhívtam néhány eladót.
Nagyon dicsérték a távcsövet!
De kivétel nélkül az eladás oka kategória váltás volt.
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #12553 Dátum: 2019. Október 30. - 07:27:51 »

Hofi is megmondta: " Minden lukba dugó kell!"

Én is SB távcsövet használok 2005 óta, elégedett vagyok vele. ( 8x56 klassik )
Idén nyáron egy vadászboltban mutattak egy Delta varia 56-os HD-t, azért a pénzért biztosan jó...
Viszont elég sok eladó ilyen eladó távcső van a vadászaprón, elég friss vételek.
Elég jól tartják az árukat.
Kíváncsiságból felhívtam néhány eladót.
Nagyon dicsérték a távcsövet!
De kivétel nélkül az eladás oka kategória váltás volt.
Egyetlen egy eladót belinkelsz?
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #12554 Dátum: 2019. Október 30. - 07:38:40 »

Valahol volt ott egy egér...a lyukban nézted? Vállat von
 Ördög
"Minden lukban legyen dugó,
Ez a végső cél,
Dugott lukból nem jön ki egér."

Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 [837] 838 839 840 841 842 843 844 845 846 847 848 849 850 851 852 853 854 855 856 857 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: