Oldalak: 1 ... 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 [824] 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454449 alkalommal)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #12345 Dátum: 2019. Szeptember 05. - 18:03:05 »

Delta Titanium hd vagy S&B klassik 2,5-10x56?Megéri a az S&B a felárat?Elsősorban esti és éjszakai vadászatra lenne használva.
Nekem Német S&B-m van, az megéri az árát.
A 8x56 (HUN) S&B távcsövem egy kalap sz@rt nem ért, az tényleg nem egy osztályba focizott a Delta HD-vel, a Delta javára.
Meg kell előbb nézni azt a 2,5x10-56-ot, ha az is Magyar.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
steveshepherd
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 74


« Új üzenet #12346 Dátum: 2019. Szeptember 05. - 20:05:29 »

Nekem Német S&B-m van, az megéri az árát.
A 8x56 (HUN) S&B távcsövem egy kalap sz@rt nem ért, az tényleg nem egy osztályba focizott a Delta HD-vel, a Delta javára.
Meg kell előbb nézni azt a 2,5x10-56-ot, ha az is Magyar.
Megerősítem. Nekem volt 8x56 Hun. Smidt & Benderem (vadonat új) egyetlen éjszakai vadászat erejéig volt a puskán.
Most Delta Titánium HD-m van, ezzel meg vagyok elégedve.
Naplózva

Okos ember hülyéskedik, hülye ember okoskodik.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12347 Dátum: 2019. Szeptember 06. - 13:50:10 »

Megerősítem. Nekem volt 8x56 Hun. Smidt & Benderem (vadonat új) egyetlen éjszakai vadászat erejéig volt a puskán.
Most Delta Titánium HD-m van, ezzel meg vagyok elégedve.

Most az a kérdés hogy 10 vagy 20 év múlva is meg leszel e elégedve ( Ezért írtam a hosszútávot .)  Ám legyen én elhiszem hogy a világ legjobb céltávövei a Delták de most azt is higyjétek el amit én hazudok .   Ördög Röhög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12348 Dátum: 2019. Szeptember 06. - 13:56:29 »

Megerősítem. Nekem volt 8x56 Hun. Smidt & Benderem (vadonat új) egyetlen éjszakai vadászat erejéig volt a puskán.
Most Delta Titánium HD-m van, ezzel meg vagyok elégedve.


Ezt is csak egyszer használták de nem volt olyan jó a sötétben !    Kacsint OOO  tenn Fejbever            Emelem

https://vadaszapro.net/reszletek/301500/schmidt&bender-25-10x56-csere
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #12349 Dátum: 2019. Szeptember 06. - 14:09:09 »

Az hogy Német vagy Magyar S&B-ről beszélünk teljesen mindegy. Ezt egész véletlenűl biztosan tudom. Ugyanazokat a lencséket hesználják kategórián belül. A külömbség annyi, hogy az egyiket itthon szerelik össze, ezért értelemszerűen valamivel olcsóbb, mint a német összezerelés.

Amúgy a honlapjukon is olvasható:

"Van-e különbség a Magyarországon és a Németországban gyártott távcsövek között?
Minőségileg, optikai tulajdonságait tekintve semmi különbség nincs. Ugyan arról a távcsőről van szó. A Schmidt-Bender Hungária modellek összeszerelése történik Magyarországon. Ezek a fix nagyítású (6×42, 8×56) távcsövek. A Hungária modellekkel Finnországtól Dél-Afrikáig, Kanadától Ausztráliáig bárhol találkozhatunk a világon, hiszen a világ számos országába exportáljuk ezeket a távcsöveket.

A variábel távcsövek összeszerelését a német gyár végzi, ide tartoznak a Zenith, Klasszik és Police Marksman (PM II) tipusok.

Ugyanazok az alkatrészek kerülnek összeszerelésre itthon is, mint Németországban. Semmi különbség nincs a két modell között bármennyire is próbálják misztifikálni ezt a kérdést. Olvastam különböző fórumokon, hogy valaki a német összeszerelésre esküdött, mert annak jobb a lencséje vagy valamelyik alkatrésze. Nyilván vannak olyan szakmai titkok, amiket nem teszünk közzé, de ez nem tartozik közéjük. Teljesen ugyanaz a két modellben a lencse is, épp úgy, ahogy a többi alkatrész. Egyetlenegy különbség a tubuson a Made in Germany vagy Hungary felirat. De ez valakit zavar a célzásban, akkor vegyen Germany-t, hátha úgy nem remeg a keze!"

http://schmidtbender.hu/kerdesek/gyik/

Van pár S&B céltávcsövem és nyugodt szívvel ajánlom őket bárkinek. Az említett classik variábel fényerőben alig marad el a Victory Ht től, csak nagyon picit  fényerőssebb a HT. Látómezőben kontrasztban kijönnek a külmbségek de pont a fényerő az, amiben a S&B nem sokkal marad alúl. Szóval elhiszem, hogy  ár teljesítményben jó választás a delta, de kezeljük a helyén a dolgokat szerintem.... És akkor nem is beszélve a garanciáról...
Naplózva

Jó szelet!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12350 Dátum: 2019. Szeptember 06. - 14:20:36 »

Az hogy Német vagy Magyar S&B-ről beszélünk teljesen mindegy. Ezt egész véletlenűl biztosan tudom. Ugyanazokat a lencséket hesználják kategórián belül. A külömbség annyi, hogy az egyiket itthon szerelik össze, ezért értelemszerűen valamivel olcsóbb, mint a német összezerelés.

Amúgy a honlapjukon is olvasható:

"Van-e különbség a Magyarországon és a Németországban gyártott távcsövek között?
Minőségileg, optikai tulajdonságait tekintve semmi különbség nincs. Ugyan arról a távcsőről van szó. A Schmidt-Bender Hungária modellek összeszerelése történik Magyarországon. Ezek a fix nagyítású (6×42, 8×56) távcsövek. A Hungária modellekkel Finnországtól Dél-Afrikáig, Kanadától Ausztráliáig bárhol találkozhatunk a világon, hiszen a világ számos országába exportáljuk ezeket a távcsöveket.

A variábel távcsövek összeszerelését a német gyár végzi, ide tartoznak a Zenith, Klasszik és Police Marksman (PM II) tipusok.

Ugyanazok az alkatrészek kerülnek összeszerelésre itthon is, mint Németországban. Semmi különbség nincs a két modell között bármennyire is próbálják misztifikálni ezt a kérdést. Olvastam különböző fórumokon, hogy valaki a német összeszerelésre esküdött, mert annak jobb a lencséje vagy valamelyik alkatrésze. Nyilván vannak olyan szakmai titkok, amiket nem teszünk közzé, de ez nem tartozik közéjük. Teljesen ugyanaz a két modellben a lencse is, épp úgy, ahogy a többi alkatrész. Egyetlenegy különbség a tubuson a Made in Germany vagy Hungary felirat. De ez valakit zavar a célzásban, akkor vegyen Germany-t, hátha úgy nem remeg a keze!"

http://schmidtbender.hu/kerdesek/gyik/

Van pár S&B céltávcsövem és nyugodt szívvel ajánlom őket bárkinek. Az említett classik variábel fényerőben alig marad el a Victory Ht től, csak nagyon picit  fényerőssebb a HT. Látómezőben kontrasztban kijönnek a külmbségek de pont a fényerő az, amiben a S&B nem sokkal marad alúl. Szóval elhiszem, hogy  ár teljesítményben jó választás a delta, de kezeljük a helyén a dolgokat szerintem.... És akkor nem is beszélve a garanciáról...

Sosem gondoltam hogy ennyi hülye él a földön . Mert ugye sokan vesznek S&B . Mikor a Delta sokkal olcsóbb és sokkal jobb !   Fejvakarás Vállat von
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16596



« Új üzenet #12351 Dátum: 2019. Szeptember 06. - 14:24:55 »

Sosem gondoltam hogy ennyi hülye él a földön . Mert ugye sokan vesznek S&B . Mikor a Delta sokkal olcsóbb és sokkal jobb !   Fejvakarás Vállat von
Basszus, kornélt kivágtuk a fórumról annakidején de a szelleme még itt kísért... Fejvakarás
Deltát mindenkinek, delta for president...  Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #12352 Dátum: 2019. Szeptember 06. - 14:28:26 »

Sosem gondoltam hogy ennyi hülye él a földön . Mert ugye sokan vesznek S&B . Mikor a Delta sokkal olcsóbb és sokkal jobb !   Fejvakarás Vállat von

 Igen Vigyorog

Ha a kérdés az, hogy Leupold, vagy Delta?  Akkor Delta HD
De ha a kérdés az, hogy Delta, vagy S&B ?  Akkor szerintem egyértelműen a Bender.

Naplózva

Jó szelet!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12353 Dátum: 2019. Szeptember 06. - 14:34:43 »

Basszus, kornélt kivágtuk a fórumról annakidején de a szelleme még itt kísért... Fejvakarás
Deltát mindenkinek, delta for president...  Ördög

Egyszerű a képlet az egyszer használt prémium távcsövekkel - lásd S&B .  Megveszi a beutalt a prémiumot aztán rájön hogy hold nélküli éjszaka esetleg erdei szórón , netán  sötét dagonyán ugyan azt látni vele mint szabad szemmel .  Fejvakarás  Jön a felismerés .   Ördög  Jó az a Delta is és akkor az árba belefér az előtét vagy utótét kütyü is . A hirdetés magáért beszél !   Emelem
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #12354 Dátum: 2019. Szeptember 06. - 14:50:09 »

Sajnos az internet sajátságos tulajdonsága, hogy  fel tud magasztalni olyan termékeket, is amik fabatkát sem érnek. Páran beleszaladnak valami sz@rba, de mivel neki az van, elkezdi isteníteni, megigazolni saját magát, hogy igenis őt nem vették palira. Mivel elkezdik oszatni az észt, még többen beleszaladnak, és szintén van pár közöttük aki tovább terjeszti a hülyeséget. Ezek az emberek jellemzően a negatív kritikákat nem is veszik figyelembe, mert azt kellemetlen hallani, vagy olvasni. Volt már itt is pár kisérlet erre, de talán itt nem jellemző annyira. Tipikus példa erre egy másik fórumon a OXO céltávcsövek (svéd Ördög)
felmagasztalása. De beszélhetünk a Yukon, vagy a delta classik, a hawke, bushnell, tasco, stb ipari szemétről. A delta ugyan nem ez a kategória, egy felkapott használható kínai  (nem Lengyel) távcső, normális áron.  De semmi több.  
Naplózva

Jó szelet!
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #12355 Dátum: 2019. Szeptember 06. - 14:54:53 »

Igen Vigyorog

Ha a kérdés az, hogy Leupold, vagy Delta?  Akkor Delta HD

 Igen

De ha a kérdés az, hogy Delta, vagy S&B ?  Akkor szerintem egyértelműen a Bender.

Azért árban sem ugyanabban a ligában fociznak.
Nálam darabszámban 1:2 arányban vezetnek a S&B-k, de az abszolut listavezetők a Docterek. Kacsint Vigyorog
 Wave

Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #12356 Dátum: 2019. Szeptember 06. - 14:56:41 »

Megerősítem. Nekem volt 8x56 Hun. Smidt & Benderem (vadonat új) egyetlen éjszakai vadászat erejéig volt a puskán.
Magas lovon ülsz,azon is fordítva...Hidd el,sokan összetennék érte a kezüket!
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #12357 Dátum: 2019. Szeptember 06. - 15:01:27 »

Egyébként tapastalatból beszélek, mert végjártam ezt a rögös utat a mdf piacos orosztól, a tasco-tól a nikko stirling-en keresztűl a prémiumokig,  (a fomeit hálistennek megúsztam) mire beláttam, hogy szarból nem lehet várat építeni.  Akkor erre volt keret. De hosszútávon mindig az olcsó a drága.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #12358 Dátum: 2019. Szeptember 06. - 15:10:48 »

Magas lovon ülsz,azon is fordítva...Hidd el,sokan összetennék érte a kezüket!

 Igen És semmi baj sincs azzal távcsővel.  Nem variábel, de egy teljesen jól használható jó fényerejű megbízható távcső.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #12359 Dátum: 2019. Szeptember 06. - 15:20:57 »

Igen

Azért árban sem ugyanabban a ligában fociznak.
Nálam darabszámban 1:2 arányban vezetnek a S&B-k, de az abszolut listavezetők a Docterek. Kacsint Vigyorog
 Wave



Persze mert a Docter = Zeiss-Jéna. Mitől lehetne rossz. Igen 
A classik bendert ha kifogod akciósan, relatív nem kell sokat hozzátenni egy delta árához. Ha jól emlékszem tavaly 300 körűl már lehetett venni akciósan.
Naplózva

Jó szelet!
Oldalak: 1 ... 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 [824] 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 843 844 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: