Oldalak: 1 ... 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 [822] 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454483 alkalommal)
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #12315 Dátum: 2019. Augusztus 19. - 20:18:24 »

Nekem egy .22-őn volt egy ilyen. Arra megfelelő volt, sötétedédig.  A látómező szélén nagyon torzít. Ezért az árért tüzijátékot nem kell várni. Ár teljesítmény viszonlatban egy  olcsó nappali távcsőnek egy .22-re játszani, én is ezt találtam annak idején a legjobbnak. Komolyabb fegyverre, és kaliberre viszont alkalmatlannak találom.
Pénzhiány miatt egy 3-9×40-es  zkk 600 30.06on egy ismerősnèl üzemel,és egy 3-9×42 vilpontos meg egy voere vöhrenbach 7x64-esen üzemel megbízhatóan.Belenéznél a zeiss victorymba,és meglepődnél ki homàlyosabb a széleken.
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #12316 Dátum: 2019. Augusztus 19. - 20:43:53 »

Pénzhiány miatt egy 3-9×40-es  zkk 600 30.06on egy ismerősnèl üzemel,és egy 3-9×42 vilpontos meg egy voere vöhrenbach 7x64-esen üzemel megbízhatóan.Belenéznél a zeiss victorymba,és meglepődnél ki homàlyosabb a széleken.
Erre mondják,hogy sz@r,de jó.
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #12317 Dátum: 2019. Augusztus 19. - 22:29:48 »

Pénzhiány miatt egy 3-9×40-es  zkk 600 30.06on egy ismerősnèl üzemel,és egy 3-9×42 vilpontos meg egy voere vöhrenbach 7x64-esen üzemel megbízhatóan.Belenéznél a zeiss victorymba,és meglepődnél ki homàlyosabb a széleken.

Nem kell, hogy a tiedbe nézzek bele, van victory ht-m, és mint mondtam volt ilyen delta classicom is a kisgolyóson. Ne hasonlítsuk már össze, egy lapon sem lehet említeni a kettőt. Nekem a Victory HT tűéles a széleken is. Nem egy ligában fociznak a delta classik-al.(árba sem) Egy fomei-nél egy tasco-nál vagy hawke-nál többet ér, és jobb választás. Ez a kategóriája, és itt talán a legjobb.
Naplózva

Jó szelet!
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #12318 Dátum: 2019. Augusztus 20. - 03:22:18 »

Nem kell, hogy a tiedbe nézzek bele, van victory ht-m, és mint mondtam volt ilyen delta classicom is a kisgolyóson. Ne hasonlítsuk már össze, egy lapon sem lehet említeni a kettőt. Nekem a Victory HT tűéles a széleken is. Nem egy ligában fociznak a delta classik-al.(árba sem) Egy fomei-nél egy tasco-nál vagy hawke-nál többet ér, és jobb választás. Ez a kategóriája, és itt talán a legjobb.
Hát te tényleg hülye vagy.Ki mondta neked,hogy egy ligában fociznak.Mikor vettem volna meg akkor 20-szor annyiért?Az viszont, hogy a széleken éles erős túlzás,meg a szèles látómező is.Tudom,hogy ezt lehet olvasni a piarcikkben.Azt àllítottam,hogy a victory ht széle minimum olyan homályos,majdnem földhöz vágtam.Viszont mikor szürkül, nem látni a homàlyt,csak hogy talán a legvilágosabb képe van,amit valaha is láttam.Itt a redfield fos meg a delta classic fos volt összehasonlítva .100ezer kontra 30ezer.
Nappali képminőségre ,és látómező nagyságra a ht olyan messze van egy swaro z4i-től,mint Makó Jeruzsálemtől,viszont ahogy szürkül ,a swaro z4-et ekörözi szürkületi.hasznàlhatóságban( bár azt a steiner 3-12×56 is).
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #12319 Dátum: 2019. Augusztus 20. - 06:35:23 »

Hát te tényleg hülye vagy.Ki mondta neked,hogy egy ligában fociznak.Mikor vettem volna meg akkor 20-szor annyiért?Az viszont, hogy a széleken éles erős túlzás,meg a szèles látómező is.Tudom,hogy ezt lehet olvasni a piarcikkben.Azt àllítottam,hogy a victory ht széle minimum olyan homályos,majdnem földhöz vágtam.Viszont mikor szürkül, nem látni a homàlyt,csak hogy talán a legvilágosabb képe van,amit valaha is láttam.Itt a redfield fos meg a delta classic fos volt összehasonlítva .100ezer kontra 30ezer.
Nappali képminőségre ,és látómező nagyságra a ht olyan messze van egy swaro z4i-től,mint Makó Jeruzsálemtől,viszont ahogy szürkül ,a swaro z4-et ekörözi szürkületi.hasznàlhatóságban( bár azt a steiner 3-12×56 is).

"Belenéznél a zeiss victorymba,és meglepődnél ki homàlyosabb a széleken." Mi ez ha nem összehasonlítás?   Sok volt a fröccs?  Vagy lehet, hogy te vagy a hülye?
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #12320 Dátum: 2019. Augusztus 20. - 07:03:09 »

Hát te tényleg hülye vagy.Ki mondta neked,hogy egy ligában fociznak.Mikor vettem volna meg akkor 20-szor annyiért?Az viszont, hogy a széleken éles erős túlzás,meg a szèles látómező is.Tudom,hogy ezt lehet olvasni a piarcikkben.Azt àllítottam,hogy a victory ht széle minimum olyan homályos,majdnem földhöz vágtam.Viszont mikor szürkül, nem látni a homàlyt,csak hogy talán a legvilágosabb képe van,amit valaha is láttam.Itt a redfield fos meg a delta classic fos volt összehasonlítva .100ezer kontra 30ezer.
Nappali képminőségre ,és látómező nagyságra a ht olyan messze van egy swaro z4i-től,mint Makó Jeruzsálemtől,viszont ahogy szürkül ,a swaro z4-et ekörözi szürkületi.hasznàlhatóságban( bár azt a steiner 3-12×56 is).

Amúgy meg ugyanarról beszéltünk. Én is azt állítottam, hogy szerintem a KATEGÓRIÁJA  álltalam ismert legjobbja. Van is, volt is jópár prémium céltávcsövem. A HT jó. Pont a fényereje miatt. Az enyém nem torzít a szélén sem. Vagy legalábbis nem annyira, hogy azt észrevettem volna.Világosba szerintem a legjobb képe, legnagyobb látómezeje a Leica Magnusnak van a prémiumok közűl. Sötétben érezhetően gyengébb mint egy swaró vagy egy zeiss. A Steiner Nighthunter valóban jó. Egyik barátom használ egy ilyet és nem nagyon lehet belekötni. Bár árba is ott van mint a nagyok.
Naplózva

Jó szelet!
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #12321 Dátum: 2019. Augusztus 20. - 07:13:49 »

Amúgy meg ugyanarról beszéltünk. Én is azt állítottam, hogy szerintem a KATEGÓRIÁJA  álltalam ismert legjobbja. Van is, volt is jópár prémium céltávcsövem. A HT jó. Pont a fényereje miatt. Az enyém nem torzít a szélén sem. Vagy legalábbis nem annyira, hogy azt észrevettem volna.Világosba szerintem a legjobb képe, legnagyobb látómezeje a Leica Magnusnak van a prémiumok közűl. Sötétben érezhetően gyengébb mint egy swaró vagy egy zeiss. A Steiner Nighthunter valóban jó. Egyik barátom használ egy ilyet és nem nagyon lehet belekötni. Bár árba is ott van mint a nagyok.
Szia Csabi!
Hajnalban kinnt voltam a zeiss ht-val,lehet hogy rossz az enyém.
3ason úgy torzit,mint az ökör,nagyobb nagyitáson a bal széle meg sokkal homályosabb,mint a jobb.A  jobb oldali istenes még.Nem minden nagyitási tartomànyban egyformán,de ennyi pénzért zavaró.A steiner 920 eur.,elég jó igen
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #12322 Dátum: 2019. Augusztus 20. - 08:09:11 »

Szia Csabi!
Hajnalban kinnt voltam a zeiss ht-val,lehet hogy rossz az enyém.
3ason úgy torzit,mint az ökör,nagyobb nagyitáson a bal széle meg sokkal homályosabb,mint a jobb.A  jobb oldali istenes még.Nem minden nagyitási tartomànyban egyformán,de ennyi pénzért zavaró.A steiner 920 eur.,elég jó igen

Akkor ott biztos, hogy valami gebasz van. Főleg ha nem egyformán torzít. Olyan mintha elszabadúlt volna benne valami prizma vagy lencse. Nem ütötted oda valahova? Újonnan vetted? Garancia?
Naplózva

Jó szelet!
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #12323 Dátum: 2019. Augusztus 20. - 15:14:08 »

Akkor ott biztos, hogy valami gebasz van. Főleg ha nem egyformán torzít. Olyan mintha elszabadúlt volna benne valami prizma vagy lencse. Nem ütötted oda valahova? Újonnan vetted? Garancia?
1 hónapos kb.
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #12324 Dátum: 2019. Augusztus 20. - 17:12:50 »

Szia Csabi!
Hajnalban kinnt voltam a zeiss ht-val,lehet hogy rossz az enyém.
3ason úgy torzit,mint az ökör,nagyobb nagyitáson a bal széle meg sokkal homályosabb,mint a jobb.A  jobb oldali istenes még.Nem minden nagyitási tartomànyban egyformán,de ennyi pénzért zavaró.A steiner 920 eur.,elég jó igen

Ugyan nem Ht hanem Duralyt van, de a legkisebb nagyításon (3) a széleken torzít (a vőm Conquestje ugyanúgy) viszont már 4-esen megszűnik ez a probléma és sehol sem tér vissza. Érdemes lenne megnézetned.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Gringo13
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


« Új üzenet #12325 Dátum: 2019. Augusztus 20. - 17:40:01 »

Akkor ott biztos, hogy valami gebasz van.

Szinte minden optikai rendszerben van torzítás. Alacsony nagyitáson céltávcsöveknél gyakori a "hordó" torzítás.
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #12326 Dátum: 2019. Augusztus 20. - 20:07:27 »

Szinte minden optikai rendszerben van torzítás. Alacsony nagyitáson céltávcsöveknél gyakori a "hordó" torzítás.
Legnagyobb 12-es nagyításon nagyobb távolságra lévő tàrgyon kiélesítem a Ht-t.Széleken van homàlyos rész ,elfogadható szinten.Ahogy csökkentem a nagyítást ,úgy nő ez a homàlyos rész egy kicsit.Amikor mondjuk a bal szèle èlesebb,a jobb széle homályosabb,elmosódottabb,mikor az adott szèllel homàlyosan látott tárgyra rámegyek a másik szèlèvel,akkor élesedik.Ha leveszem 3asra ,akkor katasztrófa a kép,de a dioptriaállítóval ,és picit nagyobb nagyításra tekerve homályos szèlekkel a közepe kitisztul.Nem tudom érthetően le bírtam-e írni.Az eredeti west germany 3-12×56 diavarival ilyen jelenség nincs.Hozatok egy másikat összenèzem vele.Azért szürkületben a legvilágosabb kèpet adó távcsövem ez.A szélekig tűéles kèp nálam nem ezt jelenti,innentől remèlem rossz.
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #12327 Dátum: 2019. Augusztus 20. - 21:28:44 »

Legnagyobb 12-es nagyításon nagyobb távolságra lévő tàrgyon kiélesítem a Ht-t.Széleken van homàlyos rész ,elfogadható szinten.Ahogy csökkentem a nagyítást ,úgy nő ez a homàlyos rész egy kicsit.Amikor mondjuk a bal szèle èlesebb,a jobb széle homályosabb,elmosódottabb,mikor az adott szèllel homàlyosan látott tárgyra rámegyek a másik szèlèvel,akkor élesedik.Ha leveszem 3asra ,akkor katasztrófa a kép,de a dioptriaállítóval ,és picit nagyobb nagyításra tekerve homályos szèlekkel a közepe kitisztul.Nem tudom érthetően le bírtam-e írni.Az eredeti west germany 3-12×56 diavarival ilyen jelenség nincs.Hozatok egy másikat összenèzem vele.Azért szürkületben a legvilágosabb kèpet adó távcsövem ez.A szélekig tűéles kèp nálam nem ezt jelenti,innentől remèlem rossz.

Nekem a 2,5-10×50-es van, annál ilyesmit nem tapasztalok. Vállat von Biztos hogy rosssz, ebben a kategóriában ilyen dúrva hiba megengedhetetlen. Még az olcsóbb S&Bendereimnél sem tapasztalok ilyet.
Naplózva

Jó szelet!
Gringo13
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 81


« Új üzenet #12328 Dátum: 2019. Augusztus 20. - 21:38:41 »

Hozatok egy másikat összenèzem vele.

Jó ötlet.
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #12329 Dátum: 2019. Augusztus 20. - 21:49:35 »

Azért szürkületben a legvilágosabb kèpet adó távcsövem ez.

Egy S&B classic 3-12×50-el hasonlítottam össze. Szürkületben alig volt különbség, kicsit el is voltam keseredve, de amint besötétedett jobb lett a zeiss. Peddig az S&B sem egy rossz optika sötétben. Nemcsak a fényerőben erős a HT, hanem valamivel tisztább, kontrasztosabb képet ad. De amúgy szerintem mindegyik prémium jó, nincsenek itt már akkora különbségek mint amekkora jelentőséget tulajdonítanak ennek sokan, vagy ami a használhatóságukat jelentősen befolyásolná vadászati kürülmények között. Azt a minimális plusszt  meg elég drágán adják.
Naplózva

Jó szelet!
Oldalak: 1 ... 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 [822] 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 842 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: