Oldalak: 1 ... 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 [819] 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454493 alkalommal)
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #12270 Dátum: 2019. április 30. - 15:40:25 »

Gebedjek meg de ez az elso delta baj amit olvasok.
elmondanád mi volt meg milyen tipus?
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Dani
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 43


« Új üzenet #12271 Dátum: 2019. április 30. - 17:52:20 »

Üdv mindenkinek!
Ismeri valaki a B.Nickel Marburg 3-12x56-os céltávcsövet?
Mit lehet róla tudni?Milyen minőség?
Köszönöm a segítséget!
Naplózva

Azért vagyok ilyen goromba,mert gyerekkoromba vizet tettek a boromba!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #12272 Dátum: 2019. április 30. - 18:23:23 »

Üdv mindenkinek!
Ismeri valaki a B.Nickel Marburg 3-12x56-os céltávcsövet? Mit lehet róla tudni? Milyen minőség? Köszönöm a segítséget!

A Vadászaprósat nézted? Tudtommal korrekt, német optika, ha jól emlékszem valaki anno azt mondta, kicsit nehéz. A honlapjuk kicsit elhanyagolt és hiányos, most konkrétan hiába próbáltam a 3-12x56-os távcsőre kattintani, runtime error. Az eBay-en nemrég 620 EUR-ért ment el egy. Hacsak nincs valami saját baja a darabnak, nem hiszem, hogy 100e-ért rossz vétel volna.
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #12273 Dátum: 2019. április 30. - 19:44:02 »

Szia!
 Kíváncsi vagyok a történetre.
Én januárban rendeltem Delta keresőt és meg is érkezett, de valahogy nem tudtam megszokni. Nem tudtam megfelelően beállítani a szemeimhez.
Múlthéten hívtam a Z-SHOPS-t és gondolva, hogy a BTC távcső centrum van a garancia papíron, arra kérdeztem rá, hogy jól gondolom-e, hogy oda kell menjek a probléma megoldásáért.
Az illető nem tiltakozott. Majd a távcsőcentrumban, kiderült, hogy nem felhőtlen a kapcsolat a Z-SHOPS és A BTC között. Majdnem hogy engem b@sztak le, mert a szlovák "adó-csaló" cég tartozik nekik
és mennyire nem korrekt Velük, stb.
Végül nagy nehezen megértették mi a bajom és meglátták ők is a hibát a kukkerben.
Végül kicserélték. Na nem egy újra, hanem az addigi kiállítási darabra. Most ez elfogadható.
A Z-SHOPS-ot azóta nem hívtam, de nem gondolok róla túl jókat.
Üdv: KÁ


Csak röviden annyi a történet, hogy telefonos megbeszélés után visszaküldte a srác a céltávcsövet és türelmesen várta az újat, amit megígértek! Telt az idő, de nem jött semmi, akkor újra hívta őket, egy ideig megint semmi, aztán már kicsit erősebb hangnemben beszéltek, de azért kulturáltan. Na ezután megérkezett az új céltávcső, ami hibátlan és azóta (3 éve) elégedetten használja! (Kb. 15%-al volt olcsóbb, mint itthoni üzletekben.)
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
uniquealpine
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #12274 Dátum: 2019. Május 02. - 11:54:40 »

Üdv mindenkinek!
Ismeri valaki a B.Nickel Marburg 3-12x56-os céltávcsövet?
Mit lehet róla tudni?Milyen minőség?
Köszönöm a segítséget!

Csúcs. Nekem más darab volt (sajnos nem világítópontos), de ugyaninnen - aki tudta mi ez a cég, az azonnal elkérte betekinteni és onnantól elismerően nézett rám.
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #12275 Dátum: 2019. Május 02. - 18:21:03 »

Üdv mindenkinek!
Ismeri valaki a B.Nickel Marburg 3-12x56-os céltávcsövet?
Mit lehet róla tudni?Milyen minőség?
Köszönöm a segítséget!

Szia! Én úgy tudom, hogy élvonalbeli prémium távcsövek. A nickel-supra legendás volt annak idején.
Naplózva

Jó szelet!
Dani
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 43


« Új üzenet #12276 Dátum: 2019. Május 02. - 19:13:31 »

Szia! Én úgy tudom, hogy élvonalbeli prémium távcsövek. A nickel-supra legendás volt annak idején.
Köszönöm az infót!
Naplózva

Azért vagyok ilyen goromba,mert gyerekkoromba vizet tettek a boromba!
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #12277 Dátum: 2019. Július 01. - 10:30:50 »

 Emelem

Hétvégén vendégemmel ücsörögve összenéztem a Leupold VX-5HD csövemet (3-15x44) az ő Delta HD-jével (2,5-10x56).
Frissen kaszált réten nézegettük a kölökrókákat, olyan 130-150 méterre. 2 volt közelebb is, olyan 40 méterre. A fényviszonyok olyanok voltak, hogy ha nagyon megerőltette volna a szemét az ember söréttel nyílt irányzékkal meg lehetett volna lőni kis cincogás után a közelebbieket.
Ha röviden szeretnék értékelni, akkor életem egyik legnagyobb csalódását éltem meg.
Minden tekintetben számottevő, bőven érzékelhető különbség volt a Delta javára (látómező, képminőség!!!, stb.). Nem az, hogy egy lepkefingnyi, vagy hangyafasznyi (mondjuk annak is inkább a Leu javára kellett volna)...Sokkal szebb, kontrasztosabb képe volt a Deltának. 8x nagyításon néztem. Annyira felbasztam az agyam, hogy az idő előre haladtával már nem is volt kedvem az egyre erősödő szürkületben/sötétben tovább tesztelgetni. Sok jót olvas ugye az ember a Leupold képminőségéről, a régebbi típusok szűk látómezővel ugyan, de az újabbaknál már "növeltek" azon is, stb. Rászántam magam egyre, amiben a 15ös max nagyítás és a kecsesség volt a két fő szempont. Hát el kell mondanom, hogy 2x annyi pénzért nemhogy 20%-kal jobbat nem kapsz, de szarabbat. És a x44 nem is magyaráz semmit, mert bőven jó lővilág volt még. Vagy az én szememmel van valami nagy gebasz, fordítva van bekötve, vagy ezek a új szériák nem éppen sikerültek jól Leupoldéknál...

 Wave
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #12278 Dátum: 2019. Július 01. - 11:09:39 »

Emelem

Hétvégén vendégemmel ücsörögve összenéztem a Leupold VX-5HD csövemet (3-15x44) az ő Delta HD-jével (2,5-10x56).
Frissen kaszált réten nézegettük a kölökrókákat, olyan 130-150 méterre. 2 volt közelebb is, olyan 40 méterre. A fényviszonyok olyanok voltak, hogy ha nagyon megerőltette volna a szemét az ember söréttel nyílt irányzékkal meg lehetett volna lőni kis cincogás után a közelebbieket.
Ha röviden szeretnék értékelni, akkor életem egyik legnagyobb csalódását éltem meg.
Minden tekintetben számottevő, bőven érzékelhető különbség volt a Delta javára (látómező, képminőség!!!, stb.). Nem az, hogy egy lepkefingnyi, vagy hangyafasznyi (mondjuk annak is inkább a Leu javára kellett volna)...Sokkal szebb, kontrasztosabb képe volt a Deltának. 8x nagyításon néztem. Annyira felbasztam az agyam, hogy az idő előre haladtával már nem is volt kedvem az egyre erősödő szürkületben/sötétben tovább tesztelgetni. Sok jót olvas ugye az ember a Leupold képminőségéről, a régebbi típusok szűk látómezővel ugyan, de az újabbaknál már "növeltek" azon is, stb. Rászántam magam egyre, amiben a 15ös max nagyítás és a kecsesség volt a két fő szempont. Hát el kell mondanom, hogy 2x annyi pénzért nemhogy 20%-kal jobbat nem kapsz, de szarabbat. És a x44 nem is magyaráz semmit, mert bőven jó lővilág volt még. Vagy az én szememmel van valami nagy gebasz, fordítva van bekötve, vagy ezek a új szériák nem éppen sikerültek jól Leupoldéknál...

 Wave

ÁTÁTÁ?? Teismá?? Miketmonc??
Biztosan beszürkül,meg elromlik majd pont mikor lejár a garanciája... Ördög ki nem szarja le Vállat von) de leírtam már sokszor,volt mivel összehasonlítani,nem pénzkérdés volt a vásárlása (hülyegézabeszéltrámeganti,megszegényhuszlavika,meg... ) de igazuk volt. Optikailag rendben van,szerkezetileg meg annyit,hogy 140 kiló körül voltam amikor lezuhantam a lesről és együtt rázuhantunk a leslétrára. Semmi baja nem lett... Azóta még egyet repült,nagy ívben a vállam felett. (szintén leslétráról estem) Azt is megúszta. Ennyiért,nagyon jó. Kész.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #12279 Dátum: 2019. Július 01. - 11:58:11 »

szerkezetileg meg annyit,hogy 140 kiló körül voltam amikor lezuhantam a lesről és együtt rázuhantunk a leslétrára. Semmi baja nem lett... Azóta még egyet repült,nagy ívben a vállam felett. (szintén leslétráról estem) Azt is megúszta. Ennyiért,nagyon jó. Kész.

Vadászni jársz te, vagy artistaképzőbe?  Röhög

 Stoel iszol rendesen?  Stoel
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #12280 Dátum: 2019. Július 01. - 13:04:53 »

Vadászni jársz te, vagy artistaképzőbe?  Röhög

 Stoel iszol rendesen?  Stoel

Maradjunk annyiban,hogy fogyás előtt épp dupla annyi voltam súlyban,mint a társaság aktívan vadászó részének átlagsúlya. Magyarul a leseket én hitelesítettem.  Ördög Más társaságnál is sikerült már zuhannom sajnos,de egyre óvatosabb vagyok.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #12281 Dátum: 2019. Július 01. - 14:02:37 »

Maradjunk annyiban,hogy fogyás előtt épp dupla annyi voltam súlyban,mint a társaság aktívan vadászó részének átlagsúlya. Magyarul a leseket én hitelesítettem. 

Van egy hasonló "kaliberű" kollégám, a hajtásszezon előtt ő is lehitelesítette a leseit, aztán mégis a legnagyobb (nem termetre, rangra...) ember alatt törött el a létra...
Volt is zabszem, de hál' Istennek nem lett baj.

Meg láttam én már nagyon sok átlagsúlyú ember alatt eltörött magaslest.
 Wave

Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #12282 Dátum: 2019. Július 01. - 14:16:40 »

Emelem

Hétvégén vendégemmel ücsörögve összenéztem a Leupold VX-5HD csövemet (3-15x44) az ő Delta HD-jével (2,5-10x56).
Frissen kaszált réten nézegettük a kölökrókákat, olyan 130-150 méterre. 2 volt közelebb is, olyan 40 méterre. A fényviszonyok olyanok voltak, hogy ha nagyon megerőltette volna a szemét az ember söréttel nyílt irányzékkal meg lehetett volna lőni kis cincogás után a közelebbieket.
Ha röviden szeretnék értékelni, akkor életem egyik legnagyobb csalódását éltem meg.
Minden tekintetben számottevő, bőven érzékelhető különbség volt a Delta javára (látómező, képminőség!!!, stb.). Nem az, hogy egy lepkefingnyi, vagy hangyafasznyi (mondjuk annak is inkább a Leu javára kellett volna)...Sokkal szebb, kontrasztosabb képe volt a Deltának. 8x nagyításon néztem. Annyira felbasztam az agyam, hogy az idő előre haladtával már nem is volt kedvem az egyre erősödő szürkületben/sötétben tovább tesztelgetni. Sok jót olvas ugye az ember a Leupold képminőségéről, a régebbi típusok szűk látómezővel ugyan, de az újabbaknál már "növeltek" azon is, stb. Rászántam magam egyre, amiben a 15ös max nagyítás és a kecsesség volt a két fő szempont. Hát el kell mondanom, hogy 2x annyi pénzért nemhogy 20%-kal jobbat nem kapsz, de szarabbat. És a x44 nem is magyaráz semmit, mert bőven jó lővilág volt még. Vagy az én szememmel van valami nagy gebasz, fordítva van bekötve, vagy ezek a új szériák nem éppen sikerültek jól Leupoldéknál...

 Wave


Szia! Hasonlóképp meglepődtem én is amikor még  egy első szériás 56-os variábel deltát hasonlítottunk össze egy fix S&B 8×56 -al. Azt nem mondom, hogy  jobb volt nála, mert azért az nem lenne igaz, viszont nem sokkal maradt el tőle. Nekem személy szerint nem tetszenek a leupoldok, bár ebbe az új HD-be nem néztem még bele.  Elfogúltság nélkűl mondom, mert deltám és leum sincsen, hogy én deltát jobb vételnek tartom.  Vállat von A hajtástávcsövem Vixen=Delta abba is parádés belenézni, bár még csak lőtéren teszteltem.
Naplózva

Jó szelet!
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #12283 Dátum: 2019. Július 17. - 15:28:58 »

Üdvözletem!,

Próbáltam keresni a topikban és találtam is valamit a Zeiss AVS rendszeréről de valahogy nem áll össze a kép így szeretnék kérni némi okosítást ha esetleg valaki használ ilyet.

Ha jól sejtem ez egy külső torony amivel hosszabb távra lehet korrigálni és vannak a csomagban matricák amiket rá lehet ragasztani és azon látom , hogy 200,150 xxx m-re állítottam ez szép és jó, az hogy mennyire pontos az gondolom sok mindentől függ így ez nem is igazán érdekes számomra. Ami igazán érdekelne, hogy lehet e "sima" ballisztikai toronyként használni vagyis 0-ról elindulva 1cm/klikk (100m-n)  állításokat is lehet e vele állítani ha nem akarom a matricát  távolságjelzésekkel használni vagy köztes értéket szeretnék mert az mondjuk eltér a ballisztikától? Vagy van rajta pl  5-10 fix pozíció ami a matricán mutatja mennyi az annyi és nincs klikkes finom állítási lehetőség.

Előre is köszönöm a segítséget.
 Emelem


Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #12284 Dátum: 2019. Július 17. - 17:56:11 »

Üdvözletem!,

Próbáltam keresni a topikban és találtam is valamit a Zeiss AVS rendszeréről de valahogy nem áll össze a kép így szeretnék kérni némi okosítást ha esetleg valaki használ ilyet.

Ha jól sejtem ez egy külső torony amivel hosszabb távra lehet korrigálni és vannak a csomagban matricák amiket rá lehet ragasztani és azon látom , hogy 200,150 xxx m-re állítottam ez szép és jó, az hogy mennyire pontos az gondolom sok mindentől függ így ez nem is igazán érdekes számomra. Ami igazán érdekelne, hogy lehet e "sima" ballisztikai toronyként használni vagyis 0-ról elindulva 1cm/klikk (100m-n)  állításokat is lehet e vele állítani ha nem akarom a matricát  távolságjelzésekkel használni vagy köztes értéket szeretnék mert az mondjuk eltér a ballisztikától? Vagy van rajta pl  5-10 fix pozíció ami a matricán mutatja mennyi az annyi és nincs klikkes finom állítási lehetőség.

Előre is köszönöm a segítséget.
 Emelem

Zeiss ASV. Kapsz vele ha jól emlékszem 9 féle ballisztikai görbéhez tartozó osztást. Nem matrica, a torony "sapkája" tartja meg. Kizárt, hogy azok között ne lenne, ami megfelel a Te lőszeredhez is.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 817 818 [819] 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 835 836 837 838 839 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: