Oldalak: 1 ... 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 [814] 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454510 alkalommal)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #12195 Dátum: 2019. Március 09. - 15:51:32 »

Sziasztok,

Céltávcsővásárlás előtt állok és véleményt szeretnék kérni: Zeiss Victory Ht 3-12x56 vagy Swarovski z6i 2,5-15x56?

Van tapasztalata vagy összehasonlítása valakinek ezekkel kapcsolatban?

Köszi Mosolyog

Szia! Ugyanezeket nézegettem ,meg a leicát is, csak az 50-eseket. (nekem már elég) Sokat olvasgattam utána, megkérdeztem nagyon sok embert. És a fehován is megnézegettem őket. A HT mellett döntöttem.  Várom, hogy megérkezzen. Olvass vissza, nemrég  leírtam a véleményemet. Mindegyik jó optika, egyikkel sem nyúlsz mellé. Szakemberek véleménye szerint nekem  egyértelműen a HT a legmegfelelőbb, az én igényeimnek. (főként esti-éjszakai lesvadászatra, 9,3-ra ami amúgy sem egy távlövő kaliber. Hajtásra nem ezt használom).
Naplózva

Jó szelet!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12196 Dátum: 2019. Március 09. - 15:53:29 »

Sziasztok,

Céltávcsővásárlás előtt állok és véleményt szeretnék kérni: Zeiss Victory Ht 3-12x56 vagy Swarovski z6i 2,5-15x56?

Van tapasztalata vagy összehasonlítása valakinek ezekkel kapcsolatban?

Köszi Mosolyog

De nagy gondban vagy !  Ördög Röhög   Összehasonlítani nem volt szerencsém de a Zeiss Victorym volt és   Igen
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #12197 Dátum: 2019. Március 09. - 16:00:19 »

Sziasztok,

Céltávcsővásárlás előtt állok és véleményt szeretnék kérni: Zeiss Victory Ht 3-12x56 vagy Swarovski z6i 2,5-15x56? Van tapasztalata vagy összehasonlítása valakinek ezekkel kapcsolatban?

Köszi Mosolyog

Akkor most panaszkodsz, vagy dicsekszel?  Röhög
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #12198 Dátum: 2019. Március 09. - 16:08:04 »

Sziasztok,

Céltávcsővásárlás előtt állok és véleményt szeretnék kérni: Zeiss Victory Ht 3-12x56 vagy Swarovski z6i 2,5-15x56? Van tapasztalata vagy összehasonlítása valakinek ezekkel kapcsolatban?

Köszi Mosolyog

Viccet félretéve, eddig mit használtál?
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #12199 Dátum: 2019. Március 09. - 16:29:18 »

Sziasztok,

Céltávcsővásárlás előtt állok és véleményt szeretnék kérni: Zeiss Victory Ht 3-12x56 vagy Swarovski z6i 2,5-15x56?

Van tapasztalata vagy összehasonlítása valakinek ezekkel kapcsolatban?

Köszi Mosolyog
Nálam a kaliber döntene!
9,3-ra Zeisst vennék, 300WM-re meg Swarot.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #12200 Dátum: 2019. Március 09. - 16:37:18 »

Nálam a kaliber döntene!
9,3-ra Zeisst vennék, 300WM-re meg Swarot.
 Emelem

 Igen Így van.  Attól függ mi van alatta, és  mi van még a szekrényben Mosolyog Itt már csak a felhasználás jellege, és a kaliber  ami befolyásolhatja a döntést. Mind a kettő remek optika.
Naplózva

Jó szelet!
gosi42
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #12201 Dátum: 2019. Március 09. - 18:33:49 »

Igen Így van.  Attól függ mi van alatta, és  mi van még a szekrényben Mosolyog Itt már csak a felhasználás jellege, és a kaliber  ami befolyásolhatja a döntést. Mind a kettő remek optika.

Egy 9,3x62-es Steyr Mannlicher Luxusom van. Eddig Leica Magnusom volt, összenéztük a Zeiss-el is meg Swaro-val is, szerintem jobbak nála. Ezért ez mellett a 2 modell mellett vacillálok, megbízhatóság, pontosság, stb.. Egyébként szerintem este nem volt különbség a Zeiss és Swaro között, mindegyik remek volt és jobb mint a Leica. Mosolyog
Naplózva
gosi42
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #12202 Dátum: 2019. Március 09. - 18:35:08 »

Nálam a kaliber döntene!
9,3-ra Zeisst vennék, 300WM-re meg Swarot.
 Emelem

9,3x62-es Steyr Mannlicher Luxus-om van Nevet
Naplózva
gosi42
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #12203 Dátum: 2019. Március 09. - 18:39:27 »

Igen Így van.  Attól függ mi van alatta, és  mi van még a szekrényben Mosolyog Itt már csak a felhasználás jellege, és a kaliber  ami befolyásolhatja a döntést. Mind a kettő remek optika.

9,3x62-es kaliberem van, leginkább este/éjszaka használnám. Mosolyog Egyébként volt lehetőségem összehasonlítani őket, valóban nagyon szuper mindegyik, szerintem este különbség sem volt köztük. Ami számomra kérdés a hosszútávú megbízhatóság, lövésállóság, minőség, stb Mosolyog
Naplózva
gosi42
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #12204 Dátum: 2019. Március 09. - 18:41:01 »

Akkor most panaszkodsz, vagy dicsekszel?  Röhög

 Röhög
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #12205 Dátum: 2019. Március 09. - 18:42:21 »

Kis ízvágónak.
Előrebocsájtom, hogy semmiféle méllyebb hozzáértésem sincs hogy megitáljem a leírtakat de érdekesek.
Volt szerencsém beszélgetni egy német vadászos szakíróval (Jens Tigges) és beszélgettünk a távcsövekről, kétségtelen hogy elfogult volt a bácsi de mutatott érdekességeket, egy olyan prezentációja volt amiben összevetették igen sok gyártó céltávcsövét és kicsit más módon. A legnagyobb sajnálatomra nem adta nekem a prezijét.  OOO
(Tárgyszavak: zeiss; swaro; leupold; schmidtbender; docter)

Mondtam neki hogy kishazánkban elég komoly negatív előitélete van a leupoldnak ugy általánosságban, mivel ami céltávcső annakidején bejött ide azok elég gagyik voltak és emiatt nem nagyon hisznek neki hogy milyen jó. Mondta hogy igen sajnos ez igaz és időbe tellt amig rájött a leu hogy az eu piac teljesen mást kíván és más piaci bepozícionálást. Viszont a amikor elkezdet ezt felismerni akkor viszont igen komoly fejlesztésekbe kezdtek és sikerült kicsit felhozni a piacot. Soat dicsérte a Vx5 , VX6 HD-t. Azt mondta hogy sok gyártói prosin a fényáteresztés tudstosan fals módon van megadva mert nem irják rá hogy milyen nm es hullámhoszban. Mert nem az a lényeg hogy melyikben hanem hogy egy gauss görbe szerinti eloszlásban legyen az átersztés nem pedig tüskeszerűen. És mondsta hogy a S&B meg a Zeiss is ezzel játszik. A S&B ről kifejezetten negatívan nyilatozott hogy sjnos már közel sem olyan szuper márka. A swarot dicsérte de mondta hogy a képességeihez jelentősen túlárazott, ami a neve miatt van meg hogy presztizs kukker.
Beszéltünk a S&B meg Leu fény becsillogás paradoxánjáról.
Volt nála egy Zeiss victory és egy Leu vx5hd rönthenkép és azon látszódott hogy a leu sokkal kevesebb lencsetaggal dolgozik és a fizika az fizik elven kevesebb nyelődik el, valamint a alu tubus belső felülete spirálvonalban forgácsolt ami teljes mértékben megtöri a fényt és ezért nem csillog be sehogy. Mondta hog a matt festés ennek a olcsó verziója, és hogx ezt csak a leu csinálja. Nagon szuperul látszódott a rönthen képen.

A doctrerről azt mpondta, hogy a legnagyobb baj vele hogy a marketingjük nagyon szar mert pl azt nem irjak sehol hogy az egyik legfeljettebb cnc parkjuk van az eu gyártók közül és hogy szinte az egedüliek akik T9-es minőségű alumíniumot használnak fel a távcsőgyártáshoz. a gyártók közül.

Mondta hogy igazából most következik a leu nagy jövője mert egy elég komyol több milliós nagyságrendű géppark beruházást csináltak valami nagyon brutális high end cnc masinákkal. és Megcsináltak egy németországi teljes jogú szervízt így euban tudnak javítani szerelni ha kell bármit.

Érdekességként mondta hogy a Hornady is nagyon jön fel és hogy németben az RWS mellett igencsak fej fej mellett vezetnek és hogy igenvcsak kezdek a pofájukra verni. Dicsérte a federal powersokját hogy nagyon jó lőszer.

(egy fém kétszázast felteszek hogy a faszi 2 órán belül sültbolondá lesz itten minősítve és hogy ez mind hülyeség  Röhög Röhög  OOO)

(A hodgdon-os emberkékkel is beszéltem és csak úgy megjehyzem hogy az egyik faszi 30.06-al ment afrikába vadászni, igaz "csak" orixra de azt mondta hogy szuperül elvadászgatott vele. Mosolyog
A másik német faszi meg 9,3x64-el volt kint és dicsérte hogy kafferbivalyra kiváló.)

Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
gosi42
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #12206 Dátum: 2019. Március 09. - 18:53:58 »

Viccet félretéve, eddig mit használtál?

Leica Magnust használtam. A közelmúltban volt lehetőségem kivinni a Leicam-at, egy Zeiss Ht-t meg egy Swaro z6i-t.  Szürkülettől késő estig nézegettük párhuzamosan. Sötétedésig szerintem a Swaro vitte a prímet, bár mindegyikkel meg lehetett volna lőni bármit. Amikor beköszönt a szürkület utáni sötét, a Zeiss és Swaro kezdett fölényben lenni, sőt érezhetően jobbak is lettek, mint a Leica. Ez nem csak az én véleményem, 3-4-en voltunk kint a területen.

Ami a fejtörést okozza nekem jelenleg, az az, hogy melyik megbízhatóbb hosszú távon, a későbbi problémákkal (ha lesz) ki lesz rugalmasabb (szervizháttér, stb).

Tudom, hogy minőségileg nagyon nem tudok mellé nyúlni, de értitek na...  Röhög
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #12207 Dátum: 2019. Március 09. - 19:05:23 »

Szerintem azt vedd aminek tetszik a szine vagy a doboza vagy a logo.  Wave
Vagy ha olyan a tarsasag akkor a swarot mer az menőbb.  Vadász
Amikor ilyen lehetőség van hogy akármelyik akkor nem a normalis érvek döntenek. OOO
  Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #12208 Dátum: 2019. Március 09. - 19:17:45 »

Leica Magnust használtam. A közelmúltban volt lehetőségem kivinni a Leicam-at, egy Zeiss Ht-t meg egy Swaro z6i-t.  Szürkülettől késő estig nézegettük párhuzamosan. Sötétedésig szerintem a Swaro vitte a prímet, bár mindegyikkel meg lehetett volna lőni bármit. Amikor beköszönt a szürkület utáni sötét, a Zeiss és Swaro kezdett fölényben lenni, sőt érezhetően jobbak is lettek, mint a Leica. Ez nem csak az én véleményem, 3-4-en voltunk kint a területen.

Ami a fejtörést okozza nekem jelenleg, az az, hogy melyik megbízhatóbb hosszú távon, a későbbi problémákkal (ha lesz) ki lesz rugalmasabb (szervizháttér, stb).

Tudom, hogy minőségileg nagyon nem tudok mellé nyúlni, de értitek na...  Röhög

Nekem is egy 9,3-as régi luxusra megy fel. Pacsi A leica magnus i-t nézegettem, nagyon jó belenézni. Viszont még sok gond van vele, és 2perc után kikapcsol a pont. A zeiss elektronikája egyszerűbb, kiforrottab. Ami nincs az nem tud elromlani... Jobb a szálkeresztje, a 60-as szerintem a legjobban eltalált kereszt. Kompaktabb, és szerintem (megkérdeztem és a budapesti távcső centrum szerint is,) megbízhatóbb. Állítólag kevesebb a probláma velük. A swarónak az elektronikájával adódnak problémák állítólag.

A teljes optikai rendszerrre mért fényáteresztő képesség Zeiss 95+%. A swaró azt hiszem 92% A Leica 90%
Naplózva

Jó szelet!
gosi42
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #12209 Dátum: 2019. Március 09. - 19:23:53 »

Nekem is egy 9,3-as régi luxusra megy fel. Pacsi A leica magnus i-t nézegettem, nagyon jó belenézni. Viszont még sok gond van vele, és 2perc után kikapcsol a pont. A zeiss elektronikája egyszerűbb, kiforrottab. Ami nincs az nem tud elromlani... Jobb a szálkeresztje, a 60-as szerintem a legjobban eltalált kereszt. Kompaktabb, és szerintem (megkérdeztem és a budapesti távcső centrum szerint is,) megbízhatóbb. Állítólag kevesebb a probláma velük. A swarónak az elektronikájával adódnak problémák állítólag.

A teljes optikai rendszerrre mért fényáteresztő képesség Zeiss 95+%. A swaró azt hiszem 92% A Leica 90%

Köszönöm szépen a részletes leírást és segítséget, egyre inkább hajlok a Zeiss felé, már csak azért is, mert úgy néz ki olcsóbban meglenne mint a swaro Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 [814] 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 830 831 832 833 834 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: