Oldalak: 1 ... 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 [809] 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454471 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12120 Dátum: 2019. Február 04. - 21:53:10 »

Háát.. no igen! Valószínű volt valakinek rossz tapasztalata, az felnagyolva..meg különben is,- meg sem közelíti a S&B- nemhogy a zeisset stb. Jöttek így kommentek...Széthullik, egy olcsó távcső olyan is. Vegyél Deltát az bírja. Nekem amúgy az van-kétes érzelmekkel. Egy újdonsült ismerősöm keres első komolyabb csövet, ez olyan megfizethető áron lévő, ezért is érdeklődött..Nekem tapasztalatom Meoptával csak a régi artemis szeriaval...azzal volt lőállóság gond.

Csupán csak ennyi...kissé én is csodálkoztam, de ugye általában azt ajánlja az ember amit használ.. aki meg full gazdag, úgysem ilyet vesz...

Érdekes - nekem 3 Meoptám volt és lőállósági probléma egyáltalán nem volt sőt ilyen szempontból nagyon jónak tartom . Hozzáteszem hogy Magnum kaliberű fegyveren nem próbáltam mert olyanom nem volt is nincs. A fényáteresztéssel és főleg a kép élességgel viszont nem veszi fel a versenyt a S&B -ekkel .... messze nem . Másik gond a lemenő nap irányába egy ideig használhatatlan  - Viszont az árukat megérik szerintem .  Nekem a belépő szint - tehát az amit már feltennék és ajánlanék egy golyós fegyverre .    Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #12121 Dátum: 2019. Február 04. - 22:15:36 »

Érdekes - nekem 3 Meoptám volt és lőállósági probléma egyáltalán nem volt sőt ilyen szempontból nagyon jónak tartom . Hozzáteszem hogy Magnum kaliberű fegyveren nem próbáltam mert olyanom nem volt is nincs. A fényáteresztéssel és főleg a kép élességgel viszont nem veszi fel a versenyt a S&B -ekkel .... messze nem . Másik gond a lemenő nap irányába egy ideig használhatatlan  - Viszont az árukat megérik szerintem .  Nekem a belépő szint - tehát az amit már feltennék és ajánlanék egy golyós fegyverre .    Emelem

 Emelem

Nem tudom, neked milyen Meoptád volt, de szerintem a Meostarok simán hozzák a prémium szintet fényáteresztéssel és kép élességgel. (Az Artemisek tényleg sokkal gyengébbek ebből a szempontból.)
Az S&B-kel összehasonlítva (régebbi "sima" és Classic) legalább olyan jó (sőt). Elfogultság nélkül, a saját optikáimat nézve a saját szememmel. Varia 56-os Meopta R1r és különféle S&B-k vonatkozásában Bow
( Az újabb S&B-k: Zenit, Polár stb. biztos még jobbak.  Vállat von )

Én pl. egy 3-12x56-os Meostar R1r-t abszolut ajánlandónbak tartok. Igen


 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #12122 Dátum: 2019. Február 05. - 09:58:07 »

Emelem

Nem tudom, neked milyen Meoptád volt, de szerintem a Meostarok simán hozzák a prémium szintet fényáteresztéssel és kép élességgel. (Az Artemisek tényleg sokkal gyengébbek ebből a szempontból.)
Az S&B-kel összehasonlítva (régebbi "sima" és Classic) legalább olyan jó (sőt). Elfogultság nélkül, a saját optikáimat nézve a saját szememmel. Varia 56-os Meopta R1r és különféle S&B-k vonatkozásában Bow
( Az újabb S&B-k: Zenit, Polár stb. biztos még jobbak.  Vállat von )

Én pl. egy 3-12x56-os Meostar R1r-t abszolut ajánlandónbak tartok. Igen


 Wave

Nekem még az Artemis előtti 6x42 volt. Hát mit mondjak? Az ugyanolyan S-B-hez vagy Swarohoz képest egy vakablak volt. Az ezeréves mc-s 4x32 jénai Zeiss megverte este. Ellenben lövésállósági problémája egyáltalán nem volt. Viszont az R1r-eket mindenki dicséri. Nem csak itt, hanem pl a német teszteken is.  Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #12123 Dátum: 2019. Február 05. - 10:00:14 »

Ja, a Meostar keresőkről meg egyenesen ódákat zengenek. Alighanem megtanultak bevonatot készíteni.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #12124 Dátum: 2019. Február 05. - 10:31:19 »

Emelem

Nem tudom, neked milyen Meoptád volt, de szerintem a Meostarok simán hozzák a prémium szintet fényáteresztéssel és kép élességgel. (Az Artemisek tényleg sokkal gyengébbek ebből a szempontból.)
Az S&B-kel összehasonlítva (régebbi "sima" és Classic) legalább olyan jó (sőt). Elfogultság nélkül, a saját optikáimat nézve a saját szememmel. Varia 56-os Meopta R1r és különféle S&B-k vonatkozásában Bow
( Az újabb S&B-k: Zenit, Polár stb. biztos még jobbak.  Vállat von )

Én pl. egy 3-12x56-os Meostar R1r-t abszolut ajánlandónbak tartok. Igen


 Wave

R1 em nem volt úgy hogy szóltam a fiamnak hogy " R1 a boltba de gyorsan és vegyél egy Meoptát"    Ördög Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #12125 Dátum: 2019. Február 05. - 11:20:04 »

R1 em nem volt úgy hogy szóltam a fiamnak hogy " R1 a boltba de gyorsan és vegyél egy Meoptát"    Ördög Emelem

 Igen Ott a pont!  Taps
 Röhög
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #12126 Dátum: 2019. Február 05. - 17:04:36 »

Én használtam sokáig 7×50-es fixet, a legelső szériából. Már az is használható volt. A világító pont hiánya miatt cseréltem le. Kapott hideget meleget, ütöttem vágtam. Nagyon sok lövés volt benne, de nem tapasztaltam, hogy a lövésállóságával bármi probléma lett volna. 30-06-on volt. Egyszer viszont belűlről bepárásodott. Elvittem szervízbe, kicserélték a tömítéseket, utána még sok évig gond nélkűl használtam. Az R1-ek teljesen rendbe vannak állítólag. De már van R2-is ha jól tudom. Ár-teljesítmény viszonylatban jó választás lehet. A deltánál jobb választásnak gondolom, de nyílván nem lehet elvárni, hogy azt tudja mint egy prémium-felső kategória. (magnus, victory, zenit, stratos stb.)
Naplózva

Jó szelet!
nazzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 79



« Új üzenet #12127 Dátum: 2019. Február 05. - 19:32:36 »

Érdekes - nekem 3 Meoptám volt és lőállósági probléma egyáltalán nem volt sőt ilyen szempontból nagyon jónak tartom . Hozzáteszem hogy Magnum kaliberű fegyveren nem próbáltam mert olyanom nem volt is nincs. A fényáteresztéssel és főleg a kép élességgel viszont nem veszi fel a versenyt a S&B -ekkel .... messze nem . Másik gond a lemenő nap irányába egy ideig használhatatlan  - Viszont az árukat megérik szerintem .  Nekem a belépő szint - tehát az amit már feltennék és ajánlanék egy golyós fegyverre .    Emelem

Én nem használtam, nekem egy barátom szenvedett a régebbivel.2 csere darab is volt garanciában még 30.06on Szomorú  Pusztán érdeklődtem. Én valahogy egy Leupoldot könnyebben vásárolnék, igaz kicsit drágább.
Naplózva

"A vadászat vadűzés és érdőzúgás, de több erdőzúgás" (Sz.Zs.)
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #12128 Dátum: 2019. Február 05. - 20:44:48 »



  Üdv az Uraknak! Én használok meopta optikákat, a keresőm meostar 8 x 56, kimondottan jó, felső kategóriás, van egy hajtáscsövem  meostar R2 1-6x24 , kiválló optika, éles kép, jó lövésállóság, , még semmi problámám nem volt vele, talán a piros pont lehetne valamivel kisebb, de nem zavaró.
 A harmadik  optika ugyancsak egy meostar R2  2,5-15x56 ez a legújabb model, csak jót tudok mondani rólla, tökéletes éles kép,a szálkereszt a másodok képsíkban, nem vastagszik nagyításkor, kiválló szürkületi érték, mondom kiválló, felveszi a versenyt a prémiumokkal. Nyugodt szívvel merem ajánlani bárkinek, csalódni nem fog.
 Az R1-eseknek azt rótták fel, hogy a szálkereszt az első képsíkba van és nagyításkor vastagszik és sokat takar a célból.
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #12129 Dátum: 2019. Február 05. - 23:18:05 »

Én nem használtam, nekem egy barátom szenvedett a régebbivel.2 csere darab is volt garanciában még 30.06on Szomorú  Pusztán érdeklődtem. Én valahogy egy Leupoldot könnyebben vásárolnék, igaz kicsit drágább.

 Emelem

Én itthon csak egy Leupold x50-es VX3-al tudom összehasonlítani a Meoptámat, de azt leveri mint vak a poharat... (Mindemellett a Leu-t is egy jó, használható optikának tartom.)

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #12130 Dátum: 2019. Február 05. - 23:19:23 »


  Üdv az Uraknak! Én használok meopta optikákat, a keresőm meostar 8 x 56, kimondottan jó, felső kategóriás, van egy hajtáscsövem  meostar R2 1-6x24 , kiválló optika, éles kép, jó lövésállóság, , még semmi problámám nem volt vele, talán a piros pont lehetne valamivel kisebb, de nem zavaró.
 A harmadik  optika ugyancsak egy meostar R2  2,5-15x56 ez a legújabb model, csak jót tudok mondani rólla, tökéletes éles kép,a szálkereszt a másodok képsíkban, nem vastagszik nagyításkor, kiválló szürkületi érték, mondom kiválló, felveszi a versenyt a prémiumokkal. Nyugodt szívvel merem ajánlani bárkinek, csalódni nem fog.
 Az R1-eseknek azt rótták fel, hogy a szálkereszt az első képsíkba van és nagyításkor vastagszik és sokat takar a célból.

 Emelem

A Meopta R1r már második képsíkos.  Igen

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #12131 Dátum: 2019. Február 06. - 06:37:10 »

Emelem

Nem tudom, neked milyen Meoptád volt, de szerintem a Meostarok simán hozzák a prémium szintet fényáteresztéssel és kép élességgel. (Az Artemisek tényleg sokkal gyengébbek ebből a szempontból.)
Az S&B-kel összehasonlítva (régebbi "sima" és Classic) legalább olyan jó (sőt). Elfogultság nélkül, a saját optikáimat nézve a saját szememmel. Varia 56-os Meopta R1r és különféle S&B-k vonatkozásában Bow
( Az újabb S&B-k: Zenit, Polár stb. biztos még jobbak.  Vállat von )

Én pl. egy 3-12x56-os Meostar R1r-t abszolut ajánlandónbak tartok. Igen


 Wave
Igen  Igen  Igen
2012 óta használok egy 3-12x56-os Meostar r1r-t. Nem véletlenül nem adtam még el. Ár-érték arányban több, mint jó! Sőt... ha a szívemre teszem a kezem, azt kell mondanom, ha odateszem a varia Zeiss Diavari VM mellé, nem igazán látok égbeszakító különbséget a kettő között. Lövésálló. Először egy 30-06-oson szolgált gond nélkül, most a Mauser 6,5x57-es váltócsövével alkot párost. Eredetileg a 9,3-as csőhöz akartam párosítani, végül az kapta a Zeiss-et. De 1000%, hogy ezzel a kaliberrel sem lett volna gondja.
Más ismerősöm panaszkodott, hogy a szemlencsét védő gumigyűrű fáradt el és esett le ennél a típusnál. Nálam ez nem jelentkezett.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
ptomi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #12132 Dátum: 2019. Február 06. - 07:36:35 »

Idézet

Én nem használtam, nekem egy barátom szenvedett a régebbivel.2 csere darab is volt garanciában még 30.06on Szomorú  Pusztán érdeklődtem. Én valahogy egy Leupoldot könnyebben vásárolnék, igaz kicsit drágább.

Én kb 8 évig használtam .30-06-os fegyveren egy R1 előtti szériából való Artemis 3-12x56-os, világítópontos Meoptát, soha semmi gond nem volt vele, jó képe volt, több hasonló céltávcsővel összehasonlítottuk. A fegyverrel együtt adtam el, az új gazdája azóta is elégedetten használja! Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2019. Február 06. - 08:56:49 írta Voldi » Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4146


TSP


« Új üzenet #12133 Dátum: 2019. Február 06. - 08:09:26 »


  Üdv az Uraknak! Én használok meopta optikákat, a keresőm meostar 8 x 56, kimondottan jó, felső kategóriás, van egy hajtáscsövem  meostar R2 1-6x24 , kiválló optika, éles kép, jó lövésállóság, , még semmi problámám nem volt vele, talán a piros pont lehetne valamivel kisebb, de nem zavaró.
 A harmadik  optika ugyancsak egy meostar R2  2,5-15x56 ez a legújabb model, csak jót tudok mondani rólla, tökéletes éles kép,a szálkereszt a másodok képsíkban, nem vastagszik nagyításkor, kiválló szürkületi érték, mondom kiválló, felveszi a versenyt a prémiumokkal. Nyugodt szívvel merem ajánlani bárkinek, csalódni nem fog.
 Az R1-eseknek azt rótták fel, hogy a szálkereszt az első képsíkba van és nagyításkor vastagszik és sokat takar a célból.

Lehel fenti írását tudnám “cifrázni” - mint csak Meoptát használó - az alábbiakban: van egy R1r 3-12x56 világító keresztes - nem pontos - céltávcsövem, ez 2. képsíkos. Nem éreztem még, hogy kevés lenne, vagy hogy bajom lenne vele lesvadászaton, vagy cserkeléskor. Hajtásban nekem nem jött be (nekem kényelmetlen az 56-os varia látómezeje még a legkisebb nagyításon is, bár ez vélhetően nem márkafüggő), ezért vettem egy 1-4x24-es R1 szintén világítós hajtástávcsövet. Ennek egyetlen hátránya az 1. képsík, ma már ezt a tudomány meghaladta, minden távcsövem ezt kivéve 2. képsíkos, ettől függetlenül nagyon jó. Talán csak a Zeiss hasonló hajtástávcsövének van hasonlóan brutál széles látómezeje, árkategóriában a “versenytársaké” hozzá képest a fasorban sincsenek. A legújabb versenyzőm némileg unikum: ez egy Meopta ZD 6-24x56-os optika. Ez egy elég komoly precíziós távcső, a 9,3x62 BenchRest  -   Nooormalis?  Ördög - című hülyebogár szorgos kiszolgálója. Ja a keresőt kihagytam: B1 7x50, ld. Lehel fenti sorai  Angyal .
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #12134 Dátum: 2019. Február 06. - 08:54:11 »

Lehel fenti írását tudnám “cifrázni” - mint csak Meoptát használó - az alábbiakban: van egy R1r 3-12x56 világító keresztes - nem pontos - céltávcsövem, ez 2. képsíkos. Nem éreztem még, hogy kevés lenne, vagy hogy bajom lenne vele lesvadászaton, vagy cserkeléskor. Hajtásban nekem nem jött be (nekem kényelmetlen az 56-os varia látómezeje még a legkisebb nagyításon is, bár ez vélhetően nem márkafüggő), ezért vettem egy 1-4x24-es R1 szintén világítós hajtástávcsövet. Ennek egyetlen hátránya az 1. képsík, ma már ezt a tudomány meghaladta, minden távcsövem ezt kivéve 2. képsíkos, ettől függetlenül nagyon jó. Talán csak a Zeiss hasonló hajtástávcsövének van hasonlóan brutál széles látómezeje, árkategóriában a “versenytársaké” hozzá képest a fasorban sincsenek. A legújabb versenyzőm némileg unikum: ez egy Meopta ZD 6-24x56-os optika. Ez egy elég komoly precíziós távcső, a 9,3x62 BenchRest  -   Nooormalis?  Ördög - című hülyebogár szorgos kiszolgálója. Ja a keresőt kihagytam: B1 7x50, ld. Lehel fenti sorai  Angyal .

Üdv!

A pirossal jelzett résszel kapcsolatban én mindég gondban voltam, és egy kicsit úgy éreztem, hogy ez 1. képsík VS. 2. képsík manapság a marketing célokat szolgál. A Blaser Infiniti céltávcsövek amik árban mindenképpen, tudásban meg állítólag a felső kategóriát képezik 1. képsíkosak és ők pont ezzel kampányolnak, hát nem tudom Vállat von
[/URL][/img]
Hát ezt lehet el..sztam.
http://z-shops.eu/vadaszportal/dg.php?cikk=1899
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 ... 789 790 791 792 793 794 795 796 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 [809] 810 811 812 813 814 815 816 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 828 829 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: