Oldalak: 1 ... 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 [796] 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454498 alkalommal)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #11925 Dátum: 2018. Szeptember 04. - 20:56:40 »

A 44-est tenném rá.

Köszönöm! Azért mert nem akkora durung, vagy azért mert tudja azt amit a többi? Alapvetően őzezni, meg duvadazni vettem, meg kicsit kacsingatok a zergére is, de azt szeretném hogy alkalmas legyen esti lesvadászatra is, ha úgy jön ki a lépés.
Naplózva

Jó szelet!
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #11926 Dátum: 2018. Szeptember 04. - 22:12:00 »

Köszönöm! Azért mert nem akkora durung, vagy azért mert tudja azt amit a többi? Alapvetően őzezni, meg duvadazni vettem, meg kicsit kacsingatok a zergére is, de azt szeretném hogy alkalmas legyen esti lesvadászatra is, ha úgy jön ki a lépés.

Tőlem egy voks a Benderre.
 Emelem
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #11927 Dátum: 2018. Szeptember 04. - 22:20:01 »

Tőlem egy voks a Benderre.
 Emelem

Köszönöm !
zeiss-bender 1:1

A bendernek a nagyítással nő az irányzó jele?
Naplózva

Jó szelet!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #11928 Dátum: 2018. Szeptember 04. - 22:55:48 »

Köszönöm! Azért mert nem akkora durung, vagy azért mert tudja azt amit a többi? Alapvetően őzezni, meg duvadazni vettem, meg kicsit kacsingatok a zergére is, de azt szeretném hogy alkalmas legyen esti lesvadászatra is, ha úgy jön ki a lépés.
A legkecsesebb szerintem és a legnagyobb a nagyítása. Nyilván a 15 és 16 között nem játszik, de azért a 243-assal lehet nyúlkálni....ha kell.
Ugyanakkor a Bender is egy remek cső, az is jó döntés, pláne ezen az áron. Csabi ez a te döntésed! Deltát nem ismerem, de mégiscsak egy rendes SM-re?  Meglepődött
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #11929 Dátum: 2018. Szeptember 05. - 09:57:56 »

A legkecsesebb szerintem és a legnagyobb a nagyítása. Nyilván a 15 és 16 között nem játszik, de azért a 243-assal lehet nyúlkálni....ha kell.
Ugyanakkor a Bender is egy remek cső, az is jó döntés, pláne ezen az áron. Csabi ez a te döntésed! Deltát nem ismerem, de mégiscsak egy rendes SM-re?  Meglepődött

Én is az ár miatt vágtam rá egyből a Bendert. No meg azért, mert Gálos Csaba volt Sauerével elég sokat ücsörögtem (egyik barátom vette meg, kölcsönben is volt nálam többször), és ha a szürkületi dolog is számít, akkor egyértelmű. 12x nagyítás meg pont határeset, de elég finom az a szálkereszt hosszabb lövésekre is.
Igaz a Conquest V6 és nem a V4 esetén hallottam fórumtárstól, hogy parallax állítás hiánya miatt 10es nagyítás felett "használhatatlan"...majd leírja a tapasztalatait pontosan, ha akarja. És ezen sem látok parallax állítót, ilyen nagyítás tartományban meg jól jöhet (?).
Optics Trade youtube oldalán van sok alap teszt, azt nézegesd ha van időd. Világosban, de pár dolog azért hasznos (milyen a szálkereszt, mennyit takar ki, mennyire és milyen tartományban homályos a látómező széle - okés, hogy a közepét nézed  Ördög, stb.)
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #11930 Dátum: 2018. Szeptember 05. - 10:44:50 »

Én is az ár miatt vágtam rá egyből a Bendert. No meg azért, mert Gálos Csaba volt Sauerével elég sokat ücsörögtem (egyik barátom vette meg, kölcsönben is volt nálam többször), és ha a szürkületi dolog is számít, akkor egyértelmű. 12x nagyítás meg pont határeset, de elég finom az a szálkereszt hosszabb lövésekre is.
Igaz a Conquest V6 és nem a V4 esetén hallottam fórumtárstól, hogy parallax állítás hiánya miatt 10es nagyítás felett "használhatatlan"...majd leírja a tapasztalatait pontosan, ha akarja. És ezen sem látok parallax állítót, ilyen nagyítás tartományban meg jól jöhet (?).
Optics Trade youtube oldalán van sok alap teszt, azt nézegesd ha van időd. Világosban, de pár dolog azért hasznos (milyen a szálkereszt, mennyit takar ki, mennyire és milyen tartományban homályos a látómező széle - okés, hogy a közepét nézed  Ördög, stb.)

Bocs, van rajta oldal parallax állítás:


viszont ezeknek olyan vékony már általában a szálkereszt, hogy piros pötty nélkül szürkületben már nagyon necces...
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #11931 Dátum: 2018. Szeptember 05. - 13:30:55 »


viszont ezeknek olyan vékony már általában a szálkereszt, hogy piros pötty nélkül szürkületben már nagyon necces...

Én a Victory HT-vel se tennék lövést semmire sem szürkületben vilpont nélkül. Bár én nagyon kanász vagyok, csak 1 évet vadásztam 4a szálkereszttel, azóta vilponttal lövök, nappal is.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11932 Dátum: 2018. Szeptember 05. - 13:46:55 »

Én a Victory HT-vel se tennék lövést semmire sem szürkületben vilpont nélkül. Bár én nagyon kanász vagyok, csak 1 évet vadásztam 4a szálkereszttel, azóta vilponttal lövök, nappal is.

Csak Stefi meg ne tudja... Főleg hogy még variábel is... "Véged lesz, mint a Twin Peaks-nek, b+..." Stoel  Röhög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11933 Dátum: 2018. Szeptember 05. - 15:14:35 »

Én a Victory HT-vel se tennék lövést semmire sem szürkületben vilpont nélkül. Bár én nagyon kanász vagyok, csak 1 évet vadásztam 4a szálkereszttel, azóta vilponttal lövök, nappal is.
Csak Stefi meg ne tudja... Főleg hogy még variábel is... "Véged lesz, mint a Twin Peaks-nek, b+..." Stoel  Röhög

B+  én meg puskával lövök .  Röhög  Könnyen dumálok 3 világítópontos varia távcsővel - mondhatnátok .  Nyihi  De talán elhiszi mindenki hogy egy fix mondjuk 1 -es cövekkel ellátott prémium többet ér bár milyen gagyi csili-vili  minden lövésre elmozduló műanyaglencsés varia,világítópont,paralax ( meg ki tudja mi nem fér bele 20.000 Ft-ba .) távcsőnek nevezett ipari hulladéknál .  Egyébként rossz tendencia hogy  egyre több világítópontosba nincs vagy nagyon vékony a szálkereszt és elektromos meghibásodás esetén nagyon korlátozottan használhatók . A Zeiss Viktory 4/A ja még jó holdnál is működött .   Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11934 Dátum: 2018. Szeptember 05. - 15:28:07 »

De talán elhiszi mindenki hogy egy fix mondjuk 1 -es cövekkel ellátott prémium többet ér bár milyen gagyi csili-vili  minden lövésre elmozduló műanyaglencsés varia,világítópont,paralax ( meg ki tudja mi nem fér bele 20.000 Ft-ba .) távcsőnek nevezett ipari hulladéknál.

Azt eddig sem kérdőjelezte senki, hogy egy prémium termék többet ér egy gagyi terméknél, de az eredeti összehasonlításban a Victory azért maga sem gagyi, tehát a hasonlatod bár igaz, viszont almát hasonlítasz a körtéhez. Ha meg két prémiumot hasonlítunk össze, akkor talán mégis az ér többet, ami többet tud adni, nem?... Kivéve annak a notórius hittérítőnek (neveket itt nem mondunk), akinek pont egész életében nincs szüksége arra a pluszra.  Angyal
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11935 Dátum: 2018. Szeptember 05. - 16:44:53 »

Azt eddig sem kérdőjelezte senki, hogy egy prémium termék többet ér egy gagyi terméknél, de az eredeti összehasonlításban a Victory azért maga sem gagyi, tehát a hasonlatod bár igaz, viszont almát hasonlítasz a körtéhez. Ha meg két prémiumot hasonlítunk össze, akkor talán mégis az ér többet, ami többet tud adni, nem?... Kivéve annak a notórius hittérítőnek (neveket itt nem mondunk), akinek pont egész életében nincs szüksége arra a pluszra.  Angyal

Nem tudom ezt ki gondolja másként ! ?   Az egyébként már nagy kérdés ki mit tart prémiumnak . Sajnos bizonyos gyártók annyira leengedtek a színvonalból - vagy akkora keresletet céloz meg hogy egyes termékei már kritikán aluliak .  Így már nem igaz az almát az almával .... mivel a legegyszerűbb apró egészséges ősi nyári alma is jobb az újmódi szép nagy piros divatos ám de rohadt almánál .    Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #11936 Dátum: 2018. Szeptember 05. - 21:16:31 »

Azt eddig sem kérdőjelezte senki, hogy egy prémium termék többet ér egy gagyi terméknél, de az eredeti összehasonlításban a Victory azért maga sem gagyi, tehát a hasonlatod bár igaz, viszont almát hasonlítasz a körtéhez. Ha meg két prémiumot hasonlítunk össze, akkor talán mégis az ér többet, ami többet tud adni, nem?... Kivéve annak a notórius hittérítőnek (neveket itt nem mondunk), akinek pont egész életében nincs szüksége arra a pluszra.  Angyal

Na jó. Eztán nevezhettek hittérítőnek is.😎 Táncol
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #11937 Dátum: 2018. Szeptember 06. - 04:48:31 »

Bocs, van rajta oldal parallax állítás:


viszont ezeknek olyan vékony már általában a szálkereszt, hogy piros pötty nélkül szürkületben már nagyon necces...

Baszzus még jó, hogy beszélgetünk itt, mert felületes voltam, és a paralax állító csavart vil. pont állítónak néztem. Most látom csak rajta, hogy ott van a végtelen jel. Világító pont nélkűl szóba sem jöhet.

Bender lesz. 3L  kereszttel.

A deltával nincs bajom, (sőt!), de osztom Horridó  véleményét, hogy  erre a kis puccosra nem az való.
Köszönöm!
Naplózva

Jó szelet!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11938 Dátum: 2018. Szeptember 06. - 12:26:10 »

Baszzus még jó, hogy beszélgetünk itt, mert felületes voltam, és a paralax állító csavart vil. pont állítónak néztem. Most látom csak rajta, hogy ott van a végtelen jel. Világító pont nélkűl szóba sem jöhet.

Bender lesz. 3L  kereszttel.

A deltával nincs bajom, (sőt!), de osztom Horridó  véleményét, hogy  erre a kis puccosra nem az való.
Köszönöm!

    Igen
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11939 Dátum: 2018. Szeptember 06. - 12:56:21 »


Bender lesz. 3L  kereszttel.


L3-ra gondoltál?...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 794 795 [796] 797 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 809 810 811 812 813 814 815 816 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: