Oldalak: 1 ... 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 [730] 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454481 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #10935 Dátum: 2017. Június 08. - 13:37:20 »

Sziasztok!

Teljesen uj vagyok meg a forumon, ès szeretnek segitseget kerni. Celtavcso vasarlas elott allok, olyan kerdesem lenne, hogy minosegben a magyar illetve nemet gyartasu sb-k kozott mekkora a kulonbseg? Erre vonatkozoan nem igazan talaltam adatot. A magyar forgalmazo szerint nyilvan semmi, de az arukbol gondolom, hogy itt valami santithat! Il Ördög Illetve neztem 8x56-os dialitot, ezekkel kapcsolatban,ha vkinek van tapasztalata kozuletek, kerem ne rartsa magaban. Elso/mindenes puskara menne (30-06 cz 557), 90%-ban lesvadaszatra. A keretosszeg teteje 200.000 Ft lenne.

Koszonom! Piál

Mate

Én a vadászéletem javát fix nagyítással vadásztam végig. Főleg azért mert akkoriban nemigen volt más. Hozzászoktam,elfogadtam,megszerettem. Az egyik puskámon egy 6x42 Swarovski volt márciusig, a másikon egy 6x42 S-B Hungary van (négy éves). Jobb,mint a Swaro. Tehát ha egy fix 8x56 S-B mellett döntesz,az nagyon jó választás lesz. Szerintem. De én,ha most kezdeném, és ilyen kerettel, akkor gondolkodás nélkül venném a Delta Titanium 2,5-10x50-et vagy 56-ot. Mert hiába a 90% lesvadászat,ha időnként le is kell szállni és utána kell menni. Olyankor bizony jól jön a kisebb nagyítás,mert a 8x56-tal megeshet,hogy számolgathatod a disznó szőrét a dzsumbujban,csak azt nem tudod melyik részén. Főleg ha fixen van szerelve. Akkor majd gondolkodhatsz mive is menjél vele kézi tusára.
De fogadd meg amit Bátya tanácsolt és olvasgass utána mindegyiknek a keresőben. Van jókora irodalma mindnek. Aztán dönts úgy, ahogy neked tetszik. Annak is megvan ám a maga bája,ha az ember elmondhatja,hogy én xartam el, nem mások helyettem. Ördög Szerintem.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10936 Dátum: 2017. Június 08. - 13:49:20 »

Én a vadászéletem javát fix nagyítással vadásztam végig. Főleg azért mert akkoriban nemigen volt más. Hozzászoktam,elfogadtam,megszerettem. Az egyik puskámon egy 6x42 Swarovski volt márciusig, a másikon egy 6x42 S-B Hungary van (négy éves). Jobb,mint a Swaro. Tehát ha egy fix 8x56 S-B mellett döntesz,az nagyon jó választás lesz. Szerintem. De én,ha most kezdeném, és ilyen kerettel, akkor gondolkodás nélkül venném a Delta Titanium 2,5-10x50-et vagy 56-ot. Mert hiába a 90% lesvadászat,ha időnként le is kell szállni és utána kell menni. Olyankor bizony jól jön a kisebb nagyítás,mert a 8x56-tal megeshet,hogy számolgathatod a disznó szőrét a dzsumbujban,csak azt nem tudod melyik részén. Főleg ha fixen van szerelve. Akkor majd gondolkodhatsz mive is menjél vele kézi tusára.
De fogadd meg amit Bátya tanácsolt és olvasgass utána mindegyiknek a keresőben. Van jókora irodalma mindnek. Aztán dönts úgy, ahogy neked tetszik. Annak is megvan ám a maga bája,ha az ember elmondhatja,hogy én xartam el, nem mások helyettem. Ördög Szerintem.

Addig idegeltek ezzel a Deltával hogy még képes leszek venni egyet .  Legalább a saját "káronom" kísérletezek egyet !    Röhög Wave 

Viszont inkább egy ilyenre fájna a fogam : https://www.tavcso-mikroszkop.hu/termek/delta-titanium-15-9x45-celtavcso    Fejvakarás Vállat von Stoel
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #10937 Dátum: 2017. Június 08. - 14:54:03 »

Addig idegeltek ezzel a Deltával hogy még képes leszek venni egyet .  Legalább a saját "káronom" kísérletezek egyet !    Röhög Wave 

Viszont inkább egy ilyenre fájna a fogam : https://www.tavcso-mikroszkop.hu/termek/delta-titanium-15-9x45-celtavcso    Fejvakarás Vállat von Stoel

Nem is volna azzal semmi gond csak azt az izzadságszagú marketinget tudnám feledni Emelem

"A kellő szorosságú variábelezhetőségének köszönhetően a céltávcső parallaxisállítása versenytársaihoz képest kimagasló. További egyedülálló tulajdonsága, hogy más gyártók modelljeitől eltérően az irányzék mérete variábelezéskor nem növekszik."
 :Mosolyog

Értem én variábelezhetőség osztva parallaxisállitással egyenlő kimagasló szorosság, vagy hogy is van ez OOO
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #10938 Dátum: 2017. Június 08. - 15:55:26 »

Nem is volna azzal semmi gond csak azt az izzadságszagú marketinget tudnám feledni Emelem

"A kellő szorosságú variábelezhetőségének köszönhetően a céltávcső parallaxisállítása versenytársaihoz képest kimagasló. További egyedülálló tulajdonsága, hogy más gyártók modelljeitől eltérően az irányzék mérete variábelezéskor nem növekszik."
 :Mosolyog

Értem én variábelezhetőség osztva parallaxisállitással egyenlő kimagasló szorosság, vagy hogy is van ez OOO

És tessék mondani, néni, mikor döglött meg a macskája? :Mosolyog

 Emelem

Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #10939 Dátum: 2017. Június 08. - 16:00:09 »


"A kellő szorosságú variábelezhetőségének köszönhetően a céltávcső parallaxisállítása versenytársaihoz képest kimagasló. További egyedülálló tulajdonsága, hogy más gyártók modelljeitől eltérően az irányzék mérete variábelezéskor nem növekszik."


Ezt hol írják ennyire szakszerűen?  Ördög
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10940 Dátum: 2017. Június 08. - 16:42:46 »

Ezt hol írják ennyire szakszerűen?  Ördög

Olvasd végig ami belinkeltem.  Ördög Egyébként hol a pi@ába van azon a paralaxis állító kütyü . Vagy egy séma dumát beidéztek ?
Na jóvan - má nem is köll !!!   Röhög  Eddig tartott a lángolásom a delta iránt .    Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #10941 Dátum: 2017. Június 08. - 16:52:45 »

Olvasd végig ami belinkeltem.  Ördög Egyébként hol a pi@ába van azon a paralaxis állító kütyü . Vagy egy séma dumát beidéztek ?
Na jóvan - má nem is köll !!!   Röhög  Eddig tartott a lángolásom a delta iránt .    Emelem

Oconor hsz-ából nem derült ki, hogy a Te linkedből idézett be. Mindenesetre még mindig jobb, hogy itt-ott szakmai hülyeséget írnak róla, és a távcső attól még jó, mintha fordítva volna... szerintem...
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #10942 Dátum: 2017. Június 08. - 17:22:44 »

Ezt hol írják ennyire szakszerűen?  Ördög

No, látom mire vissza értem kitisztult a kép Ördög és kiderült, hogy az ominózus idézet a Stefi linkjében olvasható. A Delták iránti hyperérzékenységedet látva nem reszelem a fingot tovább, remélem a termék melletti következetes kiállás saját tapasztalat eredménye és nem te vagy a termék földi(honi) felkent helytartója. Ördög Még egyszer mondom a termék többet érdemelne ettől a szakmainak álcázott gyenge marketingszövegnél. Mert a halandónak nem mond semmit a szakmában jártasnak(nem nekem) meg nevetséges vagy inkább szánalmas.  Emelem
 
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10943 Dátum: 2017. Június 08. - 17:25:13 »

Oconor hsz-ából nem derült ki, hogy a Te linkedből idézett be. Mindenesetre még mindig jobb, hogy itt-ott szakmai hülyeséget írnak róla, és a távcső attól még jó, mintha fordítva volna... szerintem...

Csak ilyenkor felmerül a gyanú hogy nem e fordítva ?
Tán Einsen -el történt meg az eset hogy egy gyönyörű színésznő felajánlotta hogy " Vegyen engem feleségül , micsoda csodálatos gyerekeink lennének , megörökölnék az Ön eszét és az én szépségemet !" A tudós egykedvűen visszakérdezett. "Képzelje el mi van ha fordítva ! Véletlenül az Ön eszét és az én szépségemet örökölnék ?"   Ördög
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #10944 Dátum: 2017. Június 08. - 17:39:57 »

És tessék mondani, néni, mikor döglött meg a macskája? :Mosolyog

 Emelem



Harcos Üdvözletem!( szolt Toldi Holubárhoz és taszajtott egyet lábával a csolnakon, ami úgy repült a Duna másik partjáig, hogy ott szétesett vagy valami ilyesmi)
No ezt csak azért írom, mert népmesei bevezetődet nekem is dekódolni kell még Ördög

Viszont mesélhetnél arról a kérdésről, amit egy bizonyos távcsőszerelékről tettél fel oldalakkal korábban tanult olvtársnak, aki vele konstellációban röviden jellemezte annak minőségét, hogy meg e kaptad már reá a választ Vigyorog
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10945 Dátum: 2017. Június 08. - 17:45:29 »

És tessék mondani, néni, mikor döglött meg a macskája? :Mosolyog

 Emelem



Dekódoljam ?  Röhög  Ezt ha jól tudom Pistike kérdezte mikor a lépcsőn ülve játszott és a néni szoknyába és a meleg időre tekintettel bugyi nélkül átlépett felette !   Ördög Stoel
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #10946 Dátum: 2017. Június 08. - 17:50:42 »

Dekódoljam ?  Röhög  Ezt ha jól tudom Pistike kérdezte mikor a lépcsőn ülve játszott és a néni szoknyába és a meleg időre tekintettel bugyi nélkül átlépett felette !   Ördög Stoel

Világos, csak azt nem tudom, hogy ez dicséret vagy lebaszás, az adekvát válasz szempontjából lényeges volna Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10947 Dátum: 2017. Június 08. - 18:16:24 »

Világos, csak azt nem tudom, hogy ez dicséret vagy lebaszás, az adekvát válasz szempontjából lényeges volna Ördög
Pistike rövidlátó volt . Távcsővel nézett fel és túl szélesnek látta a Bajor 1 -es szálkeresztet .    Vállat von
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #10948 Dátum: 2017. Június 08. - 20:54:47 »

Tegnapig Delta-szűz voltam, ezért nem is foglaltam konkrét állást a "jobb a Delta, mint..." polémiában.
De végre betekinthettem és hosszan tanulmányoztam egy 2,5-15* akárhányas nagyítású, parallaxis állítós, világító
pontos darabot.....
A véleményem az, mint a belgáknak az angol sörről: Úgy ahogy van, vissza kell önteni a lóba.
Kb. mint ha egy kéztörlő papir gurigán kukkoltam volna át.
Jó fényviszonyok között sem volt képes a teljes, amúgy gyalázatosan szűk látómezőben egyformán kontúros képet adni.
Aki szerint ez minden tekintetben pótol egy "prémium" kategóriába tartozó távcsövet, az talán még soha nem látott olyant.
Ellenben nagy és pozitív meglepetést okozott a Yukon, fehérorosz kukker.
Látómezőben, képminőségben, precíz állíthatóságban szinte hozta a germán termékek szintjét.
Komolyan mondom, hogy valós alternatívát jelenthet a delta helyett és árban is kedvező.  Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #10949 Dátum: 2017. Június 08. - 21:07:34 »

Te Csabi akkor megis, hogy a fenebe van annyi istenitoje, sot sok vitat ( finoman szolva) is generalt ? En elhiszem neked, habar sosem lattam Deltat.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Oldalak: 1 ... 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 [730] 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: