Oldalak: 1 ... 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 [727] 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454481 alkalommal)
M. Aussie
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Új üzenet #10890 Dátum: 2017. Június 06. - 14:24:37 »

Kinek van tapasztalata a Komloi kifordithato szerelekkel?
Elore is koszonom a valaszokat
Misi
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #10891 Dátum: 2017. Június 06. - 14:26:48 »

Kinek van tapasztalata a Komloi kifordithato szerelekkel?
Elore is koszonom a valaszokat
Misi

Nem jó.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #10892 Dátum: 2017. Június 06. - 14:47:10 »

Nem jó.

Ha csavarral lefixálod jó.  Röhög
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #10893 Dátum: 2017. Június 06. - 14:52:08 »

Ha csavarral lefixálod jó.  Röhög

Minden szerelék kifordítható, csak erő kérdése.  Ördög
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
M. Aussie
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Új üzenet #10894 Dátum: 2017. Június 06. - 14:55:46 »

ezek vilagos valaszok
lehet kicsit konkretabban? Mi az amiert nem ajanlott a valasztasa?
Naplózva
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #10895 Dátum: 2017. Június 06. - 15:01:39 »

ezek vilagos valaszok
lehet kicsit konkretabban? Mi az amiert nem ajanlott a valasztasa?

nekem ugyan nincsen kifordítható (levehető) szerelékem, de ahogy utána olvastam, aszondják, hogy az biztos legyen, akkor prémiumot kell venni (EAW, MAK, etc) kb 100 000Ft magasságban.

Én egyébként azon gondolkodtam, ha már kifordítható szerelék, meg NEM variábel távcső - ha az embernek egy puskája van, amit használ éjszaka "közelre" és nappal cserkelni, esetleg messzebre, nem volna jó megoldás
egy sines szerelék mondjuk Leupold v Warne gyűrűkkel (vagy egyéb, stabil, levehető) éjszakára egy vilpontos 8x56 fix nagyítású távcső (mondjuk Schmidt Bender Hungaria) nappalra meg jobb 6x42 (7x50) vagy olcsóbb variábel (éjszakára nem való, nem vilpontos) akár használt Zeiss v Swaro ?
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #10896 Dátum: 2017. Június 06. - 15:11:20 »

Nem jó.

Ezt fejtsd ki bővebben, légyszives, tekintettel arra hány és milyen kifordítható szereléket használsz és/vagy mikor és hányszor vetted le, tetted vissza és mászott el, nem mászott, hányas sorozatok lettek lőve levétel-visszarakás után és ha nem miért nem vagy hogy jutottál eme konkrét és vitathatatlan álláspontra? /játszott-e még Álmoskönyv, büdös szájú Mari néni jósgömbje, Pista bácsi pálinkája...stb.stb.stb./  Fejvakarás

 Emelem

Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10897 Dátum: 2017. Június 06. - 15:28:13 »

Nem jó.

Komlóiban én is azt hallottam hogy a fixek a jók (csak hallottam) . Viszont volt komlói Weaver sínem és hozzá oldható gyűrűk az  jó és stabil volt akár hányszor szedtem le pontos maradt a távcső.
nekem ugyan nincsen kifordítható (levehető) szerelékem, de ahogy utána olvastam, aszondják, hogy az biztos legyen, akkor prémiumot kell venni (EAW, MAK, etc) kb 100 000Ft magasságban.

Én egyébként azon gondolkodtam, ha már kifordítható szerelék, meg NEM variábel távcső - ha az embernek egy puskája van, amit használ éjszaka "közelre" és nappal cserkelni, esetleg messzebre, nem volna jó megoldás
egy sines szerelék mondjuk Leupold v Warne gyűrűkkel (vagy egyéb, stabil, levehető) éjszakára egy vilpontos 8x56 fix nagyítású távcső (mondjuk Schmidt Bender Hungaria) nappalra meg jobb 6x42 (7x50) vagy olcsóbb variábel (éjszakára nem való, nem vilpontos) akár használt Zeiss v Swaro ?

Két jóminőségű fix a hozzá tartozó oldható szerelékkel már kiad egy minőségi variást , de miért nem jó az a fixes cserkelni is  és oldható szerelékkel ha kell az utánkeresés is megoldható és szűk helyre kerülve a hajtáson is eredményes lehet persze gyakorlatot szerezve a nyílt irányzékkal való lövésben.  Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #10898 Dátum: 2017. Június 06. - 15:49:45 »

Komlóiban én is azt hallottam hogy a fixek a jók (csak hallottam) . Viszont volt komlói Weaver sínem és hozzá oldható gyűrűk az  jó és stabil volt akár hányszor szedtem le pontos maradt a távcső.
Két jóminőségű fix a hozzá tartozó oldható szerelékkel már kiad egy minőségi variást , de miért nem jó az a fixes cserkelni is  és oldható szerelékkel ha kell az utánkeresés is megoldható és szűk helyre kerülve a hajtáson is eredményes lehet persze gyakorlatot szerezve a nyílt irányzékkal való lövésben.  Emelem


Anno 4x32-vel kezdtem a vadászatot. Igaz az Zeiss volt és még szórón este is el lehetett vele boldogulni. Mindenesetre nem szoktam rá a távlövésekre, hanem éppen ellenkezőleg. Mai napig ha valamire büszke vagyok,akkor arra,hogy milyen KÖZELRŐL lőttem.  Nekem ez a sava-borsa. Minél közelebb belopni a vadat. Igaz alföldön nem vadásztam őzre.
Később persze mozgott a bogár és vettem variábelt. Az anyagi korlátok miatt,olyat,amilyet (mint már több ízben leírtam Seeadlert), na az leszoktatott a variábelről is és az olcsóról is. Visszatértem a fixhez és huszonsok évig használtam (használom) a 6x42-őt. Megbékélve a korlátaival és kihasználva az előnyeit. Ha meg hajtásban olyan helyre jutottam,vagy utánkeresés volt, akkor levettem és nyílt irányzékkal lőttem. Most megint elcsábultam az egyik puskámmal,de csak azért mert lehetőségem lesz bako(ka)t lőni olyan helyen,ahol azért messzebbre kell nyúlkálni. Igaz a márkát már megválogattam ugyanúgy, ahogy a 6x42-eseknél is.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10899 Dátum: 2017. Június 06. - 18:53:43 »

Anno 4x32-vel kezdtem a vadászatot. Igaz az Zeiss volt és még szórón este is el lehetett vele boldogulni. Mindenesetre nem szoktam rá a távlövésekre, hanem éppen ellenkezőleg. Mai napig ha valamire büszke vagyok,akkor arra,hogy milyen KÖZELRŐL lőttem.  Nekem ez a sava-borsa. Minél közelebb belopni a vadat. Igaz alföldön nem vadásztam őzre.
Később persze mozgott a bogár és vettem variábelt. Az anyagi korlátok miatt,olyat,amilyet (mint már több ízben leírtam Seeadlert), na az leszoktatott a variábelről is és az olcsóról is. Visszatértem a fixhez és huszonsok évig használtam (használom) a 6x42-őt. Megbékélve a korlátaival és kihasználva az előnyeit. Ha meg hajtásban olyan helyre jutottam,vagy utánkeresés volt, akkor levettem és nyílt irányzékkal lőttem. Most megint elcsábultam az egyik puskámmal,de csak azért mert lehetőségem lesz bako(ka)t lőni olyan helyen,ahol azért messzebbre kell nyúlkálni. Igaz a márkát már megválogattam ugyanúgy, ahogy a 6x42-eseknél is.

Na ! Cserélünk bako(ka)t kosra ?    Stoel                   Angyal
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10900 Dátum: 2017. Június 06. - 19:04:00 »

Anno 4x32-vel kezdtem a vadászatot. Igaz az Zeiss volt és még szórón este is el lehetett vele boldogulni.

Voltak akkor is " menők - ma blajseres magnumosoknak hívják !  Szóval láttam egy öreg  30-06 os Tikkát ( típusát nem tudom de anyagból volt mert a súlya megvolt ) . Az idős vadász még az átkosban egy 4x32 és egy 8x56 Zeiss Jénát biggyesztett rá patent szerelékkel . Már fontosabb beosztású személy volt a tanácsnál a tulaja. Gondolom mennyire sóvároghattak az ilyen szet után az akkori talpas közvadászok .    Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #10901 Dátum: 2017. Június 06. - 19:09:08 »

Ezt fejtsd ki bővebben, légyszives, tekintettel arra hány és milyen kifordítható szereléket használsz és/vagy mikor és hányszor vetted le, tetted vissza és mászott el, nem mászott, hányas sorozatok lettek lőve levétel-visszarakás után és ha nem miért nem vagy hogy jutottál eme konkrét és vitathatatlan álláspontra? /játszott-e még Álmoskönyv, büdös szájú Mari néni jósgömbje, Pista bácsi pálinkája...stb.stb.stb./  Fejvakarás

 Emelem



...és a c...pina az smafu Ördög azt már nem is kell figyelembe venni a kutyaurissstenit ) Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #10902 Dátum: 2017. Június 06. - 19:43:21 »

Én is kérek mindenkit, aki - ugye Tony fórumtárs által kellő precizitással összerakott kritériumrendszer analógiájára - egy üresen mintegy 4,2 kilós puskából rendszeresen ereget 300 graines lövedéket 750-770 méteres kezdősebességgel, egy csupaszon mintegy 0,7-0,75 kilós, szerelékkel kb. egy kilós, vagy a feletti távcső alatt, ahol lövésenként több mint 5 kN erő hat a távcső illeszkedő részeire, hogy ő milyen tapasztalatokkal rendelkezik a levehető komlói szerelékkel.... (ha valaki netán egy 9,3x64-es puskával elért tapasztalatait szeretné megosztani a tisztelt beutaltakkal, én - mivel a kettő közti különbség kizárólag teoretikus - ugyanolyan szívesen venném..., vagyis M Aussi beutalt...)
Mivel M Aussie fórumtársat - ugye a figyelmes olvasás csodákra képes Vigyorog Vigyorog Vigyorog - ebben a konstellációban érdekli mostanság az oldható komlói szerelék........  Vigyorog
Maradok mély és őszinte tisztelettel...... Stoel Stoel
 Emelem
Naplózva
M. Aussie
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Új üzenet #10903 Dátum: 2017. Június 06. - 23:16:37 »

Én is kérek mindenkit, aki - ugye Tony fórumtárs által kellő precizitással összerakott kritériumrendszer analógiájára - egy üresen mintegy 4,2 kilós puskából rendszeresen ereget 300 graines lövedéket 750-770 méteres kezdősebességgel, egy csupaszon mintegy 0,7-0,75 kilós, szerelékkel kb. egy kilós, vagy a feletti távcső alatt, ahol lövésenként több mint 5 kN erő hat a távcső illeszkedő részeire, hogy ő milyen tapasztalatokkal rendelkezik a levehető komlói szerelékkel.... (ha valaki netán egy 9,3x64-es puskával elért tapasztalatait szeretné megosztani a tisztelt beutaltakkal, én - mivel a kettő közti különbség kizárólag teoretikus - ugyanolyan szívesen venném..., vagyis M Aussi beutalt...)
Mivel M Aussie fórumtársat - ugye a figyelmes olvasás csodákra képes Vigyorog Vigyorog Vigyorog - ebben a konstellációban érdekli mostanság az oldható komlói szerelék........  Vigyorog
Maradok mély és őszinte tisztelettel...... Stoel Stoel
 Emelem



Koszonom a kiegeszitest. Igy igaz
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #10904 Dátum: 2017. Június 07. - 10:20:30 »

Na ! Cserélünk bako(ka)t kosra ?    Stoel                   Angyal

 Druszám, újabban minálunk már vendéget sem lehet hívni. Vállat von
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 [727] 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: