Oldalak: 1 ... 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 [713] 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454483 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10680 Dátum: 2017. Február 23. - 07:54:54 »

A Kahles-nek meg nem jól írtam az árát!1229Euró +12Euró posta.

Ha Zeiss Viktory-t kapsz ennyiért akkor azt vedd !       Emelem
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #10681 Dátum: 2017. Február 23. - 18:15:26 »

Szerintem Eu-ban is olcsobbak a 50  alatti targylencsevel gyartott tevcsovek.
Biztos vagyok benne hogy a szallitok meg ra is jatszanak az arra hiszen  csak ez a kereslet!
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Kispuska
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #10682 Dátum: 2017. Február 26. - 09:12:24 »

Üdv Mindenkinek!

Zeiss classic diavari céltávcsőnél a világítópont a torony végén lévő kapcsolórész kihúzásával, betolásával kapcsolható. A világítás erőssége ugyanezen kapcsolórész elforgatásával lehetséges. Normális jelenség, ha ez az egész kapcsolórész letekerhető a toronyról? Alatta ott az elektronika. Szerintem nem, de ebben meg tud valaki erősíteni, vagy meg tud cáfolni?
Köszi
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #10683 Dátum: 2017. Február 26. - 09:28:55 »

Üdv Mindenkinek!

Zeiss classic diavari céltávcsőnél a világítópont a torony végén lévő kapcsolórész kihúzásával, betolásával kapcsolható. A világítás erőssége ugyanezen kapcsolórész elforgatásával lehetséges. Normális jelenség, ha ez az egész kapcsolórész letekerhető a toronyról? Alatta ott az elektronika. Szerintem nem, de ebben meg tud valaki erősíteni, vagy meg tud cáfolni?
Köszi

Nem normális. Csak az elem fedelet kellene tudnod lecsavarni a tekerőgombról. A komplett gombot ütközés nélkül kellene tudnod tekerni "végtelenített" módon. Szerviz szagú az ügy szerintem...
Naplózva
Kispuska
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #10684 Dátum: 2017. Február 26. - 10:18:48 »

Nem normális. Csak az elem fedelet kellene tudnod lecsavarni a tekerőgombról. A komplett gombot ütközés nélkül kellene tudnod tekerni "végtelenített" módon. Szerviz szagú az ügy szerintem...

Sajnos én is így gondolom, csak most vettem és az eladó szerint hibátlan a távcső...
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #10685 Dátum: 2017. Február 26. - 10:32:28 »

Sajnos én is így gondolom, csak most vettem és az eladó szerint hibátlan a távcső...

Feleslegesen ne idegeskedj rajta, vélhetően az adásvételt már nem tudod visszacsinálni. Inkább küldd el mielőbb a gyári szervizbe (inkább direktben, ha meg tudod oldani), mert vagy ingyen megcsinálják, vagy papírod lesz róla árajánlat és indoklás formájában, hogy nem rendeltetésszerű használattól romlott el. Nem öröm egyik sem, de legalább vezet valahova. A Zeiss honlapon találsz egy online kitölthető "bejelentőlapot" a javításról, kitöltöd, ők megkapják online, Te meg ugyanazt kinyomtatva beteszed a távcső mellé a csomagba. Ha van a környékeden DPD depo, én őket ajánlom, max. 48 órán belül leteszik Wetzlarban kb. 6e Ft-ért. Mindennel együtt kb. 1 hónap szokott lenni, bár olvashatsz itt visszább kellemetlenebb tapasztalatokról is, de szerintem nem az a jellemzőbb.

Naplózva
Kispuska
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #10686 Dátum: 2017. Február 26. - 11:42:00 »

Feleslegesen ne idegeskedj rajta, vélhetően az adásvételt már nem tudod visszacsinálni. Inkább küldd el mielőbb a gyári szervizbe (inkább direktben, ha meg tudod oldani), mert vagy ingyen megcsinálják, vagy papírod lesz róla árajánlat és indoklás formájában, hogy nem rendeltetésszerű használattól romlott el. Nem öröm egyik sem, de legalább vezet valahova. A Zeiss honlapon találsz egy online kitölthető "bejelentőlapot" a javításról, kitöltöd, ők megkapják online, Te meg ugyanazt kinyomtatva beteszed a távcső mellé a csomagba. Ha van a környékeden DPD depo, én őket ajánlom, max. 48 órán belül leteszik Wetzlarban kb. 6e Ft-ért. Mindennel együtt kb. 1 hónap szokott lenni, bár olvashatsz itt visszább kellemetlenebb tapasztalatokról is, de szerintem nem az a jellemzőbb.

Köszönöm, csak számomra furcsa, hogy az eladó rögtön megfenyegetett és elhajtott. Azért nem aprópénzt adtam érte, remélem van más lehetőség is, mint lenyelni mindent.
Köszönöm a segítséget!
« Utoljára szerkesztve: 2017. Február 26. - 12:44:42 írta Sakac » Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #10687 Dátum: 2017. Február 26. - 11:51:07 »

Az szép! Hirdetésből vetted? Korrekt a csávó!...  Vagy annyira hülye, hogy nem is tudott erről a hibáról (nem tudom kipróbáltad-e vétel előtt a vil. pontot?), vagy ennyire genyó...  Fejvakarás

Ha idézel, figyelj oda, hogy a saját hozzáfűznivalódat az eredeti szöveg legalján lévő "quote" jel után ill. alatt kezdd el írni.  Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #10688 Dátum: 2017. Február 28. - 12:21:49 »

Tegnap este a Sodia Firma Ferlach honlapját böngésztem. Kiderült a fegyverkészítésen kívül boltként is üzemelnek. Árulnak a sokfajta vadászati  felszerelés mellett használt puskákat is, valamint mindenféle optikát (köztük éjjellátót is). Legnagyobb megdöbbenésemre a választékban benne szerepelnek a Hawke gyártmányok is. Gondoljatok már bele, egy mindjárt 150 éves világhírű cég, "kínai hulladék virágkarókat" árul a sógoroknak, mindenféle Swarovskik, Zeissek, Leicák mellett. Hallatlan.
 Vagy másképp van az egész? Talán az alatt a másfél évszázad alatt láttak már egy-két puskát, távcsövet. Még az is lehet, értenek hozzá. Mint ahogy az osztrák jáger is tudhat ezt-azt, gondolom nemigen venne - még ha olcsón is - valami  ótvart.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #10689 Dátum: 2017. Február 28. - 13:21:26 »

Tegnap este a Sodia Firma Ferlach honlapját böngésztem. Kiderült a fegyverkészítésen kívül boltként is üzemelnek. Árulnak a sokfajta vadászati  felszerelés mellett használt puskákat is, valamint mindenféle optikát (köztük éjjellátót is). Legnagyobb megdöbbenésemre a választékban benne szerepelnek a Hawke gyártmányok is. Gondoljatok már bele, egy mindjárt 150 éves világhírű cég, "kínai hulladék virágkarókat" árul a sógoroknak, mindenféle Swarovskik, Zeissek, Leicák mellett. Hallatlan.
 Vagy másképp van az egész? Talán az alatt a másfél évszázad alatt láttak már egy-két puskát, távcsövet. Még az is lehet, értenek hozzá. Mint ahogy az osztrák jáger is tudhat ezt-azt, gondolom nemigen venne - még ha olcsón is - valami  ótvart.

Nem nagyon állt szándékomban venni, azonban a sok egunos hirdetés kapcsán szembetűnő, hogy a friccek nem röstellik feltenni a Hawke távcsöveket még ilyen 308 win "erősségű" kaliberekre sem  Vállat von
Talán még SSG-t is láttam korábban ilyennel szerelve. Állást nem foglalnék minősége kapcsán, mindenesetre elgondolkodtató.

Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #10690 Dátum: 2017. Február 28. - 14:46:23 »

Nem nagyon állt szándékomban venni, azonban a sok egunos hirdetés kapcsán szembetűnő, hogy a friccek nem röstellik feltenni a Hawke távcsöveket még ilyen 308 win "erősségű" kaliberekre sem  Vállat von
Talán még SSG-t is láttam korábban ilyennel szerelve. Állást nem foglalnék minősége kapcsán, mindenesetre elgondolkodtató.



Nem volt még dolgom vele nekem sem, soha nem is néztem bele, csak itt úgy le volt paradicsomkarózva,ahogy illik. Aztán én is láttam többet is az egunon,méghozzá puskára szerelve. Már akkor is csavargattam a nyakam,hogy hát ez meg was ist das? Most meg majd ledőltem a székről,hogy Ferlachban Sodiáék árulnak ilyeneket? Hát nem olvassák ezek a vadászfórumot?  Ördög A sok tudatlan sógor meg megveszi? Ez a világ megérett a megváltásra.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Swarovski
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 228



« Új üzenet #10691 Dátum: 2017. Február 28. - 19:28:28 »

Kedves Vadásztársak!

Ehhez mit szóltok?

https://vadaszapro.net/reszletek/272442/celtavcso-swarovski-habicht-nova-15-6x42

Ez az M3 nem kicsit el van szédülve...
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #10692 Dátum: 2017. Február 28. - 20:00:46 »

Nem volt még dolgom vele nekem sem, soha nem is néztem bele, csak itt úgy le volt paradicsomkarózva,ahogy illik. Aztán én is láttam többet is az egunon,méghozzá puskára szerelve. Már akkor is csavargattam a nyakam,hogy hát ez meg was ist das? Most meg majd ledőltem a székről,hogy Ferlachban Sodiáék árulnak ilyeneket? Hát nem olvassák ezek a vadászfórumot?  Ördög A sok tudatlan sógor meg megveszi? Ez a világ megérett a megváltásra.

Nekem sem volt dolgom soha Hawke csővel.... de ha valami "ámerikánus dologra" vagyok kíváncsi, számomra a legegyszerűbb, ha rámegyek a Midwayusa vásárlói véleményeire, és rögtön kicsit okosabb leszek, vagy legalábbis annak hiszem magam.....
Egy dolgot nem írnak le... hogy milyen este, szürkület után a cső, egyébként keresetlen őszinteséggel minden mást kiveséznek, és csillagoznak. érdemes ránézni. Kacsint
http://www.midwayusa.com/s?userSearchQuery=hawke+scopes&userItemsPerPage=48
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #10693 Dátum: 2017. Február 28. - 20:14:39 »

Nekem sem volt dolgom soha Hawke csővel.... de ha valami "ámerikánus dologra" vagyok kíváncsi, számomra a legegyszerűbb, ha rámegyek a Midwayusa vásárlói véleményeire, ..........
 Emelem

Ahogy elnézem, én biztos nem vállalnám be, alig van visszajelzés, ami van, az is lehúzza pl. a lövésállóságot.
Szerintem ennyi pénzért csücskös ilyet bevállalni... van jó pár más, amiért inkább adnék pénzt.
 Emelem
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #10694 Dátum: 2017. Február 28. - 20:19:47 »

A Visier nevezetű szaklapban elég rendszeresen Hawke távcsöveket használnak a tesztfegyvereken. Gondolom ha szétesnének , csak lecserélték volna már valamire, bár lehet, hogy mazochisták.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 [713] 714 715 716 717 718 719 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: