Oldalak: 1 ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454510 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1410 Dátum: 2008. December 19. - 17:23:49 »

Roli!

A Bender magyar útmutatójában szerepelt, hogy a lencséket legegyszerűbben egyhén langyos folyékony szappanos vízzel is tisztítani lehet (nyílván nem szálazódó és nem karcoló ronggyal, mondjuk mikroszálas törlőkendővel... Mi erről a véleményed? (Vigyázok a lencsékre, de pl. ködös időben akarva akaratlanul rá száll az "áldás)...

 Wave

No én nem szoktam ezt túlzásba vinni, mert van lencsevédő kupakom... Kacsint
Minden egyéb esetben vékony szarvasbőr kendővel szoktam letörölni egy mozdulattal.
Természetesen a precíz megoldás az alkoholos tisztítás, szálmentes kendővel.
...de egy védőkupak nagyon-nagyon jó megoldás, pl. most értem haza, esett az eső pacallá is áztam.
Az Izst vittem ki, de azért még a Meoptára is vettem egy kupakot, ami most is nagyon jól jött.
Mivel lövési lehetőségem nem volt, így ki sem nyitottam.
A kinyitása a puska emelésével egymenetben már rutinszerűen megy nálam, tehát ez nem okoz időveszteséget.
Mondjuk ahogyan most a puska kinéz...a cirka másfél órás esős cserkelés után.  Ördög
...de orosz, "túl van méretezve".  Bion

Üdv.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1411 Dátum: 2008. December 19. - 18:20:27 »

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek! Nem unalmas egyáltalán én már eddig is erősen vacilláltam a 7x50-esen is, mivel 8x-os nagyításút nem szeretnék egyáltalán. A keresőm 8x-os és sűrű erdőben zavaróan nagy a nagyítása. Mindenképpen alacsonyabb nagyításút szeretnék, erre vagy a kisebb nagyításúak megfelelőek, vagy a variábelek. Én a kisebb nagyítású mellett döntöttem. Felhívtam a SßB nagykereskedő srácot és már egy hónapja fel vagyok iratkozva nála a listára, hogy ha megjönnek a 7x50esek kipróbálom és összehasonlítom a 6x42-essel. Nyilván rossz fényviszonyok között van különbség a kettő között, még azt kell eldöntenem, hogy a 7x-es nagyítás mennyire feküdne nekem.  Január elején megjönnek a 7x50esek, és belenézek azokba is, addig valószínűleg nem veszem meg a 6x42-t amíg a másikkal össze nem hasonlítottam! Persze nappal a Fehér úton nem fogok nagy különbséget látni a két cső között, azért is kérdeztem a tapasztalataitokat a 6x42-es kapcsolatban. Szóval elvileg január elején megérkezik, kipróbálom és választok, aztán jelentem, hogy mi a helyzet..

Üdv: Matyi

Üdv!

Nekem minden puskámon 6x42-es céltávcső van vagy volt, különféle gyártmányúak. Nem is gondolkodom másban, ha újat vennék, akkor is csak 6x42-es jöhetne szóba.
Naplózva
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #1412 Dátum: 2008. December 19. - 18:29:18 »

A Classic szériánál a Hungáriások a "régifajta" okulárral vannak szerelve, de a 7x50-es német, bár Classic, az már a Zenithek okulárjával van.
Köszi az infót. Wave
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
Szalai Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 286



« Új üzenet #1413 Dátum: 2008. December 19. - 18:40:10 »

Szevasz Matyi!

Szándékosan nem fogok írni semmit sem magáról a SB-ről, mert tőlem ezt elfogultan veszik tudomásul sokan.

Mindösszesen annyit mondok, hogy nekem volt 56-osom is...variám is...de visszatértem a 6x42-eshez, mert én ezt tartom számomra elérhető árú mindenesnek. (függetlenül attól, hogy az Zeiss, SB, Kahles, Nickel...stb.)
...no és persze egy rövid csövű puskán is ez a legtetszetősebb megoldás. Kacsint

Esti/éjszakai lesvadászaton is ezt használom, de igazi előnye cserkeléskor jön ki, amikor a nagyobb látómező és a kisebb nagyítás előny, jobban átlátható a terület, a rudli, a konda...stb.
Hajtásban is azért már jól használható, megfelelő kompromisszum, és utánkeresésnél is jobban bevált mint a 8x-os.

Ettől függetlenül ha inkább esti lesvadászatra kellene, érdemes elgondolkodni egy nagyobb távcsövön...viszont akkor neked kell majd más vadászati módoknál kompromisszumot kötnöd.

Én egyébként egy ideális, mindenes, jól kezelhető és kompakt távcsőnek a 1,5-6x42-est tartom, vagy 1-es, vagy vil. pontos irányzójellel.
Szia Roland !
Azt hiszem egy véleményen vagyunk, annál is inkább, mert ahogy írod, " ...no és persze egy rövid csövü puskán is ez a legtetszetősebb megoldás" ebben is tökéletesen igazad van, és ez a szempont nem is az utolsó.
Köszönöm az infót.
Üdv.r.
Naplózva

.30-06 semmire nem a legoptimálisabb,de mindenre jó!
K_Matyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120



« Új üzenet #1414 Dátum: 2008. December 19. - 18:44:54 »

Üdv!

Nekem minden puskámon 6x42-es céltávcső van vagy volt, különféle gyártmányúak. Nem is gondolkodom másban, ha újat vennék, akkor is csak 6x42-es jöhetne szóba.

Jan! Emelem   Amúgy a világítópont nélkülieket 1-es szálkereszttel ajánljátok?

Üdv: Matyi
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1415 Dátum: 2008. December 19. - 18:48:53 »

Jan! Emelem   Amúgy a világítópont nélkülieket 1-es szálkereszttel ajánljátok?

Üdv: Matyi

Ha este is szeretnél vadászni akkor az az alkalmasabb.
Persze erről másnak más a véleménye, de nekem - meg azt hiszem Janinak is - ezek váltak be.
Főként gyengébb fényviszonyoknál van probléma a 4-essel, amikor a középen lévő vékonyakat nem látni, a vastagokkal meg nem tudod egyértelműen megcélozni.
Én legalábbis - saját magamnál - azt tapasztaltam, hogy 1-essel pontosabb lövést tudok tenni...és ennek főként akkor van/volt jelentősége, amikor szintén a gyengébb fényviszonyok miatt nem látod, hogy teljesen keresztben áll a vad, vagy valamelyest rézsútosan.
Persze ez csak az én véleményem, de a 4-est én vil. ponttal tudom igazán jól használni...azzal viszont nagyon precíz a 6x42-esem.
...de a 6x42-es Meoptámban - ami ugyebár nem világítós - a jól bevált 1-es szk. van.
Naplózva
K_Matyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120



« Új üzenet #1416 Dátum: 2008. December 19. - 18:57:54 »

Ha este is szeretnél vadászni akkor az az alkalmasabb.
Persze erről másnak más a véleménye, de nekem - meg azt hiszem Janinak is - ezek váltak be.
Főként gyengébb fényviszonyoknál van probléma a 4-essel, amikor a középen lévő vékonyakat nem látni, a vastagokkal meg nem tudod egyértelműen megcélozni.
Én legalábbis - saját magamnál - azt tapasztaltam, hogy 1-essel pontosabb lövést tudok tenni...és ennek főként akkor van/volt jelentősége, amikor szintén a gyengébb fényviszonyok miatt nem látod, hogy teljesen keresztben áll a vad, vagy valamelyest rézsútosan.
Persze ez csak az én véleményem, de a 4-est én vil. ponttal tudom igazán jól használni...azzal viszont nagyon precíz a 6x42-esem.
...de a 6x42-es Meoptámban - ami ugyebár nem világítós - a jól bevált 1-es szk. van.

Értem..egyébként én is az 1esre gondoltam. Neked a S&B-ed világítópontos?
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1417 Dátum: 2008. December 19. - 18:59:37 »

Értem..egyébként én is az 1esre gondoltam. Neked a S&B-ed világítópontos?

Igen, egyedi darab, még 26-os acél tubussal és LP4-es irányzójellel. Kacsint
(beszerzésében Telek Csabi barátomnak elévülhetetlen érdemei vannak... Kacsint)
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1418 Dátum: 2008. December 19. - 19:04:59 »

Egyébként ma "lődöztem" egy 537-es CZ-vel amin 8x56-os SB van, 1-es szk.-tel.
Tökéletesen jól szolgált a cső, Cody tölténnyel 50 m-en - szemembe zúgó esőpermettel és meglehetős széllel  Bion - 15 mm-es szórás sikeredett.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1419 Dátum: 2008. December 19. - 19:07:30 »

Jan! Emelem   Amúgy a világítópont nélkülieket 1-es szálkereszttel ajánljátok?

Üdv: Matyi

Nekem kettőben 1-es van, a Meoptában 4-es. Szerintem elsősorban nem azon múlik hogy milyen a szk, hanem hogy maga a távcső mennyire jó.
Ha a céltávcsövedben jól látod a vadat, biztosan meg tudod állapitani hogy miféle, merre áll, stb, akkor valószinűleg meg is tudod lőni bármelyik szk-el. Ha nem látod jól, akkor már elég meredek dolog odalőni.
Az tény hogy vannak olyan fényviszonyok, amikor jobb a vastag szk. De ha meg nappal akarsz messzebbre lőni, akkor kifejezetten rossz ha a vastag szk sokat kitakar a látómezőből.
Van előnye is, hátránya is mindkettőnek.
Naplózva
K_Matyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120



« Új üzenet #1420 Dátum: 2008. December 19. - 19:09:15 »

Igen, egyedi darab, még 26-os acél tubussal és LP4-es irányzójellel. Kacsint
(beszerzésében Telek Csabi barátomnak elévülhetetlen érdemei vannak... Kacsint)

Jól hangzik!  Igen Nem ilyen LP4-es van valamelyik mesterlövész szériában? Amiket én láttam azok a hagyományos  L1, L3 világítóponttal és 30as tubus. Illetve vil.p. nélkül az A1, A4, A7, A8.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1421 Dátum: 2008. December 19. - 19:12:37 »

Jól hangzik!  Igen Nem ilyen LP4-es van valamelyik mesterlövész szériában? Amiket én láttam azok a hagyományos  L1, L3 világítóponttal és 30as tubus. Illetve vil.p. nélkül az A1, A4, A7, A8.

Nem, ez a hagyományos Lichtpunktabsehen 4., magyarul a 4-es középen megvilágított ponttal.
Naplózva
K_Matyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120



« Új üzenet #1422 Dátum: 2008. December 19. - 19:14:38 »

Nekem kettőben 1-es van, a Meoptában 4-es. Szerintem elsősorban nem azon múlik hogy milyen a szk, hanem hogy maga a távcső mennyire jó.
Ha a céltávcsövedben jól látod a vadat, biztosan meg tudod állapitani hogy miféle, merre áll, stb, akkor valószinűleg meg is tudod lőni bármelyik szk-el. Ha nem látod jól, akkor már elég meredek dolog odalőni.
Az tény hogy vannak olyan fényviszonyok, amikor jobb a vastag szk. De ha meg nappal akarsz messzebbre lőni, akkor kifejezetten rossz ha a vastag szk sokat kitakar a látómezőből.
Van előnye is, hátránya is mindkettőnek.

De ha ezt megnézed, akkor az 1-es nem is vastagabb mint a 4-es nél a szélén. Ez máshol is kb így van?   http://www.schmidtundbender.de/klassik/6x42-5.html
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1423 Dátum: 2008. December 19. - 19:22:00 »

De ha ezt megnézed, akkor az 1-es nem is vastagabb mint a 4-es nél a szélén. Ez máshol is kb így van?   http://www.schmidtundbender.de/klassik/6x42-5.html

Igen általában ilyen.
A távoli lövéssel - nekem - nincs gondom, mert 200 m-ig azért célpontáthelyezés nélkül lehet lőni pl. a 308-asommal.
Ilyenkor - nekem - nem okoz gondot az 1-es szk. hiszen a csúcsot oda teszem ahová akarom, legfeljebb egy kicsit feljebb, magas lapockára.
Azonban még így sem takar a vadból, csak a csúcs van a vadtesten, de ez - nekem - egyáltalán nem zavaró.
Érdemes vásárlás előtt azonban odafigyelni az 1-es szk.-re, mert néhány gyártó távcsövében - pl. a SB-ében is - nem a klasszikus Zeiss féle igen hegyes irányzócsúcs van, hanem egy jellegzetesen "tompább csúcsú" verzió, ami már azért valóban okozhat némi gondot...de csak nagy távolságra való lövéskor.
Naplózva
K_Matyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 120



« Új üzenet #1424 Dátum: 2008. December 19. - 19:35:06 »

Igen általában ilyen.
A távoli lövéssel - nekem - nincs gondom, mert 200 m-ig azért célpontáthelyezés nélkül lehet lőni pl. a 308-asommal.
Ilyenkor - nekem - nem okoz gondot az 1-es szk. hiszen a csúcsot oda teszem ahová akarom, legfeljebb egy kicsit feljebb, magas lapockára.
Azonban még így sem takar a vadból, csak a csúcs van a vadtesten, de ez - nekem - egyáltalán nem zavaró.
Érdemes vásárlás előtt azonban odafigyelni az 1-es szk.-re, mert néhány gyártó távcsövében - pl. a SB-ében is - nem a klasszikus Zeiss féle igen hegyes irányzócsúcs van, hanem egy jellegzetesen "tompább csúcsú" verzió, ami már azért valóban okozhat némi gondot...de csak nagy távolságra való lövéskor.

Ezen is amit belinkeltem olyan ugye? Azt néztem hogy a  vil.pontos kategóriákkal drágább azért... 240 körül van úgy tudom, kb 100ezerrel drágább  Szomorú
Naplózva
Oldalak: 1 ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 [95] 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: