Oldalak: 1 ... 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 [700] 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454481 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #10485 Dátum: 2016. December 26. - 21:28:41 »

Nem képviselem az új vadászokat és nem is képviselem az átlagnál erősebb vásárlóerőt....elhiheted. Én csak véleményt szerettem volna kérni és nem magasztalni a leica magnus-t. Szivesen meghallgatok pro, kontra dolgokat inkább mint hogy valamit is Istenítsek, magasztaljak.

OK, akkor csak véletlenül esik egybe az érdeklődésed a jelenséggel.  Emelem
Naplózva
Mipo
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #10486 Dátum: 2016. December 26. - 21:43:49 »

OK, akkor csak véletlenül esik egybe az érdeklődésed a jelenséggel.  Emelem
Ne haragudj, de tényleg véletlenül lehet ez a dolog..... Nagyon nem néztem körül még szét és már régóta kiestem a távcsövek "világából". Valóban vannak alacson árfekvésűek is amik tényleg jók lehetnek. Pont, mint a te véleményed sokat számít és persze nem utolsó sorban az ár is. Én azért még véletlenül sem vennék olyan távcsövet csak azért hogy a másiktól le ne maradjak és mutogassam mindenkinek. Ez kb számomra olyan, mint amikor vesz a szomszéd egy Tv-t és én is veszek egy olyant vagy jobbat hogy le ne maradjak és legyen mit mutogatni, de gőzöm sincs mire tudnám használni a drágábbikat. Na ezt akarnám én is elkerülni. Szerintem egyre gondolunk.....
Ha nem számítana a cash, akkor valószínű mint egy új gazdag besétálok és megveszem, függetlenül hogy ki mit mond. Pont ezt akarom elkerülni Kacsint
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #10487 Dátum: 2016. December 26. - 21:54:42 »

Ne haragudj, de tényleg véletlenül lehet ez a dolog..... Nagyon nem néztem körül még szét és már régóta kiestem a távcsövek "világából". Valóban vannak alacson árfekvésűek is amik tényleg jók lehetnek. Pont, mint a te véleményed sokat számít és persze nem utolsó sorban az ár is. Én azért még véletlenül sem vennék olyan távcsövet csak azért hogy a másiktól le ne maradjak és mutogassam mindenkinek. Ez kb számomra olyan, mint amikor vesz a szomszéd egy Tv-t és én is veszek egy olyant vagy jobbat hogy le ne maradjak és legyen mit mutogatni, de gőzöm sincs mire tudnám használni a drágábbikat. Na ezt akarnám én is elkerülni. Szerintem egyre gondolunk.....
Ha nem számítana a cash, akkor valószínű mint egy új gazdag besétálok és megveszem, függetlenül hogy ki mit mond. Pont ezt akarom elkerülni Kacsint

Miért haragudnék? Csak leírtam, amit tapasztaltam mostanában, említettem is, hogy világért nem szeretném, ha személyeskedésnek vennéd. Azt viszont nem teljesen értem, hogy ha mégiscsak számít Neked az árfekvés akár a prémium márkák közt is, ami teljesen ésszerű elv, akkor hogy kötöttél ki ennél a típusnál? Netán nem nézted még meg az árát? Ha jól dekódolom, hogy azért a céltávcső vásárlás szándéka mégis csak benne van a kérdésedben, javaslom, hogy nézd meg, mielőtt tovább mész a tájékozódásban, nehogy közvetlenül a szárba szökkenés után plátói síkra kényszerüljön korlátozódni bimbózó szerelmed...  Wave
Naplózva
Mipo
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #10488 Dátum: 2016. December 26. - 22:03:03 »

Miért haragudnék? Csak leírtam, amit tapasztaltam mostanában, említettem is, hogy világért nem szeretném, ha személyeskedésnek vennéd. Azt viszont nem teljesen értem, hogy ha mégiscsak számít Neked az árfekvés akár a prémium márkák közt is, ami teljesen ésszerű elv, akkor hogy kötöttél ki ennél a típusnál? Netán nem nézted még meg az árát? Ha jól dekódolom, hogy azért a céltávcső vásárlás szándéka mégis csak benne van a kérdésedben, javaslom, hogy nézd meg, mielőtt tovább mész a tájékozódásban, nehogy közvetlenül a szárba szökkenés után plátói síkra kényszerüljön korlátozódni bimbózó szerelmed...  Wave
Persze néztem az árakat is, mindegyik nagy márkánál.... De minél többet olvasok annál jobban elbizonytalanodom hogy most kell-e nekem ilyen vagy másba gondolkozzam? Nálam ez a márka nagyon nincsen kőbe vésve. Maga a műszaki specifikációja nem rossz. Nem a nagydumás szövegre gondolok Kacsint
Hát hogy miért pont ennél? Nem tudom neked megmondani csak a többihez képest talán olcsóbb valamellyest. Van SB, Zeiss távcsövem is. Róluk nagyon sok rossz tapasztalatom nincsen.
Naplózva
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #10489 Dátum: 2016. December 26. - 22:18:02 »

Nem állom meg szó nélkül, előre bocs, nem annyira a darabot akarnám lepontozni, inkább a jelenséget.

Mostanában valamiért ez az Új Isten: akármerről hallom, minden... hmmm, diplomatikus kifejezést keresek... "átlagnál erősebb vásárlóerőt képviselő" (új?) vadász a Leica Magnus-t hozsannázza inaszakadtáig, de még egyik sem tudta megmondani, hogy ugyan miért? Mivel jobb nagy hirtelen ez a cső, amit egy kamerákat lehet régóta, de céltávcsöveket azért nem túl régen gyártó cég bocsát ki, mint bármelyik hasonló, sőt lassan ennél akár alacsonyabb árfekvésű prémium távcsőgyártó évtizedes tapasztalatokon alapuló konstrukciója? Azt látom, hogy melyik "szakmai optikai webáruház" blog oldala próbálja utóbb ismétlődő módon mindenek felett lévőnek beállítani ezt az új típust a maga jellegzetes, pallérozott stílusában, de ez is épp a kétkedésemre erősít rá látványos módon. Csak remélni merem, hogy a népek nem onnan eszik ennyire vakon és fenntartások nélkül az igét, ami persze ha egyszer már eléri a kritikus tömeget, onnantól már sajna önjáró, mint minden "újabb jó hír" mostanában...  :Mosolyog
Azért,ha jobban körül nézel már is látni fogod,hogy nagyon sok optikai készüléket gyártanak világ szinvonalon!Pl Geodétai készülékeket,aminél nem épp megengedett egy kis lencse kotyogás Vigyorog Ezután már csak egy lépés volt a távcsövek gyártása.
Naplózva
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #10490 Dátum: 2016. December 26. - 22:21:20 »

Sziasztok! Kineztem magamnak egy Leica Magnus 1-6,3-es hajtastavcsovet. Azt szeretnem kerdezni toletek hogy mi a kulonbseg a sima magnus v. Magnus i kozott? Tudom az ara...de megis miben mas? Milyen szerelekkel (sines, gyurus) es iranyzekkal ajanljatok?
Tudomásom szerint a Magnus-ban nincs világító pont nélküli,de az I illuminated,vagy is világító pontot jelent!ER szeriánál van vil.pont nélkül is!
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #10491 Dátum: 2016. December 26. - 23:20:31 »

Tudomásom szerint a Magnus-ban nincs világító pont nélküli,de az I illuminated,vagy is világító pontot jelent!ER szeriánál van vil.pont nélkül is!

Az i általában tényleg "csak" azt jelenti, de itt már az "i" nélküli előző Magnus széria  is meg volt világítva, szóval az pont nem újdonság, még ha nem is oltáriak a  különbségek. Az állító tornyok nullázása könnyebb, az irányzójel megvilágítása könnyebben, határozottabban kapcsolható, elkerülendő a véletlen bekapcsolódást. A megvilágításnak itt is 2x60 fokozata van, persze ezt a felhasználó folyamatos állításnak látja. A világítás kikapcsoló automatika az "i"-n kikapcsolható. Az elemcserét is megkönnyítették, és az elem élettartamát is kitolták.  Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #10492 Dátum: 2016. December 27. - 09:16:20 »

Sziasztok! Kineztem magamnak egy Leica Magnus 1-6,3-es hajtastavcsovet. Azt szeretnem kerdezni toletek hogy mi a kulonbseg a sima magnus v. Magnus i kozott? Tudom az ara...de megis miben mas? Milyen szerelekkel (sines, gyurus) es iranyzekkal ajanljatok?
Az "I" a Magnus II. generációja, néhány dolgot változtattak rajta az elődjéhez képest.
Ezeket Makkmarci többnyire leírta.
Hozsannázás, marketing ide vagy oda, nagyon jó távcső.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #10493 Dátum: 2016. December 27. - 10:31:14 »

Az "I" a Magnus II. generációja, néhány dolgot változtattak rajta az elődjéhez képest.
Ezeket Makkmarci többnyire leírta.
Hozsannázás, marketing ide vagy oda, nagyon jó távcső.
 Emelem


Akkor ez most jobb a Deltánál, vagy nem...?  Fejvakarás Stoel Röhög
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #10494 Dátum: 2016. December 27. - 11:28:54 »

Akkor ez most jobb a Deltánál, vagy nem...?  Fejvakarás Stoel Röhög
Hááát?
Annál azért nem. Röhög
Viszont a Zeiss-et szerintem simán veri.
 Igen
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10495 Dátum: 2016. December 27. - 15:56:48 »

Persze néztem az árakat is, mindegyik nagy márkánál.... De minél többet olvasok annál jobban elbizonytalanodom hogy most kell-e nekem ilyen vagy másba gondolkozzam? Nálam ez a márka nagyon nincsen kőbe vésve. Maga a műszaki specifikációja nem rossz. Nem a nagydumás szövegre gondolok Kacsint
Hát hogy miért pont ennél? Nem tudom neked megmondani csak a többihez képest talán olcsóbb valamellyest. Van SB, Zeiss távcsövem is. Róluk nagyon sok rossz tapasztalatom nincsen.

Ezt neked kell eldönteni . Nekem is van az egyik puskámon 3-12x56 -os távcső a másikon 2,5-10x50 -es   Fejvakarás  igazából lehetne ez utóbbi valami kimondottan hajtástávcső is de minek ? Fejvakarás
A társaságnál évente 1-2 terelés (hajtás) van vagy néha egy se. A legtöbb standon inkább relatíve hosszút kell lőni . Igazán talán egy 1,5-6x42 lenne ideális hajtás és tartalék távcsőnek még világítópont nélkül is . Gondolom neked is hasonló célra kell - akkor én ezt javaslom . 150-200 ezerből meg lehet úszni .  Inkább a" tartaléktávcső "funkciót tudtam kihasználni eddig mert egy hónap volt amíg a Zeiss megjárta Németországot.    Emelem
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #10496 Dátum: 2016. December 27. - 21:52:19 »

Hááát?
Annál azért nem. Röhög
Viszont a Zeiss-et szerintem simán veri.
 Igen

Az új vagy a "régi" Magnus? Melyik Zeiss-t?
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #10497 Dátum: 2016. December 27. - 22:05:22 »

Ha már Leica, akkor a 1,5-10x42 sokkal sokoldalúbb és árban szinte ua. mint a hajtástávcsövük. A simára értem, nem az "i"-re.   Wave
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #10498 Dátum: 2016. December 27. - 22:05:31 »

Az új vagy a "régi" Magnus? Melyik Zeiss-t?
A Zeiss Victory HT-t hasonlítottam össze a régi Magnussal, nálam a Leica nyert.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #10499 Dátum: 2016. December 27. - 23:02:52 »

A Zeiss Victory HT-t hasonlítottam össze a régi Magnussal, nálam a Leica nyert.
 Emelem

Ez igy mar konkretabb. Csak egyszer hasonlitottad ossze oket? Miben volt jobb a ''regi'' Magnus?
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Oldalak: 1 ... 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 [700] 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: