Oldalak: 1 ... 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 [699] 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454509 alkalommal)
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #10470 Dátum: 2016. December 19. - 17:33:12 »

Na ebben teljesen rokonlelkek vagyunk. Egyébként meg,ha eladod,akkor már nem áll a garancia? Ebben a kérdésben csak kalapot tudok emelni a Leupold előtt. Emelem

 Igen  Wave
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
hunter86
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19


« Új üzenet #10471 Dátum: 2016. December 21. - 19:28:22 »

Udv

Egy kis segitsegre lenne szuksegem.
Van egy mom 6x42-es celtavcsovem es szeretnem kicsit felujittatni. Teljes optikai takaritaskivul belul esetleg feluletkezeles de az masodlagos lenne.
Tudna ajanlani valaki mestert aki el tudna vegezni a takaritast?
Esetleg Vác vagy Balassagyarmat kornyeken?
Elorre is koszonom a valaszokat.  Emelem
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #10472 Dátum: 2016. December 21. - 19:29:36 »

... a kérdésben csak kalapot tudok emelni a Leupold előtt. Emelem
Megerősítem.
Hétvégén lőtéren voltunk egy barátommal. Hibázott egy dámborjút, ezért, biztos ami biztos alapon ellenőrző lövéseket tett  a Browning X-boltjával. (Kiderült, a fegyvernek semmi baja, a gond a tusa végén volt meglelhető.)
A fegyverén levő Leupold VX-3L optikát még együtt néztük ki és vette meg. Használtan.
A szett összeállítása után derült ki, hogy a céltávcső világító pontja a lövés hatására kialszik. (A garancia, ha jól emlékszem, csak 2 év az elektronikai hibára, ezt már bőven túllépte az eszköz kora, mikor a sráchoz került.) Mivel ez igencsak bosszantotta, kiutaztatta - mindenféle garancialevél/jótállás nélkül - az USA-ba, hogy orvosolják a problémát. Néhány hónap múlva vissza is érkezett hozzá a távcső. A meglepetés ekkor érte, mert a számlán levő összeg 0 HUF/USD volt: garanciaidőn túl(!!!) cserélve lett benne a hibás alkatrész.
A kisvegyesemen lassan érik egy ct. csere, jelen pillanatban nem is nagyon agyalok más márkán.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #10473 Dátum: 2016. December 21. - 19:54:05 »

Megerősítem.
Hétvégén lőtéren voltunk egy barátommal. Hibázott egy dámborjút, ezért, biztos ami biztos alapon ellenőrző lövéseket tett  a Browning X-boltjával. (Kiderült, a fegyvernek semmi baja, a gond a tusa végén volt meglelhető.)
A fegyverén levő Leupold VX-3L optikát még együtt néztük ki és vette meg. Használtan.
A szett összeállítása után derült ki, hogy a céltávcső világító pontja a lövés hatására kialszik. (A garancia, ha jól emlékszem, csak 2 év az elektronikai hibára, ezt már bőven túllépte az eszköz kora, mikor a sráchoz került.) Mivel ez igencsak bosszantotta, kiutaztatta - mindenféle garancialevél/jótállás nélkül - az USA-ba, hogy orvosolják a problémát. Néhány hónap múlva vissza is érkezett hozzá a távcső. A meglepetés ekkor érte, mert a számlán levő összeg 0 HUF/USD volt: garanciaidőn túl(!!!) cserélve lett benne a hibás alkatrész.
A kisvegyesemen lassan érik egy ct. csere, jelen pillanatban nem is nagyon agyalok más márkán.
 Emelem

vx3i tipust vegyél.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #10474 Dátum: 2016. December 21. - 20:34:25 »

Megerősítem.
Hétvégén lőtéren voltunk egy barátommal. Hibázott egy dámborjút, ezért, biztos ami biztos alapon ellenőrző lövéseket tett  a Browning X-boltjával. (Kiderült, a fegyvernek semmi baja, a gond a tusa végén volt meglelhető.)
A fegyverén levő Leupold VX-3L optikát még együtt néztük ki és vette meg. Használtan.
A szett összeállítása után derült ki, hogy a céltávcső világító pontja a lövés hatására kialszik. (A garancia, ha jól emlékszem, csak 2 év az elektronikai hibára, ezt már bőven túllépte az eszköz kora, mikor a sráchoz került.) Mivel ez igencsak bosszantotta, kiutaztatta - mindenféle garancialevél/jótállás nélkül - az USA-ba, hogy orvosolják a problémát. Néhány hónap múlva vissza is érkezett hozzá a távcső. A meglepetés ekkor érte, mert a számlán levő összeg 0 HUF/USD volt: garanciaidőn túl(!!!) cserélve lett benne a hibás alkatrész.
A kisvegyesemen lassan érik egy ct. csere, jelen pillanatban nem is nagyon agyalok más márkán.
 Emelem

Gabi,
az összes távcsövemen kialszik a világítópont, hogy mi hatására, nem tudom, pedig vannak vagy 8-10-en... tudja a hököm miért?....
Vagy lehet, hogy be sem kapcsol?.......  nem tudom......... vagy lehet, hogy egyikben sincs? Vállat von Vállat von
És tök jól látni bennük, már amelyikben, de amelyikben nem, abban a világító pont sem hozná meg a "terminátorlátást" Angyal  Kacsint pedig van közte vagy két lúpold is...
 Emelem
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #10475 Dátum: 2016. December 22. - 08:38:00 »

vx3i tipust vegyél.
Megboldogult vadászboltos koromban volt szerencsém a teljes palettát végignyálazni oda-vissza. Ha választhatnék, akkor a vx6 mellett tenném le a voksot, de a pénztárca gátat fog szabni az elképzeléseknek, így nagy valószínűséggel valóban vx3 lesz. Bár, hozzá kell tennem, nekem a vxr-rel sem volt semmi bajom.
Az egunon 800 €-tól már ki lehet fogni igen jókat...

Gabi,
az összes távcsövemen kialszik a világítópont...
Atti, értem amit mondasz. A kicsin most egy 6x42-es Swaro van. Mivel ezzel a puskámmal gyakorlatilag csak rókára vadászom, ami nálunk elég későn indul, kell a kis parázs a ct. közepén. Amíg 1es tüskés Sbandi volt, nem volt gond, láttam hova célzok. A Swaro vékonyka 4es szálkeresztje eltűnik a célon, sajnos. Most felmerülhetne a kérdés: mérnemnincsen lámpa? A válasz prózai: ki nem állhatom. Életemben összesen 2 vadat lőttem lámpa használata mellett, utoljára 4-5 éve talán. Nem az én világom.
Ha meg nem látok, hazamegyek inkább.
 Wave
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #10476 Dátum: 2016. December 22. - 10:28:15 »

Megboldogult vadászboltos koromban volt szerencsém a teljes palettát végignyálazni oda-vissza. Ha választhatnék, akkor a vx6 mellett tenném le a voksot, de a pénztárca gátat fog szabni az elképzeléseknek, így nagy valószínűséggel valóban vx3 lesz. Bár, hozzá kell tennem, nekem a vxr-rel sem volt semmi bajom.
Az egunon 800 €-tól már ki lehet fogni igen jókat...
Atti, értem amit mondasz. A kicsin most egy 6x42-es Swaro van. Mivel ezzel a puskámmal gyakorlatilag csak rókára vadászom, ami nálunk elég későn indul, kell a kis parázs a ct. közepén. Amíg 1es tüskés Sbandi volt, nem volt gond, láttam hova célzok. A Swaro vékonyka 4es szálkeresztje eltűnik a célon, sajnos. Most felmerülhetne a kérdés: mérnemnincsen lámpa? A válasz prózai: ki nem állhatom. Életemben összesen 2 vadat lőttem lámpa használata mellett, utoljára 4-5 éve talán. Nem az én világom.
Ha meg nem látok, hazamegyek inkább.
 Wave


Nyilván igazad van, nekem nincs Swaro-m, a Smittbandiknak a 4 a-s keresztje meg elég vastag..
A többi vacakkal meg nem bohóckodik az emberfia alkonyat után. Még lámpával sem, merthogy a lámpát én is utálom. Habár.... a fókuszállítós cső alá menős csoda nagyon jó szolgálatot tesz, merthogy ennyire jó elemlámpám még nem volt. Made by egy csodalámpás fórumtárs. De lövéshez én is csak egyszer használtam, meg is ugrott a röffencs, sebzés is lett belőle, keresni is kellett, szóval nekem sem való.

Csak arra gondoltam a világító pöttyel kapcsolatban, hogy ami elromolhat, az el is romlik, és hát még egy garancia bonyolító elektronyos tényező egy mechanikus szerkezetbe megint csak plusz probléma forrás.
De manapság mindenki imádja a világító pöttyöket, tehát valami biztos lehet a dologban. Majd ha egyszer olthatatlan vágyat érzek egy ilyen iránt, akkor talán....... Vállat von
 Emelem
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #10477 Dátum: 2016. December 22. - 20:22:52 »


Ha meg nem látok, hazamegyek inkább.



 Emelem
Bocsánat, hogy beleszólok... Stoel
 A lámpát én sem kedveltem soha különösebben.
Kivételt képez a néhány vadkáras vadászat, de legtöbbször alkonyatkor befejezem
a vadászatot.
 A világítópont biztosan jó dolog, de én valahogy nem tudtam megbarátkozni vele.
A nyáron történt puskacsere "hozott a házhoz" egy világítópontos céltávcsövet is.
Nem tudtam vele megbarátkozni, így egy kedves fórumtárs segítségével (itt is köszönöm neki!)
felkerült a helyére egy világítópont nélküli Minox, Plex szálkereszttel.
Ez valahogy az én igényeimnek jobban megfelel... Vigyorog
Nem vagyunk egyformák, ez csak az én magánvéleményem.
 Emelem


Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #10478 Dátum: 2016. December 22. - 20:40:41 »

Emelem
Bocsánat, hogy beleszólok... Stoel
 A lámpát én sem kedveltem soha különösebben.
Kivételt képez a néhány vadkáras vadászat, de legtöbbször alkonyatkor befejezem
a vadászatot.
 A világítópont biztosan jó dolog, de én valahogy nem tudtam megbarátkozni vele.
A nyáron történt puskacsere "hozott a házhoz" egy világítópontos céltávcsövet is.
Nem tudtam vele megbarátkozni, így egy kedves fórumtárs segítségével (itt is köszönöm neki!)
felkerült a helyére egy világítópont nélküli Minox, Plex szálkereszttel.
Ez valahogy az én igényeimnek jobban megfelel... Vigyorog
Nem vagyunk egyformák, ez csak az én magánvéleményem.
 Emelem
Oszt még képet se küldtél arról a finom szerszámról!?  Képet! Fa testápoló



« Utoljára szerkesztve: 2016. December 22. - 20:44:34 írta Voldi » Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #10479 Dátum: 2016. December 25. - 09:37:28 »

Oszt még képet se küldtél arról a finom szerszámról!?  Képet! Fa testápoló





 Stoel
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Mipo
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #10480 Dátum: 2016. December 26. - 19:16:44 »

Sziasztok! Kineztem magamnak egy Leica Magnus 1-6,3-es hajtastavcsovet. Azt szeretnem kerdezni toletek hogy mi a kulonbseg a sima magnus v. Magnus i kozott? Tudom az ara...de megis miben mas? Milyen szerelekkel (sines, gyurus) es iranyzekkal ajanljatok?
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10481 Dátum: 2016. December 26. - 20:04:28 »

Sziasztok! Kineztem magamnak egy Leica Magnus 1-6,3-es hajtastavcsovet. Azt szeretnem kerdezni toletek hogy mi a kulonbseg a sima magnus v. Magnus i kozott? Tudom az ara...de megis miben mas? Milyen szerelekkel (sines, gyurus) es iranyzekkal ajanljatok?


Magnushoz nem értek ! Viszont érdekel hogy olyan sok hajtás van nálatok vagy olyan sokra tudsz elmenni hogy ennyit áldozz a hajtástávcsőre.
Nem mintha az baj lenne csak irigyellek .   Emelem
Naplózva
Mipo
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #10482 Dátum: 2016. December 26. - 20:42:15 »


Magnushoz nem értek ! Viszont érdekel hogy olyan sok hajtás van nálatok vagy olyan sokra tudsz elmenni hogy ennyit áldozz a hajtástávcsőre.
Nem mintha az baj lenne csak irigyellek .   Emelem
Igazából nincs olyan sok, de azért akad. Mondjuk van már egy zeiss Diavary távcsövem 3-12x56-os vil pontos az egyik puskámon. Arra gondoltam hogy a másik puskámra hajtástávcsövet raknék fel.
Mi a véleményed? Vagy inkább másba gondolkodjak? Mosolyog
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #10483 Dátum: 2016. December 26. - 21:11:29 »

Sziasztok! Kineztem magamnak egy Leica Magnus 1-6,3-es hajtastavcsovet. Azt szeretnem kerdezni toletek hogy mi a kulonbseg a sima magnus v. Magnus i kozott? Tudom az ara...de megis miben mas? Milyen szerelekkel (sines, gyurus) es iranyzekkal ajanljatok?

Nem állom meg szó nélkül, előre bocs, nem annyira a darabot akarnám lepontozni, inkább a jelenséget.

Mostanában valamiért ez az Új Isten: akármerről hallom, minden... hmmm, diplomatikus kifejezést keresek... "átlagnál erősebb vásárlóerőt képviselő" (új?) vadász a Leica Magnus-t hozsannázza inaszakadtáig, de még egyik sem tudta megmondani, hogy ugyan miért? Mivel jobb nagy hirtelen ez a cső, amit egy kamerákat lehet régóta, de céltávcsöveket azért nem túl régen gyártó cég bocsát ki, mint bármelyik hasonló, sőt lassan ennél akár alacsonyabb árfekvésű prémium távcsőgyártó évtizedes tapasztalatokon alapuló konstrukciója? Azt látom, hogy melyik "szakmai optikai webáruház" blog oldala próbálja utóbb ismétlődő módon mindenek felett lévőnek beállítani ezt az új típust a maga jellegzetes, pallérozott stílusában, de ez is épp a kétkedésemre erősít rá látványos módon. Csak remélni merem, hogy a népek nem onnan eszik ennyire vakon és fenntartások nélkül az igét, ami persze ha egyszer már eléri a kritikus tömeget, onnantól már sajna önjáró, mint minden "újabb jó hír" mostanában...  :Mosolyog
Naplózva
Mipo
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #10484 Dátum: 2016. December 26. - 21:18:43 »

Nem állom meg szó nélkül, előre bocs, nem annyira a darabot akarnám lepontozni, inkább a jelenséget.

Mostanában valamiért ez az Új Isten: akármerről hallom, minden... hmmm, diplomatikus kifejezést keresek... "átlagnál erősebb vásárlóerőt képviselő" (új?) vadász a Leica Magnus-t hozsannázza inaszakadtáig, de még egyik sem tudta megmondani, hogy ugyan miért? Mivel jobb nagy hirtelen ez a cső, amit egy kamerákat lehet régóta, de céltávcsöveket azért nem túl régen gyártó cég bocsát ki, mint bármelyik hasonló, sőt lassan ennél akár alacsonyabb árfekvésű prémium távcsőgyártó évtizedes tapasztalatokon alapuló konstrukciója? Azt látom, hogy melyik "szakmai optikai webáruház" blog oldala próbálja utóbb ismétlődő módon mindenek felett lévőnek beállítani ezt az új típust a maga jellegzetes, pallérozott stílusában, de ez is épp a kétkedésemre erősít rá látványos módon. Csak remélni merem, hogy a népek nem onnan eszik ennyire vakon és fenntartások nélkül az igét, ami persze ha egyszer már eléri a kritikus tömeget, onnantól már sajna önjáró, mint minden "újabb jó hír" mostanában...  :Mosolyog
Nem képviselem az új vadászokat és nem is képviselem az átlagnál erősebb vásárlóerőt....elhiheted. Én csak véleményt szerettem volna kérni és nem magasztalni a leica magnus-t. Szivesen meghallgatok pro, kontra dolgokat inkább mint hogy valamit is Istenítsek, magasztaljak.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 [699] 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 718 719 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: