Oldalak: 1 ... 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 [696] 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454481 alkalommal)
Tata
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77


« Új üzenet #10425 Dátum: 2016. November 27. - 23:18:35 »

A Leica ERi-nél nem kell jobb céltávcső. De a Zeiss HT jobb nála. Szerintem. Párszor már volt alkalmam összenézni őket. 
Köszönöm.A zeiss diavari classichoz képest milyen szürkületben?
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #10426 Dátum: 2016. November 28. - 09:11:44 »

Köszönöm.A zeiss diavari classichoz képest milyen szürkületben?

Passz, olyat csak nappal próbáltam, azt is csak egyetlen egyszer.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #10427 Dátum: 2016. November 29. - 18:57:38 »

Urak,

imserősöm rákattant a variábel hajtástávcsövekre. 1-es nagyítással kezdődő típusokból valami ócsóbbat ki mit merne ajánlani?

Kösz
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #10428 Dátum: 2016. November 29. - 19:00:19 »

Urak,

imserősöm rákattant a variábel hajtástávcsövekre. 1-es nagyítással kezdődő típusokból valami ócsóbbat ki mit merne ajánlani?

Kösz
https://www.amazon.com/Leupold-114933-VX-HOG-Rifle-Scope/dp/B006YU7RMO
Ilyenbe már néztem,de kérdezd huszlavikát!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #10429 Dátum: 2016. December 01. - 10:24:25 »

Urak,

imserősöm rákattant a variábel hajtástávcsövekre. 1-es nagyítással kezdődő típusokból valami ócsóbbat ki mit merne ajánlani?

Kösz

Szollár úr hirdet a honlapjan (soretloves.com) egy 1x12 Nickel Marburg hajtástávcsövet 32 ezer forintért. Ha már olcsó kell. Igaz egytornyos,tehát megfelelő szerelék kell hozzá. De azért megkérdezném,hogy az ismerősöd próbált már ilyen távcsővel szerelt puskával lőni? Mert én próbáltam és a duplagolyósomon azért nincs semmi. Meg pirospontos irányzékkal is próbáltam és az sincs. maradt a nyílt irányzék. Én mindenképpen azt javallanám,hogy próbálja ki először és aztán nézzen szét. Én úgy láttam,hogy ha már ... akkor egy viszonylag szélesebb látómezejű ( 1,5-6, 2-10, 2,5-10 nagyítású) céltávcső is jó lehet. Amit én próbáltam hajtástávcsövet (1-4x24 Zeiss vagy valami ilyesmi nagyítás),legalábbis nem volt sokkal jobb,mint ezek. Akkor pedig csak pénzkidobás.  A legújabbak meg a nagyoknál szintén horror áron vannak. A többi meg nem igazán tud többet,mint egy jó 1,5-6x42.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10430 Dátum: 2016. December 01. - 12:00:24 »

Urak,

imserősöm rákattant a variábel hajtástávcsövekre. 1-es nagyítással kezdődő típusokból valami ócsóbbat ki mit merne ajánlani?

Kösz

Meopta  550 Euro   Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #10431 Dátum: 2016. December 01. - 12:15:37 »

Meopta  550 Euro   Emelem
Emelem

Melyik, és hol ennyi?
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10432 Dátum: 2016. December 01. - 12:54:22 »

Emelem

Melyik, és hol ennyi?

Ue. csak a szlovákoknál . Arra emlékeztem hogy a nepo.sk -n kb. ennyi volt világítópont nélkül. (Van élet RD nélkül is ! S.Peti ) A 1,5-6x42 még mindig van RD nélkül  kb. ennyiért és nagyon egyetértek  azzal hogy jobb - jobban kihasználható a 1,5-6x42

http://www.tuskevb.hu                                            Meopta R1 1-4x22    ( jobban nem tudom belinkelni valami 190 ezer Ft )

Érdemes megnézni a Burris örök garanciás ill . a Leupold távcsöveket.
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #10433 Dátum: 2016. December 01. - 13:29:46 »

Urak,

imserősöm rákattant a variábel hajtástávcsövekre. 1-es nagyítással kezdődő típusokból valami ócsóbbat ki mit merne ajánlani?

Kösz

Van a Vadászaprón egy Meopta Artemis 1,5-6x42 (puskán még nem volt,sosem használt) 150-ért. Ha csak hajtásra kell,arra nagyon jó lehet.A látómezeje elég széles,a lövésállóság a Meoptáknál sosem volt kérdés, hajtás pedig nappal van,oda nem létkérdés a világítópont.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4146


TSP


« Új üzenet #10434 Dátum: 2016. December 01. - 14:39:44 »

No, ellenérvek.

A Meopta azért is az egyik legjobb választás, mert baromi nagy a látómezeje (valami 34-5 méter 1-es nagyításon). Ez - legalábbis nekem - baromira szempont. Szűk látómezővel fölösleges hajtástávcsövet venni, értelmét veszíti. (nézzettek bele egy Leupoldba, vagy egy Minoxba) Nekem világítós R1-m van, éjjel-nappali világító teljes szálkereszttel (K-DOT). Nekem nem mindegy, amikor van 4 métered meglőni a futó disznót a nyiladékon, hogy keresed a fekete alapon a fekete pöttyöt, vagy egyértelműen világlik.  Kacsint
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #10435 Dátum: 2016. December 01. - 14:45:32 »

No, ellenérvek.

A Meopta azért is az egyik legjobb választás, mert baromi nagy a látómezeje (valami 34-5 méter 1-es nagyításon). Ez - legalábbis nekem - baromira szempont. Szűk látómezővel fölösleges hajtástávcsövet venni, értelmét veszíti. (nézzettek bele egy Leupoldba, vagy egy Minoxba) Nekem világítós R1-m van, éjjel-nappali világító teljes szálkereszttel (K-DOT). Nekem nem mindegy, amikor van 4 métered meglőni a futó disznót a nyiladékon, hogy keresed a fekete alapon a fekete pöttyöt, vagy egyértelműen világlik.  Kacsint

Nekem egy Delta titánium van fent, 1x -es nagyitáson is teljesen rendben van, nem kellene keresgetnem benne a disznót, csak már kerülne egy a világítópont elé  Ördög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #10436 Dátum: 2016. December 01. - 14:59:25 »

Urak,

imserősöm rákattant a variábel hajtástávcsövekre. 1-es nagyítással kezdődő típusokból valami ócsóbbat ki mit merne ajánlani?

Kösz

- 1-3x20 Weaver Classic-V.... meglepően jó kis darab (1,1x... simán két szemes cucc, viszont egyesen van egy egészséges parallaxisa.... Vállat von ócsó húsnak.... de hármason már ez kopik, fasza duplex irányzójel, hajtásra, bozótba ezért a pénzért u-tól-ér-he-tet-len!!) ja és bírja 458-at és még nem qúrt fejbe, tehát van elég szemtávolság, és valami 30 méteres a látómezeje....
- Bátya által belinkelt darab sem rossz...... sőőőőt!, de a Leupold nagy átqúúúrása a számozás, hiába kezdődik egyessel, az attól még 1,4 és nem két szemes, én imádom a hog "retikült", habár az a kretén hog felirat kimaradhatott volna belőle... kicsit vastag az irányzójel, de az egy sötétebb erdőben sose baj Kacsint ....... egyébként az esetek nagy többségében nem kell a két szemes célzás - neked mondom??! Vigyorog -de a majdnem 25 méteres látómező bőven elég, szemtávolság bőven elég...
- VX-III 1,5-5x 20 Leupold.. ez is 23 méteres látómezőt tud, nekem sima duplex van benne, nem  volt még olyan, hogy nem láttam "hajtásidőben" a célkeresztet..... valós nagyítás 1,6.... hogy a fene vinné el őket, de legutoljára egy bika jól nekem jött, fel is rúgta a kedvenc ücsörgős kisszékemet, de - mondok - lopok egy kis potya élményt, felém jőve nagyon közelig és távolodva nagyon közelről is le tudtam követni őkelmét. Nem a távcső miatt cseszetem volna el.... Ördög
- nem volt rossz még a Bushnell 1,5-5x20-as sem, ezek közül egyértelűen  a leggyengébb, de nagyon olcsó is volt (valami 16 ropi egy réges-régi Fehován), mégis a legnagyobb hőstettet ez vitte véghez, mert jópár antilopot és kafferbivalyt is lőtt vele a barátom 375-ösön... és még egy darabig, amíg nem tettem a Weavert a 458-ra, ezen a nagy durungon is helyt állt egy pár ojrópai töltet kikísérletezésénél.
Ezek viszonylag olcsók.
Néztem még bele Dokiéba, az valami Meopta hajtás távcső, az egy nagyon fasza kis darab, de az már nem az olcsó kategória, habár nekem a Zeiss-ben sem biztos, hogy menne egy pár méteres nyiladékon meglőni valamit, az olyan nyílt irányzékos, vagy cső melletti érzéses mutatvány, aztán vagy összejön vagy nem. Ültetett fiatalos erdőben a nyúl lövéshez hasonlít, ahhoz meg a csősínes max. célgömbös dupla puska az igazi.. Ördög Ördög

Több pénzt nem érdemes hajtástávcsőért adni, hacsak nem nagyon rá van a hajtásra kattanva valaki, de akkor, ha megengedheti magának a sok hajtást, nem lehet gond egy 500-900 ezres kilós cső sem... szerintem. Nappal pedig a világító pont csak egy felesleges úri huncutság, habár beszéltem már jópár emberrel, aki bebeszélte magának, hogy az a kis piros pötty középre rántja a szemet, és így sokkal könnyebben lő vele nappal is, tehát szinte nél-kü-löz-he-tet-len.... ugye mint tudjuk, minden az agyban dől el (a hülyebogár döngicsélésének a hangereje is..)

 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #10437 Dátum: 2016. December 01. - 15:04:05 »

Basszus... OOO OOO.... most nézem, hogy Doki is szakértett egy nagyon faszányossat, természetesen - kizárólag a kellő rossz indulattól indíttatott - bármely dehonesztálónak is érthető véleményem a jelenlevőkre nem vonatkozik.. Stoel Stoel Ördög Ördög Ördög
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #10438 Dátum: 2016. December 01. - 15:11:12 »


Több pénzt nem érdemes hajtástávcsőért adni, hacsak nem nagyon rá van a hajtásra kattanva valaki, de akkor, ha megengedheti magának a sok hajtást, nem lehet gond egy 500-900 ezres kilós cső sem... szerintem. Nappal pedig a világító pont csak egy felesleges úri huncutság, habár beszéltem már jópár emberrel, aki bebeszélte magának, hogy az a kis piros pötty középre rántja a szemet, és így sokkal könnyebben lő vele nappal is, tehát szinte nél-kü-löz-he-tet-len.... ugye mint tudjuk, minden az agyban dől el (a hülyebogár döngicsélésének a hangereje is..)

 Emelem

Röhögni fogsz, nekem most egy Aliexpress-es kb. 20 USD-s ingyen postázott piros pont van fent próbából (Vortex Sparc http://www.vortexoptics.com/discontinued/vortex-sparc-red-dot-scope, csak kínai  Nyihi). A lőtéren 100 m-en folyamatosan ca. 5 cm-es szórást lőttem vele (nyilván támasztékból), leszerelve-visszatéve is. Szóval nem amiatt hibáznék, az biztos. Csak egy picit nagyobb piros pont kellene bele, mert tényleg gombostűfejnyi a piros pontja. De már az is úton van. Meg egy olyan is, amin középen egy parányi kereszt van. De az meg még tud ám akár zöld is lenni, ha akarom!!!  Röhög
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4146


TSP


« Új üzenet #10439 Dátum: 2016. December 01. - 15:24:08 »

Basszus... OOO OOO.... most nézem, hogy Doki is szakértett egy nagyon faszányossat, természetesen - kizárólag a kellő rossz indulattól indíttatott - bármely dehonesztálónak is érthető véleményem a jelenlevőkre nem vonatkozik.. Stoel Stoel Ördög Ördög Ördög

Ennyi...  Nyihi leflexelem a 'csába  Ördög átlóssan, sorjássan  OOO
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Oldalak: 1 ... 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 [696] 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: