Oldalak: 1 ... 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 [683] 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454449 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #10230 Dátum: 2016. Október 18. - 12:54:46 »

Nem, valóban nincs céltávcső sem a vixenoptics.com-on, sem a vixen.com-on!  Nevet  (Bocs fiúk!)

Össze vissza fórumokon leírta TAL korábban, mi honnan eredezik, hogy a Vixen és a Delta (Titanium) ugyanaz. Az első német tesztet 2007-ből találtam, TAL is 2007-2008 körül vizsgálta a Delta csöveket, hogy tényleg az a japán minőség aminek állítják, az volt.
Ha jól emlékszem, a Vixen oldalán évekkel ezelőtt (sokkal igénytelenebb weblap volt), sem voltak fent a céltávcsövek, szerintem írj nekik egy e-mailt, hogy mondják meg miért dugdossák az infót, annak ellenére, hogy évtizedek óta príma (nem vadászati) optikákat gyártanak!  Ördög
A másik fórumon ment a huzavona évekkel ezelőtt, hogy akkor a Deltát ki, miért és hol is gyártja és vegeza ennyit válaszolt nemes egyszerűséggel:

„Van ennek jelentősége?
Szerintem semmi! 
Feltehetőleg ugyan abba a gyárba csiszolják a Swarovski a Docter a Vixen a Delta és a háromezer forintos piacos gagyi lencséit is!”


Maradjunk annyiban, még abban az esetben, ha nincs is teljesen így, de van benne sok igazság, nem mellékesen oconor, ha jól láttam a keresőtávcsövek topikban már reszeltél egy kört a Vixennel korábban.
Ha jó a végtermék, akkor nem érdekel, hogy egy kínai, egy filippínó vagy egy japán melós csinálta és mi rajta a logó, csak jó legyen és ne legyen ár/érték arányban elszállva, szólva megvenném a Vixent, a SigSauert, az IOR-t, de akár a Kapsot!
Úgy tudom, a Minox is gyártat távol keleten, ennek ellenére nem tudom, mennyire veri nagy dobra, tehát ami sokszor felmerült már, hogy mik a gyártói oldalon a trendek, nyilván ezt az iparágat sem kerülik el, szóval ha ez nem tetszik, akkor ne vedd meg a Vixent/Deltát és kész, vegyél helyette Asslarban egy Karl Kaps-ot, azt legalább személyesen le tudod csekkolni, hogy ott gyártják-e, mert ugye a honlapon minden fen van! Nevet

Nem hagyott nyugodni a dolog, úgyhogy azért kerestem neked egy honlapot, amin magát japánnak mondó távcsövek vannak:   http://www.to-scope.co.jp/english_site/top_product_scope_en.html   Vigyorog


így utólag most már bevallom, hogy egy érdekes kommunikációs kísérlet részese voltál Ördög a témaválasztás szándékos volt a reakciód törvényszerű, egy kérdésre keresendő választól, eljutottunk a személyes megítélésig. A kevés tárgyszerű tény mellet nagyobb szerepet kaptak, a szubjektumok.

A Karl Kaps-ról is értekezhetünk, volt szerencsém beszélni a gyártó egyik Magyar!!! korifeusával néhány éve, érdekes dolgokat mesélt ugyan is Karl bácsi már jó ideje eladta a céget.
 Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #10231 Dátum: 2016. Október 18. - 14:04:01 »

Szerintem egyértelmű, hogy az a gyártó állítja elő a jobb minőségű távcsövet, amelyiknek szebb a honlapja. Ez tény. Pl ezért gyárt a Fomei sokkal jobb minőséget, mint a Nickel Supra. Aki szerint nem így van, az nem ért hozzá és nem mellesleg egy f.sz.  Ördög Ördög Ördög

UFF  és kéretik a fingfűrészelés mellőzése  Ördög
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #10232 Dátum: 2016. Október 18. - 14:09:17 »

Szerintem egyértelmű, hogy az a gyártó állítja elő a jobb minőségű távcsövet, amelyiknek szebb a honlapja. Ez tény. Pl ezért gyárt a Fomei sokkal jobb minőséget, mint a Nickel Supra. Aki szerint nem így van, az nem ért hozzá és nem mellesleg egy f.sz.  Ördög Ördög Ördög

UFF  és kéretik a fingfűrészelés mellőzése  Ördög

Tul. képp én már kezdem(?) elveszteni a fonalat, hogy mi volt oconnor eredeti problémája ill. mondanivalója, annyi iterációja volt már a kezdeti hozzászólásának. Akkor "amelyik céltávcsőgyártónak nem ismerjük a gyár címét, az nem tud jó céltávcsövet gyártani?" Vagy miii?...  Fejvakarás
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #10233 Dátum: 2016. Október 18. - 14:21:28 »

Tul. képp én már kezdem(?) elveszteni a fonalat, hogy mi volt oconnor eredeti problémája ill. mondanivalója, annyi iterációja volt már a kezdeti hozzászólásának. Akkor "amelyik céltávcsőgyártónak nem ismerjük a gyár címét, az nem tud jó céltávcsövet gyártani?" Vagy miii?...  Fejvakarás

Számomra ez a fonál már rég elveszett, sőt talán meg sem volt  Kacsint Rííí
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #10234 Dátum: 2016. Október 18. - 14:48:15 »

így utólag most már bevallom, hogy egy érdekes kommunikációs kísérlet részese voltál Ördög a témaválasztás szándékos volt a reakciód törvényszerű, egy kérdésre keresendő választól, eljutottunk a személyes megítélésig. A kevés tárgyszerű tény mellet nagyobb szerepet kaptak, a szubjektumok.

A Karl Kaps-ról is értekezhetünk, volt szerencsém beszélni a gyártó egyik Magyar!!! korifeusával néhány éve, érdekes dolgokat mesélt ugyan is Karl bácsi már jó ideje eladta a céget.
 Emelem

Mondjuk azért ezen a fórumon elég gyakori a szubjektív megítélés, bár ez bármilyen platformra igaz. Nem tudom pontosan milyen tárgyszerű tényt lehetett volna arra írni, hogy azon vagy fennakadva, hogy nincsenek fent a csövek a honlapjukon (ami amúgy nem igaz, mert a német, azaz európai honalpjukon fent vannak).  Nevet  Bár igazából most nem is értem, hogy mit számítottál volna be tárgyszerű ténynek, szóval definiálhatnád.

Mesélj, engem érdekel a Kapsos infó. Az újakat nem tudom mit tudnak, régebbi darab volt a kezemben, azzal ellennék. Újból, ha most kéne vennem én a Meopta fele kacsingatnék leginkább, annyiból, amit sikerült olvasnom róluk.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #10235 Dátum: 2016. Október 18. - 14:53:54 »

...azon vagy fennakadva, hogy nincsenek fent a csövek a honlapjukon (ami amúgy nem igaz, mert a német, azaz európai honalpjukon fent vannak).  Nevet

Huszlavika linkjében még az is fent volt, mondjuk nem a teljes választék, "csak" utalás a gyártásra.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10236 Dátum: 2016. Október 18. - 16:37:54 »

Mondjuk azért ezen a fórumon elég gyakori a szubjektív megítélés, bár ez bármilyen platformra igaz. Nem tudom pontosan milyen tárgyszerű tényt lehetett volna arra írni, hogy azon vagy fennakadva, hogy nincsenek fent a csövek a honlapjukon (ami amúgy nem igaz, mert a német, azaz európai honalpjukon fent vannak).  Nevet  Bár igazából most nem is értem, hogy mit számítottál volna be tárgyszerű ténynek, szóval definiálhatnád.

Mesélj, engem érdekel a Kapsos infó. Az újakat nem tudom mit tudnak, régebbi darab volt a kezemben, azzal ellennék. Újból, ha most kéne vennem én a Meopta fele kacsingatnék leginkább, annyiból, amit sikerült olvasnom róluk.

 Igen Az alatti minőségből meg nem is vennék középkaliberre .   Emelem
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #10237 Dátum: 2016. Október 18. - 18:30:41 »

Üdv!
Szeretnék tanácsot kérni céltávcsővel kapcsolatban.
Adott egy yukon craft 3-12x56 távcső,  amit egy ismerős ideadna nagyon apró pénzért.
Úgy hozhatnám el, hogy kipróbálom néhány doboz lőszer erejéig,  és ha működik, be lehet lőni,  akkor megveszem tőle.
Tudom lerágott csont,  százszor kibeszéltétek, itt tényleg az a kérdés tulajdonképpen,  hogy annyira olcsó lenne, amiből semmi mást nem nagyon lehetséges venni,ehhez mérem a dolgot.

Az lenne a kérdésem, hogy kevésbé tapasztalt lövőként hogyan lehet a legjobban kipróbálni egy ilyen távcsövet?  Gondolok itt arra, hogy magamtól is el-elszórogatom a golóbist,  nem a távcső esetleges megbízhatatlansága miatt.

Most vásároltam a puskát,  erre a távcsőre készültem már eleinte is,  így tulajdonképpen jelenleg nem tudok többet áldozni rá, amennyiért meg ideadná,  abból használt 6x42-es csövet se tudnék venni, baráti üzletről van szó.
308win-hez kellene vastag csőhöz, tehát visszarúgás tulajdonképpen nem nagyon van jelen.

Üdv,
Máté



Nem tudom mennyiért vennéd meg azt a yukon-t  , de tegnap netezés közbe a    jofogás-on láttam egy eladó  Schmidt-Bender (német)  6x42-est        69ezerért

Naplózva
mematyi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258


« Új üzenet #10238 Dátum: 2016. Október 18. - 18:57:02 »



Nem tudom mennyiért vennéd meg azt a yukon-t  , de tegnap netezés közbe a    jofogás-on láttam egy eladó  Schmidt-Bender (német)  6x42-est        69ezerért



Feléért Emelem
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #10239 Dátum: 2016. Október 18. - 19:09:19 »

Egy barátomnak volt egy Yukon céltávcsöve, szerinte nem volt nagyon rossz. 30-06-ot bírta és este kicsivel jobbnak látta, mint a korábbi MOM távcsövét. Emlékeim szerint talán világítópontos is volt és valami 120-130-ért vette évekkel ezelőtt, úgyhogy a 35 körüli ár tényleg eléggé baráti.
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #10240 Dátum: 2016. Október 18. - 19:20:58 »

Mondjuk azért ezen a fórumon elég gyakori a szubjektív megítélés, bár ez bármilyen platformra igaz. Nem tudom pontosan milyen tárgyszerű tényt lehetett volna arra írni, hogy azon vagy fennakadva, hogy nincsenek fent a csövek a honlapjukon (ami amúgy nem igaz, mert a német, azaz európai honalpjukon fent vannak).  Nevet  Bár igazából most nem is értem, hogy mit számítottál volna be tárgyszerű ténynek, szóval definiálhatnád.

Mesélj, engem érdekel a Kapsos infó. Az újakat nem tudom mit tudnak, régebbi darab volt a kezemben, azzal ellennék. Újból, ha most kéne vennem én a Meopta fele kacsingatnék leginkább, annyiból, amit sikerült olvasnom róluk.
Igen Az alatti minőségből meg nem is vennék középkaliberre .   Emelem
Én is így voltam vele. Megvettem az R2 2,5-15x56-ot, gondoltam, majd milyen fasza lesz. 355 ezer volt azt hiszem. Hatalmas csalódás volt. Csőlátása volt, a vil. pont erős volt és még nem is egységesen volt megvilágítva, a szálkereszt sem volt az igazi. Eladtam és vettem egy Delta HD 2,5-10x56-ot. Egyáltalán nincs csőlátás, nagyon jó a vil. pont és szép vékony a szálkereszt is. FEHOVA előtt egy héttel 185 ezerért! íme:
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #10241 Dátum: 2016. Október 18. - 20:04:45 »

Azt mondta drága Apám, ha ma nem tudsz tanulni a munkától, holnap nem tudsz dolgozni a tudatlanságtól,( eredete ismeretlen)

A " distributors" kifejezést neked mint világot látott embernek el kell még magyarázni(?), akkor az olyan mint mikor a kacsát úszni tanítják.
distributor=kereskedő, nagykereskedő, szétosztó, elosztó...stb,stb Wave

Én, mint híresen világlátott ember, ma elég elfoglalt mókus lévén, átfutottam villámgyorsan ezt a magas szintű eszmecserét a honlapokról, gyártókról, és - be kell vallanom töredelmesen - csökött agyam csak annyit tudott ebből a "többször ledarált fing átpréselése a legsűrűbb molnárszitán" alcímen futó szösszenetből felfogni, hogy van egy vixen nevű belinkelt nevű honlap, amin te nem találtál fegyverre való távcsövet.....
Én a felfedezők és tamáskodók kíváncsiságával kattingattam egy párat, és láss csodát, erősen fegyvertávcsőre hasonlító kézi készüléket találtam "ottan a jobb alsó szélen"......., ezután a feltalálókra jellemző rettenetes büszkeséggel gyorsan leírtam, amit leírtam, - sajnos a disztribútoros rész, vagy annak hiányolása teljesen kimaradt Stoel - és utána spuriztam vissza a munkába, amitől valószínűleg nem tudtam eleget tanulni..... és ha majd holnap tényleg nem tudok dolgozni a tudatlanságtól, akkor nagyon szégyelleni fogom magam, bánni is fogom biztosan, de egészen biztosan eszembe jutnak majd intelmeid. De akkor már késő lesz, tudom.... Fej a falba Fej a falba
Sic transit gloria mundi!   (ha volt egyáltalán neki valaha ilyen... Vállat von)

 Wave
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #10242 Dátum: 2016. Október 18. - 21:58:27 »

Én is így voltam vele. Megvettem az R2 2,5-15x56-ot, gondoltam, majd milyen fasza lesz. 355 ezer volt azt hiszem. Hatalmas csalódás volt. Csőlátása volt, a vil. pont erős volt és még nem is egységesen volt megvilágítva, a szálkereszt sem volt az igazi. Eladtam és vettem egy Delta HD 2,5-10x56-ot. Egyáltalán nincs csőlátás, nagyon jó a vil. pont és szép vékony a szálkereszt is. FEHOVA előtt egy héttel 185 ezerért! íme:


Nem mondtam én semmit a Deltáról  Vállat von  Egyszerűen azért mert olyanom még nem volt . Volt viszont 2 különböző Meoptám és most már harmadszor is van egy . A meoptában nem keresem a különlegességeket de az igaz hogy 355 ezerért már semmilyen meoptát nem vennék . Azért a Deltákról hallottam és olvastam néhány megosztó véleményt de az nem az én tapasztalatom. Hozzáteszem hogy a képen látható szálkereszt egyáltalán nem az én ízlésemnek való .   Emelem
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #10243 Dátum: 2016. Október 18. - 22:11:20 »

Nem mondtam én semmit a Deltáról  Vállat von  Egyszerűen azért mert olyanom még nem volt . Volt viszont 2 különböző Meoptám és most már harmadszor is van egy . A meoptában nem keresem a különlegességeket de az igaz hogy 355 ezerért már semmilyen meoptát nem vennék . Azért a Deltákról hallottam és olvastam néhány megosztó véleményt de az nem az én tapasztalatom. Hozzáteszem hogy a képen látható szálkereszt egyáltalán nem az én ízlésemnek való .   Emelem
Csak a példa kedvéért hoztam fel a Deltát. Mosolyog Az lehet, hogy az R1r jó távcső, de az R2 nem éri meg az árát.  Emelem Wave
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #10244 Dátum: 2016. Október 19. - 09:08:33 »

Csak a példa kedvéért hoztam fel a Deltát. Mosolyog Az lehet, hogy az R1r jó távcső, de az R2 nem éri meg az árát.  Emelem Wave

Nem értem mit b@szhattak el ezzel az R2-vel Meoptáéknál...sajnos. Valszeg meg sem fogom tudni soha, mert nem lesz olyanom.
Az tény - az én szemem szerint - hogy a Delta egyik R1r-t sem éri fel (van mindkettő, a 3-12x56 meg a 1,5-6x42 is). Objektívátmérő ide vagy oda.
Viszont nem gyengébb annyival, amennyivel olcsóbb. Deltát vennék ha megint kellene egy új cső.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 [683] 684 685 686 687 688 689 690 691 692 693 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: