Oldalak: 1 ... 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 [639] 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454510 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9521


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #9570 Dátum: 2016. Január 17. - 18:15:56 »

Egy szóval sem említette a kolléga, hogy koppanásig ki lenne tekerve végállásba a függőleges állítás. Gondolom, ha úgy lenne, azt azért megemlítette volna "segítségként", és szerintem akkor nem állna értetlenül a jelenség előtt.  Vállat von

Nagy előnye annak a szereléknek, ami oldal irányba állítható, de előfordul, hogy kell függőlegesben is állítani. Például ez esetben a hátsó gyűrűbe helyezett RTG film szeletkével orvosolható, hogy ne kelljen végállás közelbe tekerni a szálkersztet.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #9571 Dátum: 2016. Január 17. - 18:19:49 »

Szóval akkor én nyomi vagyok, mert nekem kényelmes még a 6,2 is?!  Woest  Ördög  Pacsi

Egyébként a legbrutálabb a vegyesemnél - alsó golyós csővel - a távolság...7,8 cm. Angyal
 Wave
 

Mondtam én olyat !  

 Tolózáras puskura gondoltam , meg azért is írtam hogy sok függ a tuson( agyazáson)!   Wave Pacsi

a vegyes az más , ott nem játszik az 5 centi  
Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #9572 Dátum: 2016. Január 17. - 18:27:16 »

Egy szóval sem említette a kolléga, hogy koppanásig ki lenne tekerve végállásba a függőleges állítás. Gondolom, ha úgy lenne, azt azért megemlítette volna "segítségként", és szerintem akkor nem állna értetlenül a jelenség előtt.  Vállat von
 

 Ördög   Lehet nem is tekert rajt  Fejvakarás  , gondolván hogy,  fel van téve akkor oda mutat ahova kell   Stoel 

találkoztam már ilyennel  OOO
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #9573 Dátum: 2016. Január 17. - 18:40:38 »

Úgy érted, hogy az esetleg kicsit magas szerelék és a 30-40 cm alálövés között van bármi összefüggés?  Fejvakarás
Szerinted nincs? Közelre mindenképp! Jöhet a te verziód,hallgatom...
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #9574 Dátum: 2016. Január 17. - 18:52:43 »

Ezt sosem fogom megérteni. Ki találta ki ezt az 5 centit?
A két szimmetriatengelynek valahol metszeni kell egymást,ahová meghatározzák az OptimálisBelövésiTávolság-ot.Ez ugye nem a végtelen,hanem 170 m körül van.Ennek érdekében az a legjobb,ha a két sz.tengely minnél kisebb (hegyesesebb) szöget zár be egymással.Ergo,a tengelyek indulópontja relatíve közel legyen egymáshoz,max.5 cm-re!
(kellett nektek TAL-mestert elüldözni  Ördög)
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #9575 Dátum: 2016. Január 17. - 19:43:45 »

A két szimmetriatengelynek valahol metszeni kell egymást,ahová meghatározzák az OptimálisBelövésiTávolság-ot.Ez ugye nem a végtelen,hanem 170 m körül van.Ennek érdekében az a legjobb,ha a két sz.tengely minnél kisebb (hegyesesebb) szöget zár be egymással.Ergo,a tengelyek indulópontja relatíve közel legyen egymáshoz,max.5 cm-re!
(kellett nektek TAL-mestert elüldözni  Ördög)

30-40cm-es alálövés 50m-en, ráadasul a függőlegest állitó torony is középre van állitva? Minden féleképp a távcsö rossz beállitásából adodik  Effendi
(ehhez hogy meg legyen állapitva még gyortalpalói főcsőszerelői tanfolzam sem szükséges  Ördög)
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #9576 Dátum: 2016. Január 17. - 19:58:07 »

A két szimmetriatengelynek valahol metszeni kell egymást,ahová meghatározzák az OptimálisBelövésiTávolság-ot.Ez ugye nem a végtelen,hanem 170 m körül van.Ennek érdekében az a legjobb,ha a két sz.tengely minnél kisebb (hegyesesebb) szöget zár be egymással.Ergo,a tengelyek indulópontja relatíve közel legyen egymáshoz,max.5 cm-re!
(kellett nektek TAL-mestert elüldözni  Ördög)

A szimmetriatengely teljesen mást jelent. Az optimális belövési távolság fogalma is picit hibás az ok-okozatot tekintve, lehet a szerelék magasabb is, de attól még tudni kellene oda tekerni, hogy a röppálya az optimális belövési távolságon metssze a távcső szálkeresztje által kijelölt optikai tengelyt. A szerelék magasságából adódó különbség elenyésző, pont a távolságból adódó, nagyon hegyes szög miatt.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #9577 Dátum: 2016. Január 17. - 20:03:08 »

A két szimmetriatengelynek valahol metszeni kell egymást,ahová meghatározzák az OptimálisBelövésiTávolság-ot.Ez ugye nem a végtelen,hanem 170 m körül van.Ennek érdekében az a legjobb,ha a két sz.tengely minnél kisebb (hegyesesebb) szöget zár be egymással.Ergo,a tengelyek indulópontja relatíve közel legyen egymáshoz,max.5 cm-re!
(kellett nektek TAL-mestert elüldözni  Ördög)

Itt szerintem is valami tévhit lehet.
Ha a 11 grammos Hammerhead-et 5 centis tengely távolságnál nem engeded 4 centinél feljebb a röppályája során (800 méteres kezdősebességgel számolva), akkor 166 méteres OBT mellett 190 méteres távnál éri el kb lefelé is a 4 centit. Ez azt jelenti, hogy 6,5 és 190 méter között az optikai tengelytől nem távolodik el a lövedék sem felfelé, sem lefelé jobban mint 4 centi. Ez azért nem rossz.
Ez 6,5 centis tengelytávolságnál 173 méteres OBT-t jelent, 198 méteres távnál éri el lefelé is a 4 centit. Ez ennél pedig azt jelenti, hogy kb. 14,8 és 198 méter között nem távolodik el az optikai tengelytől a lövedék sem felfelé, sem lefelé jobban mint 4 centi. Lássuk be ez sem utolsó.
A kettő különbsége csak annyiban nyilvánul meg, hogy az első 9 méteren van 5 centi alatt a lövedéked (vagyis messzebb a lövedék az optikai tengelytől, mint az 5 centis távolságúnál), egyébként gyakorlatilag a két röppálya majdnem egyforma, azzal, hogy a 6,5 centis tengely távolságúval majdnem 10 méterrel tudsz messzebbre ugyanoda lőni.
Én sem értem ezt az 5 centis ökölszabályt.
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9578 Dátum: 2016. Január 18. - 10:18:06 »

Itt szerintem is valami tévhit lehet.
Ha a 11 grammos Hammerhead-et 5 centis tengely távolságnál nem engeded 4 centinél feljebb a röppályája során (800 méteres kezdősebességgel számolva), akkor 166 méteres OBT mellett 190 méteres távnál éri el kb lefelé is a 4 centit. Ez azt jelenti, hogy 6,5 és 190 méter között az optikai tengelytől nem távolodik el a lövedék sem felfelé, sem lefelé jobban mint 4 centi. Ez azért nem rossz.
Ez 6,5 centis tengelytávolságnál 173 méteres OBT-t jelent, 198 méteres távnál éri el lefelé is a 4 centit. Ez ennél pedig azt jelenti, hogy kb. 14,8 és 198 méter között nem távolodik el az optikai tengelytől a lövedék sem felfelé, sem lefelé jobban mint 4 centi. Lássuk be ez sem utolsó.
A kettő különbsége csak annyiban nyilvánul meg, hogy az első 9 méteren van 5 centi alatt a lövedéked (vagyis messzebb a lövedék az optikai tengelytől, mint az 5 centis távolságúnál), egyébként gyakorlatilag a két röppálya majdnem egyforma, azzal, hogy a 6,5 centis tengely távolságúval majdnem 10 méterrel tudsz messzebbre ugyanoda lőni.
Én sem értem ezt az 5 centis ökölszabályt.
 Emelem

Ez a lényeg a vadászat gyakorlatában normál (nekem 200 méter ) távolságon belül . Na jó 190 méter !  Mosolyog

Ezt az 5 centis ökölszabályt ismerjük - szerintem van is létjogosultsága praktikus és esztétikai okokból de az 1-2 centis eltérés ha a lövészt nem zavarja nem ördögtől való főként ha valaki ilyen minimális dolgokkal tisztában van és figyelembe veszi belövéskor, kegyelemlövéskor , stb.   Emelem

Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #9579 Dátum: 2016. Január 18. - 10:33:10 »

Ez a lényeg a vadászat gyakorlatában normál (nekem 200 méter ) távolságon belül . Na jó 190 méter !  Mosolyog Ezt az 5 centis ökölszabályt ismerjük - szerintem van is létjogosultsága praktikus és esztétikai okokból de az 1-2 centis eltérés ha a lövészt nem zavarja nem ördögtől való főként ha valaki ilyen minimális dolgokkal tisztában van és figyelembe veszi belövéskor, kegyelemlövéskor , stb.   Emelem

Én még sosem hallottam erről az 5 cm-es "ökölszabályról". Ha már ökölszabály, akkor maximum annyi, hogy a céltávcsövet a lehető legalacsonyabbra célszerű felszerelni, amilyen alacsonyra csak engedik a fegyver adottságai és "kezelőszervei". Lévén az 56-osok sem kerülnek sokkal feljebb, mint 5 cm, innen származhat ez a "kedvenc szám".

Azt már nem  mondanám ökölszabálynak, de mindenképp praktikus, hogy tulajdonképp ha már az ember feltesz akármilyen céltávcsövet is egy puskára, akkor már pofadék magasítót is "kellene" felrakni, különben akármilyen kényelmesnek tűnik is, akkor is csak oldalról támasztja meg az ember az arcával a tust, amelynek a magassága mindig a nyílt irányzékhoz van kialakítva gyárilag.
Naplózva
zsolt21
vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 47


« Új üzenet #9580 Dátum: 2016. Január 18. - 12:44:49 »

Azt hiszem még TAL említette, hogy (a Leupoldhoz hasonlóan) van már a Zeiss-ből is Kínában gyártott gagyi másolat is, de az nem összetévesztendő azzal, amit (esetleg, nem tudom) a Zeiss gyártat Kínában, és utána "valódi" Zeiss kereskedőtől veszel meg. Minden a minőségbiztosítási rendszeren és előírásokon, illetve azok betartásán múlik.

Nem gagyi másolatról van szó, hanem, a zeiss gyártatja Kínában, ez biztos. Attól még lehet jó, de valahogy én idegenkedem tőle. Akkor már inkább a magyar mátészalkai Zeiss. Persze nem reklámozza a Zeiss, hogy Kínában gyártat, mert úgy olcsóbb, mondjuk én sem tenném. Még persze elég új ez a történet, hogy a gyerekbetegségek kijöjjenek, de meglátjuk. Köszönöm a hozzászólásokat, bár nem sok jött. Leupoldot biztos nem veszek, ha már ennyi pénzt kiadok, legyen minőségi a cucc. Még megrágom ezt a sztorit.....
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9581 Dátum: 2016. Január 18. - 13:16:27 »

Én még sosem hallottam erről az 5 cm-es "ökölszabályról". Ha már ökölszabály, akkor maximum annyi, hogy a céltávcsövet a lehető legalacsonyabbra célszerű felszerelni, amilyen alacsonyra csak engedik a fegyver adottságai és "kezelőszervei". Lévén az 56-osok sem kerülnek sokkal feljebb, mint 5 cm, innen származhat ez a "kedvenc szám".

Azt már nem  mondanám ökölszabálynak, de mindenképp praktikus, hogy tulajdonképp ha már az ember feltesz akármilyen céltávcsövet is egy puskára, akkor már pofadék magasítót is "kellene" felrakni, különben akármilyen kényelmesnek tűnik is, akkor is csak oldalról támasztja meg az ember az arcával a tust, amelynek a magassága mindig a nyílt irányzékhoz van kialakítva gyárilag.

Pedig ez miatt reszelik ilyen ívesre a céltávcső frontlencséjét . 


A pofadék magasító helyett meg egyszerűbb tokára hízni és kész .     Ördög             Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #9582 Dátum: 2016. Január 18. - 13:18:32 »

Pedig ez miatt reszelik ilyen ívesre a céltávcső frontlencséjét . 


A pofadék magasító helyett meg egyszerűbb tokára hízni és kész .     Ördög             Emelem

A toka megint csak oldalirányban állítja a szempozíciót...  Nyihi
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #9583 Dátum: 2016. Január 18. - 13:39:52 »

Én még sosem hallottam erről az 5 cm-es "ökölszabályról". Ha már ökölszabály, akkor maximum annyi, hogy a céltávcsövet a lehető legalacsonyabbra célszerű felszerelni, amilyen alacsonyra csak engedik a fegyver adottságai és "kezelőszervei". Lévén az 56-osok sem kerülnek sokkal feljebb, mint 5 cm, innen származhat ez a "kedvenc szám".

Azt már nem  mondanám ökölszabálynak, de mindenképp praktikus, hogy tulajdonképp ha már az ember feltesz akármilyen céltávcsövet is egy puskára, akkor már pofadék magasítót is "kellene" felrakni, különben akármilyen kényelmesnek tűnik is, akkor is csak oldalról támasztja meg az ember az arcával a tust, amelynek a magassága mindig a nyílt irányzékhoz van kialakítva gyárilag.

Persze ökölszabálynak inkább csak kis túlzással lehet nevezni, de az mindenféleképpen igaz, hogy a lőszergyártók az 5 cm, vagy ahhoz közeli értékhez állapítják meg a céltávcső esetében, megadott OBT, GEE, MRD adatokat, abban az esetben ha a céltávcső felszerelése ettől eltér akkor a megadott értékek is eltérnek, ezt a lőszergyártók a termékleírásokban katalógusokban ismertetik, hogy az adott röppálya jellemzők milyen távcső magasság esetén igazak. Ez a tapasztalatom szerint mindég 5 cm vagy annak angolszász megfelelője volt. Az általam ezidáig irányadó lőszerek esetében 5 cm volt a megadott szerelési magasság. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #9584 Dátum: 2016. Január 18. - 13:42:35 »

Persze ökölszabálynak inkább csak kis túlzással lehet nevezni, de az mindenféleképpen igaz, hogy a lőszergyártók az 5 cm, vagy ahhoz közeli értékhez állapítják meg a céltávcső esetében, megadott OBT, GEE, MRD adatokat, abban az esetben ha a céltávcső felszerelése ettől eltér akkor a megadott értékek is eltérnek, ezt a lőszergyártók a termékleírásokban katalógusokban ismertetik, hogy az adott röppálya jellemzők milyen távcső magasság esetén igazak. Ez a tapasztalatom szerint mindég 5 cm vagy annak angolszász megfelelője volt. Az általam ezidáig irányadó lőszerek esetében 5 cm volt a megadott szerelési magasság. Emelem

Én nem emlékszem, hogy valaha láttam volna OBT-hoz megadva távcső szerelési magasságot is... tudsz mutatni erre példát esetleg?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 [639] 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: