Oldalak: 1 ... 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 [629] 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454509 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9420 Dátum: 2016. Január 04. - 15:18:40 »

Keresgélés közben egy érdekességre bukkantam. A Vadászapró 30 találatot hoz Meopta címszóra a távcsöveknél. Ebből a harmincból kilenc Meopta Artemis 2000 7x50 céltávcső. Tudja valaki az okát miért szabadulnak tőle? Mert azért ez már szerintem tendencia. Igazából nem is mostanában vettem észre,csak eddig nem vettem a fárdtságot,hogy megszámoljam,pláne,hogy itt meg is kérdezzem.

Nekem volt ! Nem rossz cső a lövésállósága szerintem kiváló a fényáteresztő képessége nem vetekedhet a prémiumokkal na és nem dicsekedhet olyan bűvszóval hogy világítópontos.
Az árát akkor is megérte szerintem ár érték arányban nagyon is jó cső !      Emelem
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #9421 Dátum: 2016. Január 04. - 15:42:42 »

Nekem volt ! Nem rossz cső a lövésállósága szerintem kiváló a fényáteresztő képessége nem vetekedhet a prémiumokkal na és nem dicsekedhet olyan bűvszóval hogy világítópontos.
Az árát akkor is megérte szerintem ár érték arányban nagyon is jó cső !      Emelem

Nekem is volt Meoptám 6x42ben. Pontosabban még mindig szolgál a vőmnél. Ugyanezt tapasztaltam én is amit Te. Lövésállósága kiváló,de a fényerőben nemigen bajnok. Szórótávolságon, 40-50 m,a régi 4x32 Zeissem megverte. De ezt a 7x50-et, sem pedig a 7x56-ot nem ismerem.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #9422 Dátum: 2016. Január 04. - 18:35:44 »

Keresgélés közben egy érdekességre bukkantam. A Vadászapró 30 találatot hoz Meopta címszóra a távcsöveknél. Ebből a harmincból kilenc Meopta Artemis 2000 7x50 céltávcső. Tudja valaki az okát miért szabadulnak tőle? Mert azért ez már szerintem tendencia. Igazából nem is mostanában vettem észre,csak eddig nem vettem a fárdtságot,hogy megszámoljam,pláne,hogy itt meg is kérdezzem.
A legtöbb kezdő és nem túl jól eleresztett vadásznak ez jelenti a belépő kategóriát. Eddig egyszer állítódott el,akkor teljes súlyával nekivágódott a puska -és részben én is -egy pickup műszefalának esti vadászat után...
Szürkületi értéke a közelít az első kiadású Delta távcsövekéhez,de nem olyan szűk a kép. Teljesen alap,de nekem jól szolgál.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #9423 Dátum: 2016. Január 04. - 19:56:21 »

Elég rég óta megelégedéssel használok egy 7x50es Meopta Artemis 2000est. A távcső lövésállóságáról nem tudok nyilatkozni,mert nekem egy .222 remington kaliberű puskán van. De mióta megvan a távcső,azóta a puska egyszer volt belőve,csak lőszerváltáskor volt rajta állítva. Azon kívül nem nagyon kellett hozzányúlni,pedig mielőtt az enyém lett volna a fent említett kombináció éveken át (legalább 5 évig ) volt Édesapám mindennapos puskája,szóval jó pár kilométert rázkódott terepjárókban. Egy nagy hátrányát látom,hogy nagyon érzékeny a szórt szemből érkező fényre,akkor nem lehet vele látni,igaz emiatt összesen egy 30 kg körüli malacot engedtem el csak. Viszont a kis piros pont rengeteg rókát ejtettünk el szürkületben.
 Egy ismerősömnél is van ugyan ilyen céltávcső,neki .30-06os,nem volt vele problémája.
Nekünk volt az első Meoptánknál egy olyan probléma,hogy úgy nézett ki a távcső a harmadik hónap után,mintha belülről penészes lett volna... mivel élt a garancia,kicseréltettük,ez elég hosszadalmas volt,majd fél évbe telt,de aztán megkaptuk a cseredarabot,azóta az van a puskán.
A fent említett ismerősömé is volt szervízben,neki letört a világító pontot üzemeltető torony,igaz,épp előttem esett akkorát a puskával (a hátán keresztbe vetve vitte,s teljes súlyával érkezett a fegyverre),hogy azon csodálkoztunk,hogy egyáltalán a puskatus egyben maradt. Ezt is kijavították garanciálisan.
Nem volt még a kezemben a most divatos Delta széria egyik tagja sem,de én nem cserélném le ezt a távcsövet a kisebbik golyósomról,mert igen jó kombináció,nagyon sok róka bánta már,hogy a családban van.

Naplózva
bull
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1222


« Új üzenet #9424 Dátum: 2016. Január 04. - 20:20:28 »

A legtöbb kezdő és nem túl jól eleresztett vadásznak ez jelenti a belépő kategóriát. Eddig egyszer állítódott el,akkor teljes súlyával nekivágódott a puska -és részben én is -egy pickup műszefalának esti vadászat után...
Szürkületi értéke a közelít az első kiadású Delta távcsövekéhez,de nem olyan szűk a kép. Teljesen alap,de nekem jól szolgál.

Meg sokan azért adják , mert valahogy nem bírják megszokni  azt az A1 szálkeresztet benne ( ami ugye elég vastag)

van pár ismerősöm aki,  csak is azért vált meg tőle
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #9425 Dátum: 2016. Január 04. - 20:57:17 »

Meg sokan azért adják , mert valahogy nem bírják megszokni  azt az A1 szálkeresztet benne ( ami ugye elég vastag)

van pár ismerősöm aki,  csak is azért vált meg tőle
4A szálkeresztes az enyém.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #9426 Dátum: 2016. Január 04. - 21:27:17 »

A legtöbb kezdő és nem túl jól eleresztett vadásznak ez jelenti a belépő kategóriát. Eddig egyszer állítódott el,akkor teljes súlyával nekivágódott a puska -és részben én is -egy pickup műszefalának esti vadászat után...
Szürkületi értéke a közelít az első kiadású Delta távcsövekéhez,de nem olyan szűk a kép. Teljesen alap,de nekem jól szolgál.
Kocsi nagyon összetört? Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #9427 Dátum: 2016. Január 04. - 22:04:47 »

Kocsi nagyon összetört? Ördög
Vigyorog
Csak bal combbal megkísértem a puskát. Az alkonyi gida bosszúja volt.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #9428 Dátum: 2016. Január 05. - 10:25:41 »



  Köszönöm mindenkinek a segítséget. Azért érdeklődtem,mert elgondolkodtam a duplagolyós Izs átminősítésén. Évente párszor veszem elő hajtásban, távcső sincs rajta. Emellett egy megfelelő távcsővel jó lenne lespuskának. A stucnit ugyanis bajos lámpásítani. Az agyazást nem akarom megfúratni, a távcsőre meg lámpát szerelni még úgyse. Elmehetnék a háromszintes puskámmal egy Z kategóriás sci-fi thrillerbe is. Szóval egy jó kis fix 8x56 vagy 7x56 vagy 7x50-ben gondolkodom oldható szerelékkel. Meoptám meg már volt (van) és mondhatni meg voltam (vagyuk) elégedve vele. Már csak az a kérdés,hogy egy régebbi prémium 8x56 (S-B, Zeiss,Swaro etc..) vagy egy fiatalabb Meopta.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #9429 Dátum: 2016. Január 05. - 10:51:27 »


  Köszönöm mindenkinek a segítséget. Azért érdeklődtem,mert elgondolkodtam a duplagolyós Izs átminősítésén. Évente párszor veszem elő hajtásban, távcső sincs rajta. Emellett egy megfelelő távcsővel jó lenne lespuskának. A stucnit ugyanis bajos lámpásítani. Az agyazást nem akarom megfúratni, a távcsőre meg lámpát szerelni még úgyse. Elmehetnék a háromszintes puskámmal egy Z kategóriás sci-fi thrillerbe is. Szóval egy jó kis fix 8x56 vagy 7x56 vagy 7x50-ben gondolkodom oldható szerelékkel. Meoptám meg már volt (van) és mondhatni meg voltam (vagyuk) elégedve vele. Már csak az a kérdés,hogy egy régebbi prémium 8x56 (S-B, Zeiss,Swaro etc..) vagy egy fiatalabb Meopta.

Elég jól megszámítja...
http://vadaszapro.net/reszletek/220770/magneses-szerelek
Valaki használ ilyet?
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9430 Dátum: 2016. Január 05. - 11:21:34 »


  Köszönöm mindenkinek a segítséget. Azért érdeklődtem,mert elgondolkodtam a duplagolyós Izs átminősítésén

Mivé akarod átminősíteni ? Gondolom távcsöves tolózárasod van - erre tegyél inkább 1,5-6 x42 (vagy hasonló) távcsövet oldható szerelékkel és mindenre jó lesz mint az Aspirin .   Emelem
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #9431 Dátum: 2016. Január 05. - 11:22:33 »

hát én eddig csak tusba épített foglalatossal vadásztam.  :)Az nekem nagyon szuper volt.
Ezek a mágneses rászorítós basztatós dolgok büdösek eléggé... Vállat von

 :Mosolyog
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #9432 Dátum: 2016. Január 05. - 11:26:58 »

Elég jól megszámítja...
http://vadaszapro.net/reszletek/220770/magneses-szerelek
Valaki használ ilyet?

Kösz András! Igazad van jól megszámítják. Azontúl pedig,hogy a videon szereplő stucni csupasz csövű,az enyém meg nyílt irányzékos, a nagyobbik bajom vele,hogy kb Szellemirtók 3. Képzeld már oda valamelyik Mannlicheredre.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #9433 Dátum: 2016. Január 05. - 11:29:02 »

hát én eddig csak tusba épített foglalatossal vadásztam.  :)Az nekem nagyon szuper volt.
Ezek a mágneses rászorítós basztatós dolgok büdösek eléggé... Vállat von

 :Mosolyog

Korábban volt róla szó, hogy a szórásképre is lehet hatással...
Én nemrég "panaszkodtam", hogy 3-4 éve meg van a lámpám de még nem lőttem vele semmit. (Tudom, nem a lámpával kell lőni, hanem a puskával  Stoel Vigyorog)
Pár hete, vagy régebben kicsit, egy tarlón szemtelenkedő süldőróka (kollega elhibázta, majd párhuzamosan sétált velünk...mikor másodszori lámpázásra is csak leült velünk szemben szabad kézből 100-120-ról a 8assal átsegítettem az örök egerészőmezőkre. Szóval vagy semmi jelentősége, vagy pont olyan szerencsés vagyok, hogy annyival lőttem volna főlé-mellé-alá, amit a mágneses szerelék kompenzált  Röhög
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #9434 Dátum: 2016. Január 05. - 11:30:06 »

Mivé akarod átminősíteni ? Gondolom távcsöves tolózárasod van - erre tegyél inkább 1,5-6 x42 (vagy hasonló) távcsövet oldható szerelékkel és mindenre jó lesz mint az Aspirin .   Emelem

Nem olvastad tovább? Lespuskává. No meg maradna mellette hajtáspuska is. Ugyanis hajtásban nem használok távcsövet. Így szoktam meg.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 [629] 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: