Oldalak: 1 ... 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 [616] 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454553 alkalommal)
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #9225 Dátum: 2015. November 16. - 09:53:40 »

"Hogy mit?! " /pulp fiction/


A SB 8x56 classic hun pedig egy ligában focizik a zeiss 3-12x50 t*al, de inkább leveri azt. Itt is pont a végén, mert ilyen távcsövem is volt, és egymás mellett néztük össze többen a csöveket.



Melyik Zeissel focizik egy ligában?    Meglepődött Röhög
A Duralyttal sem. Vigyorog
Legvacakabb S&B ,és a legvacakabb Zeiss közül a legvacakabb Zeiss a jobb. Okos
Naplózva
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #9226 Dátum: 2015. November 16. - 10:13:31 »

Nekem ez az első céltávcsövem, 10 éve megelégedetten használom cserkeléstől, hajtáson át a lesvadászatig.
Viszont megfogalmazódott a gondolat bennem, hogy esetlegesen egy variábel céltávcső optimálisabb lenne.
A kérdésem az, hogy 300-400 ezer forintot ha rászán az ember, milyen világító pontos távcsövet vennétek mindennapi használatra és miért?
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9227 Dátum: 2015. November 16. - 10:14:23 »

Melyik Zeissel focizik egy ligában?    Meglepődött Röhög
A Duralyttal sem. Vigyorog
Legvacakabb S&B ,és a legvacakabb Zeiss közül a legvacakabb Zeiss a jobb. Okos


Te Lacika ! A kijelentőmondataidba ha betennéd hogy "szerintem" vagyis szerinted még elfogadható is lenne .
Azt azért ne hidd hogy csak Te néztél bele és hasonlítottál össze távcsöveket . Az hogy neked ez a véleményed és tapasztalatod elfogadható de vannak itt még látó emberek !       Ördög    A pirossal jelzett meg egy olyan épületes baromság (Terra,Duralyt és társaikra gondolva) hogy arról nyugodtan ülve nyalhatnád a holdat.            Emelem             
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #9228 Dátum: 2015. November 16. - 10:25:34 »

Te Lacika ! A kijelentőmondataidba ha betennéd hogy "szerintem" vagyis szerinted még elfogadható is lenne .
Azt azért ne hidd hogy csak Te néztél bele és hasonlítottál össze távcsöveket . Az hogy neked ez a véleményed és tapasztalatod elfogadható de vannak itt még látó emberek !  .............................          Emelem             

 Igen  Kb. ennyi..!!
Mindig eszembe jut az ilyen kinyilatkoztatásoknál a "Miss Daisy sofőrje" egyik örökzöld mondata: Honnan tudja, hogy ÉN mit látok az ÉN szememmel?!
 Emelem
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #9229 Dátum: 2015. November 16. - 10:26:22 »

Te Lacika ! A kijelentőmondataidba ha betennéd hogy "szerintem" vagyis szerinted még elfogadható is lenne .
Azt azért ne hidd hogy csak Te néztél bele és hasonlítottál össze távcsöveket . Az hogy neked ez a véleményed és tapasztalatod elfogadható de vannak itt még látó emberek !       Ördög    A pirossal jelzett meg egy olyan épületes baromság (Terra,Duralyt és társaikra gondolva) hogy arról nyugodtan ülve nyalhatnád a holdat.            Emelem             

Szia !
Ja a Terrára nem is gondoltam,egyből a duralytra,az a belépő,a terra nem is tudom mi ,vagy hova soroljam.Kispuskára jó lehet egy jó vékony szálkereszttel???
Nem tudom.
Szerintem.
Az az igazság,hogy valamikor a S&B 8x56 Klassik jó volt,de most már van 800-1000 Euroért jobb nála vil.pontos, variábel,elhaladt mellette az idő ,ez van.
Szerintem
Biztos jó,de messze van már az igazán jótól.
Szerintem.
És melyik Zeiss 3-12x50 t -t veri le,neki miért nem kérdezel be?
Szerintem.

Ha valamit írok,nem tudja az olvasó,hogy az szerintem van,én gondolom,nem a Clinton?
Tudja bizony .
Szerintem.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9230 Dátum: 2015. November 16. - 10:29:26 »

Nekem ez az első céltávcsövem, 10 éve megelégedetten használom cserkeléstől, hajtáson át a lesvadászatig.
Viszont megfogalmazódott a gondolat bennem, hogy esetlegesen egy variábel céltávcső optimálisabb lenne.
A kérdésem az, hogy 300-400 ezer forintot ha rászán az ember, milyen világító pontos távcsövet vennétek mindennapi használatra és miért?


 Fejvakarás  Sok előnyük van a variábel távcsöveknek és érthető hogy olyat akarsz ! Ezért az árért már a prémiumok között válogathatsz (Zeiss,Swarovski,S&B , Kahles , Leupold stb.) Azért nem ajánlok egyet sem mert szinte midnél előfordulhatnak meghibásodások és akkor ne a tanácsadót okold. Még ennyi pénzért is lehet hiba mert amit ember készít a magában hordja a meghibásodás lehetőségét. Mivel itt nem kis pénzről van szó a garancia érvényesítése viszont szerintem a S&B nél a legegyszerűbb .  Azt viszont Te tudod eldönteni hogy 1,5-6 vagy  3-12 ,4-16 nagyitási tartományokba és a 42-56 ig tartó átlagos lencseátmérők e a neked megfelelők.     Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9231 Dátum: 2015. November 16. - 10:30:20 »

Szia !
Ja a Terrára nem is gondoltam,egyből a duralytra,az a belépő,a terra nem is tudom mi ,vagy hova soroljam.Kispuskára jó lehet egy jó vékony szálkereszttel???
Nem tudom.
Szerintem.
Az az igazság,hogy valamikor a S&B 8x56 Klassik jó volt,de most már van 800-1000 Euroért jobb nála vil.pontos, variábel,elhaladt mellette az idő ,ez van.
Szerintem
Biztos jó,de messze van már az igazán jótól.
Szerintem.
És melyik Zeiss 3-12x50 t -t veri le,neki miért nem kérdezel be?
Szerintem.

Ha valamit írok,nem tudja az olvasó,hogy az szerintem van,én gondolom,nem a Clinton?
Tudja bizony .
Szerintem.


Szerinted ezek után ki hallgat rád ?   Ördög  Röhög
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #9232 Dátum: 2015. November 16. - 10:35:06 »

Azért nem ajánlok egyet sem mert szinte midnél előfordulhatnak meghibásodások és akkor ne a tanácsadót okold.

Ezt a mondatot azért nem tartanám nagyon komoly ellenérvnek. A faéken kívül melyik termék nem tartalmaz hibalehetőséget? Még a fix nagyítású céltávcsövek is. Ennyi erővel még ülhetnénk a fán is, nem? Vagy rosszul értetem valamit?
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #9233 Dátum: 2015. November 16. - 10:46:50 »

Ezt a mondatot azért nem tartanám nagyon komoly ellenérvnek. A faéken kívül melyik termék nem tartalmaz hibalehetőséget? Még a fix nagyítású céltávcsövek is. Ennyi erővel még ülhetnénk a fán is, nem? Vagy rosszul értetem valamit?

Rosszul !  Ördög  Azért mert úgy értem hogy a leírt prémium márkák prémium S.Peti típusai mind nagyon jók a megítélésem szerint és az már egyéni igény ,ízlés és pénztárca stb kérdése hogy valaki melyiket választja . Hozzátéve hogy ha tudnám hogy milyen terepen,mikor,milyen távolságra ,milyen kaliberre , milyen fegyverre szeretné felszerelni talán még paramétereket is mernék tanácsolni. Annak semmi értelmét nem látom hogy én ajánljam a Swarovskit , más letrónfol hogy a Zeiss jobb aztán jön a NF párti őt meg a Kahles hívő kritizálja. Ezek a prémiumok mind jók !!!      Emelem   Jaj - jaj ! Mea maxima culpa ! A Deltát kihagytam  Ördög
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #9234 Dátum: 2015. November 16. - 10:54:58 »

Nekem ez az első céltávcsövem, 10 éve megelégedetten használom cserkeléstől, hajtáson át a lesvadászatig.
Viszont megfogalmazódott a gondolat bennem, hogy esetlegesen egy variábel céltávcső optimálisabb lenne.
A kérdésem az, hogy 300-400 ezer forintot ha rászán az ember, milyen világító pontos távcsövet vennétek mindennapi használatra és miért?


Zeiss Conquest DL 3-12*50 szuper távcső, este is. A vilpont kapcsoló nekem nem ergonómikus, viszont a pont leheletfinoman állítható.
Leupold VX3 én annyira nem ismerem, de rosszat még nem olvastam róla, jót viszont sokat.
Kahles KXi, szuper távcső, csak az enyém beszart és jól le is szopattak a Káleszék, szóval nem ajánlom. Mosolyog
400 fölött kicsivel Leica ERi 3-12*50 én ezt venném meg a helyedben. Itt minden egyben van!
Vannak még a Meopták, azokat én nem ismerem de itt (is sokan) dicsérik őket.

Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #9235 Dátum: 2015. November 16. - 10:57:37 »

Kahles KXi, szuper távcső, csak az enyém beszart és jól le is szopattak a Káleszék, szóval nem ajánlom. Mosolyog

Erről mondanál pár szót? A KXi a legutóbbi modell gyakorlatilag? Forgalmazón keresztül vetted, vagy kéz alól? stb...
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #9236 Dátum: 2015. November 16. - 11:06:18 »

Erről mondanál pár szót? A KXi a legutóbbi modell gyakorlatilag? Forgalmazón keresztül vetted, vagy kéz alól? stb...

Kereső használata ugye csodákra képes! Kacsint

    
Re:Céltávcsövek
« Új üzenet #8254 Dátum: 2015. Március 16. - 09:35:29 »
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #9237 Dátum: 2015. November 16. - 14:22:58 »

Akkor az elejéről.
A Vx3 megvásárlása után döntöttem úgy,hogy eladom a 8x56 Klassikot.
A 8x56 Klassikot volt alkalmam a 6x42 -essel összehasonlítani(az akkor még meglévő cz 550 30.06-osomon volt a 8x56,és kivittem mellé egy kisgolyóst (hornet),amin a 6x42-es volt.
Mikor holdvilágban gyakorlatilag semmi,vagy nagyon nagyon elenyésző különbség volt,döntöttem ,hogy az otromba hosszú,öles távcső a három közül a leggyengébb láncszem.
1 hét alatt el is vitték Nagykanizsáról.
A 6x42-es Bendert A8-as szálkereszttel vettem kedvező áron a Hargita jagdtól,és mire egy újonnan vásárolt másik puskámra ugyanilyent vettem volna,véletlenül sem 8x56-ost,addigra duplájára ment fel majdnem az ára.
Az apróról viszont vettem egyet,még puskán sem volt,valaki első fellángolásában megvette,majd 5000.- -el többért árulta.
Megvettem a Mauser M12-est,és vettem rá egy duralyt 3-12x50-et.
Majd mikor láttam,hogy a Duralyt bizonyos szempontból jobb,mint a vxr-em (ami a suhli haenel jaeger 9-en volt),és jobb,mint a Vx3,és jobb ,mint a 6x42 Bender klassik,ezért a steyr 7x64-eshez is Zeisset vettem,csak a conquestet.
Már a 6x42-es Bender volt a leggyengébb láncszem,és mikor egy haver 7x50-es Klassikjába néztem ez után (ami Zenith lencsés),nem volt kérdés,hogy megy a háztól.
Elvitték,mint a szél.
Azóta az  M12-esen Duralyt csücsül.
A steyeren Conquest.
A sako 85-ösre átköltözött a VxR
A cz 550-en VX3 lapít.
A Horneten 7x50 s&B klassik (EZ NEM MAGYAR GYÁRTÁSÚ)
Ezek bármelyike jobb,mint a 8x56 S&Benderem volt.
Nem lesz Klassik Bender többet,sem 6x42,sem 8x56,leszerepeltek az összes többihez képest NÁLAM (lehet teneked ügyesebb kis szemed van)

A magyar gyártású Benderekben 8x56,6x42-ben a lemenő nap fénye olyan fényjátékokat generál,ami zavaró,ugrálnak a fénykarikák,zavarja  a látást.
A VX3 ,VXR,és az összes többi távcsövem ezt nem produkálja.
A 7x50 Klassikban (új ára olyan 330.000.-) ,és az összes Zenith-ben ez elképzelhetetlen.PONT A VÉGÉN.
Az az állítás ,hogy azonos minőségre a lencséjük lemenő nap fényében 1 perc alatt cáfolható.

Volt Titániumom ,az alulrólról nyaldosta a S&B 8x56 Klassik szintjét.

A Meostar izgatja a fantáziámat,az R2-es verzióban van 50-es objektívlencsés.
56-os lencsével az R1 nem kéne(na az kb.azt tudja,mint a duralyt,ha nem egy csipetnyivel többet is,volt már itt róla szó,fórumtárssal összenéztük).
Hol van egy Meostarhoz egy 8x56 Bender?
Ez nem a Na viccelődjünk topic.
Tényleg azt hiszed,hogy egy napjainkban 220.000.--ért árult távcső helyet veszek egy rosszabbat ,amit napjainkban 2-szer annyiért árulnak,miután összenéztem őket,és a jobbat ,olcsóbbat adom el,a drágább ócskábbat meg használom?

Mivel folyamatosan van 8-9 fegyverem,és csereberélődnek,az optikákat össze tudom hasonlítani.
Addig nem adom el az előző optikát,amíg nem látom,hogy az új jobb-e.


A bőség zavara... Okos
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #9238 Dátum: 2015. November 16. - 14:25:17 »

Akkor az elejéről.
A Vx3 megvásárlása után döntöttem úgy,hogy eladom a 8x56 Klassikot.
A 8x56 Klassikot volt alkalmam a 6x42 -essel összehasonlítani(az akkor még meglévő cz 550 30.06-osomon volt a 8x56,és kivittem mellé egy kisgolyóst (hornet),amin a 6x42-es volt.
Mikor holdvilágban gyakorlatilag semmi,vagy nagyon nagyon elenyésző különbség volt,döntöttem ,hogy az otromba hosszú,öles távcső a három közül a leggyengébb láncszem.
1 hét alatt el is vitték Nagykanizsáról.
A 6x42-es Bendert A8-as szálkereszttel vettem kedvező áron a Hargita jagdtól,és mire egy újonnan vásárolt másik puskámra ugyanilyent vettem volna,véletlenül sem 8x56-ost,addigra duplájára ment fel majdnem az ára.
Az apróról viszont vettem egyet,még puskán sem volt,valaki első fellángolásában megvette,majd 5000.- -el többért árulta.
Megvettem a Mauser M12-est,és vettem rá egy duralyt 3-12x50-et.
Majd mikor láttam,hogy a Duralyt bizonyos szempontból jobb,mint a vxr-em (ami a suhli haenel jaeger 9-en volt),és jobb,mint a Vx3,és jobb ,mint a 6x42 Bender klassik,ezért a steyr 7x64-eshez is Zeisset vettem,csak a conquestet.
Már a 6x42-es Bender volt a leggyengébb láncszem,és mikor egy haver 7x50-es Klassikjába néztem ez után (ami Zenith lencsés),nem volt kérdés,hogy megy a háztól.
Elvitték,mint a szél.
Azóta az  M12-esen Duralyt csücsül.
A steyeren Conquest.
A sako 85-ösre átköltözött a VxR
A cz 550-en VX3 lapít.
A Horneten 7x50 s&B klassik (EZ NEM MAGYAR GYÁRTÁSÚ)
Ezek bármelyike jobb,mint a 8x56 S&Benderem volt.
Nem lesz Klassik Bender többet,sem 6x42,sem 8x56,leszerepeltek az összes többihez képest NÁLAM (lehet teneked ügyesebb kis szemed van)

A magyar gyártású Benderekben 8x56,6x42-ben a lemenő nap fénye olyan fényjátékokat generál,ami zavaró,ugrálnak a fénykarikák,zavarja  a látást.
A VX3 ,VXR,és az összes többi távcsövem ezt nem produkálja.
A 7x50 Klassikban (új ára olyan 330.000.-) ,és az összes Zenith-ben ez elképzelhetetlen.PONT A VÉGÉN.
Az az állítás ,hogy azonos minőségre a lencséjük lemenő nap fényében 1 perc alatt cáfolható.

Volt Titániumom ,az alulrólról nyaldosta a S&B 8x56 Klassik szintjét.

A Meostar izgatja a fantáziámat,az R2-es verzióban van 50-es objektívlencsés.
56-os lencsével az R1 nem kéne(na az kb.azt tudja,mint a duralyt,ha nem egy csipetnyivel többet is,volt már itt róla szó,fórumtárssal összenéztük).
Hol van egy Meostarhoz egy 8x56 Bender?
Ez nem a Na viccelődjünk topic.
Tényleg azt hiszed,hogy egy napjainkban 220.000.--ért árult távcső helyet veszek egy rosszabbat ,amit napjainkban 2-szer annyiért árulnak,miután összenéztem őket,és a jobbat ,olcsóbbat adom el,a drágább ócskábbat meg használom?

Mivel folyamatosan van 8-9 fegyverem,és csereberélődnek,az optikákat össze tudom hasonlítani.
Addig nem adom el az előző optikát,amíg nem látom,hogy az új jobb-e.


Ekkora arzenálom nincs /de mindet kívánom tőled  Kacsint Kacsint/, viszont van zeiss duralytom meg conquest dl t* 50-esek világító ponttal, vagy hívjuk zejszesen 60-as irányzéknak.
Na, a sima duralytot este gyengébbnek érzem, mind a conquest dl t* -ot, a conquest dl t* -ot pedig leveri a SB 8x56 classic hun, mert, mint írtam többen teszteltünk egymás mellett állva. /3 ember fegyver adogatva belenézve adott pontokra/
Tény, hogy a SB 8x56 elavult, meg nincs világítópont,de szerintem egy elég jó cső, hazai korrekt garral, olcsón.
Nekem is hiányzott a világítópont, ezért ment a házból. Sok vadászt ismerek, akik viszont ki nem állhatják a világítópontot. Ez van.
Ezeket azért bátorkodom leírni, mert nem mástól hallottam, meg mondta a valakinek a valakije, akinek a szomszédjának a testvére mondta és az a tuti, hanem több évig használtam, illetve jelenleg is birtokomban vannak ilyenek eszközök.
És most jöhet a "laposmájgeri": volt egy fantasztikus swarovski z6i csilivilli távcsövem egy vagyonért. Na abban van csak igazán jó kép este. A baj csak az volt vele, hogy... inkább el akarom felejteni.
Én  azt tudom tanácsolni, hogy aki csak tud, vásárlás előtt tájékozódjon és próbáljon ki annyi céltávcsövet, amennyit a "környezete" elbír.
Aztán dönteni kell, és viselni annak előnyét/hátrányát.
4 db SB 8x56 áráért kapsz egy Leica, Swaro Zeiss csövet. Nem kell azt képzelni, hogy az a tuti. Mikor koppan egyet a lesről lefele, akkor mindenki eldöntheti, hogy a magyar átlagkeresetből kell ilyet venni, vagy a svájci sebészorvosiból. Márpedig koppanni fog, vagy áll a fegyverszekrényben.
A lényeg, hogy akkor is öregszik, mert ezek az elektronikák, nem 30 évre készültek, olvasni kell csak a garanciafeltételeket.
A nyáklap felmelegszik lehűl, és megy ez a körforgás, míg a mikronos forrasztások el nem hagyják magukat, és akkor jön a "pucsítás", meg a csináljuk meg okosba, stb magyaros hozzáállás,  a szerviz meg azt mondja, hogy "kéremszépen elektronikacsere 1450eur+munkadíj".
Tévedek TAL -án?!









Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #9239 Dátum: 2015. November 16. - 15:34:51 »

A lényeg, hogy akkor is öregszik, mert ezek az elektronikák, nem 30 évre készültek, olvasni kell csak a garanciafeltételeket.
A nyáklap felmelegszik lehűl, és megy ez a körforgás, míg a mikronos forrasztások el nem hagyják magukat, és akkor jön a "pucsítás", meg a csináljuk meg okosba, stb magyaros hozzáállás,  a szerviz meg azt mondja, hogy "kéremszépen elektronikacsere 1450eur+munkadíj".
Tévedek TAL -án?!


A komplett távcső 900 Eur.
Ha ennyiért akarják megcsinálni ,akkor tele lesz az apró olcsó 60-as irányzójelű vil.ponthibás távcsővel,jó lesz az nappali használatra kisebb kaliberű golyósra.
« Utoljára szerkesztve: 2015. November 16. - 17:42:32 írta Sakac » Naplózva
Oldalak: 1 ... 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 [616] 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: