Oldalak: 1 ... 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 [614] 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454509 alkalommal)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #9195 Dátum: 2015. November 09. - 23:58:34 »

Most olvasom a f@szbukon (pár okos írta valakinek), hogy a meopták lencséi pár év alatt elszíneződnek, ezáltal veszítenek a szürkületi teljesítményükből. Nyugtassatok meg, hogy nem így van, mert múlt héten jött meg az új R2 és nem éppen a legolcsóbb csövek közé tartozik.  Wave  Emelem
Nem színeződik el, megnyugodhatsz!
Engem is kiszolgál már az R1r egy ideje...
Akik ilyet leírtak, azok valószínűleg a szürke köd vagy a halovány lila fing miatt mondhatták...
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #9196 Dátum: 2015. November 10. - 09:03:07 »

De sajnos így van ! Ráadásúl kotyokni is fognak a lencsék ezér öreg reszkókető kezedben tartva úgy fognak zörögni , hogy cserkelni nem fogsz tudni ! Röhög Röhög Röhög

Ne nyugtatdgasd te nem is jársz vadászni , a szekrényben meg nem kopik az ilyesmi ! Okos

Viszont egy héten 2x előveszem őket, és jól átdörzsölöm a lencséket, hogy kopnak-e... Stoel
És láss csodát, nem kopnak  Vigyorog
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #9197 Dátum: 2015. November 10. - 10:49:56 »

Viszont egy héten 2x előveszem őket, és jól átdörzsölöm a lencséket, hogy kopnak-e... Stoel
És láss csodát, nem kopnak  Vigyorog

Acélgyapottal se?  Röhög Stoel

Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
forester73
Vendég
« Új üzenet #9198 Dátum: 2015. November 10. - 13:31:28 »

Egyik agyhalott haveromnak megkarcolódott S&B Germany 8x56-a , nosza nem baj a multigépéhez van polírfej majd ő megoldja okosba . I.Polirpaszta II. fogkrém , karc eltüntetve minden nagyon fasza , persze ezen művelet előtt senkivel nem konzultált . Egyszercsak hív , hogy baszki nagyon romlik a szemem v. van valami mert szürkületben alig látok a benderben . Átjön nézegetem , lencse nem matt , nem karcos , nem párás  Vállat von Vállat von Vállat von. Nézem nagyítóval   Csodalk miaz a pici fehér csík a tubus és a lencse között ? Mondja a tutit az bíz fogkrém amit munkába fogott .  Röhög Röhög Röhög  Nézek rá , hülye gyerek a lencsebevonatokról nem hallotál ! Tasli Tasli Tasli  Na így kell elbaxni egy jó csövet ! Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #9199 Dátum: 2015. November 10. - 13:34:57 »

Egyik agyhalott haveromnak megkarcolódott S&B Germany 8x56-a , nosza nem baj a multigépéhez van polírfej majd ő megoldja okosba . I.Polirpaszta II. fogkrém , karc eltüntetve minden nagyon fasza , persze ezen művelet előtt senkivel nem konzultált . Egyszercsak hív , hogy baszki nagyon romlik a szemem v. van valami mert szürkületben alig látok a benderben . Átjön nézegetem , lencse nem matt , nem karcos , nem párás  Vállat von Vállat von Vállat von. Nézem nagyítóval   Csodalk miaz a pici fehér csík a tubus és a lencse között ? Mondja a tutit az bíz fogkrém amit munkába fogott .  Röhög Röhög Röhög  Nézek rá , hülye gyerek a lencsebevonatokról nem hallotál ! Tasli Tasli Tasli  Na így kell elbaxni egy jó csövet ! Emelem

Ekkora marhát... Szokták mondani: Az a baj, hogy a hülyék mindig kib***tul biztosak magukban, az okosak meg tele vannak kételyekkel...  Ördög
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #9200 Dátum: 2015. November 10. - 13:37:59 »

Egyik agyhalott haveromnak megkarcolódott S&B Germany 8x56-a , nosza nem baj a multigépéhez van polírfej majd ő megoldja okosba . I.Polirpaszta II. fogkrém , karc eltüntetve minden nagyon fasza , persze ezen művelet előtt senkivel nem konzultált . Egyszercsak hív , hogy baszki nagyon romlik a szemem v. van valami mert szürkületben alig látok a benderben . Átjön nézegetem , lencse nem matt , nem karcos , nem párás  Vállat von Vállat von Vállat von. Nézem nagyítóval   Csodalk miaz a pici fehér csík a tubus és a lencse között ? Mondja a tutit az bíz fogkrém amit munkába fogott .  Röhög Röhög Röhög  Nézek rá , hülye gyerek a lencsebevonatokról nem hallotál ! Tasli Tasli Tasli  Na így kell elbaxni egy jó csövet ! Emelem

Legalább annyit írj ide publikusan, hogy melyik az a VÁROS, ahonnan a közeljövőben nem érdemes "alig használt" S&B 8x56-ost venni a Vadászaprón?
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #9201 Dátum: 2015. November 10. - 15:10:27 »

Heves megyei a lelkem a cső 2007 gyártásu.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #9202 Dátum: 2015. November 11. - 18:57:36 »

Megjött a Bushnell mágneses kollimátor.  Táncol
Próbálgattam, ellenőrzésre teljesen jó. Akárhányszor fel - le és újra feltettem, mindég ugyan oda mutat a szálkereszt mindegyik golyósomon. Igen



Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #9203 Dátum: 2015. November 13. - 02:50:16 »

Szia Anti,

ez tenyleg jo dolog,ellenorzesre.

Honnet rendelted?!

Udv. Peti
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #9204 Dátum: 2015. November 13. - 07:14:28 »

Anti!
A tüskéssel volt régebben dolgom, azt értem.
De ez mitől áll be minden alkalommal ugyan abba a pozícióba?
Nem tudom megfejteni, bitte HILFE!  Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #9205 Dátum: 2015. November 13. - 07:27:24 »

Anti!
A tüskéssel volt régebben dolgom, azt értem.
De ez mitől áll be minden alkalommal ugyan abba a pozícióba?
Nem tudom megfejteni, bitte HILFE!  Vigyorog
A végtelenbe lévő pont elvén működik.
Gondolj a csillagokra, ha 100km-el odébb mész a sarkcsillag kvázi ugyan ott látszik.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #9206 Dátum: 2015. November 13. - 07:33:24 »

Anti!
A tüskéssel volt régebben dolgom, azt értem.
De ez mitől áll be minden alkalommal ugyan abba a pozícióba?
Nem tudom megfejteni, bitte HILFE!  Vigyorog

Attól, hogy a forgácsolásnál a cső végének síkja pontosan merőleges a cső tengelyére. Erre már csak egy olyan mágneses felület kell feltenni, amin meg a mágnes (ill. a csővégen megtámaszkodó sík) felülete pontosan merőleges a "belenézőke" optikai tengelyére. Ami meg (ahogy Géza írta) a végtelenbe van fókuszálva. A párhuzamosok meg ugye pont ott találkoznak...  Kacsint
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #9207 Dátum: 2015. November 13. - 07:50:07 »

Attól, hogy a forgácsolásnál a cső végének síkja pontosan merőleges a cső tengelyére. Erre már csak egy olyan mágneses felület kell feltenni, amin meg a mágnes (ill. a csővégen megtámaszkodó sík) felülete pontosan merőleges a "belenézőke" optikai tengelyére. Ami meg (ahogy Géza írta) a végtelenbe van fókuszálva. A párhuzamosok meg ugye pont ott találkoznak...  Kacsint

És ami a lényeg, de nem látom a kollimátoron !

Hogy a mágneses résznél, oldalt kell lennie egy cm-es beosztásnak, ami segítségével kell beállítani, felrakni a csővégre a kollimátort, hogy a cső, céltávcső közti cm-es táv stimmeljen.

Ez pld. a Leupold esetében látható, ennél nem látom.

Természetesen a használat előtt, akkor pontosan meg kell mérni a valós cső közepe és az optika középtávolságot, anélkül nem ad korrekt eredményt.

Előnye ennek a kollimátornak, hogy számtalan kollégának lehet ellenőrizni, hogy történt-e a fegyverével valami, vagy sem, de akkor jó ha be van lőve nekik is rendesen a fegyver és a kis táblázaton lehet jegyezni egyénileg. Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #9208 Dátum: 2015. November 13. - 09:01:01 »

És ami a lényeg, de nem látom a kollimátoron ! Hogy a mágneses résznél, oldalt kell lennie egy cm-es beosztásnak, ami segítségével kell beállítani, felrakni a csővégre a kollimátort, hogy a cső, céltávcső közti cm-es táv stimmeljen. Ez pld. a Leupold esetében látható, ennél nem látom. Természetesen a használat előtt, akkor pontosan meg kell mérni a valós cső közepe és az optika középtávolságot, anélkül nem ad korrekt eredményt.

Igaz, hogy a Leupoldon van ilyen osztás, de én őszintén szólva épp azt tartom egy picit inkább "vakításnak".  Én úgy vettem észre, hogy - épp a Vegeza által leírt, végtelenbe kitett raszterháló miatt - elég ha a Leupold kollimátorát annyira teszem csak egy tengelybe a céltávcsővel, hogy az "belelásson" a rasztrbe, 1-2 cm eltérés a felhelyezésben (feljebb-lejjebb) nálam nem okozott semmi differenciát abban, hova mutat. Távcsőbeállítás után tologattam fel-le, szemmel alig észrevehető eltéréseket láttam csak, tulajdonképp egy klikknél is kisebbet. Ha belegondolunk, a végtelenbe kitolt kép síkjában történő 1-2 cm elmozdulást képtelenség észrevenni. Nyilván más a helyzet ha el van fordulva a raszter, mert  ha nem párhuzamosak a szálkereszttel, azt rögtön meglátni, illetve akkor is, ha netán a csővég síkja nem teljesen merőleges a csőtengelyre, utóbbit nyilván nem illene feltételezni bármelyik komoly fegyvergyártóról sem...
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #9209 Dátum: 2015. November 13. - 09:47:14 »

Igaz, hogy a Leupoldon van ilyen osztás, de én őszintén szólva épp azt tartom egy picit inkább "vakításnak".  Én úgy vettem észre, hogy - épp a Vegeza által leírt, végtelenbe kitett raszterháló miatt - elég ha a Leupold kollimátorát annyira teszem csak egy tengelybe a céltávcsővel, hogy az "belelásson" a rasztrbe, 1-2 cm eltérés a felhelyezésben (feljebb-lejjebb) nálam nem okozott semmi differenciát abban, hova mutat. Távcsőbeállítás után tologattam fel-le, szemmel alig észrevehető eltéréseket láttam csak, tulajdonképp egy klikknél is kisebbet. Ha belegondolunk, a végtelenbe kitolt kép síkjában történő 1-2 cm elmozdulást képtelenség észrevenni. Nyilván más a helyzet ha el van fordulva a raszter, mert  ha nem párhuzamosak a szálkereszttel, azt rögtön meglátni, illetve akkor is, ha netán a csővég síkja nem teljesen merőleges a csőtengelyre, utóbbit nyilván nem illene feltételezni bármelyik komoly fegyvergyártóról sem...

 Igen
Én is ezt tapasztaltam.
A Bushnell leírásában benne van, hogy az optika felhelyezéskor kb. egy magasságban legyen a céltávcsővel. De fel-le tologatva ugyan oda mutat a szálkereszt. Ha elfordítom, akkor is ugyanarra a pontra mutat, csak a rács nem lesz párhuzamos a szálkereszttel.
 Wave 
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Oldalak: 1 ... 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 [614] 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 633 634 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: