Oldalak: 1 ... 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 [612] 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454486 alkalommal)
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #9165 Dátum: 2015. November 04. - 16:01:38 »

Asztaqrva, azt hittem ilyen csak a mesében van  Emelem


Igen, ez örömteli!  Mosolyog
Egyszer valahol azt olvastam ezzel szemben, hogy ha valamilyen úton módon usabéli végfelhasználótól, európai végfelhasználóhoz kerül egy használt Leupold, azon nem biztos, hogy lehet Európában garit érvényesíteni, aztán az is lehet, hogy ez csak "urban legend". Továbbá, már az is érdekes, hogy ez hogyan valósítható meg, mivel ha jól tudom a variábel távcsövek USA határain kívülre eladása, exportálása különleges jogosítványokhoz van kötve, tehát, ha Joe az ebay-en eladja Magyarországra, akkor szövetségi bűncselekményt követ el...

Amennyiben az általam hallott "urban legend" nem valós, az viszont jó hír azoknak, akik szlovák cégtől veszik, mert úgy talán van esélyük arra, hogy nem kell a hivatalos szlovák importőrhöz rohangálni, mivel az, Pozsony fölött, Szakolcán van a szlovák-cseh határnál.  Mosolyog
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #9166 Dátum: 2015. November 04. - 17:41:32 »


Igen, ez örömteli!  Mosolyog
Egyszer valahol azt olvastam ezzel szemben, hogy ha valamilyen úton módon usabéli végfelhasználótól, európai végfelhasználóhoz kerül egy használt Leupold, azon nem biztos, hogy lehet Európában garit érvényesíteni, aztán az is lehet, hogy ez csak "urban legend". Továbbá, már az is érdekes, hogy ez hogyan valósítható meg, mivel ha jól tudom a variábel távcsövek USA határain kívülre eladása, exportálása különleges jogosítványokhoz van kötve, tehát, ha Joe az ebay-en eladja Magyarországra, akkor szövetségi bűncselekményt követ el...

Amennyiben az általam hallott "urban legend" nem valós, az viszont jó hír azoknak, akik szlovák cégtől veszik, mert úgy talán van esélyük arra, hogy nem kell a hivatalos szlovák importőrhöz rohangálni, mivel az, Pozsony fölött, Szakolcán van a szlovák-cseh határnál.  Mosolyog

Valójában :

Tájékoztató a Haditechnikai Jegyzék I. és III. fejezetére engedéllyel rendelkező ügyfeleink részére



"Felhívjuk ügyfeleink figyelmét, hogy a hatályos jogszabályi rendelkezések alapján a 9-szeresnél nagyobb nagyítású céltávcsövek (ML 1/d pont) külkereskedelme és belföldi forgalmazása kizárólag haditechnikai külkereskedelmi, illetve hadiipari tevékenységi engedély birtokában végezhető.  "

http://mkeh.gov.hu/haditechnika/hadiipar

 Emelem


Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #9167 Dátum: 2015. November 04. - 17:58:54 »

Valójában :
Tájékoztató a Haditechnikai Jegyzék I. és III. fejezetére engedéllyel rendelkező ügyfeleink részére
"Felhívjuk ügyfeleink figyelmét, hogy a hatályos jogszabályi rendelkezések alapján a 9-szeresnél nagyobb nagyítású céltávcsövek (ML 1/d pont) külkereskedelme és belföldi forgalmazása kizárólag haditechnikai külkereskedelmi, illetve hadiipari tevékenységi engedély birtokában végezhető.  "

http://mkeh.gov.hu/haditechnika/hadiipar

 Emelem

Ez most akkor azt jelenti, hogy minden vadászboltnak van (vagy kellene legyen) ilyen engedélye? Vagy netán minden vadász, akinek 9-nél nagyobb nagyítás (is) van a távcsövén, az haditechnikai eszközzel vadászik, netán illegálisan?  Fejvakarás
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #9168 Dátum: 2015. November 04. - 18:10:46 »

Ez most akkor azt jelenti, hogy minden vadászboltnak van (vagy kellene legyen) ilyen engedélye? Vagy netán minden vadász, akinek 9-nél nagyobb nagyítás (is) van a távcsövén, az haditechnikai eszközzel vadászik, netán illegálisan?  Fejvakarás

"Ez most akkor azt jelenti, hogy minden vadászboltnak van (vagy kellene legyen) ilyen engedélye? "

Igen, kell, rég 3 x-tól kellett engedély, ez lett megemelve.

"Vagy netán minden vadász, akinek 9-nél nagyobb nagyítás (is) van a távcsövén, az haditechnikai eszközzel vadászik, netán illegálisan? "

Forgalmazása, importja, vele kapcsolatos szolgáltatási tevékenység (javítás pld) MKEH engedélyköteles, birtoklása, használata nem. Emelem

Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #9169 Dátum: 2015. November 04. - 18:13:51 »

Ez most akkor azt jelenti, hogy minden vadászboltnak van (vagy kellene legyen) ilyen engedélye? Vagy netán minden vadász, akinek 9-nél nagyobb nagyítás (is) van a távcsövén, az haditechnikai eszközzel vadászik, netán illegálisan?  Fejvakarás

Én azért a helyedben letekerném azt a nagyítást nyolcasra, sosem lehet tudni, a szabál az szabál Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
sab
Vendég
« Új üzenet #9170 Dátum: 2015. November 04. - 18:21:30 »

Én azért a helyedben letekerném azt a nagyítást nyolcasra, sosem lehet tudni, a szabál az szabál Ördög

9-es leragaszt. Vigyorog

USAnka bolti értékesítéskor a honpolgárral aláírat egy nyilatkozatot, hogy nem adja, értékesíti tovább nem állambeli polgárnak.

USA keményen veszi a nem kimondott haditechnikai eszközzel való (kettős felhasználású) ügyleteket.

Kifejezetten haditechnikai, katonai, és kettős felhasználású termékek játszanak engedélyeztetés során.

 Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #9171 Dátum: 2015. November 04. - 18:34:02 »

9-es leragaszt. Vigyorog

USAnka bolti értékesítéskor a honpolgárral aláírat egy nyilatkozatot, hogy nem adja, értékesíti tovább nem állambeli polgárnak.

USA keményen veszi a nem kimondott haditechnikai eszközzel való (kettős felhasználású) ügyleteket.

Kifejezetten haditechnikai, katonai, és kettős felhasználású termékek játszanak engedélyeztetés során.

 Emelem

Én úgy gondolom, hogy mindenek mellett van egy másik szempont is ami a tengerentúli jogszabályokat mozgatja, az pedig az adózás és a vám elkerülésének megakadályozása az illegális kereskedelem megszüntetése. Ez más termékeknél is kitapintható, saját példámból tudom, hogy USA -ban vásárolt szoftvert nem tudok feltelepíteni mert ip. cím alapján tudja, hogy nem ott lakom, a szoftver magán importból származott. Az EU-n belül ez más ott az áruk szabad áramlása a vezérlő elv. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
sab
Vendég
« Új üzenet #9172 Dátum: 2015. November 04. - 18:42:20 »

Én úgy gondolom, hogy mindenek mellett van egy másik szempont is ami a tengerentúli jogszabályokat mozgatja, az pedig az adózás és a vám elkerülésének megakadályozása az illegális kereskedelem megszüntetése. Ez más termékeknél is kitapintható, saját példámból tudom, hogy USA -ban vásárolt szoftvert nem tudok feltelepíteni mert ip. cím alapján tudja, hogy nem ott lakom, a szoftver magán importból származott. Az EU-n belül ez más ott az áruk szabad áramlása a vezérlő elv. Emelem

"Én úgy gondolom, hogy mindenek mellett van egy másik szempont is a"

Ebben az optika esetben jobbára a terrorcselekményekre hivatkoznak.

Haditechnikai törvényben felsorolt eszközöket érdemes átolvasni, mert rengeteg sok dolgot érint. Emelem
Naplózva
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #9173 Dátum: 2015. November 04. - 18:47:59 »

Ez alapján akkor rendelhetnék USA-ból max 9-szeres nagyítású céltávcsövet? Vám, adó és egyebek mellett persze, de az elméleti lehetőség nyitva áll?
Pl. éppen arra járok és veszek egyet, azt hazahozhatom?

Üdv,
B.  Emelem
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #9174 Dátum: 2015. November 04. - 18:52:21 »

Én úgy gondolom, hogy mindenek mellett van egy másik szempont is ami a tengerentúli jogszabályokat mozgatja, az pedig az adózás és a vám elkerülésének megakadályozása az illegális kereskedelem megszüntetése. Ez más termékeknél is kitapintható, saját példámból tudom, hogy USA -ban vásárolt szoftvert nem tudok feltelepíteni mert ip. cím alapján tudja, hogy nem ott lakom, a szoftver magán importból származott. Az EU-n belül ez más ott az áruk szabad áramlása a vezérlő elv. Emelem


"Business as usually"  Táncol
A hideghaboru mar lejart lemez  Angyal  Wave
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
sab
Vendég
« Új üzenet #9175 Dátum: 2015. November 04. - 18:54:46 »

Ez alapján akkor rendelhetnék USA-ból max 9-szeres nagyítású céltávcsövet? Vám, adó és egyebek mellett persze, de az elméleti lehetőség nyitva áll?
Pl. éppen arra járok és veszek egyet, azt hazahozhatom?

Üdv,
B.  Emelem

Kettős felhasználású terméknek is mondhatják, de mivel nem kereskedelmi mennyiség és nem ilyen célból lenne, ezért talán nem, de jobb írásban állásfoglalást kérni az MKEH-tól vagy NAV-tól, hogy meglepi ne legyen.
Írásos válasz evidens !

De, szerintem ebben az esetben sem szolgálják ki a net-es rendelőt.

De USA forgalmazók honlapján ki is van írva. Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #9176 Dátum: 2015. November 04. - 18:57:46 »



"Business as usually"  Táncol
A hideghaboru mar lejart lemez  Angyal  Wave

Szervusz Miklós olyan akcentussal irsz, hogy google fordítót kell használnom Ördög Egy kicsit ha artikulálnál jobban menne a fordítás Ördög

Akkor képzeld el azt az élethelyzetet, hogy ide jön az USA-ból egy vadász lő valamit és ajándékba itt hagyja a céltávcsövét. Kérdem én az oda haza be fogják dugni a jail-ba. Nem kell válaszolnod. Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #9177 Dátum: 2015. November 04. - 19:09:09 »

Kettős felhasználású terméknek is mondhatják, de mivel nem kereskedelmi mennyiség és nem ilyen célból lenne, ezért talán nem, de jobb írásban állásfoglalást kérni az MKEH-tól vagy NAV-tól, hogy meglepi ne legyen.
Írásos válasz evidens !

De, szerintem ebben az esetben sem szolgálják ki a net-es rendelőt.

De USA forgalmazók honlapján ki is van írva. Emelem

Eljátszottam a gondolattal, az ottani árakat elnézve... A fentiek alapján viszont még mindig nem biztos, hogy megéri kockáztatni...

 Emelem
Naplózva
Kocsa
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új üzenet #9178 Dátum: 2015. November 04. - 20:19:06 »

Eljátszottam a gondolattal, az ottani árakat elnézve... A fentiek alapján viszont még mindig nem biztos, hogy megéri kockáztatni...

 Emelem

Volt példa az ismeretségi körbe:

ShotShow Las Vegas, vett 2db NF távcsövet. Reptéren a vámos (USA reptér) behívatja majd közli, hogy tilos kivinni az államokból és elkobozza, természetesen megfelelő jegyzőkönyvvel és bírsággal megtoldva.
Naplózva
puffadtpocok
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 660


« Új üzenet #9179 Dátum: 2015. November 04. - 21:03:01 »

9-es leragaszt. Vigyorog

USAnka bolti értékesítéskor a honpolgárral aláírat egy nyilatkozatot, hogy nem adja, értékesíti tovább nem állambeli polgárnak.

USA keményen veszi a nem kimondott haditechnikai eszközzel való (kettős felhasználású) ügyleteket.

Kifejezetten haditechnikai, katonai, és kettős felhasználású termékek játszanak engedélyeztetés során.

 Emelem



Necces dolgok ezek, amikkel jobb nem szórakozni szerintem sem.
Nekem él kint egy ismerősöm és hozott is volna, de a fenti okok miatt elálltam a segítségkéréstől... Nevet

Viszont a neten már láttam olyan hirdetést, hogy egy katona úr hirdetett pár csövet, amire azt írta, hogy személyesen hozta be az országba!  Nevet

Itt egy példa, hogy lehet venni, vagy mégsem Mosolyog
http://www.theriflescopestore.com/info.html
Naplózva
Oldalak: 1 ... 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 [612] 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 627 628 629 630 631 632 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: