Oldalak: 1 ... 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 [599] 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454449 alkalommal)
forester73
Vendég
« Új üzenet #8970 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 17:50:09 »

Márk láttál már csőkígyót ? Biztosan mert amerikában találták ki ott csak a töltényűr felől húzod kifelé  tehát csak egyirányba oda nem kell ez a segédeszköz , merev pálcánál már kellhet . Én még nem láttam ilyet de bronzkefét használtam , igaz maratni a csövet még sosem kellet . Az évi 100-120 lőszer nem sok de nem is kevés amit ellövök de még nem tapasztaltam az eltombakosodást/rezesedést a huzagoknál . Lehet azért mert mindíg száraz a cső amikor lövök de ez akár hülyeség is lehet !  Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #8971 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 18:49:04 »

Igy van Stefi. A filcet nem huzod vissza de a bronzkefet azt igen. Aki sokat lo annak pedig kell a  bronzkefe. A "sok " alatt ertem minimum ket doboz ketszer egy honapba....(es ez itt ezeken a tajakon nem is sok)

Jól értem Márk? A bronzkefét a csőben vissza fordítod???  Fejvakarás
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #8972 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 19:14:29 »

Bronzkefe. Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Röhög Röhög Röhög Röhög

Van, létezik, de a legtöbb fegyverbolt csak külsőleg azt forgalmazza. Táncol
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #8973 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 19:20:39 »

Bronzkefe. Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Röhög Röhög Röhög Röhög

Van, létezik, de a legtöbb fegyverbolt csak külsőleg azt forgalmazza. Táncol

Nem reklám, de az igazi bronzkefe az ez pld: http://shop.proshooting.hu/bronzkefek_1_21

Boltok többségében acél sörtés az, csak külsőleg van rajta bronz (réz) vékony réteg.

Ki kell szedni pár szálat és mágnessel megpróbálni. Emelem
Naplózva
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #8974 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 19:25:21 »

Jól értem Márk? A bronzkefét a csőben vissza fordítod???  Fejvakarás

Sanyooo, most en nem ertem, hogy mit nem ertesz? ....a 2.55" -nel a videon  mutatja hogyan hasznaljuk a bronzkefet. Amikor visszahuzod a kefet az oldoszerek egy resze a plasztik  fekete csobe (bore guide) kot ki ezert kell hasznalni azt..vagy legalabbis ajanlatos.

Forester
Igen ismerem a csokigyot, de most  nem arrol beszelgetunk....valoszinu azzal ugy van ahogyan irod.  En merev csotisztito palcat hasznalok ugyanaz pontosan mint a videon ahoz meg kituno.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #8975 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 19:30:11 »

Sanyooo, most en nem ertem, hogy mit nem ertesz? ....a 2.55" -nel a videon  mutatja hogyan hasznaljuk a bronzkefet. Amikor visszahuzod a kefet az oldoszerek egy resze a plasztik  fekete csobe (bore guide) kot ki ezert kell hasznalni azt..vagy legalabbis ajanlatos.

Forester
Igen ismerem a csokigyot, de most  nem arrol beszelgetunk....valoszinu azzal ugy van ahogyan irod.  En merev csotisztito palcat hasznalok ugyanaz pontosan mint a videon ahoz meg kituno.

Arra utalt kérdésem, hogy a csőszájon nem tolod ki a fém kefét, hanem a huzagok között vissza fordítod?
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #8976 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 19:53:58 »

Arra utalt kérdésem, hogy a csőszájon nem tolod ki a fém kefét, hanem a huzagok között vissza fordítod?

Ha ez így lenne, akkor nagy gond lenne, mert a sörték betömörülnek a barázdába és se előre, se hátra.

Láttam már ilyent, nem kívánom senkinek.

Mindig át kell tolni teljesen és úgy vissza. Emelem

Hagyományos bronznak ( mondott) keféről beszélek.
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #8977 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 20:35:24 »

Èn csak azt szeretnèm tudni, hogy mièrt kefèlitek a cèltávcsövet... Stoel

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #8978 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 20:38:04 »

Èn csak azt szeretnèm tudni, hogy mièrt kefèlitek a cèltávcsövet... Stoel

 Emelem

Nem keféljük, polírozzuk, és nem a céltávcsövet! Érted?  Röhög
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #8979 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 20:43:18 »

Nem reklám, de az igazi bronzkefe az ez pld: http://shop.proshooting.hu/bronzkefek_1_21

Boltok többségében acél sörtés az, csak külsőleg van rajta bronz (réz) vékony réteg.

Ki kell szedni pár szálat és mágnessel megpróbálni. Emelem

Szerintem csak a szine utan hivjak bronznak, es meg a bevonat sam bronz vagy rez.  :Mosolyog
Ha az lenne a solvent azt oldana legelosszor  Türelmetlenül
Egyepkent, (hamar feljottek ilyen reszletkerdesek hat beszeljunk errol is) a kefek meretet meg kell valasztani a kaliberhes (azert is gyartjak kulonbozo meretre, kulon feltuntetve a kalibert amihez ildomos hasznalni) es igenis a kefet ki be mozgatassal lehet a csovet tisztitani. A video meg arra is kiter hogy eloszor az oldoszert kell "paddal" bevinni es utanna johet a csutak! Nameg arra is hogy nem kell felni hogy esetleg karokat okoz a kefe a huzagolasban mert sokkal puhabb es hajlakonyabb anyagbol keszul
.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
sab
Vendég
« Új üzenet #8980 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 20:45:25 »


Szerintem csak a szine utan hivjak bronznak, es meg a bevonat sam bronz vagy rez.  :Mosolyog
Ha az lenne a solvent azt oldana legelosszor  Türelmetlenül
Egyepkent, (hamar feljottek ilyen reszletkerdesek hat beszeljunk errol is) a kefek meretet meg kell valasztani a kaliberhes (azert is gyartjak kulonbozo meretre, kulon feltuntetve a kalibert amihez ildomos hasznalni) es igenis a kefet ki be mozgatassal lehet a csovet tisztitani. A video meg arra is kiter hogy eloszor az oldoszert kell "paddal" bevinni es utanna johet a csutak! Nameg arra is hogy nem kell felni hogy esetleg karokat okoz a kefe a huzagolasban mert sokkal puhabb es hajlakonyabb anyagbol keszul
.


Olvass vissza ! Figyelmes olvasás Okos
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #8981 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 20:50:22 »

Èn csak azt szeretnèm tudni, hogy mièrt kefèlitek a cèltávcsövet... Stoel

 Emelem

Az eredetileg feltett anyagban csak mellekeskent szerepelt a fegyvertisztitas, megis valami oknal fogva mindenki est a temat kapta fel.  Vállat von
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #8982 Dátum: 2015. Szeptember 22. - 02:53:12 »

Márk láttál már csőkígyót ? Biztosan mert amerikában találták ki ott csak a töltényűr felől húzod kifelé  tehát csak egyirányba oda nem kell ez a segédeszköz , merev pálcánál már kellhet . Én még nem láttam ilyet de bronzkefét használtam , igaz maratni a csövet még sosem kellet . Az évi 100-120 lőszer nem sok de nem is kevés amit ellövök de még nem tapasztaltam az eltombakosodást/rezesedést a huzagoknál . Lehet azért mert mindíg száraz a cső amikor lövök de ez akár hülyeség is lehet !  Emelem
Nagyon is egyetertek veled!
A csokigyo szinte potolhatatlan, az is igaz hogy azt csak szarazon a legjobb hasznalni. Nekem is az van es szinte minden puskahasznalat utan a csovet kihuzom vele.





Amint a mellekelt abra is mutatja meg "bronzkefe" is van rajta.



Megis, az a javaslatom hogy legalabb evente egyszer a solvents csutakolast meg kell ejteni.
De nem kell nekem hinni csak meg kell nezni az eventi karbatartaskor hogy milyen zoldes szinu a kihuzott pad, az mind a feloldott rez mikronok amik a solvent kezeles hatasara a huzagokbol kikerul.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #8983 Dátum: 2015. Szeptember 22. - 10:24:25 »

Nagyon is egyetertek veled!
A csokigyo szinte potolhatatlan, az is igaz hogy azt csak szarazon a legjobb hasznalni. Nekem is az van es szinte minden puskahasznalat utan a csovet kihuzom vele.


Megis, az a javaslatom hogy legalabb evente egyszer a solvents csutakolast meg kell ejteni.
De nem kell nekem hinni csak meg kell nezni az eventi karbatartaskor hogy milyen zoldes szinu a kihuzott pad, az mind a feloldott rez mikronok amik a solvent kezeles hatasara a huzagokbol kikerul.


Roblás filckorongot végignyomsz a csövön,az már eleve kéken jön ki.
Tiszta sor,hogy lerakódik a réz a csőben.
Akinek van 4-5 puskája,az egyből nem lő annyit,hogy évente ilyen olyan csutaknak vesse alá.
Felénk sajnos az egypuskás vadásznak sem rakódik agyon a puskája évek alatt sem.
Persze ártani nem árt.
Kérdezem ezeknek a ho. mi köze a céltávcsövekhez?
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #8984 Dátum: 2015. Szeptember 22. - 13:31:42 »

Roblás filckorongot végignyomsz a csövön,az már eleve kéken jön ki.
Tiszta sor,hogy lerakódik a réz a csőben.
Akinek van 4-5 puskája,az egyből nem lő annyit,hogy évente ilyen olyan csutaknak vesse alá.
Felénk sajnos az egypuskás vadásznak sem rakódik agyon a puskája évek alatt sem.
Persze ártani nem árt.
Kérdezem ezeknek a ho. mi köze a céltávcsövekhez?


Fejezzed abba , oké ! Tasli Már kezdesz olyan lenni mint az a Boar ! Nyihi Fejvakarás Eddig kedveltelek de ha így folytatod akkor nem leszel rajta a karécsonyi ajándék listán ! S.Peti 

  Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög Angyal Wave
Naplózva
Oldalak: 1 ... 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 [599] 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: