Oldalak: 1 ... 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 [595] 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454456 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #8910 Dátum: 2015. Szeptember 08. - 14:15:42 »

Üdv!

Vannak-e már konkrét hírek,tapasztalatok a Zeiss Terra céltávcsövekről?
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #8911 Dátum: 2015. Szeptember 08. - 14:53:01 »

Üdv!

Vannak-e már konkrét hírek,tapasztalatok a Zeiss Terra céltávcsövekről?

A hírek szerint szar. Tapasztalat itt még nem emlékszem, hogy lett volna bárkinél...
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #8912 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 12:13:26 »

 Emelem

Hétvégén összehasonlítottam a Meostar R1 1,5-6x42-est a Delta HD-vel (2,5-10x56). Az 56-os Meoptát nem tudtam, mert a szomszédban az öregeméknél lestük a bikákat, oda meg nem vittem puskát.
Szombat este elég felhős, hullámokban kisebb nagyobb intenzitású eső mellett nézegettem a csöveket. A bírálati lehetőségek csökkenése és a fos idő hamar hazahajtott minket, így 19:45 körül néztem bele utoljára a két csőbe. Ekkor még mindkettővel, nem annyira árnyékos erdei szórón, erdei úton meg lehetett volna lőni egy disznót, szarvast. Rókát szerintem biztosan, olyan 50-60 m-ig.
Az első dolog, ami szembetűnő volt megint, mint a Minox esetében is, hogy ugyanazon a nagyításon a két távcső nem volt egyforma (nagyításban). 6-oson néztem mindkettőt ugye, és a Meoptában a "cél" közelebb/nagyobb volt. A távcső szerinti 6oson a látómezők szinte pontosan megegyeztek, de mivel a Delta 6osa minden bizonnyal kisebb, és kisebb nagyításon a látómező nagyobb, ezért ezt ennek megfelelően kell kezelni. Hogy lehet amúgy ezt megállapítani, hogy egy adott nagyítás valójában mekkora? Egyik tuti nem 6xos (vagy egyik sem  Ördög), kérdés, hogy a Delta kisebb, mikor 6oson áll, vagy a Meopta nagyobb?
19:45kor már erős szürkület volt arra felé (az idő miatt is). Sokszor néztem a csövekbe, váltogatva, és folyamatosan az az érzésem volt, hogy a Meoptával többet látok (lehet, hogy csak a nagyításbeli különbség okozta ezt az érzetet). Azt nem kísérleteztem ki, hogy a Deltát hova kellene állítani, hogy kb megegyezzenek nagyításban. Legközelebb lehet ezzel is eljátszadozom.
A két cső ugye nem egy árkategória. Az én szemem szerint jobb a Meopta 42-ese, de továbbra is azt gondolom, hogy a Delta HD-je azért a pénzért nagyon f@sza kis cső. Világosban amúgy szebb a képe is, illetve valahogy az élességet jobban a szememhez tudtam állítani, mint a Meoptával. Az a kategória, amivel simán meglövök bármit azon körülmények között, amik között vadászni szoktam. Ha nem, akkor meg mehet Isten hírével. Nyilván meg lehetne várni a teljes besötétedést, hogy melyikkel mennyivel tovább lát az ember, vagy egy full felhős telihold esetén, stb. Ez az egyszerű kis teszt erre volt elég. Remélem segít majd vkinek.

 Wave
András
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #8913 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 16:41:52 »

Emelem

Hétvégén összehasonlítottam a Meostar R1 1,5-6x42-est a Delta HD-vel (2,5-10x56). Az 56-os Meoptát nem tudtam, mert a szomszédban az öregeméknél lestük a bikákat, oda meg nem vittem puskát.
Szombat este elég felhős, hullámokban kisebb nagyobb intenzitású eső mellett nézegettem a csöveket. A bírálati lehetőségek csökkenése és a fos idő hamar hazahajtott minket, így 19:45 körül néztem bele utoljára a két csőbe. Ekkor még mindkettővel, nem annyira árnyékos erdei szórón, erdei úton meg lehetett volna lőni egy disznót, szarvast. Rókát szerintem biztosan, olyan 50-60 m-ig.
Az első dolog, ami szembetűnő volt megint, mint a Minox esetében is, hogy ugyanazon a nagyításon a két távcső nem volt egyforma (nagyításban). 6-oson néztem mindkettőt ugye, és a Meoptában a "cél" közelebb/nagyobb volt. A távcső szerinti 6oson a látómezők szinte pontosan megegyeztek, de mivel a Delta 6osa minden bizonnyal kisebb, és kisebb nagyításon a látómező nagyobb, ezért ezt ennek megfelelően kell kezelni. Hogy lehet amúgy ezt megállapítani, hogy egy adott nagyítás valójában mekkora? Egyik tuti nem 6xos (vagy egyik sem  Ördög), kérdés, hogy a Delta kisebb, mikor 6oson áll, vagy a Meopta nagyobb?
19:45kor már erős szürkület volt arra felé (az idő miatt is). Sokszor néztem a csövekbe, váltogatva, és folyamatosan az az érzésem volt, hogy a Meoptával többet látok (lehet, hogy csak a nagyításbeli különbség okozta ezt az érzetet). Azt nem kísérleteztem ki, hogy a Deltát hova kellene állítani, hogy kb megegyezzenek nagyításban. Legközelebb lehet ezzel is eljátszadozom.
A két cső ugye nem egy árkategória. Az én szemem szerint jobb a Meopta 42-ese, de továbbra is azt gondolom, hogy a Delta HD-je azért a pénzért nagyon f@sza kis cső. Világosban amúgy szebb a képe is, illetve valahogy az élességet jobban a szememhez tudtam állítani, mint a Meoptával. Az a kategória, amivel simán meglövök bármit azon körülmények között, amik között vadászni szoktam. Ha nem, akkor meg mehet Isten hírével. Nyilván meg lehetne várni a teljes besötétedést, hogy melyikkel mennyivel tovább lát az ember, vagy egy full felhős telihold esetén, stb. Ez az egyszerű kis teszt erre volt elég. Remélem segít majd vkinek.

 Wave
András

Variábel céltávcsövek zöménél a nagyítási tartományokon található beosztások nem felelnek meg a valóságnak, azok csak "tájékoztató" jelleggel vannak.

De sok fix céltávcső esetében sem annyi az amennyi. Emelem
Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #8914 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 21:00:45 »

Variábel céltávcsövek zöménél a nagyítási tartományokon található beosztások nem felelnek meg a valóságnak, azok csak "tájékoztató" jelleggel vannak.

De sok fix céltávcső esetében sem annyi az amennyi. Emelem

És van arra valami módszer, hogy megállapítsa az ember, hogy valójában mennyi is az annyi?
 Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #8915 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 21:33:09 »

És van arra valami módszer, hogy megállapítsa az ember, hogy valójában mennyi is az annyi?
 Emelem

Halandó ezt nem mérheti. Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #8916 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 21:41:48 »

És van arra valami módszer, hogy megállapítsa az ember, hogy valójában mennyi is az annyi?
Bocsánat, hogy belefecsegek a nagyok dolgába.....de mit számít, hogy a nagyítás pl. tényleg 6x-os, vagy "csak 5,6-os...esetleg 5,4-es ??????

Igen, tudom, hogy nem egyforma indíttatásból és elgondolásból vadászunk...és ezt tiszteletben is tartom....a legtöbb esetben Ördög
Jómagam soha nem voltam és már nem is leszek technika-fetisiszta és nem is hiszek benne, hogy valaki attól lenne jobb vagy rosszabb vadász,
hogy a lőszere X vagy Y Joule energiával hagyja el a csövet, vagy éppen milyen céltávcső van a puskáján Vállat von
És ennek megfelelően meg is mosolyogtat, mikor bárki ilyen lényegtelen részleteken kötéltáncolva magyarázza ki a saját töketlenségét, vagy éppen erre fogja rá a sikereit.
Amíg nem volt más, "csak" a ZKK-600 és rajta a "4x32-es Jénai Zeiss", akkor is voltak eredményes és jó vadászok, meg voltak balfaszok.....
És ebben nincsen semmi személyeskedő felhang a jelenlegi párbeszédre vonatkozóan Emelem
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #8917 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 21:54:40 »

Bocsánat, hogy belefecsegek a nagyok dolgába.....de mit számít, hogy a nagyítás pl. tényleg 6x-os, vagy "csak 5,6-os...esetleg 5,4-es ??????

Igen, tudom, hogy nem egyforma indíttatásból és elgondolásból vadászunk...és ezt tiszteletben is tartom....a legtöbb esetben Ördög
Jómagam soha nem voltam és már nem is leszek technika-fetisiszta és nem is hiszek benne, hogy valaki attól lenne jobb vagy rosszabb vadász,
hogy a lőszere X vagy Y Joule energiával hagyja el a csövet, vagy éppen milyen céltávcső van a puskáján Vállat von
És ennek megfelelően meg is mosolyogtat, mikor bárki ilyen lényegtelen részleteken kötéltáncolva magyarázza ki a saját töketlenségét, vagy éppen erre fogja rá a sikereit.
Amíg nem volt más, "csak" a ZKK-600 és rajta a "4x32-es Jénai Zeiss", akkor is voltak eredményes és jó vadászok, meg voltak balfaszok.....
És ebben nincsen semmi személyeskedő felhang a jelenlegi párbeszédre vonatkozóan Emelem
 Wave

Pusztán csak érdekel. És el is fogadom, hogy tájékoztató jellegű (habár ennél többet vártam volna el komoly céltávcső gyártóktól). Semmi köze nincs a vadászati sikerek, vagy sikertelenségek magyarázásához. Így nem igazán értem az okfejtést, noha ha csak úgy kiragadjuk innen, akkor amúgy csupa igazsággal van tele  Vigyorog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #8918 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 22:01:52 »

Amíg nem volt más, "csak" a ZKK-600 és rajta a "4x32-es Jénai Zeiss", akkor is voltak eredményes és jó vadászok, meg voltak balfaszok.
 Wave

Sőt! Legtöbb vadásznak nem is jutott golyós puska akkoriban, sörétessel lőttek mindent, bikát, bakot, kant. Jó vadászok voltak, vagy balfaszok? Ki tudja? Rég volt, tán igaz se volt.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #8919 Dátum: 2015. Szeptember 09. - 22:30:00 »

Így nem igazán értem az okfejtést, noha ha csak úgy kiragadjuk innen, akkor amúgy csupa igazsággal van tele  Vigyorog
Vigyorog
Lehet, hogy csak egyszerűen "okfejthetnékem" támadt.....fogtam volna vissza magam? Ördög

Jól van na, néha vészesen megnő az egy négyzetméterre jutó fingfűrészelések száma ezen a fórumon is.....valamivel vissza kell terelni a gratula-mederbe Nyihi
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #8920 Dátum: 2015. Szeptember 10. - 00:01:20 »


Jól van na, néha vészesen megnő az egy négyzetméterre jutó fingfűrészelések száma ezen a fórumon is.....valamivel vissza kell terelni a gratula-mederbe Nyihi
 Wave


Gratulálok !   Piál        Ördög          Röhög
« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 10. - 06:41:54 írta Sakac » Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9918



« Új üzenet #8921 Dátum: 2015. Szeptember 10. - 06:45:53 »


Amíg nem volt más, "csak" a ZKK-600 és rajta a "4x32-es Jénai Zeiss", akkor is voltak eredményes és jó vadászok, meg voltak balfaszok.....



Kilógok a sorból. Röhög
Russian, a 4x32-s lecserélve egy 6x42-re  Stoel
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
sab
Vendég
« Új üzenet #8922 Dátum: 2015. Szeptember 10. - 07:55:17 »

Bocsánat, hogy belefecsegek a nagyok dolgába.....de mit számít, hogy a nagyítás pl. tényleg 6x-os, vagy "csak 5,6-os...esetleg 5,4-es ??????

Igen, tudom, hogy nem egyforma indíttatásból és elgondolásból vadászunk...és ezt tiszteletben is tartom....a legtöbb esetben Ördög
Jómagam soha nem voltam és már nem is leszek technika-fetisiszta és nem is hiszek benne, hogy valaki attól lenne jobb vagy rosszabb vadász,
hogy a lőszere X vagy Y Joule energiával hagyja el a csövet, vagy éppen milyen céltávcső van a puskáján Vállat von
És ennek megfelelően meg is mosolyogtat, mikor bárki ilyen lényegtelen részleteken kötéltáncolva magyarázza ki a saját töketlenségét, vagy éppen erre fogja rá a sikereit.
Amíg nem volt más, "csak" a ZKK-600 és rajta a "4x32-es Jénai Zeiss", akkor is voltak eredményes és jó vadászok, meg voltak balfaszok.....
És ebben nincsen semmi személyeskedő felhang a jelenlegi párbeszédre vonatkozóan Emelem
 Wave

Ezt csak megerősíteni tudom ! Igen

Azzal a kis "szar-os" Zeiss Jena 4x32-es céltávcsővel végigvadászták europát, minden gond nélkül, sőt mikor sokaknak nem volt golyósra lehetősége, nagyon sok IZS-18-ra tettem fel.

ZKK-600-as puskán az volt a gyári céltávcső, gyári szerelékkel, és azt a fegyvert valóban lehetett a céltávcsőnél fogva cipelni.

Napokba telefonált egy kezdő, hogy most vett egy Zastava fegyvert, ilyen céltávcsővel, de neki nem jó az 1-es (bajor) szálkereszt, ki kéne cserélni 4/A-ra.

Mondtam neki, hogy mivel kezdő, fogadja meg a tanácsomat, jó az a 1-es benne, nyugodjon le. Okos

Sajnálatosan a lőszer, céltávcső kérdése sok esetben túl van lihegve, keresik a tutilőszert, kalibert, céltávcsövet, képesek hetente fegyvert, lőszert, céltávcsövet cserélgetni, mi több, van olyan aki még területen sem volt kint, se lőtéren, de már egy hét múlva képes volt ala komplett fegyvert cserélni. OOO

Nagy az isten ........ Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #8923 Dátum: 2015. Szeptember 10. - 08:06:10 »

Pusztán csak érdekel. És el is fogadom, hogy tájékoztató jellegű (habár ennél többet vártam volna el komoly céltávcső gyártóktól). Semmi köze nincs a vadászati sikerek, vagy sikertelenségek magyarázásához. Így nem igazán értem az okfejtést, noha ha csak úgy kiragadjuk innen, akkor amúgy csupa igazsággal van tele  Vigyorog

Céltávcső, távcső gyártó cégek pontosan tudják, hogy halandók nem fogják és nem is tudják megmérni pontosan a nagyítást, adott tartományokban sem, és az a 0,5 X -ös (pld), eltérést nem fogja látni, főleg nem , ha nincs egy etalon nála, amihez hozzá tudná hasonlítani.

Hasonlítani sok mindent lehet egymáshoz, de számtalanszor leírtam, hogy az egy emberes tesztelgetés szubjektív, ember és szemfüggő ( agyfüggő).

Ebből következtetést levonni ezekért nem lehet, minden ember eltérő, és ez olyan mint a másik topikban tárgyalt fegyver rúgási eszmecsere.

Én pld. naponta lövök be különböző fegyvereket, pad nélkül is sokat lövök, de valahogy nekem tök mindegy a kaliber, fegyver, nem bánt egy fegyver, kaliber sem, mert nem foglalkozom ezzel a kérdéssel.

De látom, hogy a lőtéren sokaknak ez egy marhára nagy stressz, ami már önmagában a lőtérre hordozott tulajdonság, köszönhetően a kedves vadásztársaknak, már eleve elrémisztőként tálalva.

Meséltem már a Blaser kickstop-os esetet, .300 WM, két Osztrák kért meg, hogy rakjam bele, addig Ők bemennek KV-ni a városba.

Nos, visszatérve dicsérték egymást, hogy mennyire jó találmány, érezhető a csökkenés, mikor én a zsebből kivettem a kér "csövet" lefagyott a mosoly az arcukról.

Egymást és másokat is képesek az emberek tudat alatt befolyásolni. Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #8924 Dátum: 2015. Szeptember 10. - 10:21:37 »





Meséltem már a Blaser kickstop-os esetet, .300 WM, két Osztrák kért meg, hogy rakjam bele, addig Ők bemennek KV-ni a városba.

Nos, visszatérve dicsérték egymást, hogy mennyire jó találmány, érezhető a csökkenés, mikor én a zsebből kivettem a kér "csövet" lefagyott a mosoly az arcukról.




   Ördög         Röhög            Igen
Naplózva
Oldalak: 1 ... 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 [595] 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: