Oldalak: 1 ... 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 [586] 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454510 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #8775 Dátum: 2015. Július 21. - 07:43:48 »

Még annyit hogy nem tudom hogy ez így miért jó, miért nem a nyíl vagyis a null állás a zárt helyzet, de csak okosabbak ők a gyárban vagy a franc tudja  Vadász

Akkor a kapitalisták le vannak maradva, mert Ők ezt nem tudják és nem alkalmazzák. (nem sorolva a gyártók nevét)

Szerintem butaság ez a válasz. Emelem
Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #8776 Dátum: 2015. Július 21. - 13:22:22 »



A képen is látszik a -5 fix állás, és ott jobbra nem lehet már tobább tekerni, csak balra. Ezt a legalsó gyűrűt nem is lehet variálni amin a nyíl és a szám skála van csak a felső kettőt.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Július 21. - 13:35:51 írta Sakac » Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #8777 Dátum: 2015. Július 22. - 02:28:55 »

Az alap gomb fix, a másik kettő fölötte az mozgatható. A gyári leírásban is úgy irja h -5re kell rakni összeszerelléskor és ott van a stop. Esetleg aki jó angolos lefordíthatná. http://www.meoptasportsoptics.com/en/ballistic-hunting-turret-instalation-1404043008.html Főleg az adjustment rész érdekes ott van a nullázásról valami.


"Loosen the central screw one turn, pull out the turret a little and turn it so that the zero index on the turret coincides with the index on the sliding sleeve and, at the same time, is in the stop position."
A leiras alapjan  a kozponti csavart (10) (central screw) kell fellazitani ahhoz hogy allithass a ket allithato tekerentyun!   Figyelmes olvasás
Viszont nem ertem hogy miert akarsz rajta allitani?
Mivel azt is irja hogy, kovesd pontrol pontra a menyuallt  :pl. hogy miert indul az otosrol? Talan azert mert azt tekinti a "cserepkalyhanak"...... Vagyis nagyon fontos kitetel hogy a puskad - a kutyu felszerelese elott be legyen nullazva a hasznalatos loszerre, ahol ugye szerepelni kell mar eleve a + egysegnek ami a tavcsofelfogas magassagabol adodik - tovabbi beloveset a nullarol inditsd (- 5) vagyis ha a cserepkajhat veszed figyelembe akkor eleve -5-rol kell indulnod. Kapis?   Kávé
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #8778 Dátum: 2015. Július 22. - 10:04:58 »



"Loosen the central screw one turn, pull out the turret a little and turn it so that the zero index on the turret coincides with the index on the sliding sleeve and, at the same time, is in the stop position."
A leiras alapjan  a kozponti csavart (10) (central screw) kell fellazitani ahhoz hogy allithass a ket allithato tekerentyun!   Figyelmes olvasás
Viszont nem ertem hogy miert akarsz rajta allitani?
Mivel azt is irja hogy, kovesd pontrol pontra a menyuallt  :pl. hogy miert indul az otosrol? Talan azert mert azt tekinti a "cserepkalyhanak"...... Vagyis nagyon fontos kitetel hogy a puskad - a kutyu felszerelese elott be legyen nullazva a hasznalatos loszerre, ahol ugye szerepelni kell mar eleve a + egysegnek ami a tavcsofelfogas magassagabol adodik - tovabbi beloveset a nullarol inditsd (- 5) vagyis ha a cserepkajhat veszed figyelembe akkor eleve -5-rol kell indulnod. Kapis?   Kávé


Értem én, hogy előtte kell belőni, az meg is történt. A két tekerentyűt a kék kis pöcökkel lehet állítani szóval ahhoz nem kell fellazítani a tetejét, csupán a nullázáshoz kell csak fellazítani. Én egyedül azt az egyet nem értem, hogy miért a -5-ről indul miért nem a nyílról, nem tudom mi ebben a logika, hogy a -5 az alap állás és nem a fehér nyíl, hiszen minden egyes más gyártónál úgy van.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #8779 Dátum: 2015. Július 22. - 10:09:13 »

Értem én, hogy előtte kell belőni, az meg is történt. A két tekerentyűt a kék kis pöcökkel lehet állítani szóval ahhoz nem kell fellazítani a tetejét, csupán a nullázáshoz kell csak fellazítani. Én egyedül azt az egyet nem értem, hogy miért a -5-ről indul miért nem a nyílról, nem tudom mi ebben a logika, hogy a -5 az alap állás és nem a fehér nyíl, hiszen minden egyes más gyártónál úgy van.

Sajnos úgy tűnik, a Meopta kissé túlokoskodta a dolgot, nem pont jó irányba... Egyébként valahogy azért mégiscsak meg lehet oldani, hogy 5 kattanással előrébb állítod a nullát, mielőtt ráteszed a tornyot, nem?
Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #8780 Dátum: 2015. Július 22. - 11:06:03 »

Sajnos úgy tűnik, a Meopta kissé túlokoskodta a dolgot, nem pont jó irányba... Egyébként valahogy azért mégiscsak meg lehet oldani, hogy 5 kattanással előrébb állítod a nullát, mielőtt ráteszed a tornyot, nem?

Persze, a nulla állást oda rakom ahova akarom a ha fellazítom a tetejét, csak így is az van, hogy -5nél van csak zárt helyzet. ha öt kattanással arrébb rakom( pl fehér nyíl) akkor nagyobb az esélye, hogy valamelyik irányban esetleg eltekeredhet, mig a -5nél csak egy irányba tudna eltekeredni.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #8781 Dátum: 2015. Július 22. - 11:10:27 »

Persze, a nulla állást oda rakom ahova akarom a ha fellazítom a tetejét, csak így is az van, hogy -5nél van csak zárt helyzet. ha öt kattanással arrébb rakom( pl fehér nyíl) akkor nagyobb az esélye, hogy valamelyik irányban esetleg eltekeredhet, mig a -5nél csak egy irányba tudna eltekeredni.

Hát,... úgy látom azért kicsit Te is túl tudod aggódni a dolgokat, jól egymásra találtatok a Meoptával...  Ördög Konkrétan szerinted mitől tudna Nálad pont eltekeredni egy ballisztikai torony, ami még a katonáknál vagy rendőröknél nem tekeredik el?
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #8782 Dátum: 2015. Július 22. - 11:53:10 »

Hát,... úgy látom azért kicsit Te is túl tudod aggódni a dolgokat, jól egymásra találtatok a Meoptával...  Ördög Konkrétan szerinted mitől tudna Nálad pont eltekeredni egy ballisztikai torony, ami még a katonáknál vagy rendőröknél nem tekeredik el?

Én megértem a bánatát, mivel a zero stop-nak pont az a feladata, hogy véletlen, vagy ismeret hiányában, vagy sötétben, stb. csak egy irányba tudja állítani a kezelő a dobot.
Magától elállítódás majd nem egyenlő a nullával, mivel már a legtöbb gyártó alkalmazza, hogy csak a dob rugó ellenében való felemelésekor lehetséges az állítás, tehát önmagától, vagy véletlen nem lehetséges.

Maga a zero pont az bárhol lehet, ahová kívánja azt belőni pontra, de jobb esetben ez 100m-er szokott lenni a többit meg a kívánalom szerint, ill., hogy mennyi gyűrű, vagy állítási mód ad erre lehetőséget.

Ugye maga a mechanikának is van egy végállása, oda azért nem célszerű közelíteni, vagy ha nagyobb távot szeretne áthidalni, akkor marad a döntött szerelék.

Már elég sok céltávcsővel ismerkedtem meg, de a Meoptának én sem értem ezt a megoldását, mert szakmailag semmi nem indokolja, vagy ha indokolná, akkor a prémiumgyártók már rég alkalmaznák. Emelem
Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #8783 Dátum: 2015. Július 22. - 11:57:58 »

Hát egy kicsit lehet túlaggódtam a dolgot. Nevet Amúgy megoldottam a helyzetet, -5-ön van alapállásban most, ott van 100m-re belőve, és a fehér nyíl, azaz 5 kattintással balra úgy van kb 160 m-en, a következő gyűrű pedig 200-220-ra és még maradt  egy gyűrű további távolságra.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #8784 Dátum: 2015. Július 22. - 11:58:42 »

Én megértem a bánatát, mivel a zero stop-nak pont az a feladata, hogy véletlen, vagy ismeret hiányában, vagy sötétben, stb. csak egy irányba tudja állítani a kezelő a dobot.
Magától elállítódás majd nem egyenlő a nullával, mivel már a legtöbb gyártó alkalmazza, hogy csak a dob rugó ellenében való felemelésekor lehetséges az állítás, tehát önmagától, vagy véletlen nem lehetséges. Maga a zero pont az bárhol lehet, ahová kívánja azt belőni pontra, de jobb esetben ez 100m-er szokott lenni a többit meg a kívánalom szerint, ill., hogy mennyi gyűrű, vagy állítási mód ad erre lehetőséget. Ugye maga a mechanikának is van egy végállása, oda azért nem célszerű közelíteni, vagy ha nagyobb távot szeretne áthidalni, akkor marad a döntött szerelék. Már elég sok céltávcsővel ismerkedtem meg, de a Meoptának én sem értem ezt a megoldását, mert szakmailag semmi nem indokolja, vagy ha indokolná, akkor a prémiumgyártók már rég alkalmaznák. Emelem

Én is a magától eltekeredésre reagáltam, ahogy ő említette eredetileg...  Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #8785 Dátum: 2015. Július 22. - 11:59:44 »

Hát egy kicsit lehet túlaggódtam a dolgot. Nevet Amúgy megoldottam a helyzetet, -5-ön van alapállásban most, ott van 100m-re belőve, és a fehér nyíl, azaz 5 kattintással balra úgy van kb 160 m-en, a következő gyűrű pedig 200-220-ra és még maradt  egy gyűrű további távolságra.

Lám, erről beszéltem...  Kacsint
Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #8786 Dátum: 2015. Július 22. - 12:09:05 »

Én megértem a bánatát, mivel a zero stop-nak pont az a feladata, hogy véletlen, vagy ismeret hiányában, vagy sötétben, stb. csak egy irányba tudja állítani a kezelő a dobot.
Magától elállítódás majd nem egyenlő a nullával, mivel már a legtöbb gyártó alkalmazza, hogy csak a dob rugó ellenében való felemelésekor lehetséges az állítás, tehát önmagától, vagy véletlen nem lehetséges.


Ennél nincs ilyen "még "hogy a dob felemelésével lehet csak tekergetni, ezt alapból simán lehet bármerre, kivétel ugye a -5, mert ott értelemszerűen csak egy irányban lehet szóval ezért aggódtam egy kicsit hogy elállítódhat esetleg ha a nyílra rakom az alap állítást,de így ahogy most beállítottam magamnak így most erre tényleg szinte nulla az esély főleg ha azt mondjátok hogy alabpól se tekeredne el nagyon.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #8787 Dátum: 2015. Július 22. - 12:16:42 »

Ennél nincs ilyen "még "hogy a dob felemelésével lehet csak tekergetni, ezt alapból simán lehet bármerre, kivétel ugye a -5, mert ott értelemszerűen csak egy irányban lehet szóval ezért aggódtam egy kicsit hogy elállítódhat esetleg ha a nyílra rakom az alap állítást,de így ahogy most beállítottam magamnak így most erre tényleg szinte nulla az esély főleg ha azt mondjátok hogy alabpól se tekeredne el nagyon.

Ha nem rögzített, akkor mindenre van esély. Meglepődött

Ezért is alkalmazzák a "no esélyes" Vigyorog megoldást, tehát csak a dob felemelése után lehetséges a klickelés.

Ha meg nem ilyen, akkor a precíziósok és a mesterlövészek megoldják a gondot azzal, hogy aki eltekerte, azt kihelyezik célnak. Kacsint Vigyorog

Én minden esetben ha lehetséges, akkor a vadászcéltávcsöveket is nullázom, mert előfordult már, hogy a megrendelőmnek, aki amúgy eredményes vadász, a kedves haverjai tekertek egyet a függőleges dobon.

Hibázás volt szerencsére, majd lőtérlátogatás, és kiderült, hogy nem a nullán van a dob, majd átgondolta az esetet és hazament rendet rakni a fejekben. Tasli
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #8788 Dátum: 2015. Július 22. - 12:39:33 »

mert előfordult már, hogy a megrendelőmnek, aki amúgy eredményes vadász, a kedves haverjai tekertek egyet a függőleges dobon.
Az ilyen kretén seggfejnek addig verném a f@szát avatópálcával, amíg még könyörögni tud, hogy hagyjam abba Woest Tasli
Tényleg kurvajó poén...... Rííí

Velem is megcsinálták egyszer.......meg is bánták.......előkerestem egy avatópálcát Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #8789 Dátum: 2015. Július 22. - 16:23:56 »

Értem én, hogy előtte kell belőni, az meg is történt. A két tekerentyűt a kék kis pöcökkel lehet állítani szóval ahhoz nem kell fellazítani a tetejét, csupán a nullázáshoz kell csak fellazítani. Én egyedül azt az egyet nem értem, hogy miért a -5-ről indul miért nem a nyílról, nem tudom mi ebben a logika, hogy a -5 az alap állás és nem a fehér nyíl, hiszen minden egyes más gyártónál úgy van.


En meg mindig azt feltetelezem hogy, az 5 allas a szerelekmagassagot testesiti meg. Es azert 5 mert annal magassab allitas mar hulyeseg lenne es epp ezert van ott a stapp-pont is. Vagyis az 5 ugyan ugy lehet 2,5 vagy 3 is esetleg, a szerelekmagassagtol fuggoen. Hogy a Meopta – a tobbi markakkat  peldaul veve – ezt egy kicsit tull misztifikalta? Az is lehet.
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Oldalak: 1 ... 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 [586] 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 605 606 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: