Oldalak: 1 ... 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 [584] 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454499 alkalommal)
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #8745 Dátum: 2015. Július 09. - 21:36:07 »

Röhög Igen


Igazatok van  :Mosolyog ezt most jol bevedtem  Nem
En egessz masrol beszeltem  Stoel
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #8746 Dátum: 2015. Július 09. - 21:46:07 »



Igazatok van  :Mosolyog ezt most jol bevedtem  Nem
En egessz masrol beszeltem  Stoel
Köszönöm!
 Igen
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #8747 Dátum: 2015. Július 10. - 05:49:44 »

Köszönöm!
 Igen


Hello Urak!

  A bekesseg megtartasa az ami vezerelt akkor amikor azt mondtam hogy, “Igazatok van  :Mosolyog ezt most jol bevedtem  Nem “ . Viszont igy visszagondolva es ujrapergetve a dolgokat azert, nem lehet annyivel elintezni a dolgokat.
  Mindig annak a hive voltam hogy,  az alapbol kell kiindulni – mint annak idejen a tanciskola orain, az alapot a cserepkajha kepezte az  ahonnan ki kellett indulni – persze nem igy celtavcsoveknel, de az alap itt is a leg laikusabb kiindullasi pont. 
A tavcsoveknel en kiindulasi pontna  a ket allitotornyot neveznem. Ugye a vizszintes, jobra bala allitast a tavcsovunk jobboldalan levo allitasi gombal vegezzu ,  mig a fuggolegest, le fol allitast a tavcso tetejen elhelyezett allitasi gombal, toronnyal vegezzuk. 
A modern tchnika vivmanyakent olyan lencseket , lencserendsereket tud az ember gyartani ahol mar nagyon messzire akar kilometerre is eltud latni a lovo, es stud leadni celzott lovest.  Ez a tavollatas hozza magaval egy  masik a mufajt amit tavloveszetnek nevezunk (maskep is nevezik) Ezt betudvan viszont a technika nem all meg. Eloszor a hadiipar mint mindig remekel, mintpeldaul olyan hozzaadott elemekkel amik a tavolbalovest elosegitik . Ilyen peldaul  a ratartasos (a cel also szele kozepe) celzast kiiktato “kutyu” amit a le fol allitast szolgalo toronyra folrakva a lovonek cask a pontos celzassal kell torodnie…. 
Vagy ilyen pl: mivel a szelsebesseg igen nagymertekben beszamit egy pintos lovesben, az oldalallito toronyra felszerelheto szelallitasra szolgalo kutyu.
Mind ezeket a nagyobb cegek ( Nightfors, Leupold, Bushnel, stb.)mar mind alkalmazzak de, az alapelv az marad. 0-tol jobbra balra, vagy 0-tol le es fol……… ez az ami az alapot kepezi. Ez az alap kepezi a Minut of Angel-t is (MOA) ami vegul is azt hatarozza meg hogy mennyi “klikket” kell hajtanunk a tavcsovunkon + vagy – iranyba hogy, a lovedek pontos celba erjen, minden ratartas nelkul.
A MOA tavolsagot jelent, vagyis atszamitva az alapra hogy, hany klikk hany meter vagy yards. A Meopta ujj kutyuje vegul is ugyan ezt a celt szolgalja, megadja hogy, egy bizonyos tipusu loszerrel valamilyen tavolsagra mennyit kell raallitani a kutyuvel, az elozoleg kinullazott loszerre, hogy az pontlovessel celba erjen.  Ujj az egeszben cask annyi hogy ad hozza egy digitalis tablazatot (nemmintha ez nem lenne megtalahato  mashol is)ahol ki lehet dobni hogy, az adott loszer hol mennyire balasztikal.
  Ezek utan ertendo cask az a mondasom hogy, En egessz masrol beszeltem  Stoel
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
sab
Vendég
« Új üzenet #8748 Dátum: 2015. Július 10. - 06:41:39 »



Hello Urak!

  A bekesseg megtartasa az ami vezerelt akkor amikor azt mondtam hogy, “Igazatok van  :Mosolyog ezt most jol bevedtem  Nem “ . Viszont igy visszagondolva es ujrapergetve a dolgokat azert, nem lehet annyivel elintezni a dolgokat.
  Mindig annak a hive voltam hogy,  az alapbol kell kiindulni – mint annak idejen a tanciskola orain, az alapot a cserepkajha kepezte az  ahonnan ki kellett indulni – persze nem igy celtavcsoveknel, de az alap itt is a leg laikusabb kiindullasi pont. 
A tavcsoveknel en kiindulasi pontna  a ket allitotornyot neveznem. Ugye a vizszintes, jobra bala allitast a tavcsovunk jobboldalan levo allitasi gombal vegezzu ,  mig a fuggolegest, le fol allitast a tavcso tetejen elhelyezett allitasi gombal, toronnyal vegezzuk. 
A modern tchnika vivmanyakent olyan lencseket , lencserendsereket tud az ember gyartani ahol mar nagyon messzire akar kilometerre is eltud latni a lovo, es stud leadni celzott lovest.  Ez a tavollatas hozza magaval egy  masik a mufajt amit tavloveszetnek nevezunk (maskep is nevezik) Ezt betudvan viszont a technika nem all meg. Eloszor a hadiipar mint mindig remekel, mintpeldaul olyan hozzaadott elemekkel amik a tavolbalovest elosegitik . Ilyen peldaul  a ratartasos (a cel also szele kozepe) celzast kiiktato “kutyu” amit a le fol allitast szolgalo toronyra folrakva a lovonek cask a pontos celzassal kell torodnie…. 
Vagy ilyen pl: mivel a szelsebesseg igen nagymertekben beszamit egy pintos lovesben, az oldalallito toronyra felszerelheto szelallitasra szolgalo kutyu.
Mind ezeket a nagyobb cegek ( Nightfors, Leupold, Bushnel, stb.)mar mind alkalmazzak de, az alapelv az marad. 0-tol jobbra balra, vagy 0-tol le es fol……… ez az ami az alapot kepezi. Ez az alap kepezi a Minut of Angel-t is (MOA) ami vegul is azt hatarozza meg hogy mennyi “klikket” kell hajtanunk a tavcsovunkon + vagy – iranyba hogy, a lovedek pontos celba erjen, minden ratartas nelkul.
A MOA tavolsagot jelent, vagyis atszamitva az alapra hogy, hany klikk hany meter vagy yards. A Meopta ujj kutyuje vegul is ugyan ezt a celt szolgalja, megadja hogy, egy bizonyos tipusu loszerrel valamilyen tavolsagra mennyit kell raallitani a kutyuvel, az elozoleg kinullazott loszerre, hogy az pontlovessel celba erjen.  Ujj az egeszben cask annyi hogy ad hozza egy digitalis tablazatot (nemmintha ez nem lenne megtalahato  mashol is)ahol ki lehet dobni hogy, az adott loszer hol mennyire balasztikal.
  Ezek utan ertendo cask az a mondasom hogy, En egessz masrol beszeltem  Stoel

Kedves Miklós !

Ezt minden esetben eljátszod. Nem

Hozzászólsz erős felindulásból valamihez, majd elismered ( vagy nem ), hogy tévedtél, hülyeséget írtál, de a dac vezérel, mosakodsz, és kis előadást tartasz arról, ami nem is volt téma.

Szerintem az elküldés előtt gondold át, hogy mit írtál, és azt minek, mert megint csak önmagadat mosogatod. Okos
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #8749 Dátum: 2015. Július 10. - 07:14:31 »

Fizikus vagyok nem pszichológus.
Sajnos nemtudok segíteni!
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #8750 Dátum: 2015. Július 10. - 12:27:19 »

Köszönöm!
 Igen
Úgy gondolom, hogy "szívesen máskor is" Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Joe73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 41


« Új üzenet #8751 Dátum: 2015. Július 10. - 15:22:50 »

Javítsatok ki ha tévedek, de nekem még geometria tanulmányaimból úgy rémlik hogy a szögperc (MOA) nem hosszúságegység hanem síkszög egység.
Naplózva
vjanos83
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


Vadász


« Új üzenet #8752 Dátum: 2015. Július 13. - 13:15:53 »

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy szerintetek Akah 1,5-6x42 világítópontos távcső (új) megér-e 49.000 HUF-t?
És szerintetek bírná- e 7x64- en?
Előre is köszi!
Szép napot mindenkinek!  Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #8753 Dátum: 2015. Július 13. - 13:33:56 »

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy szerintetek Akah 1,5-6x42 világítópontos távcső (új) megér-e 49.000 HUF-t?
És szerintetek bírná- e 7x64- en?
Előre is köszi!
Szép napot mindenkinek!  Emelem

Szia!
Nekem az a véleményem, hogy Nikon alá nem menj, ha újat akarsz. Vagy válassz használt prémium márkát.
Naplózva
vjanos83
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


Vadász


« Új üzenet #8754 Dátum: 2015. Július 13. - 13:38:40 »

Szia!
Nekem az a véleményem, hogy Nikon alá nem menj, ha újat akarsz. Vagy válassz használt prémium márkát.

Köszönöm a gyors választ!
3-9x50 Nikon prostaff-ra gondoltál?
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #8755 Dátum: 2015. Július 13. - 13:48:54 »

Köszönöm a gyors választ!
3-9x50 Nikon prostaff-ra gondoltál?


Például. Vagy a 40-est. De néha kifogni jó prémiumokat, itt a fórumon is, ha nem sietsz.
Naplózva
kuti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #8756 Dátum: 2015. Július 14. - 09:04:18 »

Köszönöm a gyors választ!
3-9x50 Nikon prostaff-ra gondoltál?

A Nikon prostaff még nem annyira a jó távcső kategória,szerintem akkor inkább használt prémiumra gyűjts.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #8757 Dátum: 2015. Július 14. - 09:44:52 »

Javítsatok ki ha tévedek, de nekem még geometria tanulmányaimból úgy rémlik hogy a szögperc (MOA) nem hosszúságegység hanem síkszög egység.

A MOA síkban és térben is szögpercet jelent, ami egy fok 1/60-ad része. A lövészetben kúpszöget értünk alatta, kb. mintha egy zseblámpa ilyen nyílásszögű fénycsóvát küldene előre. Ennek 100 yardon 1 inch (2,54 cm), 100 m-en kb. 2,9 cm, 1000 m-en kb. 29 cm átmérőjű fénykör lesz a vetülete. Bármilyen toronyra vonatkoztatva tekerésnél nyilván a feltüntetett nagyságú elmozdulást jelenti klikkenként 100 m-en v. yardon, ami egyenes arányban nő a távolság növekedésével.
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #8758 Dátum: 2015. Július 14. - 16:30:09 »

A MOA síkban és térben is szögpercet jelent, ami egy fok 1/60-ad része. A lövészetben kúpszöget értünk alatta, kb. mintha egy zseblámpa ilyen nyílásszögű fénycsóvát küldene előre. Ennek 100 yardon 1 inch (2,54 cm), 100 m-en kb. 2,9 cm, 1000 m-en kb. 29 cm átmérőjű fénykör lesz a vetülete. Bármilyen toronyra vonatkoztatva tekerésnél nyilván a feltüntetett nagyságú elmozdulást jelenti klikkenként 100 m-en v. yardon, ami egyenes arányban nő a távolság növekedésével.


Makkmarci!

Te is egessz masrol beszelsz?  Kacsint
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #8759 Dátum: 2015. Július 14. - 20:46:14 »



Makkmarci!

Te is egessz masrol beszelsz?  Kacsint
Osztán má, mié!
Javaslom tanulmányozni a szögfüggvényeket.
Különös tekintettel a tangens tételre! Stoel
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 [584] 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 603 604 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: