Oldalak: 1 ... 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 [566] 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454477 alkalommal)
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #8475 Dátum: 2015. április 08. - 22:25:32 »

Megerősítem.

Tulajdonosok akkor azonosulnak ezzel, mikor a nem megfelelő szerelés, beszabályozás, durva belövés elhanyagolása, végállásba történőhasználat következményeként a céltávcső meghibásodik.

Majd a céltávcső vissza a forgalmazóhoz, vagy a gyártó céghez közvetlen, az meg a bevizsgálást követően közli a tényeket és egyben ad egy szép árajánlatot, mert garanciában ezt nem javítják.

Nem rendeltetésszerű használat, avagy nem szakszerű felhelyezés, beszabályozás.

Ezer+1 fegyvermester országa köztudottan, de mikor fizetni kell az elkövetett hibáért, akkor már mindjárt nem olyan jó az a céltávcső, és a gyártó is szemét.

Én ezt havonta tapasztalom, és kijelenthető, nem védve a gyártókat, forgalmazókat, de a céltávcső tubusának, lövésállóságának jelentős meghibásodása cc.70%-ban visszavezethető a tulajdonos, vagy nagyon ritka esetben sajnos a fegyverjavító hibázására.

Mindenkinek természetesen joga van a saját termékével azt tenni amit csak akar, de a forgalmazónak, gyártónak is legalább annyi joga van, hogy esetleges meghibásodást kivizsgáltasson, és ne nyelje be az olyan eseteket, mikor nem a gyártói hiba következménye a meghibásodás.

Az is kijelenthető, hogy a tényleges garanciafeltételeket nem ismerik a tulajdonosok, nem tudják, hogy mikor él és hogyan a gyártói garancia, és az ténylegesen mire vonatkozik tételesen bontva az optikai és mechanikai szerkezetekre. Emelem
 

Az egeszben cask ott santit ez a tulltekereses meghibasodas hogy, a gyarto sem mondja meg hogy, meddig lehet tekerni! Vállat von
 Vagy ne adj Istan olyat gyartani hogy egyseruen ne lehessen tolltekerni Woest
OK esetleg megmondhatja a gyarto hogy, cask hozzaerto ember szerelheti fol mert kulomben ugrott a garancia. Azert ezek a dolgok gondolkodoba ejtik az embert..... mert a vadasz egy harmadik szemely beiktatasa nelkul egyszeruen - ha mondjuk nincs kezugyessege - ne hasznaljon celtavscovet! Vagy talan a gyarto ceg alaarazza a termeket mondva: ez ennyibe kerulne de, cask ennyi, es a kulombozetet adjatok oda annak aki fol tudja szerelni  Türelmetlenül  Röhög
Nameg, - az allithato elsutoberendezeseknel mar elmelkedtem errol - miert nem gyart a gyarto egy olyan tornyot ahol cask addig lehet csavarni a beallitocsavarokat ameddig az a meghibasodas factorain belol marad Figyelmes olvasás
Na cask ingerelt mar megint valami Stoel
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Helle365
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #8476 Dátum: 2015. április 08. - 22:35:58 »

Üdvözlet Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni egy céltávcsővel kapcsolatban. Nem ismerem a típust nem is igen hallottam róla. 6x46 Hertel&Reuss Optik Kassel. Szép tiszta képe van, nappal jól használható éjjel meg még nem próbáltam. Láthatóan nem egy mai darab.
Ha valaki tud információval szolgálni a távcsőről kérem ossza meg.
Köszönöm.

Tisztelettel: Heller Krisztián
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #8477 Dátum: 2015. április 08. - 23:07:01 »

Segítséget szeretnék kérni egy céltávcsővel kapcsolatban. Nem ismerem a típust nem is igen hallottam róla. 6x46 Hertel&Reuss Optik Kassel. Szép tiszta képe van, nappal jól használható éjjel meg még nem próbáltam. Láthatóan nem egy mai darab.
Ha valaki tud információval szolgálni a távcsőről kérem ossza meg.
A Hertel-Reuss cég egy igen nagy nevű és régi németországi firma volt Kasselban.
Ma már Nickel néven ismert, habár nálunk nem annyira, mint Európa nyugati oldalán.
Nagyjából Schmidt-Bender minőségű optikákat gyártottak már a II.Vh. előtti időkben is, mellette kiváló mikroszkópokat.
A kérdéses céltávcső valószínűleg már igencsak "nagykorú" lehet, de akár többször annyi is.
Forgalmi értékük nem igen van már, szó szerint "sz@ré-hugyé" hozzá lehet jutni egyhez, mivel eléggé nagy benne a rizikó, hogy mit veszel.
Hirdettek párat az elmúlt években nálunk is, gondolom kintről behozott puskákról lettek leműtve.....a reális piaci áruk 2-3x-osáért.
Ha tetszik, akkor érdemes egunozni egyet, mert ha szerencséd van rátenyerelhetsz 30-40€-ért is (kint már nem képvisel értéket), itthon lazán kérnek értük 50 ezret.... Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
sab
Vendég
« Új üzenet #8478 Dátum: 2015. április 09. - 07:46:30 »

 

Az egeszben cask ott santit ez a tulltekereses meghibasodas hogy, a gyarto sem mondja meg hogy, meddig lehet tekerni! Vállat von
 Vagy ne adj Istan olyat gyartani hogy egyseruen ne lehessen tolltekerni Woest
OK esetleg megmondhatja a gyarto hogy, cask hozzaerto ember szerelheti fol mert kulomben ugrott a garancia. Azert ezek a dolgok gondolkodoba ejtik az embert..... mert a vadasz egy harmadik szemely beiktatasa nelkul egyszeruen - ha mondjuk nincs kezugyessege - ne hasznaljon celtavscovet! Vagy talan a gyarto ceg alaarazza a termeket mondva: ez ennyibe kerulne de, cask ennyi, es a kulombozetet adjatok oda annak aki fol tudja szerelni  Türelmetlenül  Röhög
Nameg, - az allithato elsutoberendezeseknel mar elmelkedtem errol - miert nem gyart a gyarto egy olyan tornyot ahol cask addig lehet csavarni a beallitocsavarokat ameddig az a meghibasodas factorain belol marad Figyelmes olvasás
Na cask ingerelt mar megint valami Stoel

Na, ebből semmit nem értettem. Nem

Helyesírással már megbékéltem, de a zagyvaságot nem tudok kihámozni.

Tessék a szöveget Word-be illeszteni, ráküldeni a helyesírást javítót és ha kész, akkor azt beilleszteni.

Tisztelt meg az olvasókat ezzel, vagy kérek én is abból a szerből, amely létrehozza ezt az egyediséget. Meglepődött Emelem
Naplózva
Helle365
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #8479 Dátum: 2015. április 09. - 08:05:01 »

Üdv Galoscsabus!

Köszönöm a segítséget. A távcső már a birtokomban van, csak nem tudtam róla semmi közelebbit. Egy 7x64-es kaliberű alighanem 40-50 éves Mauser alapra épített épített német golyós puskával került hozzám. Ezzel szeretnék most boldogulni. Köszönöm. Szép napot.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #8480 Dátum: 2015. április 09. - 12:35:51 »

Üdv Galoscsabus!

Köszönöm a segítséget. A távcső már a birtokomban van, csak nem tudtam róla semmi közelebbit. Egy 7x64-es kaliberű alighanem 40-50 éves Mauser alapra épített épített német golyós puskával került hozzám. Ezzel szeretnék most boldogulni. Köszönöm. Szép napot.

Elvileg/gyakorlatilag boldogulni is fogsz. Ha az évek során nem "költözött bele a pók" akkor elvileg fél holdtól simán használható.
A lövésállósággal meg nem igen szokott probléma lenni, ezeket anyagból csinálták.

 Emelem
Naplózva

Üdv End
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #8481 Dátum: 2015. április 09. - 14:49:06 »

A Hertel-Reuss cég egy igen nagy nevű és régi németországi firma volt Kasselban.
Ma már Nickel néven ismert, habár nálunk nem annyira, mint Európa nyugati oldalán.
Nagyjából Schmidt-Bender minőségű optikákat gyártottak már a II.Vh. előtti időkben is, mellette kiváló mikroszkópokat.
A kérdéses céltávcső valószínűleg már igencsak "nagykorú" lehet, de akár többször annyi is.
Forgalmi értékük nem igen van már, szó szerint "sz@ré-hugyé" hozzá lehet jutni egyhez, mivel eléggé nagy benne a rizikó, hogy mit veszel.
Hirdettek párat az elmúlt években nálunk is, gondolom kintről behozott puskákról lettek leműtve.....a reális piaci áruk 2-3x-osáért.
Ha tetszik, akkor érdemes egunozni egyet, mert ha szerencséd van rátenyerelhetsz 30-40€-ért is (kint már nem képvisel értéket), itthon lazán kérnek értük 50 ezret.... Wave

Én is láttam a neten több ilyet itthon,de egy dolog hirdetni és egy másik dolog eladni. Azért kíváncsi lennék rá mennyit adtak el belőlük. Most is van fenn egy 6x42-es Zielsechs hetvenezerért. Jó régóta és szerintem még jó sokáig.Pedig nagyon jó távcsövek csak nyilván szürkületkor,este nem annyira a bevonatok illetve azok hiánya miatt. Nekem is van egy ilyen a szekrényben szépen felújítva. Az optikus aki csinálta azt mondta hibátlan mindene. Miután szétszedte oda nyilatkozott,hogy bár ilyen lenne belülről sok távcső. Szándékosan nem mondott márkákat. Pedig ugyancsak nem mai gyerek lehet, hatvanezres a gyári száma. Mindenesetre nem kell megijedni tőlük. Nappali vadászatra kifogástalan. És ezt aztán nem kell gyakran belőni.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #8482 Dátum: 2015. április 09. - 21:22:28 »

Na, ebből semmit nem értettem. Nem

Helyesírással már megbékéltem, de a zagyvaságot nem tudok kihámozni.

Tessék a szöveget Word-be illeszteni, ráküldeni a helyesírást javítót és ha kész, akkor azt beilleszteni.

Tisztelt meg az olvasókat ezzel, vagy kérek én is abból a szerből, amely létrehozza ezt az egyediséget. Meglepődött Emelem
 

Nagyon sajnalom hogy, nem tudtam segiteni  Angyal
A  "szerből" nem kapsz Ördög probalkozz inkabb a Google-val Wave
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
hoho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141



« Új üzenet #8483 Dátum: 2015. április 10. - 21:07:43 »

Ismét egy új "játékos" a 300 000Ft-os távcsövek versenyében.

http://www.wp12068630.server-he.de/en/riflescopes/ranger-3-12x56

Mivel a 600 ezres kategóriában a Nighthunter nem rúgott labdába, és a kezdeti 2200 euro -ról már 1600 euro-ig ment le az ára, most megpróbálkoznak a középkategóriás árversenyben is.

Látómezőben a Zeiss Classic és a Victory között van 3x-os nagyításon, ami 12m/100m, így azt gondolom a csőlátással itt nem lesz gond ...

Választékban nincs hiány, csak legyen fizető képes kereslet.

Üdv!
HZ
Naplózva

„Ha szereted az életet, ne pocsékold el az idődet, hiszen az idő az élet maga.”
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #8484 Dátum: 2015. április 10. - 22:06:50 »

Látómezőben a Zeiss Classic és a Victory között van 3x-os nagyításon, ami 12m/100m, így azt gondolom a csőlátással itt nem lesz gond ...

Urak, lehet, hogy én értek félre valamit, de a "csőlátás" nekem azt jelenti, hogy általában a nagyítási tartomány elején vagy végén a "normál" nagyságú látómező kicsit "összéb szűkül", azt hiszem ezt "vignyetta torzítás"-nak hívják szaknyelven. Ennek viszont szerintem semmi köze ahhoz, hogy 100 vagy 1000 m-en hány métert lát be a távcső. Vagy én tudom rosszul, de az is lehet, hogy egyik ember ezt érti alatta, másik meg amazt?
Naplózva
Helle365
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


« Új üzenet #8485 Dátum: 2015. április 10. - 22:54:41 »

Én is láttam a neten több ilyet itthon,de egy dolog hirdetni és egy másik dolog eladni. Azért kíváncsi lennék rá mennyit adtak el belőlük. Most is van fenn egy 6x42-es Zielsechs hetvenezerért. Jó régóta és szerintem még jó sokáig.Pedig nagyon jó távcsövek csak nyilván szürkületkor,este nem annyira a bevonatok illetve azok hiánya miatt. Nekem is van egy ilyen a szekrényben szépen felújítva. Az optikus aki csinálta azt mondta hibátlan mindene. Miután szétszedte oda nyilatkozott,hogy bár ilyen lenne belülről sok távcső. Szándékosan nem mondott márkákat. Pedig ugyancsak nem mai gyerek lehet, hatvanezres a gyári száma. Mindenesetre nem kell megijedni tőlük. Nappali vadászatra kifogástalan. És ezt aztán nem kell gyakran belőni.

Örülök, hogy pozitív véleményt is kapok a távcsővel kapcsolatban, mert sok lehetőségem a cserélgetésre nemigen lesz. A körmös oldható szerelék alsó fele összeépítve a puskával, sín, prizma nincs. Ezt kell szeretnem.
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #8486 Dátum: 2015. április 10. - 22:58:24 »

Urak, lehet, hogy én értek félre valamit, de a "csőlátás" nekem azt jelenti, hogy általában a nagyítási tartomány elején vagy végén a "normál" nagyságú látómező kicsit "összéb szűkül", azt hiszem ezt "vignyetta torzítás"-nak hívják szaknyelven. Ennek viszont szerintem semmi köze ahhoz, hogy 100 vagy 1000 m-en hány métert lát be a távcső. Vagy én tudom rosszul, de az is lehet, hogy egyik ember ezt érti alatta, másik meg amazt?
V
 Igen Igen Igen Igen szerintem is!
Vagy, ha nem, akkor nem kellene varialni a tavolsagot es akkor nem lenne csolatas?
Vagy, egyszeruen a szemlencse es a szem kozotti tavolsagot kellene betartani?
Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #8487 Dátum: 2015. április 10. - 23:04:51 »


Örülök, hogy pozitív véleményt is kapok a távcsővel kapcsolatban, mert sok lehetőségem a cserélgetésre nemigen lesz. A körmös oldható szerelék alsó fele összeépítve a puskával, sín, prizma nincs. Ezt kell szeretnem.

Annak idején kiürítették a távcső házat és ráforrasztották a szereléket, majd újra összeszerelték a céltávcsövet.
Tehetnél fel róla képeket...  Wave

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #8488 Dátum: 2015. április 10. - 23:46:16 »

Vagy, egyszeruen a szemlencse es a szem kozotti tavolsagot kellene betartani?

Ha valamihez, akkor a szemtávolsághoz ennek az égvilágon semmi köze...  Fejvakarás
Naplózva
hoho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141



« Új üzenet #8489 Dátum: 2015. április 11. - 07:54:46 »

Szia!

Szerintem az ok a kis látószög, amiből következik a szűk látómező - eredményezi a fórumon többet emlegetett csőlátást.

Ahol ez úgymond probléma, azok a legkisebb látómezővel/látószöggel rendelkező távcsövek. Ha belegondolsz, hogy megnövelnéd a látómezőt, mikor belenézel a távcsőbe, mindjárt kitágulna a világ, és nem lenne "az a hosszú fekete alagút a bejárat előtt".

Ezzel kapcsolatban egy kis összehasonlítás, a másik amerikai gyártóval a Burrissal (four X). Ez ugyan már 4x zoom átfogással készült, nem 3X-ossal, mint a Leupold(VX-R, VX3), de összehasonlítva ennek is nagyobb a látómezeje, így kevésbé "csőlátásos" is. A kinti fórumozók tudnának róla többet írni, nekem csak annyi tűnt fel, hogy neves fegyvergyártók gyári fotóin is sokszor látni Burris márkájú távcsövet, kinti fórumokon ezt is dicsérik. Nálunk persze most ez is drága lett, az új 2-12x-50-es six-x vagy 1000 euro, amiért már itteni prémiumot kapni. A Four-X nek a világító pontja fura, hogy egy nagyobbacska pont lett a tűhegynyi szálkereszt metszéspontra rakva, főleg egy ASV tornyos változat esetében, amivel elméletileg messze lőnének.

A Docter-nek is megjelentek az új V6-os távcsövei, ezek amolyan köztes áron indulnak (Conquest-Victory HT), 1500-1600 euro áron. A választék csak bővül, hogy legyen miből válogatni.

Üdv!
HZ
Naplózva

„Ha szereted az életet, ne pocsékold el az idődet, hiszen az idő az élet maga.”
Oldalak: 1 ... 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 [566] 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 585 586 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: