Oldalak: 1 ... 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 [563] 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1454509 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #8430 Dátum: 2015. április 06. - 10:42:09 »

Húsvétkor?
Viccelsz? Emelem

Nu, meg volt a sonka. Kacsint Vigyorog

3-9x40 DC és a 3-9x42-es merőben más gyártmány mechanikailag és optikailag.

Mind kettő esetében a gyártó 3000J határt javasolt betartani, ennek ellenére a 3-9x40-es még a 30-06 kalibert is bírja.

3-9x40-es optikailag is annyira jól sikerült, hogy a 40mm-es objektív mérete ellenére is nagyon jó gyakorlati szürkületi teljesítmény tud nyújtani.
MD szálkeresztes pedig nagyon jó célpontáthelyezésre.

Köztudott, hogy a rugós légfegyverek alapvetően céltávcső gyilkosok, és kevés az a gyártmány ami javasolt lenne ilyen légfegyveres használatra.

Légfegyveresek előszeretettel használják a 3-9x40--es DC céltávcsövet, de mivel a parallaxis mentesség 100m-re van beszabályozva, Ők ezt utólag leveszik 20-30m-re.

3-9x40-es DC-t én alapvetően szürkületig való használatra javaslom, jobban max. .308W kaliberig. .22 LR-tól-.308Wiberig.

Hát a 3-9x42-es DC sajnos optikailag és mechanikailag is gyengére sikeredett, nélkülöz minden olyan jó tulajdonságot, mint amit a 3-9x40-es DC képvisel.

Tömören ennyi. Emelem
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #8431 Dátum: 2015. április 06. - 11:06:33 »

Nu, meg volt a sonka. Kacsint Vigyorog

3-9x40 DC és a 3-9x42-es merőben más gyártmány mechanikailag és optikailag.

Mind kettő esetében a gyártó 3000J határt javasolt betartani, ennek ellenére a 3-9x40-es még a 30-06 kalibert is bírja.

3-9x40-es optikailag is annyira jól sikerült, hogy a 40mm-es objektív mérete ellenére is nagyon jó gyakorlati szürkületi teljesítmény tud nyújtani.
MD szálkeresztes pedig nagyon jó célpontáthelyezésre.

Köztudott, hogy a rugós légfegyverek alapvetően céltávcső gyilkosok, és kevés az a gyártmány ami javasolt lenne ilyen légfegyveres használatra.

Légfegyveresek előszeretettel használják a 3-9x40--es DC céltávcsövet, de mivel a parallaxis mentesség 100m-re van beszabályozva, Ők ezt utólag leveszik 20-30m-re.

3-9x40-es DC-t én alapvetően szürkületig való használatra javaslom, jobban max. .308W kaliberig. .22 LR-tól-.308Wiberig.

Hát a 3-9x42-es DC sajnos optikailag és mechanikailag is gyengére sikeredett, nélkülöz minden olyan jó tulajdonságot, mint amit a 3-9x40-es DC képvisel.

Tömören ennyi. Emelem
Helló!
Akkor a 3-9x42 IR-t mire szabad felszerelni?
Naplózva
zsolti 2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 92


« Új üzenet #8432 Dátum: 2015. április 06. - 11:25:39 »

Köszönöm !
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #8433 Dátum: 2015. április 06. - 11:29:50 »

Helló!
Akkor a 3-9x42 IR-t mire szabad felszerelni?

Felszerelni ? :Mosolyog  Hát, azt szabad bármire. Mosolyog

Használni is ?

Hát, én jobban csak tényleg szürkületig, és jobbára, .22 LR - .243 WM-ig.

De, ha már ez van, akkor ugye miért is ne lenne jobb választás a 3-9x40-es DC, olcsóbban is. Emelem
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #8434 Dátum: 2015. április 06. - 15:15:28 »

Felszerelni ? :Mosolyog  Hát, azt szabad bármire. Mosolyog

Használni is ?

Hát, én jobban csak tényleg szürkületig, és jobbára, .22 LR - .243 WM-ig.

De, ha már ez van, akkor ugye miért is ne lenne jobb választás a 3-9x40-es DC, olcsóbban is. Emelem
Értem.
Köszönöm.
.22 wmagnumon van nekem,a szálkereszt teszik,az egész távcső szimpibb,mint a 3-9x40
Bírja is ezt a vad kalibert.
Amennyit használom ezt a puskám,örökké lövésálló lesz az biztos.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #8435 Dátum: 2015. április 06. - 16:43:16 »

Értem.
Köszönöm.
.22 wmagnumon van nekem,a szálkereszt teszik,az egész távcső szimpibb,mint a 3-9x40
Bírja is ezt a vad kalibert.
Amennyit használom ezt a puskám,örökké lövésálló lesz az biztos.

Pont ez a kaliber ami jobban igényelte volna az MD sz.k-et, annak kihasználását,tulajdonságát.
Szürkületet követően meg hiába van vil. a 42-en, ha a fényáteresztő képessége nagyban elmarad a 40-től. Emelem
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #8436 Dátum: 2015. április 06. - 17:54:46 »

Pont ez a kaliber ami jobban igényelte volna az MD sz.k-et, annak kihasználását,tulajdonságát.
Szürkületet követően meg hiába van vil. a 42-en, ha a fényáteresztő képessége nagyban elmarad a 40-től. Emelem

Szia Attila!
Holnap majd kifaggatlak más ügyben,ha nem haragszol,majd híkálak.
Most erre reagálás:
A .22 Lr puskámon 3-9x40 -es van,a DC 42-esen meg a vil.pontot eddig kiváncsiságból kapcsoltam be.
Mivel mindegyik van most aztán kiváncsiságból összehasonlítom.
A .22 Lr nincs vadászati használatban.
A .22 wmr-nél meg egy gyengébb lámpa van használatba,az pontosan addig lát el,ameddig el tudok lőni a fegyverrel hatásosan,ez  80-100 méter.
A lámpa azért is jó,mert amikor megvilágítom azonnal megáll a róka,nem kell kisérgetnem ,várni,míg jól áll,miközben kisétál a hatósugaramból.
Azt gondolom megfelel a wmr-re  a 3-9x42 IR,legalábbis én szeretem,nem szar távcső.
Mintha nagyobb lenne a 42-es  betekintési távolsága,mint a dc 3-9x40 mildotos-é.
Úgy emlékszem elég közel kell hajolni a 3-9x40-eshez.
Üdv.:Laci Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #8437 Dátum: 2015. április 06. - 18:52:09 »

Szia Attila!
Holnap majd kifaggatlak más ügyben,ha nem haragszol,majd híkálak.
Most erre reagálás:
A .22 Lr puskámon 3-9x40 -es van,a DC 42-esen meg a vil.pontot eddig kiváncsiságból kapcsoltam be.
Mivel mindegyik van most aztán kiváncsiságból összehasonlítom.
A .22 Lr nincs vadászati használatban.
A .22 wmr-nél meg egy gyengébb lámpa van használatba,az pontosan addig lát el,ameddig el tudok lőni a fegyverrel hatásosan,ez  80-100 méter.
A lámpa azért is jó,mert amikor megvilágítom azonnal megáll a róka,nem kell kisérgetnem ,várni,míg jól áll,miközben kisétál a hatósugaramból.
Azt gondolom megfelel a wmr-re  a 3-9x42 IR,legalábbis én szeretem,nem szar távcső.
Mintha nagyobb lenne a 42-es  betekintési távolsága,mint a dc 3-9x40 mildotos-é.
Úgy emlékszem elég közel kell hajolni a 3-9x40-eshez.
Üdv.:Laci Emelem

Legalább ilyen kalibernél nem lesz gügyevágásod. Vigyorog

Ha meg van mind a kettő,akkor megmérheted, de egyenként is lehetséges, hasonlóan mint a két pupillatávolságot. Emelem
Naplózva
amadeus
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #8438 Dátum: 2015. április 07. - 21:50:45 »

Ha a Leupoldnak van csőlátása,akkor a DT-nak mi van?
Nem néztem most utánna az áraknak,  de a Delta 169,000- a Leu vxr 185-195,000- kb,addig biztos nem vállasztanék Delta céltávcsövet. Mondom ezt úgy h második Delta T keresőmet nyúzom. Emelem

Egy nem túl régi hozzászólásban írtam, hogy nem értem ezt a csőlátás dologot, mert soha egyetlen távcsőnél nem tapasztaltam, na ez most hétvégén megváltozott. Kipróbáltam egy Delta Titaniumot hétvégén mert nagyon kíváncsi voltam a képére a most beszerzett Yukon Jaegeremhez képest, mert kb a Delta helyére pályázik a Yukon. Zavaró a csőlátás a Deltában, sose tapasztaltam ilyet, pedig volt VXR em is, de abban nekem nem tűnt fel, hogy látványosan szűk lenne a látómező. A Deltában viszont az. Telehold volt így a két távcső között lényeges különbség nem mutatkozott képileg, mindkettőnek szép kontrasztos volt a képe, lehetett volna biztos lövést adni velük.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #8439 Dátum: 2015. április 08. - 07:57:47 »

Egy nem túl régi hozzászólásban írtam, hogy nem értem ezt a csőlátás dologot, mert soha egyetlen távcsőnél nem tapasztaltam, na ez most hétvégén megváltozott. Kipróbáltam egy Delta Titaniumot hétvégén mert nagyon kíváncsi voltam a képére a most beszerzett Yukon Jaegeremhez képest, mert kb a Delta helyére pályázik a Yukon. Zavaró a csőlátás a Deltában, sose tapasztaltam ilyet, pedig volt VXR em is, de abban nekem nem tűnt fel, hogy látványosan szűk lenne a látómező. A Deltában viszont az. Telehold volt így a két távcső között lényeges különbség nem mutatkozott képileg, mindkettőnek szép kontrasztos volt a képe, lehetett volna biztos lövést adni velük.

"Egy nem túl régi hozzászólásban írtam, hogy nem értem ezt a csőlátás dologot, mert soha egyetlen távcsőnél nem tapasztaltam, na ez most hétvégén megváltozott. "

Számomra ebből az szűrhető le, hogy vagy fiatal az egyén és nem találkozott elegendő mennyiségű , különböző céltávcsővel, vagy régi motoros, de akkor sem találkozott még ezzel a csőlátásos jelenséggel.

Elsőként is tisztázni kell, hogy a "csőlátásos" jelenség nem hibajelenség !

Ez a gyártástechnológia terméke, és azért nem javítják ki, mert nem hibajelenség, mint ahogy a régi Zeiss Jena variábel céltávcsöveknél is jelenség volt, és most is jelenség pár gyártmánynál, csak ha valakinek nem szólunk, hogy mit kell figyelni, a büdös életben nem fogja észrevenni.

Hasonlatosan mint a "párna, hordó" torzítást is, főleg binokuláris távcsövek esetében.

De, miért is foglalkozna a vadásztársadalom olyannal, ami negatívan nem érinti a felhasználásban.

Vadász mikor foglalkozik a párnatorzítással, csőlátással céltávcső esetén, mikor a koncentrálás tárgya a célpont és annak szoros környezete.

Bizony, a legújabb Swar. keresőnek, vagy a Zeiss-nek is van "párnatorzítása, csak az egyiknél jobban látható, a másiknál csak akkor ha pont azt figyeli az ember.

De kit érdekel, vadászati használhatóságot tekintve, mikor semmiféle jelentősége nincs.

Van egy megszállott binokuláris srác , aki már majd nem minden binokulárist beszerzett, kipróbált, az aljától kezdve a csúcsig, és a saját bevallása szerint, még mindig nem találta meg az igazit. Vigyorog

Miért ?

Mert pontosan tudja, hogy mit és hol kell keresgélni, és igaz, hogy nem hibajelenség, amit talál, de neki akkor is zavaró, hogy több mint fél millás eszköznél, nem az van amit Ő elképzelt volna ennyi pénzből.

Ő soha nem fogja megtalálni az igazit, ennek oka, hogy túl sok feltételt támaszt, ami már szubjektív és emberfüggő, mint szoktam mondani.

Lényeg, hogy több olyan optikai jelenség, technikai megoldás létezik, ami gyártásspecifikus, és azért nem változtatnak rajta, mert minek is, ha az nem hibajelenség.

Fegyverek estében is van, ami prémium, van hibajelensége, de nem változtattak rajta, mert azt gondolták, jogosan, hogy vagy csak a balfékek jönnek rá véletlen, vagy a felhasználó soha.

És ez tényleg így van. ( régi kétbillenyűs, Steyr-Mannlicher pld.)

Hajam égnek áll, mikor a vadászfelhasználó keres a közefókuszt és szeretné, ha az már mikroszkóp jelleggel üzemelne, vagy vízóra leolvasásra is alkalmas lenne, mikor a tervezők pontosan tudják, hogy mi a felhasználási hely, arra koncentrálnak, és nem másra.

"Manapság" divat lett a céltávcsöveknél a parallaxis, a ballisztikai állítás, stb. de sajnos elmondhatom, hogy az ilyent használók 30-40%-nak fogalma sincs, hogy mit és hogyan kell használni.

Ezt a gyártók pontosan tudják, és pontosan tudták, hogy mit honnét kell származtatni, de mivel csili-vili, és sokat tudó technika, lesz rá vásárló réteg, mint ahogy van is. Emelem

Naplózva
amadeus
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #8440 Dátum: 2015. április 08. - 09:15:54 »


Elsőként is tisztázni kell, hogy a "csőlátásos" jelenség nem hibajelenség !


Nem vitatom ezt, sőt a párnatorzításos dolgot sem, de korábban ezt is írtam, hogy engem ezzel ki lehetne kergetni a világból. Nekem is volt keresőm amit emiatt adtam el, pedig tényleg nem volt nagy jelentősége, szürkületben meg pláne nem látszott. Nem tudom miért de engem ez a fajta torzítás nagyon zavar. A csőlátásos jelenséggel viszont eddig tényleg nem találkoztam, volt több céltávcsövem ezekkel a tapasztalatomat már leírtam.
Az egész hozzászólásomnak az apropója az volt, hogy egy Delatatulajdonos leírta itt, hogy neki nem tetszik a Leupold mert zavarja a csőlátás, holott a Deltához képest nem észrevehető. Szerintem meg egyszerűen nem látott még Leupoldot, csak olvasta ezt és mások tapasztalatai alapján ítélkezik.
Van akit zavar ez van akit nem. Éppen ezért szerettem volna megnézni a Deltát, mert nem hittem el, hogy észrevehető, ilyen csövet akartam venni, mert biztos, hogy megéri az árát. Viszont ez szerintem hátrány, ha máskor nem is, de mondjuk egy futó vadnál mindenképp. 100 méteren azonos nagyításon méterekben mérhető a különbség ami szerintem sok.
A srácnak ez a Delta csöve megvan kb 5-6 éve és igen eredményesen elvadászik vele, azt mondta, hogy nagyon szereti a csövet és az évek alatt egyszer sem kellett hozzányúlni a kezdetektől pontos. Szóval biztos, hogy nem nyúl mellé senki aki Deltát vesz, ha ezzel együtt tud élni, szerintem az árát bőven megéri, de mindenképp a helyén kell kezelni a dolgokat, sose írnék tapasztalatot olyan dologról amiről csak hallottam.
Naplózva
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #8441 Dátum: 2015. április 08. - 09:40:59 »

Nem vitatom ezt, sőt a párnatorzításos dolgot sem, de korábban ezt is írtam, hogy engem ezzel ki lehetne kergetni a világból. Nekem is volt keresőm amit emiatt adtam el, pedig tényleg nem volt nagy jelentősége, szürkületben meg pláne nem látszott. Nem tudom miért de engem ez a fajta torzítás nagyon zavar. A csőlátásos jelenséggel viszont eddig tényleg nem találkoztam, volt több céltávcsövem ezekkel a tapasztalatomat már leírtam.
Az egész hozzászólásomnak az apropója az volt, hogy egy Delatatulajdonos leírta itt, hogy neki nem tetszik a Leupold mert zavarja a csőlátás, holott a Deltához képest nem észrevehető. Szerintem meg egyszerűen nem látott még Leupoldot, csak olvasta ezt és mások tapasztalatai alapján ítélkezik.
Van akit zavar ez van akit nem. Éppen ezért szerettem volna megnézni a Deltát, mert nem hittem el, hogy észrevehető, ilyen csövet akartam venni, mert biztos, hogy megéri az árát. Viszont ez szerintem hátrány, ha máskor nem is, de mondjuk egy futó vadnál mindenképp. 100 méteren azonos nagyításon méterekben mérhető a különbség ami szerintem sok.
A srácnak ez a Delta csöve megvan kb 5-6 éve és igen eredményesen elvadászik vele, azt mondta, hogy nagyon szereti a csövet és az évek alatt egyszer sem kellett hozzányúlni a kezdetektől pontos. Szóval biztos, hogy nem nyúl mellé senki aki Deltát vesz, ha ezzel együtt tud élni, szerintem az árát bőven megéri, de mindenképp a helyén kell kezelni a dolgokat, sose írnék tapasztalatot olyan dologról amiről csak hallottam.

Most fényképezzek bele az Ő Leupoldjába és az én Deltámba,mert hazudok?Zsolt barátom is látta és megmondta,hogy az Ő Leupoldjában szemmel láthatóan kissebb a látó tér!A Yukon-t nem vitatom,mert nem is ismerem,de készséggel elhiszem,hogy jobb!
Naplózva
amadeus
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #8442 Dátum: 2015. április 08. - 10:00:11 »

Most fényképezzek bele az Ő Leupoldjába és az én Deltámba,mert hazudok?Zsolt barátom is látta és megmondta,hogy az Ő Leupoldjában szemmel láthatóan kissebb a látó tér!A Yukon-t nem vitatom,mert nem is ismerem,de készséggel elhiszem,hogy jobb!

Igen:)
De tényleg nem akarok ebből vitát, azt írtam le amit tapasztaltam. Nem érdekem, hogy bárki Leupoldot vegyen. Amit én néztem az egy első szériás Delta, az is lehet, hogy azóra javítottak rajta, ebben látványosan kicsi volt a látómező.
A Yukonnál is felmerült, hogy kicsi a látómező a craft szériánál legalábbis erre panaszkodtak, de ebben ezt javították. Papíron egyébkénk a Yukonnak van kisebb látómezője, ebből is látszik, hogy nem szabad vakon hinni a táblázatokban, meg kell nézni mielőtt megvesszük.
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #8443 Dátum: 2015. április 08. - 10:20:59 »

Sziasztok
Először is elnézést az offért, mert nem céltávcsőről van szó. De ha minden igaz optikai segédeszköz.
Azért ide írom, mert gondolom Tal itt gyakrabban megfordul, mint a segítsünk topikban, én meg türelmetlen vagyok Ördög
Szóval mi is ez:

Gyanítom, hogy az a bizonyos kollimátor nevű dolog, csak ez másfajta mint a maiak.
Gondolkodtam is, hogyan lehet használni. Arra jutottam, hogy bedugom a tüskét a csőtorkolatba (nagantom van, ez meg szemmel láthatóan szovjet, stimmel is bele passzosan.), és a szálkeresztet, meg ennek a kütyünek a szálkeresztjét kell egybehozni. Itt ez ugye csak befogott fegyvernél lehetséges. Ja, az oldalán kis pálcán volt egy piros kis zászló. Talán azért, hogy nehogy elsüsse a polgár, ha a csőben van a szerkezet?
Nagyot tévedtem?
Köszönöm Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #8444 Dátum: 2015. április 08. - 10:27:21 »

Szóval mi is ez:
Gyanítom, hogy az a bizonyos kollimátor nevű dolog, csak ez másfajta mint a maiak.

Ha Google-en rákeresel az jön ki, hogy valami tüzérségi kollimátor. Az ebay-re fel van rakva egy. Szóval jól tippeltél, csak kicsivel nagyobb kaliberhez való... Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 [563] 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 582 583 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: